START
powrót do strony głównej
     Galeria fotografii
fotografie sportowe
     Terminarz
kalendarium wydarzeń sportowych
     Wyniki
tabele z wynikami zawodów, etc...
Podhale-Sport
Sport UM Zakopane
Sport Bukowina Tatrzańska
Sport UG Czarny Dunajec
Sport UG Poronin
Sport UG Jabłonka
Zakopiańska Liga Biegowa
Sport i zdrowie
EUROPEAN CLIMBING ROUTE
Szkoła Mistrzostwa Sportowego
Sportowcy Podhala
Plebiscyt Najlepszy Sportowiec Podhala
Orlen CUP
Igrzyska STO
Igrzyska lekarskie
ZIMOWE IGRZYSKA POLONIJNE
Olimpiada młodzieży
Igrzyska Olimpijskie Mistrzostwa Świata Igrzyska Europejskie
Tour De Pologne Maratony LANG TEAM
Uniwersjady, MS Juniorów ZIOM
COS Zakopane
Obiekty Sportowe
Rozmaitości
 Kluby sportowe
REDAKCJA
Linki
Zapowiedzi

Dyscypliny
Biathlon
Biegi narciarskie
Dart
Hokej
Kajakarstwo
Konkurencje konne
Koszykówka
Kręgle
Lekkoatletyka
Łyżwiarstwo
Narty
 Piłka nożna
Piłka ręczna
Pływanie
Podnoszenie ciężarów
Rowery
 Siatkówka
Ski-Alpinizm
 Skoki narciar. i kombinacja
Snowboard
Sporty extremalne
Sporty motocyklowe
Sporty pożarnicze
Sporty samochodowe
Sporty samolotowe
 Sporty walki
Strzelectwo
Tenis ziemny i stołowy
Unihokej
Wędkarstwo
Wspinaczka
Żeglarstwo

Partnerzy
    Zakopane       UG Jabłonka
  

     wyniki-skoki


 
Gabinet Terapii
   
   Keti


   Skijumping
  AZS-Zakopane  


TZN ZakopaneKS Pieniny
  mecze na żywo
wyniki na żywo
 

Łyżwiarstwo
Wojtasik, Kania, Czyszczoń i Śliwka ze złotymi medalami łyżwiarskich mistrzostw Polski w wieloboju i wieloboju
 dodano: 1 Marca 2024    (źródło: PZŁS)

 W Tomaszowie Mazowieckim zakończyły się łyżwiarskie mistrzostwa Polski w wieloboju i wieloboju sprinterskim. Tu przed startem mistrzostw świata w Inzell złote medale wywalczyli Iga Wojtasik i Marek Kania w rywalizacji sprinterskiej oraz Magdalena Czyszczoń i Mateusz Śliwka w rywalizacji wielobojowej.


 Po pierwszym dniu zmagań z zawodów wycofali się liderzy po pierwszym dniu w wieloboju sprinterskim – Karolina Bosiek i Damian Żurek. – Wiadomo, że najważniejszym startem w końcówce sezonu są mistrzostwa świata w wieloboju i wieloboju sprinterskim, które 7 marca rozpoczną się w niemieckim Inzell. Oboje pojechali wcześniej do Inzell, by jak najlepiej przygotować się do tego startu – tłumaczył tę decyzję Konrad Niedźwiedzki, dyrektor sportowy Polskiego Związku Łyżwiarstwa Szybkiego.
 
W tej sytuacji w rywalizacji sprinterek o złoto walczyły Iga Wojtasik (AZS AWF Katowice) i Andżelika Wójcik (MKS Cuprum Lubin). Na 500 metrów lepsza była Wójcik, a na 1000 Wojtasik, która o 0,02 punktu wygrała całą rywalizację. – Bardzo się cieszę z tego złotego medalu, bo to pierwszy taki indywidualny mój krążek w mistrzostwach Polski. Z emocjami czekałam na ogłoszenie wyników, bo do końca nie byłam pewna. Wreszcie mój trener klubowy przekazał mi, że o te dwie setki powinnam być lepsza od Andżeliki i tak właśnie się stało – mówiła Wojtasik. Druga była Wójcik, a trzecia Martyna Baran (WTŁ Stegny Warszawa).
 
