4. liga. Lubań skuteczny po przerwie pogrom Wierchów w starciu z rezerwami „Białej Gwiazdy”

Piłkarze Lubania Maniowy w meczy 4. kolejki spotkań 4. ligi małopolskiej pokonali na wyjeździe Unię Oświęcim 2:1. Z kolei   zespół Franciszka Mrózka przy komplecie publiczności zgromadzonej na trybunach w Rabce przegrał w dwucyfrowych rozmiarach z drugą drużyną Wisły Kraków. Marnym pocieszeniem jest fakt, że rabczanie strzelili w tym meczu pierwszego w sezonie gola

Unia Oświęcim – Lubań Maniowy 1:2 (1:0)
1:0 samobójcza – Pluta 33, 1:1 Zaika 74 z rzutu karnego, 1:2 Kasperczyk 83
Unia: Gniełka – Kowalski (80 Osiełkiewicz), Kabara, Babiuch (80 Krężel), Snadny (56 Czapla), Lewandowski (69 Antkiewicz), Kaleta, Matysek, Kateusz (45 Wilczak), Czarnik, Burda
Lubań: Lipka – Chlipała, Zaika, Bałos, Bryja (77 Cherniauski), Sobuś, Jandura (63 Wajsak), Duda, Pluta (60 Misiura), Potoniec (71 Magdziarczyk), Hutyria (63 Kasperczyk)

Pierwsza połowa przegrana przez Lubań 0:1 kompletnie nie oddawała przebiegu gry w tej części spotkania. Dominował w niej – i to bardzo wyraźnie – zespół z Maniów, którego jednak olbrzymią bolączką była skuteczność. To na podopiecznych Wojciecha Tajdusia srodze się zemściło w 33. minucie, kiedy niefortunna interwencja Pluty we własnym polu karnym skończyła się stratą gola.

Maniowianie dopięli jednak swego w drugiej odsłonie, a dokładnie w ostatnim jej kwadransie. Najpierw z rzutu karnego po faulu na Magdziarczyku wyrównał Zaika, a w 83. minucie gola na wagę zwycięstwa, zdobył Jakub Kaspefczyk, któe precyzyjnie „główkował” po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Dudy.

– Gratuluję przede wszystkim drużynie bo w tym upale pokazali niesamowity charakter. Pomimo przewagi w pierwszej przegrywaliśmy po przypadkowej samobójczej bramce. Najważniejsze, ze nie zwątpiliśmy w końcowy sukces. W drugiej połowie konsekwentnie dążyliśmy do wyrównania i przechyliliśmy szalę zwycięstwa. Bardzo się z tego cieszymy a ten sukces dedykujemy naszemu kapitanowi Patrykowi Dudzie, który dziś obchodzi okrągłe urodziny – ocenił trener Lubania Wojciech Tajduś.

***************
Wierchy Rabka – Wisła II Kraków 1:10 (1:4)
1:0 Pająk 17, 1:1 Bartoń 29, 1:2 Grau 32, 1:3 Niewiadomski 42, 1:4 Tokarczyk 45, 1:5 Grau 48, 1:6 Madej 51, 1:7 Sałamaj 63, 1:8 Niewiadomski 70, 1:9 Zimoń 71, 1:10 Saga.

Wierchy: Mrózek – Porębski, Szczepański I, Burnat (60 Stolarczyk), Florek (65 Motłoch), Styrczula, Kornaś (65 Szczepański II) , Pająk, Traczyk, Wójciak (80 Czech), Wydra (46 Sobek)
Wisła: Latkiewicz – Wiśniewski, Madej (46 Bonachera), Niewiadomski, Złoch, Kutwa, Szywacz, Zimon, Bartoń (57 Sarga), Tokarczyk (60 Ramirez), Pieniądz (57 Sałamaj).

Sędziował: Waldemar Pyznar z Gorlic.

Żółte kartki: Pająk, Stolarczyk – Tokarczyk, Złoch. Widzów: 400