START
powrót do strony głównej
     Galeria fotografii
fotografie sportowe
     Terminarz
kalendarium wydarzeń sportowych
     Wyniki
tabele z wynikami zawodów, etc...
Podhale-Sport
Sport UM Zakopane
Sport Bukowina Tatrzańska
Sport UG Czarny Dunajec
Sport UG Poronin
Sport UG Jabłonka
Zakopiańska Liga Biegowa
Sport i zdrowie
EUROPEAN CLIMBING ROUTE
Szkoła Mistrzostwa Sportowego
Sportowcy Podhala
Plebiscyt Najlepszy Sportowiec Podhala
Orlen CUP
Igrzyska STO
Igrzyska lekarskie
ZIMOWE IGRZYSKA POLONIJNE
Olimpiada młodzieży
Igrzyska Olimpijskie Mistrzostwa Świata Igrzyska Europejskie
Tour De Pologne Maratony LANG TEAM
Uniwersjady, MS Juniorów ZIOM
COS Zakopane
Obiekty Sportowe
Rozmaitości
 Kluby sportowe
REDAKCJA
Linki
Zapowiedzi

Dyscypliny
Biathlon
Biegi narciarskie
Dart
Hokej
Kajakarstwo
Konkurencje konne
Koszykówka
Kręgle
Lekkoatletyka
Łyżwiarstwo
Narty
 Piłka nożna
Piłka ręczna
Pływanie
Podnoszenie ciężarów
Rowery
 Siatkówka
Ski-Alpinizm
 Skoki narciar. i kombinacja
Snowboard
Sporty extremalne
Sporty motocyklowe
Sporty pożarnicze
Sporty samochodowe
Sporty samolotowe
 Sporty walki
Strzelectwo
Tenis ziemny i stołowy
Unihokej
Wędkarstwo
Wspinaczka
Żeglarstwo

Partnerzy
    Zakopane       UG Jabłonka
  

     wyniki-skoki


 
Gabinet Terapii
   
   Keti


   Skijumping
  AZS-Zakopane  


TZN ZakopaneKS Pieniny
  mecze na żywo
wyniki na żywo
 

Igrzyska Olimpijskie Mistrzostwa Świata Igrzyska Europejskie
Składy wszystkich reprezentacji W skokach narciarskich na Igrzyska Europejskie w Krakowie
 dodano: 25 Czerwca 2023    (źródło: skijumping.pl)

 21 czerwca na Stadionie Miejskim im. Henryka Reymana w Krakowie odbędzie się ceremonia otwarcia III Igrzysk Europejskich. W ramach tego wydarzenia rozegrane zostaną zawody w skokach narciarskich na igelicie na Średniej i Wielkiej Krokwi w Zakopanem. Na starcie spodziewani są przedstawiciele 15 reprezentacji narodowych.


 
Do rywalizacji w skokach narciarskich na III Igrzyskach Europejskich Kraków-Małopolska 2023 mogą być zgłoszeni zawodnicy urodzeni przed 1 stycznia 2008 roku, którzy w trakcie swojej kariery wywalczyli co najmniej 1 punkt w zawodach FIS - Pucharu Świata, Letniego Grand Prix, Pucharu Kontynentalnego lub FIS Cup. Każda reprezentacja ma możliwość zgłoszenia maksymalnie 10 sportowców - 5 kobiet oraz 5 mężczyzn.
 
W rywalizacji na Średniej Krokwi im. Bronisława Czecha oraz Wielkiej Krokwi im. Stanisława Marusarza wezmą udział przedstawiciele 15 reprezentacji - Austrii, Bułgarii, Czech, Estonii, Finlandii, Francji, Niemiec, Norwegii, Polski, Rumunii, Słowacji, Słowenii, Szwajcarii, Turcji i Ukrainy.
 
