START
powrót do strony głównej
     Galeria fotografii
fotografie sportowe
     Terminarz
kalendarium wydarzeń sportowych
     Wyniki
tabele z wynikami zawodów, etc...
Podhale-Sport
Sport UM Zakopane
Sport Bukowina Tatrzańska
Sport UG Czarny Dunajec
Sport UG Poronin
Sport UG Jabłonka
Zakopiańska Liga Biegowa
Sport i zdrowie
EUROPEAN CLIMBING ROUTE
Szkoła Mistrzostwa Sportowego
Sportowcy Podhala
Plebiscyt Najlepszy Sportowiec Podhala
Orlen CUP
Igrzyska STO
Igrzyska lekarskie
ZIMOWE IGRZYSKA POLONIJNE
Olimpiada młodzieży
Igrzyska Olimpijskie Mistrzostwa Świata Igrzyska Europejskie
Tour De Pologne Maratony LANG TEAM
Uniwersjady, MS Juniorów ZIOM
COS Zakopane
Obiekty Sportowe
Rozmaitości
 Kluby sportowe
REDAKCJA
Linki
Zapowiedzi

Dyscypliny
Biathlon
Biegi narciarskie
Dart
Hokej
Kajakarstwo
Konkurencje konne
Koszykówka
Kręgle
Lekkoatletyka
Łyżwiarstwo
Narty
 Piłka nożna
Piłka ręczna
Pływanie
Podnoszenie ciężarów
Rowery
 Siatkówka
Ski-Alpinizm
 Skoki narciar. i kombinacja
Snowboard
Sporty extremalne
Sporty motocyklowe
Sporty pożarnicze
Sporty samochodowe
Sporty samolotowe
 Sporty walki
Strzelectwo
Tenis ziemny i stołowy
Unihokej
Wędkarstwo
Wspinaczka
Żeglarstwo

Partnerzy
    Zakopane       UG Jabłonka
  

     wyniki-skoki


 
Gabinet Terapii
   
   Keti


   Skijumping
  AZS-Zakopane  


TZN ZakopaneKS Pieniny
  mecze na żywo
wyniki na żywo
 

Łyżwiarstwo
Udane mistrzostwa Polski. Czyszczoń i Wojtakowski ze złotymi medalami na 1500 metrów
 dodano: 26 Grudnia 2023    (źródło: PZŁS)

 Od czwartku do soboty w Tomaszowie Mazowieckim rozgrywała się walka o medale mistrzostw Polski w łyżwiarstwie szybkim na dystansach. Dla reprezentantów kraju była to ostatnia okazja na sprawdzenie formy przed styczniowymi mistrzostwami Europy w Heerenveen. Kilka doskonałych wyników daje powody do optymizmu i nadzieje na biało-czerwone medale w Holandii.


 Już w dniach 5-7 stycznia najlepsi łyżwiarze szybcy spotkają się na mistrzostwach Europy w Heerenveen. Reprezentacja Polski pojedzie do Holandii z olbrzymimi nadziejami na medale, wysoką formę nasi zawodnicy potwierdzili także w mistrzostwach Polski na dystansach, które rozgrywane były w Tomaszowie Mazowieckim. Nasze nadzieje wynikają także z faktu, że pierwsza część sezonu z Pucharem Świata w Azji i w Europie była bardzo owocnym okresem dla naszej kadry wspieranej przez PGE Polską Grupę Energetyczną S.A. Biało-czerwoni w każdym z czterech dotychczasowych zawodów – kolejno z Obihiro, Pekinu, Stavanger i Tomaszowa Mazowieckiego – wracali przynajmniej z jednym medalem. W ciągu pięciu tygodni nowego sezonu zdobyli trzy razy więcej pucharowych medali niż w poprzednim roku.
 
W Tomaszowie wysoką formą błysnęli m.in. Karolina Bosiek czy Damian Żurek, a Magdalena Czyszczoń zdobyła aż cztery złote medale. Triumfowała na 3000 metrów, wygrała bieg masowy, zdobyła złoto w drużynie i sprawiła niespodziankę na 1500 metrów, pokonując w bezpośrednim starciu, po wspaniałym finiszu, Karolinę Bosiek.
 
