Zakopiański Test Coopera i Grand Prix Sokoła 2012

Weekend Biegowy z zakopiańskim Sokołem rozpoczął Test Coopera.  Ponad 50 biegaczy i biegaczek wystartowało  na stadionie zakopianskiego COS  by w określonym czasie pokonać jak największa odległość.  Najdalej dobiegł Konrad Motor  zawodnik AZS  drugi był Michał Zacharko a trzeci Marek Grochowski- obaj TG Sokół Zakopane Wśród pań najlepszy rezultat uzyskała  Dominika Stalamach z Puma Running Team.   W galerii fotoreportaż  W. Watrasa z zawodów!!!!
( 5 Czerwca 2012)
V Bieg Wysokogórski im druha Fr. Marduły

Blisko 300 biegaczek i biegaczy wystartowało w V Biegu Wysokogórskim im dr Fr Marduły. Morderczy bieg na dystansie 25,4 km o sumie przewyższeń 3200 m był  równocześnie I Mistrzostwami Polski w Skyruningu.  W galerii fotoreportaż z biegu!!!
( 3 Czerwca 2012)
III Bieg im hrabiego Władysława Zamoyskiego
(żródło: fot B. Gąsienica Józkowy)

111 biegaczek i biegaczy z całej Polski wystartowało 2 czerwca z Palenicy Białczańskiej do 10 km biegu im hrabiego Wł Zamoyskiego.  To już trzeci raz Zakopiańskie Towarzystwo Gimnastyczne Sokół w ramach Dni Zakopanego zorganizowało te zawody.    Najszybciej dystans pokonali Rafał Krzemien z Wieliczki i Dominika Stelmach z Warszawy.
Dziewczęta z Romera najlepsze w Małopolsce!
(żródło: MKS Rabka)

Prowadzące po I rzucie uczennice I LO im.E.Romera w Rabce-Zdroju zwyciężyły w klasyfikacji generalnej ligi  ( II rzut 22.05.2012)pozostawiając za sobą wiele szkół ponadgimnazjalnych z naszego województwa. Solidnie przepracowany okres treningowy pozwolił osiągnąć o 101 punktów więcej niż we wrześniu i w sumie uzyskały 2307pkt. Zawodniczki poprawiły wiele rekordów życiowych i kilka rekordów szkoły.
( 22 Maja 2012)
IGRZYSKA OŚRODKA RABKA-ZDRÓJ W 4 – BOJU LA DZIEWCZĄT I CHŁOPCÓW
(żródło: PCKiS Nowy Targ)

9 maja na stadionie miejskim w Rabce Zdroju rozegrane zostały Igrzyska Młodzieży Szkolnej w 4-boju LA.  Zawody zostały zorganizowane przez Powiatowe Centrum Kultury Nowy Targ – Ośrodek Sportowy Rabka-Zdrój Zespoły z miejsc I-III w kategorii dziewcząt i chłopców zostały nagrodzone pucharami i dyplomami, najlepsi zawodnicy /indywidualny wynik punktowy/ otrzymali pamiątkowe statuetki. Zespoły z miejsc I-III w obu kategoriach uzyskały awans do zawodów powiatowych.
( 16 Maja 2012)
Lekkoatleci z Rabki na Mistrzostwach Małopolski. Kamil Kapłon mistrzem
(żródło: MOS Rabka)

Na rozegranych w Krakowie 13 maja Mistrzostwach Małopolski juniorów i juniorów młodszych bardzo dobrze zaprezentowali się zawodnicy MKS Rabka-Zdrój-korzeniowski.pl. Kamil Kapłon został mistrzem juniorów na 200m z bardzo dobrym wynikiem 23,67s i zajął trzecie miejsce w biegu na 100m z czasem 11,93s. Aleksandra Kraus wśród juniorek młodszych wywalczyła brąz w pchnięciu kulą 3kg, jej wynik 10,19m. Warto wspomnieć jeszcze zwycięstwa naszego wychowanka juniora Bartłomieja Peruckiego ( obecnie Wawel Kraków ) w skoku w dal i w skoku wzwyż.
( 13 Maja 2012)
II Bieg o Wielkanocne Jajo na Kalatówkach.
(żródło: fot W. Watras)

W  zimowych warunkach rozegrany został II Bieg o Wielkanocne Jajo na Kalatówkach. Na starcie stanęło 30 miłośników biegania górskiego z Polski i Słowacji . Najlepsze rezultaty uzyskali Katarzyna Kalemba z Krakowa i Ladislav Sventek z Cadcy na Słowacji.
( 8 Kwietnia 2012)
IV Alpin Sport Tatrzański Bieg Pod Górę.

