START
powrót do strony głównej
     Galeria fotografii
fotografie sportowe
     Terminarz
kalendarium wydarzeń sportowych
     Wyniki
tabele z wynikami zawodów, etc...
Podhale-Sport
Sport UM Zakopane
Sport Bukowina Tatrzańska
Sport UG Czarny Dunajec
Sport UG Poronin
Sport UG Jabłonka
Zakopiańska Liga Biegowa
Sport i zdrowie
EUROPEAN CLIMBING ROUTE
Szkoła Mistrzostwa Sportowego
Sportowcy Podhala
Plebiscyt Najlepszy Sportowiec Podhala
Orlen CUP
Igrzyska STO
Igrzyska lekarskie
ZIMOWE IGRZYSKA POLONIJNE
Olimpiada młodzieży
Igrzyska Olimpijskie Mistrzostwa Świata Igrzyska Europejskie
Tour De Pologne Maratony LANG TEAM
Uniwersjady, MS Juniorów ZIOM
COS Zakopane
Obiekty Sportowe
Rozmaitości
 Kluby sportowe
REDAKCJA
Linki
Zapowiedzi

Dyscypliny
Biathlon
Biegi narciarskie
Dart
Hokej
Kajakarstwo
Konkurencje konne
Koszykówka
Kręgle
Lekkoatletyka
Łyżwiarstwo
Narty
 Piłka nożna
Piłka ręczna
Pływanie
Podnoszenie ciężarów
Rowery
 Siatkówka
Ski-Alpinizm
 Skoki narciar. i kombinacja
Snowboard
Sporty extremalne
Sporty motocyklowe
Sporty pożarnicze
Sporty samochodowe
Sporty samolotowe
 Sporty walki
Strzelectwo
Tenis ziemny i stołowy
Unihokej
Wędkarstwo
Wspinaczka
Żeglarstwo

Partnerzy
    Zakopane       UG Jabłonka
  

     wyniki-skoki


 
Gabinet Terapii
   
   Keti


   Skijumping
  AZS-Zakopane  


TZN ZakopaneKS Pieniny
  mecze na żywo
wyniki na żywo
 

Łyżwiarstwo
Świetna inauguracja mistrzostw Polski na dystansach w łyżwiarstwie szybkim. Kadrowicze w formie!
 dodano: 22 Grudnia 2023    (źródło: PZŁS)

 Rozpoczęło się łyżwiarskie święto tuż przed świętami Bożego Narodzenia. Od czwartku w Tomaszowie Mazowieckim rozgrywa się walka o medale mistrzostw Polski na dystansach. Dla reprezentantów kraju to ostatnia okazja na sprawdzenie formy przed styczniowymi mistrzostwami Europy w Heerenveen. Już pierwszy dzień pokazał, że forma kadrowiczów jest wysoka!


 Jedną z najbardziej oczekiwanych chwil 38. MP na Dystansach w Tomaszowie Mazowieckim był z pewnością czwartkowy występ Kai Ziomek. Trzecia zawodniczka PŚ na 500 metrów w sezonie 2021/2022 wróciła do rywalizacji po ponadrocznej pauzie spowodowanej przerwą macierzyńską. Trenuje dopiero od dwóch miesięcy, ale zaprezentowała się bardzo dobrze – na 500 metrów zajęła piąte miejsce, z czasem 39.710.
 
– Stresowałam się przed tym biegiem, ale później dobrze się bawiłam – opowiada Kaja Ziomek. – Uzyskałam dobry wynik, który jest znakiem i motywacją na przyszłość, nie zapomniałam jak się jeździ na łyżwach. Mój powrót nie będzie z najniższego poziomu. To było nie lada wyzwanie, bo na lód weszłam dopiero w listopadzie. Udało mi się dzisiaj skoncentrować i dobrze wypaść, a z boku była moja córeczka, którą opiekował się tata – dodaje.
 
Rywalizację na 500 metrów wygrała Karolina Bosiek, która wyprzedziła Andżelikę Wójcik i Igę Wojtasik. – To jest mój najszybszy bieg w życiu na tym dystansie w Tomaszowie – cieszy się zawodniczka miejscowej Pilicy. – Potrzebowałem ostatnio trochę oddechu od startów i więcej trenowania, dzisiejsze wyniki są naprawdę zadowalające. Mistrzostwa Polski traktujemy jako etap przygotowań do dalszej części sezonu, już za chwilę czekają mistrzostwa Europy.
 