AUSTRIA
 
W piątek 26 maja Austriacki Komitet Olimpijski (ÖOC) ogłosił skład reprezentacji na III Igrzyska Europejskie. W tym gronie znalazło się dziesięcioro przedstawicieli skoków narciarskich. W kadrze pań znalazły się Marita Kramer, Chiara Kreuzer, Julia Muehlbacher, Jacqueline Seifriedsberger i Hannah Wiegele. W zespole męskim powołania otrzymali Manuel Fettner, Jan Hoerl, Stefan Kraft, Markus Mueller oraz Daniel Tschofenig.
 
19 czerwca ze startu w Zakopanem zrezygnował Stefan Kraft. Trzykrotny mistrz świata uznał, iż nie jest jeszcze w wystarczającej formie, aby móc rywalizować na Igrzyskach Europejskich.
 
 
 
 
BUŁGARIA
 
Jedynym reprezentantem Bułgarii w skokach narciarskich na igrzyskach europejskich będzie Władimir Zografski. Informację potwierdził w rozmowie z TVP Sport trener zawodnika, Grzegorz Sobczyk. Występ Zografskiego został zatwierdzony przez Bułgarski Komitet Olimpijski (BOC).
 
CZECHY
 
Reprezentacja Czech zgłosiła ośmioro reprezentantów w skokach narciarskich do kadry na III Igrzyska Europejskie. W zmaganiach pań mają wystąpić Anezka Indrackova, Karolina Indrackova i Klara Ulrichova. W drużynie męskiej znaleźli się z kolei Krystof Hauser, Benedikt Holub, Radek Rydl, David Rygl i Daniel Skarka.
 
ESTONIA
 
 
 
Na starcie zawodów w Zakopanem ujrzymy czterech reprezentantów Estonii. Nominacje do kadry na Igrzyska Europejskie 2023 otrzymali Artti Aigro, Andero Kapp, Kevin Maltsev oraz Kaimar Vagul.
 
FINLANDIA
 
Powołania na III Igrzyska Europejskie otrzymało pięcioro przedstawicieli Finlandii w skokach narciarskich. W zawodach pań uczestniczyć będzie Jenny Rautionaho, z kolei u mężczyzn zaprezentują się Antti Aalto, Niko Kytosaho, Eetu Nousiainen oraz Vilho Palosaari.
 
Ostatecznie w Zakopanem nie ujrzymy Lilou Zepchi. Sztab reprezentacji Francji stwierdził, iż zawodniczka nie jest jeszcze gotowa do startu w zawodach.
 
FRANCJA
 
Trójkolorowi mają przybyć do Polski w dziewięcioosobowym składzie. Do rywalizacji pań zgłoszone zostały cztery zawodniczki - Emma Chervet, Julia Clair, Josephine Pagnier i Lilou Zepchi. Z kolei w zmaganiach mężczyzn ma wystąpić pięciu skoczków znad Sekwany - Alessandro Batby, Jules Chervet, Valentin Foubert, Enzo Milesi oraz Ari Repellin. Tym samym Francuzi mają wziąć udział w konkursie drużyn mieszanych.
 
NIEMCY
 
W środę 24 maja Niemiecki Komitet Olimpijski (DOSB) ogłosił skład reprezentacji narodowej na Igrzyska Europejskie w Krakowie. Nominacje w skokach narciarskich otrzymało dziesięcioro zawodników. U pań szansę występu otrzymały Selina Freitag, Luisa Goerlich, Pauline Hessler, Anna Rupprecht oraz Katharina Schmid (z d. Althaus). Skromniej prezentuje się skład kadry męskiej, która nie zawiera najgłośniejszych nazwisk. Powołani zostali Martin Hamann, Felix Hoffmann, Justin Lisso, Philipp Raimund oraz Constantin Schmid.
 
 
 
16 czerwca Justin Lisso poinformował o zerwaniu więzadeł krzyżowych, która najprawdopodobniej wykluczy go ze startów w całym sezonie 2023/2024. Na chwilę obecną nie wiadomo, czy ktoś zastąpi Niemca w kadrze na Igrzyska Europejskie.
 
