START
powrót do strony głównej
     Galeria fotografii
fotografie sportowe
     Terminarz
kalendarium wydarzeń sportowych
     Wyniki
tabele z wynikami zawodów, etc...
Podhale-Sport
Sport UM Zakopane
Sport Bukowina Tatrzańska
Sport UG Czarny Dunajec
Sport UG Poronin
Sport UG Jabłonka
Zakopiańska Liga Biegowa
Sport i zdrowie
EUROPEAN CLIMBING ROUTE
Szkoła Mistrzostwa Sportowego
Sportowcy Podhala
Plebiscyt Najlepszy Sportowiec Podhala
Orlen CUP
Igrzyska STO
Igrzyska lekarskie
ZIMOWE IGRZYSKA POLONIJNE
Olimpiada młodzieży
Igrzyska Olimpijskie Mistrzostwa Świata Igrzyska Europejskie
Tour De Pologne Maratony LANG TEAM
Uniwersjady, MS Juniorów ZIOM
COS Zakopane
Obiekty Sportowe
Rozmaitości
 Kluby sportowe
REDAKCJA
Linki
Zapowiedzi

Dyscypliny
Biathlon
Biegi narciarskie
Dart
Hokej
Kajakarstwo
Konkurencje konne
Koszykówka
Kręgle
Lekkoatletyka
Łyżwiarstwo
Narty
 Piłka nożna
Piłka ręczna
Pływanie
Podnoszenie ciężarów
Rowery
 Siatkówka
Ski-Alpinizm
 Skoki narciar. i kombinacja
Snowboard
Sporty extremalne
Sporty motocyklowe
Sporty pożarnicze
Sporty samochodowe
Sporty samolotowe
 Sporty walki
Strzelectwo
Tenis ziemny i stołowy
Unihokej
Wędkarstwo
Wspinaczka
Żeglarstwo

Partnerzy
    Zakopane       UG Jabłonka
  

     wyniki-skoki


 
Gabinet Terapii
   
   Keti


   Skijumping
  AZS-Zakopane  


TZN ZakopaneKS Pieniny
  mecze na żywo
wyniki na żywo
 

Sport UG Jabłonka
Laury Babiogórskie 2023
 dodano: 18 Grudnia 2023    (źródło: UG Jabłonka)

 15 grudnia 2023 roku w Babiogórskim Centrum Kultury w Zawoi odbyło się uroczyste wręczenie Laurów Babiogórskich. To prestiżowe wyróżnienia przyznawane przez Stowarzyszenie Gmin Babiogórskich za szczególne osiągnięcia na rzecz rozwoju i promocji obszaru Babiej Góry.


 Gminę Jabłonka na uroczystości reprezentował Wójt Gminy Jabłonka Antoni Karlak i Przewodniczący Rady Gminy Jabłonka Eugeniusz Moniak wraz z tegorocznymi laureatami wyróżnienia z gminy Jabłonka, tj. Marią Łaciak, Marią Staszkiewicz i Pawłem Bachleda-Gracą (nagroda dla LKS Orawa Jabłonka). Uhonorowanym Laurem Babiogórskim składamy gratulacje i podziękowanie za osobiste zaangażowanie w rozwijanie i promowanie Orawy. Poniżej prezentuje krótki opis naszych Laureatów.
 
 Pani Maria Łaciak - wieloletni dyrektor Orawskiej Biblioteki Publicznej w Jabłonce. Pracę jako bibliotekarz rozpoczęła w 1974 r. w Chyżnem. Oprócz działalności zawodowej aktywnie uczestniczyła w życiu kulturalnym swojej miejscowości poprzez organizowanie spotkań promujących i podtrzymujących tradycję i kulturę Orawy.. Po 30 latach efektywnej pracy i zaangażowania w życie kulturalne i społeczne regionu w 2004 roku została powołana na stanowisko Dyrektora Orawskiego Centrum Kultury w Jabłonce. Piastując tę funkcję odpowiedzialnie wywiązywała się ze swoich obowiązków. Swoimi działaniami efektywnie promowała orawską kulturę i umożliwiała przekazywanie jej młodszym pokoleniom. Aktywnie współpracowała z różnymi instytucjami (szkołami, Orawskim Parkiem Etnograficznym czy Babiogórskim Parkiem Narodowym). Dodatkowo działała jako członek Stowarzyszenia Rozwoju Orawy i Związku Podhalan.
 