W rywalizacji panów, pod nieobecność Damiana Żurka i Piotra Michalskiego bezkonkurencyjny był Marek Kania (Fundacja ŁiSW Legia Warszawa), który pewnie zwyciężył w wieloboju sprinterskim. – Bardzo się cieszę, że udało mi się obronić tytuł, bo przed rokiem o włos pokonałem Piotrka. Teraz chłopaki nie startowali, bo już mają pewną kwalifikację do Inzell, a ja o nią tutaj walczyłem. I myślę, że wszystko poszło bardzo dobrze – mówił Kania, który na podium wyprzedził Jakuba Piotrowskiego i Mikołaja Bielasa (obaj Pilica Tomaszów Mazowiecki).
 
W rywalizacji wieloboistek o złoty medal walczyły Magdalena Czyszczoń (AZS AWF Katowice) i Natalia Jabrzyk (Pilica Tomaszów Mazowiecki). Przed ostatnią konkurencją, biegiem na 5000 metrów, prowadziła Jabrzyk, ale Czyszczoń udowodniła, że w biegach długich nie ma sobie równych i wywalczyła złoty medal.
 
– Najbardziej cieszę się z dobrego biegu na 1500 metrów. 5000 metrów przejechałam akceptowalnie, 500 metrów na swoim poziomie, bo nie jestem przecież sprinterką, a 3000 metrów z niesmakiem, ale powiedzmy, że może być. Na pewno jednak w tym sezonie mam się z czego cieszyć, a nad niedociągnięciami będę dalej pracować – mówiła Czyszczoń. Druga w wieloboju była Natalia Jabrzyk (KS Pilica Tomaszów Maz,), a trzecia Zofia Braun (WTŁ Stegny Warszawa).
 
Fenomenalnie spisał się w rywalizacji wielobojowej Mateusz Śliwka (UKS 3 Milanówek). 19-letni zawodnik nie tylko zdobył złoty medal, ale także pobił rekord Polski juniorów na 10000 metrów oraz ustanowił najlepszy w historii wielobojowy w rywalizacji juniorów.
 
– Na pewno się tego nie spodziewałem. Przyjechałem powalczyć, oczywiście miałem nastawienie, że fajnie byłoby wygrać, ale dla mnie to i tak jest duży szok. Bardzo się cieszę, że słyszę od wielu osób, że mam talent, więc próbuję ten potencjał wykorzystać – mówił szczęśliwy Śliwka. Na podium wyprzedził dwóch zawodników Areny Tomaszów Maz. – Marcina Bachanka i Szymona Palkę.
 
Biegi na 5000 metrów kobiet oraz 10000 metrów mężczyzn były jednocześnie rywalizacją o mistrzostwo Polski na tych dystansach. Złote medale wywalczyli Magdalena Czyszczoń i Szymon Palka.
 
Sezon najlepsi polscy zawodnicy zakończą w Inzell startem w mistrzostwach świata w wieloboju i wieloboju sprinterskim. Impreza z udziałem notujących świetny sezon wspieranych przez PGE Polską Grupę Energetyczną S.A. polskich panczenistów odbędzie się w dniach 7-10 marca w niemieckim Inzell.
 
– Do Tomaszowa przyjechałam po akademickich mistrzostwach świata i zastanawiałam się, czy uda mi się dowieźć jeszcze tę formę ze szczytu sezonu. Okazało się, że tak, więc mam nadzieję, że po kolejnym tygodniu w Inzell też pokażę się z jak najlepszej strony – dodała Wojtasik.
 
– Ja też niejako przejazdem z Kanady wpadłem do Norwegii na akademickie mistrzostwa świata i tam też dobrze wypadłem. Teraz pojadę do Inzell, troszkę odpocznę, popracuję nad techniką, żeby nie było problemów na łukach, jak dwa tygodnie temu w Kanadzie i mam nadzieję, że mimo natłoku startów też wrócę z Niemiec zadowolony – powiedział Kania.
 
Organizatorami 91. Mistrzostw Polski w Wieloboju oraz 43. Mistrzostw Polski w Wieloboju Sprinterskim w Tomaszowie Mazowieckim były Polski Związek Łyżwiarstwa Szybkiego oraz Tomaszowskie Centrum Sportu, zarządca Areny Lodowej. Partnerem głównym mistrzostw była PGE Polska Grupa Energetyczna S.A., a partnerem instytucjonalnym Ministerstwo Sportu i Turystyki. Partnerami zawodów były 4F, WERON oraz MCC Medale.
«« Powrót do listy wiadomości
 Zapisz w schowku     Drukuj     Wyślij znajomemu    231 
 
 
 
 
  
  
 

Copyright © MATinternet & Podhale-Sport - ZAKOPANE 1999-2024