START
powrót do strony głównej
     Galeria fotografii
fotografie sportowe
     Terminarz
kalendarium wydarzeń sportowych
     Wyniki
tabele z wynikami zawodów, etc...
Podhale-Sport
Sport UM Zakopane
Sport Bukowina Tatrzańska
Sport UG Czarny Dunajec
Sport UG Poronin
Sport UG Jabłonka
Zakopiańska Liga Biegowa
Sport i zdrowie
EUROPEAN CLIMBING ROUTE
Szkoła Mistrzostwa Sportowego
Sportowcy Podhala
Plebiscyt Najlepszy Sportowiec Podhala
Orlen CUP
Igrzyska STO
Igrzyska lekarskie
ZIMOWE IGRZYSKA POLONIJNE
Olimpiada młodzieży
Igrzyska Olimpijskie Mistrzostwa Świata Igrzyska Europejskie
Tour De Pologne Maratony LANG TEAM
Uniwersjady, MS Juniorów ZIOM
COS Zakopane
Obiekty Sportowe
Rozmaitości
 Kluby sportowe
REDAKCJA
Linki
Zapowiedzi

Dyscypliny
Biathlon
Biegi narciarskie
Dart
Hokej
Kajakarstwo
Konkurencje konne
Koszykówka
Kręgle
Lekkoatletyka
Łyżwiarstwo
Narty
 Piłka nożna
Piłka ręczna
Pływanie
Podnoszenie ciężarów
Rowery
 Siatkówka
Ski-Alpinizm
 Skoki narciar. i kombinacja
Snowboard
Sporty extremalne
Sporty motocyklowe
Sporty pożarnicze
Sporty samochodowe
Sporty samolotowe
 Sporty walki
Strzelectwo
Tenis ziemny i stołowy
Unihokej
Wędkarstwo
Wspinaczka
Żeglarstwo

Partnerzy
    Zakopane       UG Jabłonka
  

     wyniki-skoki


 
Gabinet Terapii
   
   Keti


   Skijumping
  AZS-Zakopane  


TZN ZakopaneKS Pieniny
  mecze na żywo
wyniki na żywo
 

Lekkoatletyka
Anna Figura wygrywa Memoriał Psotku , Świerc trzeci.
(żródło: )

 Zakopianka Anna Figura wygrała  XXX memoriał Jozefa Psotku, jaki rozegrany został w Tatrach Wysokich na Słowacji. Wśród mężczyzn trzecie miejsce  zajął Marcin Świerc. Pokonali go tylko  Słowacy Milan Madaj i Matus Vnencak.  
( 12 Października 2014)
Małopolskie Biegi Przełajowe 2014
(żródło: )

8 października w Nowym Targu rozegrane zostały  Małopolskie Biegi Przełajowe.  Na starcie  indywidualnych biegów stanęło ponad 1200 dziewczat i chłopców z małopolskich szkół podstawowych i gimnazjów . Z kolei w ramach licealiady 590 dziewcząt i chłopców rywalizowało w 10 cio osobowych sztafetach. Zawody zorganizowane zostały przez Małopolski i Powiatowy SZS w ramach Małopolskiego Systemu Współzawodnictwa Sportowego Dzieci i Młodzieży Szkolnej.
( 11 Października 2014)
Biegacze z „Venuleta” zdobyli medale
(żródło: www.nowytarg.edu.pl)

1 października na lotnisku w Nowym Targu, przy chmurnej pogodzie, przeciwnym wietrze i na błotnistej murawie, odbyły się Mistrzostwa Powiatu Nowotarskiego w Indywidualnych Biegach Przełajowych. Czwórka lekkoatletów z Prywatnych Szkół Średnich im. prof. Venuleta w Nowym Targu sięgnęła po wysokie miejsca.  W galerii fotoreportaż   
( 7 Października 2014)
Marcin Świerc i Ewelina Matula wygrali Tatrzańską dziesiatkę.
(żródło: )

 Ewelina Matula z Brzozy i  Marcin Świerc z Zakopanego najszybciej pokonali trasę Tatrzańskiej 10 -tki , biegu  który odbył się w niedzielę na trasie poprowadzonej pogórzem Gubałowskim. Tatrzańska 10 tka została rozegrana w ramach dwudniowego Festiwalu biegowego zorganizowanego przez Spotkania z Filmem Górskim przy współpracy z  MOSIR Zakopane   W galerii fotoreportaż A. Szymaszek ze startu!!!
( 29 Września 2014)
Ultra Maraton Tatrzański- zwycieżają Paula Korowaj i Jacek Żyłka Żebracki
(żródło: )

Paula Korowaj z Gdańska i Jacek Żyłka Żebracki ze Szczawnicy wygrali Ultra Maraton Tatrzański rozegrany w ramach Tatrzańskiego Festiwalu  Biegowego.  Zawody zostały zorganizowane przez Spotkania z Filmem Górskim przy współpracy z MOSIR Zakopane    W galerii kilka fot z mety!!  
( 27 Września 2014)
Jutro rusza Tatrzański Festiwal Biegowy
(żródło: A. Szymaszek)

Jutro o 8 w centrum Zakopanego nastąpi start Ultramaratonu Tatrzańskiego, którego trasa wiedzie na Wołowiec. Na niedzielę zaplanowano krótszy bieg pasmem Gubałowskim – Tatrzańską Dziesiątkę. W sobotę w godzinach 14 – 18  Parku Miejskim dla wszystkich chętnych odbędą się warsztaty jogi, pilates, fizjoterapii i zdrowego stylu życia.
( 26 Września 2014)
Maraton Gorce. Jan Wydra znów wygrał
(żródło: P. Rayski Pawlik UM Nowy Targ)

