Kombinacja

Skoki
PŚ w Lake Placid: Polacy wygrywają historyczny konkurs duetów!
(żródło: skijumping.pl)

Reprezentacja Polski w składzie Piotr Żyła i Dawid Kubacki zwyciężyła w pierwszym w historii konkursie duetów Pucharu Świata na skoczni Mackenzie Intervale Ski Jump (HS128) w Lake Placid! Drugie miejsce zajęli Austriacy, zaś podium uzupełnili Japończycy.
( 12 Lutego 2023)
PŚ w Lake Placid: Pierwsze od ponad 5 lat zwycięstwo Wellingera, Kubacki piąty

Andreas Wellinger po raz pierwszy od 1896 dni najlepszy w zawodach Pucharu Świata. Reprezentant Niemiec triumfował w sobotniej rywalizacji w Lake Placid (HS128) po skokach na odległość 129 m i 125,5 m. Drugie miejsce zajął nowy rekordzista skoczni - Ryoyu Kobayashi, zaś trzeci był Daniel Tschofenig. Najlepszy z Polaków, Dawid Kubacki zajął piątą pozycję. Punktowało trzech Biało-Czerwonych.
( 11 Lutego 2023)
Kadra Polski na PŚ w Lake Placid

Już w najbliższy weekend Puchar Świata w skokach narciarskich powraca do Stanów Zjednoczonych po dziewiętnastu latach przerwy. W zawodach na olimpijskiej skoczni w Lake Placid (HS128) zaprezentuje się sześciu reprezentantów Polski.
( 6 Lutego 2023)
PŚ w Willingen: Czwarte z rzędu zwycięstwo Graneruda, Żyła siódmy

Halvor Egner Granerud odniósł czwarte z rzędu zwycięstwo w zawodach Pucharu Świata. Lider klasyfikacji generalnej triumfował w niedzielnym konkursie na Muehlenkopfschanze (HS147) w Willingen po skokach na odległość 147,5 m oraz 142 m. Drugie miejsce zajął Ryoyu Kobayashi, a trzeci był Daniel Andre Tande. Awans do finału wywalczyło trzech Polaków. Najlepszy z Biało-Czerwonych, Piotr Żyła był siódmy.
( 5 Lutego 2023)
MŚ Weteranów w Zakopanem: Wyniki konkursu drużynowego

W sobotę w Zakopanem rozegrano ostatnią konkurencję tegorocznych mistrzostw świata weteranów w skokach narciarskich. Konkurs drużynowy na skoczni HS70 zakończył się zwycięstwem Finów.
PŚ w Willingen: Granerud ponownie najlepszy, Kubacki trzeci, Żyła czwarty!

Halvor Egner Granerud odniósł trzecie z rzędu zwycięstwo w zawodach Pucharu Świata. Lider klasyfikacji generalnej cyklu triumfował w sobotnim konkursie na Muehlenkopfschanze (HS147) w Willingen. Reprezentant Norwegii oddał skoki na odległość 149,5 m i 138 m. Drugie miejsce zajął Słoweniec Anze Lanisek, trzeci był Dawid Kubacki, a czwarty Piotr Żyła. Polacy w komplecie awansowali do finału.
( 4 Lutego 2023)
MŚ Weteranów w Zakopanem: Medalowy piątek Polaków

Za nami drugi dzień rywalizacji w tegorocznych Mistrzostwach Świata Weteranów rozgrywanych na kompleksie Średniej Krokwi w Zakopanem. W piątek przeprowadzono zawody na skoczniach HS25, HS40 i HS105, podczas których reprezentanci Polski wywalczyli osiem medali, w tym dwa złote.
MŚ Weteranów w Zakopanem: Wyniki zawodów na skoczni HS70

W czwartek w Zakopanem rozdano pierwsze komplety medali w ramach tegorocznych mistrzostw świata weteranów w skokach narciarskich. Areną pierwszych zawodów była Mała Krokiew (HS70). Polscy skoczkowie pozostają na razie bez miejsca na podium, choć byli bliscy sukcesu w najmłodszej kategorii wiekowej.
( 2 Lutego 2023)
PŚ w Bad Mitterndorf: Granerud ponownie zwycięski, Żyła szósty

