START
powrót do strony głównej
     Galeria fotografii
fotografie sportowe
     Terminarz
kalendarium wydarzeń sportowych
     Wyniki
tabele z wynikami zawodów, etc...
Podhale-Sport
Sport UM Zakopane
Sport Bukowina Tatrzańska
Sport UG Czarny Dunajec
Sport UG Poronin
Sport UG Jabłonka
Zakopiańska Liga Biegowa
Sport i zdrowie
EUROPEAN CLIMBING ROUTE
Szkoła Mistrzostwa Sportowego
Sportowcy Podhala
Plebiscyt Najlepszy Sportowiec Podhala
Orlen CUP
Igrzyska STO
Igrzyska lekarskie
ZIMOWE IGRZYSKA POLONIJNE
Olimpiada młodzieży
Igrzyska Olimpijskie Mistrzostwa Świata Igrzyska Europejskie
Tour De Pologne Maratony LANG TEAM
Uniwersjady, MS Juniorów ZIOM
COS Zakopane
Obiekty Sportowe
Rozmaitości
 Kluby sportowe
REDAKCJA
Linki
Zapowiedzi

Dyscypliny
Biathlon
Biegi narciarskie
Dart
Hokej
Kajakarstwo
Konkurencje konne
Koszykówka
Kręgle
Lekkoatletyka
Łyżwiarstwo
Narty
 Piłka nożna
Piłka ręczna
Pływanie
Podnoszenie ciężarów
Rowery
 Siatkówka
Ski-Alpinizm
 Skoki narciar. i kombinacja
Snowboard
Sporty extremalne
Sporty motocyklowe
Sporty pożarnicze
Sporty samochodowe
Sporty samolotowe
 Sporty walki
Strzelectwo
Tenis ziemny i stołowy
Unihokej
Wędkarstwo
Wspinaczka
Żeglarstwo

Partnerzy
    Zakopane       UG Jabłonka
  

     wyniki-skoki


 
Gabinet Terapii
   
   Keti


   Skijumping
  AZS-Zakopane  


TZN ZakopaneKS Pieniny
  mecze na żywo
wyniki na żywo
 

Konkurencje konne
III Podhalańskie Zawody w Powożeniu Zakopane Olcza 22 lipca
(żródło: )

Jedną z  atrakcji Święta Parafialnego Olczy były III Podhalańskie zawody w powożeniu. Do startu zgłosiło się 19 zawodników, startujący w trzech kategoriach Zaprzęgów Jednokonnych, Parokonnych oraz Koni Małych- Hucułów. Zawody zdobyły już swoją renomę- świadczy o tym fakt startu między innymi Arkadiusza Górskiego   kadrowicza tej konkurencji- który wystąpił jako reprezentant Zakopanego. Poza tym przyjechali zawodnicy z Krakowa,  Ludźmierza, Poronina, Białki Tatrzańskiej ,Bochni oraz dwóch zawodników słowackich .  Fotoreportaż z zawodów przedstawiamy w galerii!!!
( 22 Lipca 2006)
Karnawał Góralski w Bukowinie 11 luty Kumotersko Gońba i Strzelanie.
(żródło: )

Tradycyjnie na zakończenie  słynnego Bukowiańskiego Karnawału Góralskiego przeprowadzane są zawody strzeleckie , parada gazdowska, wyścigi kumoterek, skiring i skiskiring . Tak jak w latach poprzednich obydwie imprezy zgromadziły  miłośników oraz kibiców tych dyscyplin w rejonie skoczni narciarskiej w Bukowinie Tatrzańskiej. W galerii fotoreportaż z zawodów
( 12 Lutego 2007)
4 luty Parada Gazdowska i wyścigi kumoterek w Kościelisku.
(żródło: )