Andrzej Długosz i Elżbieta Zatorska zwyciężyli w kategorii open w IV  Alpin Sport Tatrzańskim Biegu Pod Górę.   Na trasie z Ronda Kuźnickiego na Kasprowy Wierch  pobiegło ponad 300 zawodników z Polski i Słowacji.   Tatrzańskie zawody zakończyły równoczesnie tegoroczną Ligę Montrail Biegów Górskich.   W galerii fotoreportaż z zawodów
( 8 Października 2011)
Mistrzostwa Powiatu Nowotarskiego w biegach przełajowych.

Na nowotarskim lotnisku rozegrane zostały mistrzostwa Powiatu Nowotarskiego w biegach przełajowych.  W zawodach wystartowało ponad 740 dziewcząt i chłopców ze szkół podstawowych, gimnazjów i średnich z terenu powiatu nowotarskiego.  W galerii fotoreporatż z zawodów!!!!
( 30 Września 2011)
33 Maraton Warszawski z udziałem zawodników zakopiańskiego "Sokoła"
(żródło: Michał Zacharko TG Sokoł gniazdo Zakopane fot Marta Zacharko)

Michał Zacharko z Zakopanego zajął 16 miejsce podczas 33 Maratonu Warszawskiego. Bieg wygrał Kenijczyk John Sammy Kibet z Kenii z czasem 2:08,17 (najlepszy uzyskany wynik w historii polskich maratonów). W zawodach wystartowało 4157 biegaczy !
( 27 Września 2011)
VII Maraton Gorce za nami.

VII edycja Maratonu Gorce już za nami. W tym roku na 40 km trasie z Krościenka na Długą Polanę wystartowało ponad 130 kobiet i meżczyznz Polski Wielkiej Brytanii i Hiszpanii. Najszybciej trasę wśród kobiet przebiegła Paulina Maciuszek z Rabki a wśród meżczyzn  Jan Wydra z z Mszany Dolnej.
( 4 Września 2011)
Słoneczny Bieg w Rabce z Pauliną Maciuszek
(żródło: wyniki Feliks Piwowar Pif Sport)

Park zdrojowy w  Rabce był areną Słonecznego biegu rozgranego pod auspicjami naszej olimpijki Pauliny Maciuszek.  Patronat nad biegami objął Urząd Miasta Rabka Zdrój  Na starcie stanęło blisko 80 dziewczat i chłopców z roczników 2006-1993
( 3 Lipca 2011)
Ruszyły zapisy do Maratonu „Gorce”
(żródło: P. Rayski Pawlik UM Nowy Targ)

3 września br. z Krościenka do Nowego Targu wyruszy siódmy Maraton „Gorce”. Przyjmowane są już zapisy na tą imprezę. Honorowy patronat nad nią sprawuje Burmistrz Marek Fryźlewicz.
( 24 Czerwca 2011)
Mistrzostwa Ośrodka Sportowego Nowy Targ w czwórboju dziewcząt i chłopców
(żródło: PCK. Nowy Targ)

4 maja w Nowym Targu rozegrany został czwórbój lekkoatletyczny dziewcząt i chłopców w ktorym wziełu udział reprezentacje szkół podstawowych 5nr 5 , nr2 ,nr 3 i nr 6 w Nowym Targu. Najlepsze okazały się drużyny dziewcząt i chłopców z Sp nr 5 . Organizatorem mistrzostw było Powiatowe Centrum Kultury w Nowym Targu.   W galerii fotoreportaż nadesłany przez PCK w Nowym Targu  z zawodów!!!
( 5 Maja 2011)
I bieg o Wielkanocne Jajo Kalatówki 2011

Po raz pierwszy  na Kalatówkach rozegrany został w lany Poniedziałek Wielkanocny  bieg o Wielkanocne Jajo.  Zawody zorganizowane przez Leszka Behounka  przeprowadzone zostały na 5 kilometrowej trasie wokół Kalatówek  Pomimo deszczu wystartowało blisko 20 biegaczy a najszybsi byli Małgorzat Tlałka Długosz  z Zakopanego i  Daniel Bolek z Łężyn.  W galerii fotoreportaż W. Watrasa z biegu!!!!