Podobnie jak w sobotę, również i w niedzielę Halvor Egner Granerud zwyciężył w zawodach Pucharu Świata w lotach narciarskich na skoczni Kulm (HS235) w Bad Mitterndorf. Lider klasyfikacji generalnej cyklu oddał skoki na odległość 234,5 m oraz 235 m. Drugie miejsce zajął Timi Zajc, a trzecie - Stefan Kraft. Najlepszy z Polaków, Piotr Żyła był szósty. Biało-Czerwoni w komplecie awansowali do finału.
( 29 Stycznia 2023)
PŚ w Bad Mitterndorf: Granerud wygrywa i zostaje liderem cyklu, Żyła czwarty

Halvor Egner Granerud zwyciężył w sobotnim konkursie Pucharu Świata w lotach narciarskich na skoczni Kulm (HS235) w Bad Mitterndorf. Reprezentant Norwegii dzięki skokom na odległość 238 m oraz 231 m został nowym liderem klasyfikacji generalnej. Drugi był Austriak Stefan Kraft, a trzeci Słoweniec Domen Prevc. Czwarte miejsce zajął Piotr Żyła, a dziesiąte Dawid Kubacki. Polacy w komplecie awansowali do finału.
( 28 Stycznia 2023)
PŚ w Bad Mitterndorf: Kraft wygrywa kwalifikacje, Kubacki czwarty

Stefan Kraft zwyciężył w kwalifikacjach do sobotniego konkursu Pucharu Świata w lotach narciarskich na skoczni Kulm (HS235) w Bad Mitterndorf. Reprezentant Austrii triumfował dzięki próbie na odległość 233 metrów. Czwarte miejsce zajął Dawid Kubacki (228 m), a ósmy był Piotr Żyła (223 m). Awans do zawodów wywalczyło czterech Polaków.
( 27 Stycznia 2023)
PŚ w Sapporo: Triumf R. Kobayashiego, Żyła ósmy

Ryoyu Kobayashi powtórzył swój piątkowy wyczyn i triumfował w niedzielnych zawodach Pucharu Świata na Okurayamie (HS137) w Sapporo. Reprezentant gospodarzy zwyciężył dzięki skokom na odległość 141 m oraz 143 m. Drugie miejsce zajął Halvor Egner Granerud, a trzecie Markus Eisnebichler. Najlepszy z Polaków, Piotr Zyła był ósmy. Biało-Czerwoni w komplecie awansowali do finału.
( 22 Stycznia 2023)
PŚ w Sapporo: Zwycięstwo Krafta, Kubacki tuż za podium

Stefan Kraft wygrał sobotni konkurs Pucharu Świata na Okurayamie (HS137) w Sapporo. Reprezentant Austrii triumfował dzięki skokom na odległość 139 m oraz 135,5 m. Drugie miejsce zajął Halvor Egner Granerud, a trzecie - Ryoyu Kobayashi. Czwarty był Dawid Kubacki, óśmy Kamil Stoch, a dziewiąty Piotr Żyła. Pucharowe punkty zdobył również Aleksander Zniszczoł.
( 21 Stycznia 2023)
PŚ w Sapporo: R. Kobayashi wygrywa na Okurayamie, Kubacki drugi!

Ryoyu Kobayashi zwyciężył w piątkowym konkursie Pucharu Świata na Okurayamie (HS137) w Sapporo. Reprezentant gospodarzy oddał skoki na odległość 135 m oraz 130 m. Drugie miejsce zajął Dawid Kubacki (137 m i 125,5 m), a trzecie - Halvor Egner Granerud (130,5 m i 126 m). Tuż za podium zawody zakończył Kamil Stoch. Pucharowe punkty zdobył jeszcze czternasty Piotr Żyła.
( 20 Stycznia 2023)
Granerud przed Kubackim w konkursie indywidualnym
(żródło: tekst S. Rykowski Biuro Prasowe fot własne)

Halvor Egner Granerud wygrał niedzielny konkurs indywidualny na Wielkiej Krokwi w Zakopanem. Norweg zaledwie o 1,1 punktu wyprzedził lidera klasyfikacji generalnej Pucharu Świata Dawida Kubackiego. Trzecie miejsce, po fantastycznym drugim skoku na 145,5 metra, wywalczył Austriak Stefan Kraft.    W galerii fotoreportaż