START
powrót do strony głównej
     Galeria fotografii
fotografie sportowe
     Terminarz
kalendarium wydarzeń sportowych
     Wyniki
tabele z wynikami zawodów, etc...
Podhale-Sport
Sport UM Zakopane
Sport Bukowina Tatrzańska
Sport UG Czarny Dunajec
Sport UG Poronin
Sport UG Jabłonka
Zakopiańska Liga Biegowa
Sport i zdrowie
EUROPEAN CLIMBING ROUTE
Szkoła Mistrzostwa Sportowego
Sportowcy Podhala
Plebiscyt Najlepszy Sportowiec Podhala
Orlen CUP
Igrzyska STO
Igrzyska lekarskie
ZIMOWE IGRZYSKA POLONIJNE
Olimpiada młodzieży
Igrzyska Olimpijskie Mistrzostwa Świata Igrzyska Europejskie
Tour De Pologne Maratony LANG TEAM
Uniwersjady, MS Juniorów ZIOM
COS Zakopane
Obiekty Sportowe
Rozmaitości
 Kluby sportowe
REDAKCJA
Linki
Zapowiedzi

Dyscypliny
Biathlon
Biegi narciarskie
Dart
Hokej
Kajakarstwo
Konkurencje konne
Koszykówka
Kręgle
Lekkoatletyka
Łyżwiarstwo
Narty
 Piłka nożna
Piłka ręczna
Pływanie
Podnoszenie ciężarów
Rowery
 Siatkówka
Ski-Alpinizm
 Skoki narciar. i kombinacja
Snowboard
Sporty extremalne
Sporty motocyklowe
Sporty pożarnicze
Sporty samochodowe
Sporty samolotowe
 Sporty walki
Strzelectwo
Tenis ziemny i stołowy
Unihokej
Wędkarstwo
Wspinaczka
Żeglarstwo

Partnerzy
    Zakopane       UG Jabłonka
  

     wyniki-skoki


 
Gabinet Terapii
   
   Keti


   Skijumping
  AZS-Zakopane  


TZN ZakopaneKS Pieniny
  mecze na żywo
wyniki na żywo
 

Lekkoatletyka
Zakopiański Weekend biegowy z Sokołem- Już dwa biegi za nami.
(żródło: )

  W ramach tegorocznego weekendu Biegowego z Sokołem rozegrane zostały już dwa biegi. W piątek Bieg Sokoła a w sobotę Wysokogórski Bieg im druha F. Marduły , który był równocześnie Mistrzostwami Polski w skyruningu.   W galerii kilka fot z sobotniego biegu.
( 4 Czerwca 2016)
Maraton i Półmaraton Podhalański 2016
(żródło: www.maratonpodhalanski pl fot J. Chudko)

69 biegaczek i biegaczy z Polski oraz Słowacji wystartowało w tegorocznym Maratonie Podhalanskim, Półmartaon zgromadził na starcie 52 osoby. W maratonie triumfowali Katarzyna Gacek z Chabówki oraz Dawid Guroś z Nowego Targu w półmaratonie najszybsi byli Robert Faron z Zalesia oraz Mirosława Witowska z Zakopanego. Pełne wyniki tutaj w formacie pdf 
( 18 Maja 2016)
Miejskie Igrzyska Szkół Podstawowych w 4-boju
(żródło: M. Zamojski UM Nowy Targ)

9 maja 2016 r. na stadionie obok Hali Sportowej "Gorce" w Nowym Targu odbyły się Miejskie Igrzyska Szkół Podstawowych w 4-boju. W zawodach wzięły udział Szkoły Podstawowe Nr 2, Nr 3, Nr 5, Nr 11 z terenu Miasta Nowy Targ. Szkoły reprezentowało blisko 50 uczniów. Rywalizowano w czterech konkurencjach- bieg na dystansie 60m, rzut piłeczką palantową, skok w dal, bieg na dystansie 600m dziewczynki i 1000m chłopcy.    W galerii fotoreportaż M. Zamojskiego z zawodów!!!
( 11 Maja 2016)
„Zwycięstwo Kasi Zając w biegu Ultra Fiord w południowym Chile”
(żródło: P.Kosmala)

Połowa kwietnia to czas gdy w Patagonii można spodziewać się pierwszych oznak nadchodzącej zimy. Takiej aury doświadczyło ponad 600 zawodników biorących udział w rozegranych w ostatni weekend zawodów Ultra Fiord (http://www.ultrafiord.com/). Wśród ponad 30 narodowości na starcie nie zabrakło też Polaków. 
( 18 Kwietnia 2016)
RUSZYŁY ZAPISY NA TATRA FEST BIEG!
(żródło: A. Szymaszek)

Ruszyły zapisy na Tatra Fest Bieg, który odbędzie się 13 sierpnia. Trasa liczy ok. 56 kilometrów i będzie wiodła z centrum Zakopanego na główną grań Tatr. Dzień później organizatorzy zapraszają na Bieg Świstaka. Dwa biegi składają się na Tatrzański Festiwal Biegowy.  
( 23 Marca 2016)
Trwają zapisy na Zakopiański Weekend Biegowy z Sokołem
(żródło: A.Karpiel Semberecka TG Sokół)

4 marca rozpoczęły się zapisy na tegoroczny Zakopiański Weekend Biegowy z Sokołem. W ramach tego dużego biegowego wydarzenia organizowanego przez Towarzystwo Gimnastyczne „Sokół” Gniazdo w Zakopanem w dniach 3-5 czerwca 2016r. odbędą się: IX Bieg Sokoła, IX Wysokogórski Bieg im. dh. Franciszka Marduły oraz VII Bieg im. hr. Władysława Zamoyskiego. 
( 4 Marca 2016)
13 - 14 sierpnia TATRZAŃSKI FESTIWAL BIEGOWY
(żródło: A. Szymaszek)

