START
powrót do strony głównej
     Galeria fotografii
fotografie sportowe
     Terminarz
kalendarium wydarzeń sportowych
     Wyniki
tabele z wynikami zawodów, etc...
Podhale-Sport
Sport UM Zakopane
Sport Bukowina Tatrzańska
Sport UG Czarny Dunajec
Sport UG Poronin
Sport UG Jabłonka
Zakopiańska Liga Biegowa
Sport i zdrowie
EUROPEAN CLIMBING ROUTE
Szkoła Mistrzostwa Sportowego
Sportowcy Podhala
Plebiscyt Najlepszy Sportowiec Podhala
Orlen CUP
Igrzyska STO
Igrzyska lekarskie
ZIMOWE IGRZYSKA POLONIJNE
Olimpiada młodzieży
Igrzyska Olimpijskie Mistrzostwa Świata Igrzyska Europejskie
Tour De Pologne Maratony LANG TEAM
Uniwersjady, MS Juniorów ZIOM
COS Zakopane
Obiekty Sportowe
Rozmaitości
 Kluby sportowe
REDAKCJA
Linki
Zapowiedzi

Dyscypliny
Biathlon
Biegi narciarskie
Dart
Hokej
Kajakarstwo
Konkurencje konne
Koszykówka
Kręgle
Lekkoatletyka
Łyżwiarstwo
Narty
 Piłka nożna
Piłka ręczna
Pływanie
Podnoszenie ciężarów
Rowery
 Siatkówka
Ski-Alpinizm
 Skoki narciar. i kombinacja
Snowboard
Sporty extremalne
Sporty motocyklowe
Sporty pożarnicze
Sporty samochodowe
Sporty samolotowe
 Sporty walki
Strzelectwo
Tenis ziemny i stołowy
Unihokej
Wędkarstwo
Wspinaczka
Żeglarstwo

Partnerzy
    Zakopane       UG Jabłonka
  

     wyniki-skoki


 
Gabinet Terapii
   
   Keti


   Skijumping
  AZS-Zakopane  


TZN ZakopaneKS Pieniny
  mecze na żywo
wyniki na żywo
 

Igrzyska Olimpijskie Mistrzostwa Świata Igrzyska Europejskie
IE w Krakowie: Austria najlepsza w mikście, Polska piąta
 dodano: 29 Czerwca 2023    (źródło: skijumping.pl)

 Reprezentacja Austrii z trzecim złotym medalem Igrzysk Europejskich Kraków-Małopolska 2023. Drużyna w składzie Marita Kramer, Jan Hoerl, Jacqueline Seifriedsberger i Daniel Tschofenig triumfowała w mikście rozegranym na Średniej Krokwi (HS105) w Zakopanem. Srebro zdobyła Norwegia, a brąz Słowenia. Polska sklasyfikowana została na piątej pozycji.


 Pierwsza seria należała do faworytów konkursu. Reprezentacja Austrii rozpoczęła zawody od drugiej pozycji po próbie Marity Kramer (98 m). Następnie na prowadzenie swoją ekipę wysunął Jan Hoerl (102,5 m), zaś pozycję lidera utrzymali Jacqueline Seifriedsberger (98 m) i Daniel Tschofenig (98 m).
 
 
 
Na drugiej pozycji sklasyfikowana była Norwegia. Anna Odine Stroem (94 m), Robert Johansson (99,5 m), Eirin Maria Kvandal (97,5 m) i Marius Lindvik (92,5 m) tracili na półmetku 30,6 punktu do prowadzącej Austrii.
 
Trzecie miejsce zajmowała Słowenia w składzie Nika Prevc (99,5 m), Timi Zajc (92,5 m), Nika Kriznar (98,5 m) i Anze Lanisek (96,5 m), z przewagą 29 punktów nad czwartymi Niemcami. W drużynie naszych zachodnich sąsiadów lotu na 105 metr nie ustał Philipp Raimund.
 