NORWEGIA
 
W czerwcu do Polski przyleci dziewięcioosobowa reprezentacja Norwegii. Do zawodów pań zgłoszonych zostały cztery skoczkinie - Thea Minyan Bjoerseth, Kjersti Graesli, Eirin Maria Kvandal oraz Anna Odine Stroem. Do męskiej kadry powołanych zostało z kolei pięciu zawodników. Oprócz zdobywcy Kryształowej Kuli - Halvora Egnera Graneruda, na skoczniach w Zakopanem ujrzymy Johanna Andre Forfanga, Bendika Jakobsena Heggliego, Mariusa Lindvika oraz Daniela Andre Tandego.
 
8 czerwca ze składu Norwegów na Igrzyska Europejskie wycofany został Halvor Egner Granerud, który odniósł groźny upadek podczas pierwszego przedsezonowego zgrupowania. Na chwilę obecną nikt nie zastąpi w składzie dwukrotnego triumfatora klasyfikacji generalnej Pucharu Świata.
 
POLSKA
 
Reprezentacja gospodarzy zaprezentuje się w Zakopanem w najliczniejszym, bo jedenastoosobowym składzie. W zmaganiach kobiet ujrzymy pięć Polek - Polę Bełtowską, Paulinę Cieślar, Nicole Konderlę, Wiktorię Przybyłę i Annę Twardosz. Z kolei w kadrze mężczyzn znalazło się sześciu Biało-Czerwonych - Kacper Juroszek, Dawid Kubacki, Kamil Stoch, Paweł Wąsek, Aleksander Zniszczoł i Piotr Żyła. Do zawodów indywidualnych trener Thomas Thurnbichler będzie mógł zgłosić pięciu swoich podopiecznych, ale będzie miał możliwość zmiany składu między Średnią i Wielką Krokwią.
 
 
RUMUNIA
 
Do rywalizacji na Średniej i Wielkiej Krokwi przystąpi siedmioosobowa reprezentacja Rumunii. W zawodach pań wystąpią Delia Anamaria Folea, Daniela Haralambie oraz Alessia Mitu-Cosca. Z kolei w zmaganiach mężczyzn pojawią się Daniel Andrei Cacina, Andrei Feldorean, Nicolae Sorin Mitrofan i Mihnea Alexandru Spulber.
 
SŁOWACJA
 
Na starcie Igrzysk Europejskich w Krakowie zobaczymy dwoje reprezentantów Słowacji w skokach narciarskich. W rywalizacji pań weźmie udział Tamara Mesikova, z kolei u mężczyzn do zawodów został zgłoszony Hektor Kapustik.
 
SŁOWENIA
 
W Zakopanem wystąpi 10-osobowa reprezentacja Słowenii. W kadrze pań znalazły się Ema Klinec, Ajda Kosnjek, Nika Kriznar, Nika Prevc i Maja Vtic. Do męskiej drużyny powołania otrzymali natomiast Ziga Jelar, Lovro Kos, Anze Lanisek, Domen Prevc i Timi Zajc.
 
9 czerwca nastąpiła zmiana w składzie reprezentacji Słowenii. Na igrzyska do Zakopanego nie przyjedzie Ema Klinec, którą zastąpi Katra Komar.
 
SZWAJCARIA
 
Reprezentacja Szwajcarii jako pierwsza, bo już 4 maja ogłosiła skład kadry w skokach narciarskich na III Igrzyska Europejskie. Nominacje otrzymały dwie skoczkinie - Sina Arnet i Emely Torazza - oraz trzech skoczków - Gregor Deschwanden, Killian Peier i Dominik Peter. Helweci tym samym wystąpią również w konkursie mikstów.
 
 
 
SZWECJA
 
Na starcie III Igrzysk Europejskich zabraknie Fridy Westman. Przedstawiciele Szwedzkiego Związku Narciarskiego poinformowali nasz portal, że ich reprezentanci nie wezmą udział w zawodach w Zakopanem.
 