 Jan Wydra z Mszany Dolnej zwyciężył w dziesiątej edycji Maratonu Gorce pokonując gorczańską trasę z Krościenka do Nowego Targu w czasie 3:14.48,5. 
( 1 Września 2014)
Ultramaraton tatrzański: na Wołowiec!
(żródło: A. Szymaszek)

Wołowiec – to jeden z najbardziej rozpoznawalnych szczytów Tatr. Na ten szczyt o wysokości 2064 m.n.p.m., poprowadzi trasa Ultramaratonu Tatrzańskiego, który odbędzie się 27 września. Dzień później, 28 września, na krótszej trasie, odbędzie się wyścig Tatrzańska Dziesiątka.  Obydwa biegi złożą się na Tatrzański Festiwal Biegowy. Są jeszcze wolne miejsca! Zapisy oraz szczegóły: www.tatrafestbieg.pl  
( 1 Września 2014)
Rysy w 1,5 godz
(żródło: )

W minioną sobotę   od niedawna mieszkaniec Zakopanego  biegacz ultra Marcin Świerc ustanowił nieoficjalny rekord w biegu na najwyższy punkt Polski Rysy. Czas w jakim pokonał trasę Palenica Białczańska- Rysy to 1 godzina 34 minuty 49 sek Dystans wynosi 12 , 07 km z przewyższeniem 1504 m - przeciętny turysta  pokona ten szlak  w 6-8 godz.  
( 12 Sierpnia 2014)
3 bieg na Sławkowski Szczyt z udziałem biegaczy z Podhala.
(żródło: )

199 kobiet i mężczyzn wystartowało na 7,2 km trasie z przewyższeniem 1427 metrów w 3 biegu na Sławkowski Szczyt . Najleszy czas uzyskał Słowak  Jozef Hlavco z Bobrovca a wśród pań Czeszka Marie Delingerova z Kromeriza.    Polacy zajęli następujące miejsca :Piotr Biernawski (AttiQ Fake Runners)  był 6, Michał Lańda ( Poroniec) 7, Przemek Sobczyk ( Dynafit) 13, Bartłomiej Pawlikowski (LKS Poroniec)18,  
( 4 Sierpnia 2014)
Magdalena Kozielska 5 w Pucharze Świata w biegach górskich
(żródło: Dolomite Sky Races i Angelika Leśnik)

 Zawodniczka UKS Regle Kościlisko Magdalena"Megi" Kozielska zajeła 5 miejsce w zawodach Pucharu Świata w biegach górskich jakie zostały rozegrane we włoskiej miejscowości Canazei. Polka  22 km trasę  z 10 km podbiegiem pokonała w  2 godziny 36 min 23 sek. do zwyciężczyni biegu Hiszpanki Laury Orgue'Vila straciła zaledwie 10,06 min gratulacje.
( 20 Lipca 2014)
Sukces uczennic z Romera!
(żródło: W. Perucki)

   Zawodniczki  I LO im.E.Romera w Rabce-Zdroju zajęły piąte miejsce w sztafecie szwedzkiej w Ogólnopolskim finale biegów rozstawnych- Vena Sport Festival 2014. Finały rozegrane zostały w dniu 15 czerwca na stadionie AZS w Łodzi.
( 19 Czerwca 2014)
Ekstremalny weekend biegowy w Tatrach
(żródło: Anna Karpiel Semberecka TG Sokół Zakopane)

Kolejna edycja „Zakopiańskiego Weekendu Biegowego z Sokołem” za nami. W dniach 6-8 czerwca pod honorowym patronatem Ministra Sportu i Turystyki odbyły się trzy biegi: VII Bieg Sokoła na dystansie 15,6 km, VII Wysokogórski Bieg im. dh. Franciszka Marduły na dystansie 25,3 km oraz V Bieg im. hr. Władysława Zamoyskiego na dystansie 10 km. Zawody zorganizowało zakopiańskie gniazdo Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół”.   Kilka Fotz biegu i zakończenia  Tutaj!!!!( Fot  Joanna Chmiel i A. Karpiel Semberecka )
( 9 Czerwca 2014)
Sukcesy zakopiańskich biegaczy na 13 Cracovia Maraton
(żródło: Tekst L. Behounek fot K. Wiśniowski Żaba)

„Krakowskie Spotkania Biegowe” – pod takim hasłem odbyła tegoroczna edycja XIII Cracovia Maraton. W dniach od 16 do 18 maja odbyło się trzydniowe święto biegania, w którym Zakopane wystawiło liczną, bo ponad 30-osobową reprezentację
( 20 Maja 2014)
Sukces rabczańskiej lekkoatletki w 13 Cracovia Maraton
(żródło: MKS Rabka Zdrój)

W 13 Cracovia Maraton trzecie miejsce w kategorii  K-20 zajęła rabczanka Kamila Perucka.   Był to jej jubileuszowy 10 maraton, w którym pomimo trudnej trasy ustanowiła swój rekord życiowy 3:06,44. 
( 19 Maja 2014)
Archiwum
Pierwszy «« (91-105)(106-120)(121-135)(136-150)(151-165) »» Ostatni

 
 
 
 
 
  
  
 

Copyright © MATinternet & Podhale-Sport - ZAKOPANE 1999-2024