4 lutego na polanie Sywarne w Kościelisku odbyła się w tym roku druga po Białym Dunajcu edycja „Parady Gazdowskiej” oraz wyścigu kumoterek . W przeglądzie wzięło udział 27 zaprzęgów  . W galerii fotoreportaż Joanny i Zuzanny Chmiel z zawodów.  Poniżej przedstawiamy wyniki:
( 6 Lutego 2007)
28 stycznia XVIII Parada Gazdowska Biały Dunajec.
(żródło: )

  Po odwołaniu trzech kolejnych Parad Gazdowskich, zima dopisała organizatorom i warunki śniegowe pozwoliły na zorganizowanie imprezy w gminie Biały Dunajec . W przeglądzie  wzięło udział 36 zaprzęgów . Poniżej podajemy wyniki Parady gazdowskiej oraz wyścigu kumoterek, skiringu i skiskiringu. Współorganizatorami imprezy byli Gmina Biały Dunajec, Zwiazek Podhalan  i Ochotnicza Straż Pożarna .  w najbliższy Piątek (2 lutego) zaplanowano paradę w Zakopanem a 4 lutego w niedzielę odbędzie się ona w Kościelisku.  W galerii przedstawiamy fotoreportaż  z parady i zawodów ( fot  otrzymane z GOK Biały Dunajec)!!!!!
( 29 Stycznia 2007)
Odwołanie Kumoterskiej Gońby w Poroninie.!!!!
(żródło: )

Pogoda w tym roku nie sprzyja miłośnikom zmagań Kumoterskiej Gońby.   Wiosenna aura i brak śniegu spowodowały odwołanie kolejnych zawodów. Zaplanowane na  niedzielę  14 stycznia zmagania na Polanie Lichajówki w Małem Cichem w gminie Poronin nie odbędą się.
( 10 Stycznia 2007)
Kumoterska Gońba 2007 Kalendarz.
(żródło: )

Już niebawem rozpoczną się kolejne sportowe i widowiskowe  emocje - cykl imprez zwanych "Kumoterską Gońbą". Niestety zapowiadane wcześniej zawody Kumoterek  i Parada Gazdowska w Szaflarach w dniu 7 stycznia  zostały odwołane - powodem jest zbyt małą ilość śniegu w  miejscu planowanej imprezy. W trakcie  każdej cotygodniowej edycji przeprowadzane są : Parada Gazdowska, Wyścig Kumoterek Skiring i Skiskiring .
( 3 Stycznia 2007)
Podsumowanie Kumoterskiej Gońby 2006
(żródło: )

  Po emocjach gonitw  nadszedła czas na podsumowanie. Tegorocznym koordynatorem Parad Gazdowskich oraz Kumoterskiej Gońby był Oddział Związku Podhalan w Ludźmierzu. W zwiazku z tym uroczyste podsumowanie tej cyklicznej imprezy nastąpiło 19 marca o godz 18'00 w Domu Podhalańskim im. K.P. Tetmajera i Wł Orkana  w Ludźmierzu.  Wręczone zostały nagrody za końcową klasyfikację po wszystkich zawodach, które odbyły się w okresie karnawału na całym Podhalu. Były to gonitwy zorganizowane w: Szaflarach, Małem Cichem, Zakopanem, Ludźmierzu, Kościelisku, Rabce i Bukowinie Tatrzańskiej.
( 16 Marca 2006)
Parada Gazdowska i Wyścigi Kumoterek Rabka
(żródło: )

  19 lutego  odbyła się kolejna edycja w tegorocznym cyklu Parad Gazdowskich i wyścigu kumoterek. W tym roku do grona organizatorów tych zawodów dołączyła Rabka. Pewnym nowum było przeprowadzenie jeszcze jednej klasyfikacji - Parady Gorczańskiej   Taka ocena konieczna byłą ze względu na odrębność w strojach.
( 22 Lutego 2006)
Archiwum
Pierwszy «« (15-29)(30-44)(45-59)(60-74)(75-82)

 
 
 
 
 
  
  
 

Copyright © MATinternet & Podhale-Sport - ZAKOPANE 1999-2024