TURCJA
 
Na Średniej i Wielkiej Krokwi ma zaprezentować się trzech reprezentantów Turcji - Muhammed Ali Bedir, Muhammet Irfan Cintimar oraz Fatih Arda Ipcioglu. Zgłoszenia zawodników zostały zatwierdzone przez Turecki Komitet Olimpijski (TNOC).
 
UKRAINA
 
Reprezentacja naszych wschodnich sąsiadów ma w planach występ w konkursie drużyn mieszanych na Średniej Krokwi. Szansę występu w III Igrzyskach Europejskich otrzymały bowiem dwie zawodniczki - Żanna Hłuchowa i Tetiana Pyłypczuk, jak i dwóch zawodników - Witalij Kaliniczenko i Jewhen Marusiak.
 
WŁOCHY
 
- Informujemy, że reprezentanci Włoch nie wezmą udziału w zbliżających się Igrzyskach Europejskich na skoczniach w Zakopanem - przekazał portalowi Skijumping.pl Niccolo Arenella, rzecznik prasowy Włoskiego Związku Narciarskiego (FISI).
 
 
Rywalizacja skoczków na III Igrzyskach Europejskich rozpocznie się od zmagań na Średniej Krokwi. W dniach 27-29 czerwca (wtorek-czwartek) rozegrane zostaną dzień po dniu kolejno zawody indywidualne kobiet i mężczyzn oraz konkurs drużyn mieszanych. Następnie igrzyska przeniosą się na Wielką Krokiew. 30 czerwca (piątek) odbędą się zawody pań, zaś 1 lipca (sobota) - panów. Bilety na zawody wciąż są dostępne i można je zamawiać tutaj. Transmisje z rywalizacji w Zakopanem przeprowadzi Telewizja Polska. 
 