Przypomnijmy, że pierwsza część sezonu z Pucharem Świata w Azji i w Europie była bardzo owocnym okresem dla naszej kadry wspieranej przez PGE Polską Grupę Energetyczną S.A. Biało-czerwoni w każdym z czterech dotychczasowych zawodów – kolejno z Obihiro, Pekinu, Stavanger i Tomaszowa Mazowieckiego – wracali przynajmniej z jednym medalem. Polacy w ciągu pięciu tygodni nowego sezonu zdobyli trzy razy więcej pucharowych medali niż w poprzednim roku, a ich dyspozycja napawa sporym optymizmem przed zaplanowanymi po Nowym Roku mistrzostwami Europy na dystansach w Heerenveen (5-7 stycznia).
 
– Mistrzostwa Polski to bardzo ważna impreza, szansa na pokazanie się dla wielu młodszych zawodników, walka o przepustki na mistrzostwa Europy, które rozgrywane będą już w pierwszym tygodniu stycznia – podkreśla Rafał Tataruch, prezes PZŁS. – Można powiedzieć, że jesteśmy już w czołówce Europy i liczę, że wkrótce to nasi zawodnicy potwierdzą.
 
Na dystansie 500 metrów mężczyzn faworytem był Damian Żurek, pierwszy i trzeci Europejczyk w klasyfikacji generalnej PŚ obu konkurencji, ale nie bez szans byli jego reprezentacyjni koledzy – Marek Kania i Piotr Michalski. Ostatecznie tak właśnie wyglądała klasyfikacja medalowa w tej konkurencji.
 
– Cieszy ten brązowy medal, ale chciałbym jeszcze szybciej jeździć, skoro bywało się mistrzem Europy to pragnie się też mistrzostwa Polski – mówi Piotr Michalski, brązowy medalista z Tomaszowa. – Ale jest we mnie nadzieja, było parę zmian, trzeba to jeszcze tylko przełożyć w boju. To jest bezcenne, co wyprawiają chłopaki z kadry w tym sezonie, Damian zdobywa seryjnie medale, to jest coś, czego wiele krajów może nam pozazdrościć, tej naszej mocnej grupy sprinterów – dodaje.
 
Tytułu najlepszej polskiej panczenistki na 3000 metrów broniła Magdalena Czyszczoń i złoto zdobyła w bardzo pewny sposób. Sprawa tytułu u mężczyzn na 5000 metrów rozstrzygnęła się między broniącym złota Szymonem Palką a wracającym do wysokiej formy Arturem Janickim. W Tomaszowie lepszy okazał się ten drugi, który zwyciężył z czasem 6:41.95.
 
Rywalizacja w piątek rozpocznie się o 18.00, a w sobotę o 10.00. Transmisja ze wszystkich dni zawodów w Arenie Lodowej będzie dostępna na YouTube, na kanale PZŁS. Organizatorem 38. MP na Dystansach jest Polski Związek Łyżwiarstwa Szybkiego. Partnerem głównym zawodów jest PGE Polska Grupa Energetyczna, a partnerami instytucjonalnymi – Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Tomaszowskie Centrum Sportu, zarządca Areny Lodowej w Tomaszowie Mazowieckim. Partnerami są 4F, Weron.pl oraz MCC Medale.
 
TRANSMISJA INTERNETOWA:  MP na dystansach – Tomaszów Maz. (21-23.12.2023) – YouTube
 
Wyniki 1. dnia MP w Tomaszowie:
 
500 metrów kobiet: 1. Karolina Bosiek (KS Pilica Tomaszów Maz.) 38.492, 2. Andżelika Wójcik (MKS Cuprum Lubin), 3. Iga Wojtasik (AZS AWF Katowice) 38.999;
 
500 metrów mężczyzn: 1. Damian Żurek (KS Pilica Tomaszów) 35.323, 2. Marek Kania (Fundacja ŁiSW Legia Warszawa) 35.346, 3. Piotr Michalski (AZS AWF Katowice) 35.826;
 
3000 m kobiet: 1. Magdalena Czyszczoń (AZS AWF Katowice) 4:15.84, 2. Natalia Jabrzyk (KS Pilica Tomaszów) 4:24.49, 3. Zofia Braun (WTŁ Stegny Warszawa);
 
5000 m mężczyzn: 1. Artur Janicki (UKS Błyskawica Domaniewice) 6:41.95, 2. Szymon Palka (KS ARENA Tomaszów Mazowiecki) 6:46.70, 3. Mateusz Śliwka (UKS 3 Milanówek) 6:48.60.
«« Powrót do listy wiadomości
 Zapisz w schowku     Drukuj     Wyślij znajomemu    300 
 
 
 
 
  
  
 

Copyright © MATinternet & Podhale-Sport - ZAKOPANE 1999-2024