START
powrót do strony głównej
     Galeria fotografii
fotografie sportowe
     Terminarz
kalendarium wydarzeń sportowych
     Wyniki
tabele z wynikami zawodów, etc...
Podhale-Sport
Sport UM Zakopane
Sport Bukowina Tatrzańska
Sport UG Czarny Dunajec
Sport UG Poronin
Sport UG Jabłonka
Zakopiańska Liga Biegowa
Sport i zdrowie
EUROPEAN CLIMBING ROUTE
Szkoła Mistrzostwa Sportowego
Sportowcy Podhala
Plebiscyt Najlepszy Sportowiec Podhala
Orlen CUP
Igrzyska STO
Igrzyska lekarskie
ZIMOWE IGRZYSKA POLONIJNE
Olimpiada młodzieży
Igrzyska Olimpijskie Mistrzostwa Świata Igrzyska Europejskie
Tour De Pologne Maratony LANG TEAM
Uniwersjady, MS Juniorów ZIOM
COS Zakopane
Obiekty Sportowe
Rozmaitości
 Kluby sportowe
REDAKCJA
Linki
Zapowiedzi

Dyscypliny
Biathlon
Biegi narciarskie
Dart
Hokej
Kajakarstwo
Konkurencje konne
Koszykówka
Kręgle
Lekkoatletyka
Łyżwiarstwo
Narty
 Piłka nożna
Piłka ręczna
Pływanie
Podnoszenie ciężarów
Rowery
 Siatkówka
Ski-Alpinizm
 Skoki narciar. i kombinacja
Snowboard
Sporty extremalne
Sporty motocyklowe
Sporty pożarnicze
Sporty samochodowe
Sporty samolotowe
 Sporty walki
Strzelectwo
Tenis ziemny i stołowy
Unihokej
Wędkarstwo
Wspinaczka
Żeglarstwo

Partnerzy
    Zakopane       UG Jabłonka
  

     wyniki-skoki


 
Gabinet Terapii
   
   Keti


   Skijumping
  AZS-Zakopane  


TZN ZakopaneKS Pieniny
  mecze na żywo
wyniki na żywo
 

Łyżwiarstwo
Wielkie sukcesy polskich łyżwiarzy szybkich na akademickich mistrzostwach świata. "To jest cudowna młodzież z marzeniami"
 dodano: 27 Lutego 2024    (źródło: Media AZS)

strona: 1/2
1 2 

 Dziewięć medali zdobyli polscy łyżwiarze szybcy podczas akademickich mistrzostw świata, które odbyły się w norweskim Hamar. W poniedziałek panczeniści wrócili do Polski, a po wylądowaniu w Warszawie spotkali się w rektoracie Uniwersytetu Warszawskiego z prezesem Akademickiego Związku Sportowego prof. Alojzym Nowakiem.


 – To jest urocza młodzież, która ma pasję i realizuje się zarówno w sporcie, jak i studiując. Widać, że są pełni radości, pełni pasji, pełni wrażeń i mają piękne marzenia, ale myślą nie tylko o sporcie, a także o indywidualnym rozwoju i ukończeniu studiów. Cieszę się, że uważają, iż AZS jest im potrzebny i wspiera ich w rozwoju, podobnie jak rektorzy ich uczelni. Są piękną i mądrą młodzieżą, przed którą jest jeszcze bardzo wiele sukcesów. A AZS nie będzie ustawał w staraniach, by im pomagać – mówił prezes AZS. 
 
W Hamar biało-czerwoni zajęli drugie miejsce w klasyfikacji medalowej, ustępując tylko Norwegom. Po dwa złote medale wywalczyli Natalia Jabrzyk (1000 m, 1500 m) i Marek Kania (500 m, 1000 m), srebro trafiło do rąk Igi Wojtasik (500 m), polskiej drużyny w składzie Karol Karczewski, Michał Kopacz i Maksymilian Rzepka, a także sztafety mieszanej, w której rywalizowali Rzepka i Magdalena Smędzik, a brązowe krążki wywalczyli Martyna Baran (500 m) oraz żeńska drużyna w składzie Natalia Jabrzyk, Olga Piotrowska i Maja Płończyk.
 
– Na pewno planowałam wrócić z medalami do Polski, ale fakt, że mam ich aż trzy jest dla mnie zaskoczeniem. Powiedzmy, że mogłam spodziewać się dwóch krążków, a trzeci jest zaskoczeniem. Myślę, że w tym sezonie pokazałyśmy, że jako drużyna jesteśmy w stanie walczyć o medale Pucharu Świata seniorów i mam nadzieję, że w kolejnych latach też będziemy dobrze się prezentować – mówiła Jabrzyk studiująca na Politechnice Łódzkiej.
 
– Jestem bardzo zadowolony, bo o ile liczyłem na jakiś medal na 500 metrów, bo na tysiąc metrów się nie spodziewałem, a tymczasem mam dwa złote medale. Cieszę się, bo lepiej być nie mogło. Być może średni poziom zawodów był trochę niższy, niż na uniwersjadzie, a ponadto moja forma jest na pewno wyższa, niż wtedy podczas zawodów w Lake Placid. Tydzień wcześniej przecież ścigaliśmy się na mistrzostwach świata seniorów w Calgary i tam miałem szczytową formę – dodał Kania, student Politechniki Warszawskiej.
 
Przed rokiem z dwoma medalami uniwersjady w Lake Placid wracała do Polski Iga Wojtasik, która w tym roku zrobiła ogromny postęp i wywalczyła brązowe medale w drużynowym sprincie zarówno podczas mistrzostw Europy, jak i mistrzostw świata. W Hamar była druga na dystansie 500 metrów.
 
– Jestem bardzo zadowolona i ten medal znaczy dla mnie bardzo dużo, bo jest to medal indywidualny i tak naprawdę pierwszy zdobyty na akademickich mistrzostwach świata, bo w ubiegłym roku udało mi się zdobyć dwa medale, w tym jeden indywidualny, na uniwersjadzie. Ten sezon jest dla mnie bardzo dobry, forma cały czas jest zwyżkowa. Myślę, że tym wyścigiem na 500 metrów w Hamar po prostu potwierdziłam swój wysoki poziom – mówiła studentka katowickiej Akademii Wychowania Fizycznego. Udział Akademickiej Reprezentacji Polski w Akademickich Mistrzostwach Świata wspiera strategiczny sponsor AZS – PZU oraz Ministerstwo Sportu i Turystyki.
 
Biało-czerwoni nie ukrywali, że bardzo wysoko cenią sobie sukcesy w rywalizacji studenckiej. – Uważam, że sport akademicki jest na swój sposób wyjątkowy i bardzo się cieszę, że jestem w tym gronie. Trzeba pamiętać, że nie każdy ma możliwość startu na takich zawodach, bo trzeba być studentem. Jest mi bardzo miło, że prezes AZS zaprosił nas na Uniwersytet Warszawski i docenił nasz trud – dodała Wojtasik.
 
strona: 1/2
1 2 
«« Powrót do listy wiadomości
 Zapisz w schowku     Drukuj     Wyślij znajomemu    248 
 
 
 
 
  
  
 

Copyright © MATinternet & Podhale-Sport - ZAKOPANE 1999-2024