Lista zawodniczek powołanych na IE Kraków 2023:
Nr Zawodniczka Kraj Rocznik
1 KRAMER Marita 2001
2 KREUZER Chiara 1997
3 MUEHLBACHER Julia 2004
4 SEIFRIEDSBERGER Jacqueline 1991
5 WIEGELE Hannah 2001
6 INDRACKOVA Anezka 2006
7 INDRACKOVA Karolina 1997
8 ULRICHOVA Klara 2004
9 RAUTIONAHO Jenny 1996
10 CHERVET Emma 2003
11 CLAIR Julia 1994
12 PAGNIER Josephine 2002
13 FREITAG Selina 2001
14 GOERLICH Luisa 1998
15 HESSLER Pauline 1998
16 RUPPRECHT Anna 1996
17 SCHMID Katharina 1996
18 BJOERSETH Thea Minyan 2003
19 GRAESLI Kjersti 2007
20 KVANDAL Eirin Maria 2001
21 STROEM Anna Odine 1998
22 BEŁTOWSKA Pola 2006
23 CIEŚLAR Paulina 2002
24 KONDERLA Nicole 2001
25 PRZYBYŁA Wiktoria 2004
26 TWARDOSZ Anna 2001
27 FOLEA Delia Anamaria 2004
28 HARALAMBIE Daniela 1997
29 MITU-COSCA Alessia 2004
30 MESIKOVA Tamara 2006
31 KOMAR Katra 2001
32 KOSNJEK Ajda 2007
33 KRIZNAR Nika 2000
34 PREVC Nika 2005
35 VTIC Maja 1988
36 ARNET Sina 2005
37 TORAZZA Emely 2004
38 HŁUCHOWA Żanna 2007
39 PYŁYPCZUK Tetiana 2004
Lista zawodników powołanych na IE Kraków 2023:
Nr Zawodnik Kraj Rocznik
1 FETTNER Manuel 1985
2 HOERL Jan 1998
3 MUELLER Markus 2002
4 TSCHOFENIG Daniel 2002
5 ZOGRAFSKI Władimir 1993
6 HAUSER Krystof 2002
7 HOLUB Benedikt 2000
8 RYDL Radek 2001
9 RYGL David 2005
10 SKARKA Daniel 2006
11 AIGRO Artti 1999
12 KAPP Andero 2006
13 MALTSEV Kevin 2000
14 VAGUL Kaimar 2007
15 AALTO Antti 1995
16 KYTOSAHO Niko 1999
17 NOUSIAINEN Eetu 1997
18 PALOSAARI Vilho 2004
19 BATBY Alessandro 2001
20 CHERVET Jules 2003
21 FOUBERT Valentin 2002
22 MILESI Enzo 2003
23 REPELLIN Ari 2004
24 HAMANN Martin 1997
25 HOFFMANN Felix 1997
26 RAIMUND Philipp 2000
27 SCHMID Constantin 1999
28 FORFANG Johann Andre 1995
29 HEGGLI Bendik Jakobsen 2001
30 LINDVIK Marius 1998
31 TANDE Daniel Andre 1994
32 JUROSZEK Kacper 2001
33 KUBACKI Dawid 1990
34 STOCH Kamil 1987
35 WĄSEK Paweł 1999
36 ZNISZCZOŁ Aleksander 1994
37 ŻYŁA Piotr 1987
38 CACINA Daniel Andrei 2001
39 FELDOREAN Andrei 2000
40 MITROFAN Nicolae Sorin 1999
41 SPULBER Mihnea Alexandru 2000
42 KAPUSTIK Hektor 2007
43 JELAR Ziga 1997
44 KOS Lovro 1999
45 LANISEK Anze 1996
46 PREVC Domen 1999
47 ZAJC Timi 2000
48 DESCHWANDEN Gregor 1991
49 PEIER Killian 1995
50 PETER Dominik 2001
51 BEDIR Muhammed Ali 2000
52 CINTIMAR Muhammet Irfan 1997
53 IPCIOGLU Fatih Arda 1997
54 KALINICZENKO Witalij 1993
55 MARUSIAK Jewhen 2000
Igrzyska Europejskie Kraków-Małopolska 2023 (skoki w Zakopanem)
Godzina Wydarzenie Transmisja
Wtorek, 27.06.2023
11:00 Odprawa techniczna kobiet  
15:30 Oficjalny trening kobiet (HS105)  
16:30 Seria próbna kobiet (HS105)  
17:30 Konkurs indywidualny kobiet (HS105) TVP Sport
19:30 Ceremonia medalowa kobiet (HS105)  
Środa, 28.06.2023
11:00 Odprawa techniczna mężczyzn  
15:30 Oficjalny trening mężczyzn (HS105)  
16:30 Seria próbna mężczyzn (HS105)  
17:30 Konkurs indywidualny mężczyzn (HS105) TVP1, TVP Sport
19:30 Ceremonia medalowa mężczyzn (HS105)  
Czwartek, 29.06.2023
16:30 Seria próbna drużyn mieszanych (HS105)  
17:30 Konkurs drużyn mieszanych (HS105) TVP Sport
19:30 Ceremonia medalowa drużyn mieszanych (HS105)  
Piątek, 30.06.2023
11:00 Odprawa techniczna kobiet  
15:30 Oficjalny trening kobiet (HS140)  
16:30 Seria próbna kobiet (HS140)  
17:30 Konkurs indywidualny kobiet (HS140) TVP Sport
19:30 Ceremonia medalowa kobiet (HS140)  
Sobota, 01.07.2023
11:00 Odprawa techniczna mężczyzn  
15:30 Oficjalny trening mężczyzn (HS140)  
16:30 Seria próbna mężczyzn (HS140)  
17:30 Konkurs indywidualny mężczyzn (HS140) TVP1, TVP Sport
19:30 Ceremonia medalowa mężczyzn (HS140)  

«« Powrót do listy wiadomości
 Zapisz w schowku     Drukuj     Wyślij znajomemu    547 
 
 
 
 
  
  
 

Copyright © MATinternet & Podhale-Sport - ZAKOPANE 1999-2024