W latach 2008-2022 pełniła funkcje Dyrektora Orawskiej Biblioteki Publicznej w Jabłonce. Pasja, zaangażowanie i bogate doświadczenie sprawiły, że podległa jej jednostka stała się nie tylko nowoczesną wypożyczalnią książek, ale także organizatorem życia kulturalnego. Biblioteka organizuje liczne konkursy, warsztaty, spotkania, a także prowadzi działalność wydawniczą.
Pani Maria Łaciak angażowała się również w akcje społeczne jako członek komitetów organizacyjnych: Zjazdu Orawian, 450--lecia Jabłonki oraz obchodów 100-lecia przyłączenia do Polski części Górnej Orawy. Jest też członkiem kapituł nagród Wójta Gminy Jabłonka: „Pasterski Róg” i „Człowiek Człowiekowi”.
 
Pani Maria Staszkiewicz swoją karierę zawodową rozpoczęła w 1981 roku w Szkole Podstawowej nr 1 w Zubrzycy Górnej jako nauczyciel historii. W latach 1995-2001 pełniła funkcję Dyrektora Zespołu Wychowania Przedszkolnego Gminy Jabłonka. Piastując to stanowisko z zaangażowaniem przyczyniła się do zwiększenia dostępu do edukacji przedszkolnej najmłodszym mieszkańcom.
W latach 2002-2003 pracowała w Urzędzie Gminy Jabłonka na stanowisku Kierownika Referatu Oświaty. Od 2003 roku do 2019 roku pełniła funkcję Dyrektora Zespołu Ekonomiczno – Administracyjnego Szkół (od 2017 roku Centrum Usług Wspólnych) w Gminie Jabłonka.
Duże zaangażowanie i odpowiedzialność za funkcjonowanie wszystkich gminnych palcówek oświatowych do dnia dzisiejszego wzbudza szacunek i uznanie oraz kreuje pozytywny wizerunek działalności oświaty w Naszej Gminie.
Była niezmiernie zaangażowana w kształcenie młodego pokolenia poprzez stwarzanie im jak najlepszych warunków do zdobywania wiedzy oraz poszerzania zainteresowań i pasji. Przyczyniła się m.in. do powstania Orawskiej Samorządowej Szkoły Muzycznej I Stopnia w Jabłonce. Dbała o podnoszenie poziomu kształcenia oraz wyrównywanie szans uczącej się młodzieży i dzieci. Starała się sprostać wszystkim wymaganiom stawianym przez rodziców i uczniów. Z zaangażowania pracowała również w komitetach organizacyjnych Zjazdu Orawian oraz 450-lecia Jabłonki. Działa również w Polski, Stowarzyszeniu na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną – Koła w Jabłonce. Z „Barką” współpracuje od początku jej istnienia.
 
Ludowy Klub Sportowy Orawa Jabłonka - od 1995 roku promuje sport, a w szczególności piłkę nożną. To za jego sprawą ta dyscyplina sportu jest w naszej gminie niezwykle popularna, a piłkę kopią coraz młodsi zawodnicy. Obecnie klub sportowy prowadzi drużyny bambini, skrzatów, żaków, orlików, młodzików, trampkarzy, juniorów starszych oraz drużyny seniorów, w których trenuje kilkuset zawodników. Biorą one udział w rozgrywkach organizowanych przez Podhalański Podokręg Piłki Nożnej oraz Małopolski Związek Piłki Nożnej. Drużyny młodzieżowe grają w turniejach sportowych na terenie całego kraju. A wielu wychowanków klubu z sukcesami występuje na szczeblu centralnym. W 2022 roku Klub Orawa Jabłonka podpisał umowę o współpracy w zakresie szeroko rozumianego procesu szkolenia zawodników grup młodzieżowych, stażów trenerskich oraz wielu innych wspólnych inicjatyw z drużyną Mistrza Polski, RKS Raków Częstochowa.
 
Do najważniejszych sukcesów Klubu zalicza się zdobycie Pucharu Podhala w sezonie 2008/2009 oraz awans zespołu trampkarzy do ligi wojewódzkiej w sezonie rozgrywkowym 2022/2023. Ostatnim znaczącym sukcesem był występ drużyny seniorów Orawy Jabłonka w Finale Podhala, rozegranym w Jabłonce, 25 października 2023 roku. Przeciwnikiem Orawy był trzecioligowy zespół NKP Podhale Nowy Targ.
 
Klub przy organizowaniu sportowych przedsięwzięć od lat współpracuje z gminą Jabłonka.
«« Powrót do listy wiadomości
 Zapisz w schowku     Drukuj     Wyślij znajomemu    443 
 
 
 
 
  
  
 

Copyright © MATinternet & Podhale-Sport - ZAKOPANE 1999-2024