– Jest to dla mnie fajne podsumowanie 2023 roku, nie spodziewałam się takiego wyniku na 1500 metrów – przyznaje Magdalena Czyszczoń. – Pojechałam bardzo dobrze, to mój najlepszy w życiu czas na Arenie Lodowej, do tej pory rekord to 2:03, dziś pojechałam dwie sekundy szybciej. To dobry prognostyk przed mistrzostwami Europy. Dzisiaj chciałabym spokojnie dojechać do Zakopanego, spędzić trochę czasu z rodziną, uściskać mojego brata, którego zbyt rzadko widuję. Ubiorę choinkę, zjem trochę pierogów i wracam tutaj 27 grudnia, by dalej trenować – dodaje.
 
Spora niespodzianka była także w wyścigu panów na tym samym dystansie. Zwyciężył Szymon Wojtakowski, dla którego był to pierwszy seniorski złoty medal w karierze.
 
– Dla mnie to ogromna radość, oczekiwałem dobrego startu, ale nie przypuszczałem, że mogę wygrać – mówi Wojtakowski. – Dwa lata temu nieźle jeździłem na tym dystansie, ale później pojawił się jakiś kryzys, nie wiem czy to był problem fizyczny czy może mentalny. Od miesiąca udało się znowu zbudować wysoką formę, nie zmienia to jednak faktu, że jestem zaskoczony i bardzo zadowolony. Teraz czas na święta, może mój medal trafi na choinkę, zamiast jednej z ozdób – śmieje się 18-latek.
 
Organizatorem 38. MP na Dystansach był Polski Związek Łyżwiarstwa Szybkiego. Partnerem głównym zawodów byli: PGE Polska Grupa Energetyczna, a partnerami instytucjonalnymi – Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Tomaszowskie Centrum Sportu, zarządca Areny Lodowej w Tomaszowie Mazowieckim. Partnerami byli 4F, Weron.pl, MCC Medale oraz Rehasport.
 
– Cieszy to, że tak wielu młodych zawodników wywalczyło medale mistrzostw Polski – podkreśla Rafał Tataruch, prezes PZŁS. – Byli odważni, waleczni i nie czuli niepotrzebnego respektu przed bardziej doświadczonymi kolegami i koleżankami. To dobrze wróży na przyszłość całej naszej dyscyplinie. To był dla nas bardzo udany rok, zarówno pod względem sportowym, jak i organizacyjnym. Staramy się, by o łyżwiarstwie było głośno i myślę, że nam się to udaje. W Nowym Roku życzę nam wszystkim przede wszystkim zdrowia i realizacji celów, które każdy przed sobą stawia – dodaje prezes.
 
Medaliści 3. dnia MP na dystansach w Tomaszowie Maz.:
 
1500 metrów kobiet: 1. Magdalena Czyszczoń (AZS AWF Katowice) 2:01.91, 2. Natalia Jabrzyk (KS Pilica Tomaszów Maz.) 2:02.06, 3. Karolina Bosiek (KS Pilica Tomaszów Maz.) 2:02.47;
 
1500 metrów mężczyzn: 1. Szymon Wojtakowski (KS Pilica Tomaszów) 1:48.70, 2. Marcin Bachanek (KS ARENA Tomaszów) 1:50.34, 3. Jakub Piotrowski (KS Pilica Tomaszów) 1:51.12;
 
Bieg drużynowy kobiet: 1. AZS AWF Katowice (Magdalena Czyszczoń, Olga Piotrowska, Maja Płończyk) 3:16.49, 2. KS Pilica Tomaszów Mazowiecki (Natalia Jabrzyk, Iga Smejda, Pola Matera) 3:29.47, 3. WTŁ Stegny Warszawa (Zofia Braun, Julia Grzywińska, Liubou Rudenka) 3:32.18;
 
Bieg drużynowy mężczyzn: 1. KS Pilica Tomaszów II (Szymon Kwapisz, Michał Kopacz, Dawid Balczerczyk) 4:07.29, 2. KS Pilica Tomaszów (Szymon Wojtakowski, Jakub Piotrowski, Damian Żurek) 4:10.11, 3. AZS Zakopane (Dawid Burzykowski, Kiryl Pishchala, Patryk Wójcik) 4:16.33.
«« Powrót do listy wiadomości
 Zapisz w schowku     Drukuj     Wyślij znajomemu    305 
 
 
 
 
  
  
 

Copyright © MATinternet & Podhale-Sport - ZAKOPANE 1999-2024