13 i 14 sierpnia zapowiada się prawdziwe święto dla miłośników biegów górskich. 13 sierpnia zawodnicy wezmą udział w Tatra Fest Biegu na dystansie ok. 56 kilometrów, którego trasa wiodła będzie z centrum Zakopanego na główną grań Tatr. Dzień później odbędzie się Bieg Świstaka - krótszy, ale za to z niespodziankami. Zapisy ruszają 21 marca.  
( 3 Marca 2016)
Złote i Srebrne Kozice dla Zakopiańskiego Weekendu Biegowego z Sokołem
(żródło: Anna Karpiel Semberecka TG Sokół Zakopane)

W rozstrzygniętym właśnie konkursie na Najlepsze Biegi Górskie sezonu 2015 organizowanym przez portal biegigorskie.pl Zakopiański Weekend Biegowy z Sokołem zdobył aż pięć nagród w rożnych kategoriach. Wysokogórski Bieg im. dha Franciszka Marduły zdobył Srebrną Kozice w kategorii open i Złotą Kozicę w kategorii Najlepszy bieg górski na długim dystansie, Srebrne Kozice w swoich kategoriach zdobyły też dwa pozostałe biegi rozgrywane w ramach Weekendu - Bieg im. hr. Władysława Zamoyskiego (w kategorii Najlepszy bieg górski w stylu alpejskim) oraz Bieg Sokoła (w kategorii Najlepszy bieg górski w stylu anglosaskim). Z kolei cała impreza zdobyła Srebrną Kozicę w kategorii najlepszy festiwal biegowy. Zawody organizuje Towarzystwo Gimnastyczne „Sokół” Gniazdo w Zakopanem. 
( 16 Grudnia 2015)
8 Alpin Sport Tatrzański Bieg Pod Górę wygrywają Dominika Wiśniewska Ulfik Kamil Jastrzębski.
(żródło: )

 Ubiegłoroczni zwycięzcy Dominika Wiśniewska Ulfik i Kamil Jastrzębski obronili swoje tytuły stając na najwyższym stopniu podium 8 Alpin Sport Tatrzańskiego Biegu Pod Górę. W kategorii ratowników zwyciężył srebrny medalista tegorocznego Elbrus Race Marcin Rzeszótko. W biegu wystartowało ponad 320 biegaczek i biegaczy z Polski, Słowacji, Niemiec i Meksyku a na mecie zameldowało się 266 uczestników.   W galerii fotoreportaż!!!
( 17 Października 2015)
Przemek Sobczyk Mistrzem Polski Przewodników w biegu alpejskim
(żródło: )

     Zakopiańczyk Przemysław Sobczyk  zdobył dzisiaj tytuł Mistrza Polski w Mistrzostwach Przewodników jakie rozegrano w ramach biegu głównego na Babią Górę Chaszczoka . Trasa wynosiła 10 km z 1250 m przewyższenia. Gratulacje Przemek!!
( 26 Września 2015)
Wydra po raz ósmy, Kozielska po raz pierwszy
(żródło: M. Zubek www.podhaleregion.pl)

 Odbyła się już XI edycja Maratonu Gorce. Niespodzianki nie było. Wygrał nowotarżanin Jan Wydra, dla którego był to już ósmy w historii triumf. Wśród pań najlepsza okazała się z kolei Magdalena Kozielska z Bańskiej Niżnej
( 7 Września 2015)
II Flexistav Bieg Ultra Grania Tatr wygrywają Anna Figura i Bartosz Gorczyca
(żródło: )

  Anna Figura i Bartosz Gorczyca wygrywają morderczy bieg granią Tatr, który rozegrany został 15 sierpnia.  Drugie miejsce zajął zwyciężca I biegu Przemysław Sobczyk. W zawodach wystarowało 335 zawodników z Polski, Anglii, Słowacji, Czech i Belgii     W galerii kilka fot z trasy i mety.
( 15 Sierpnia 2015)
Absolwent AWF Kraków Andrzej Lachowski pobił rekord Grassland Marathon w Chinach
(żródło: P. Kosmala)

 Bieganie i generalnie aktywność fizyczna stają się coraz bardziej popularne w Chinach. W szybkim tempie rośnie nie tylko ilość imprez sportowych, ale również frekwencja w tych zawodach.
( 6 Lipca 2015)
III bieg o puchar rektora PPWSZ za nami
(żródło: )

 Grzegorz Opiał i Krystyna Szaflarska zdobyli Puchar rektora PPWSZ w Nowym Targu. W zawodach organizowanych przez podhalańską uczelnię wzięło udział blisko 100 biegaczek i biegaczy, którzy rywalizowali na dystansie 10 km. Fotoreportaż z biegu wkrótce
( 16 Maja 2015)
III Biegi w Szczawnicy Marcin Świerc Mistrzem Polski w długodystansowym biegu górskim
(żródło: biegiwszczawnicy.pl)

Już po raz trzeci w Szczawnicy w rejonie Pienin i Beskidu Sądeckiego rozegrano  biegi górskie.  Na czterech dystansach wystartowało ponad 800 biegaczy z całej Polski. Były to równocześnie mistrzostwa Polski w długodystansowym biegu górskim, .Tytuł ten  na dystansie 43,3 km zdobył Marcin Świerc z Lisowic- mieszkaniec Zakopanego  
( 27 Kwietnia 2015)
Archiwum
Pierwszy «« (76-90)(91-105)(106-120)(121-135)(136-150) »» Ostatni

 
 
 
 
 
  
  
 

Copyright © MATinternet & Podhale-Sport - ZAKOPANE 1999-2024