Z dobrej strony zaprezentowali się reprezentanci Polski, którzy od początku do końca pierwszej serii utrzymywali piątą pozycję. Anna Twardosz (87,5 m), Dawid Kubacki (101,5 m), Nicole Konderla (90 m) i Piotr Żyła (105,5 m) tracili na półmetku dwa punkty do czwartych Niemców.
 
 
 
Na szóstej pozycji sklasyfikowana została Szwajcaria, siódma była Francja, a ósma - Rumunia. Już na pierwszej serii udział w zawodach zakończyły Czechy i Ukraina.
 
Pierwszą rundę konkursową rozegrano z 23., 22. i 21. (panie) oraz 16., 15. i 14. (panowie) belki startowej.
 
W finale drużyna Austrii przypieczętowała swój triumf w mikście z przewagą 62,6 punktu nad drugim zespołem. Tym samym Marita Kramer (96,5 m), Jan Hoerl (106 m), Jacqueline Seifriedsberger (99,5 m) i Daniel Tschofenig (104 m) wywalczyli trzeci złoty medal w skokach narciarskich dla swojej reprezentacji na Igrzyskach Europejskich.
 
Druga seria stała głównie pod znakiem rywalizacji Norwegii i Słowenii o drugie miejsce. Ostatecznie po srebrne medale sięgnęli Anna Odine Stroem (95 m), Robert Johansson (98 m), Eirin Maria Kvandal (100 m) oraz Marius Lindvik (94,5 m). Skandynawowie okazali się lepsi o 4,7 punktu.
 
Tym samym Słowenia musiała zadowolić się brązowym medalem. Nika Prevc (101 m), Timi Zajc (97,5 m) i Nika Kriznar (102 m) wyprowadzili swój zespół na drugie miejsce, ale walkę o srebro przegrał Anze Lanisek (90 m). Podopieczni Gorazda Bertoncelja i Roberta Hrgoty stanęli na najniższym stopniu podium z przewagą 53,7 punktu nad czwartymi Niemcami.
 
Reprezentacja Polski utrzymywała piątą pozycję po próbach Anny Twardosz (81 m) oraz Dawida Kubackiego (96,5 m). Skok Nicole Konderli na odległość 77,5 metra spowodował jednak nasz spadek na szóstą lokatę. W finałowej grupie Piotr Żyła (102 m) udanie zaatakował Gregora Deschwandena (101 m) i Biało-Czerwoni zakończyli mikst na piątym miejscu - najlepszym w historii startów naszej seniorskiej reprezentacji.
 
 
 
Drużyna Szwajcarii musiała ostatecznie zadowolić się szóstą lokatą. Siódme miejsce zajęła Francja, a ósme - Rumunia.
 
Rundę finałową przeprowadzono z 23. i 22. (kobiety) oraz 15. (mężczyźni) platformy.
 
W nieoficjalnej klasyfikacji indywidualnej mężczyzn najlepszy okazał się Jan Hoerl (102,5 m i 106 m) przed Danielem Tschofenigiem (98 m i 104 m) i Piotrem Żyłą (105,5 m i 102 m). Piąte miejsce zajął w tym zestawieniu Dawid Kubacki (101,5 m i 96,5 m).
 
Wśród pań najwyższą notę punktową zaliczyła Nika Kriznar (98,5 m i 102 m), druga była Eirin Maria Kvandal (97,5 m i 100 m), z kolei trzecia Nika Prevc (99,5 m i 101 m). Trzynaste miejsce zajęła Nicole Konderla (90 m i 77,5 m), tuż przed Anną Twardosz (87,5 m i 81 m).
 
Teraz Igrzyska Europejskie przenoszą się na Wielką Krokiew (HS140). W piątek odbędzie się konkurs indywidualny kobiet, z kolei w sobotę - mężczyzn. W obu przypadkach program rywalizacji jest identyczny - o 15:30 odbędzie się trening, o 16:30 seria próbna, z kolei o 17:30 zawody.
 
WYNIKI KONKURSU:
 
 
 
«« Powrót do listy wiadomości
 Zapisz w schowku     Drukuj     Wyślij znajomemu    539 
 
 
 
 
  
  
 

Copyright © MATinternet & Podhale-Sport - ZAKOPANE 1999-2024