Montano

Skoki
A. Zniszczoł powiększa kwotę startową na TCS!
(żródło: A.Karczewska PZN)

Aleksander Zniszczoł przypieczętował dzisiaj wywalczenie dodatkowe miejsca dla naszego kraju na kolejny period Pucharu Świata, czyli konkursy Turnieju Czterech Skoczni! Tym samym trener Stefan Horngacher będzie mógł powołać na TCS siedmiu reprezentantów Polski. W niedzielnym, jednoseryjnym konkursie w Ruce Zniszczoł uplasował się na dziewiątym miejscu, lądując na 132 metrze. Dzisiaj najlepiej z biało-czerwonych spisał się Paweł Wąsek, który po skoku na odległość 136 metrów uplasował się na szóstej pozycji.
( 16 Grudnia 2018)
Żyła i Stoch na podium Pucharu Świata w Engelbergu!

To był kolejny, wspaniały tej zimy dla nas konkurs Pucharu Świata w skokach narciarskich. Dwóch podopiecznych Stefana Horngachera stanęło na podium niedzielnych zawodów w Engelbergu. Tego dnia na Polacy skakali daleko na Gross-Titlis-Schanze i na drugim stopniu podium konkurs ukończył Piotr Żyła, który oddał skoki na odległość 137,5 oraz 135 metrów. Trzecie miejsce wywalczył Kamil Stoch, który lądował odpowiednio na 138 oraz 131 metrze. Natomiast bezkonkurencyjny w Engelbergu był lider Pucharu Świata, Japończyk Ryoyu Kobayashi (144 i 137 m).
Aleksander Zniszczoł na podium w Ruce!

Aleksander Zniszczoł stanął na podium sobotnich zawodów Pucharu Kontynentalnego, które rozegrane zostały na skoczni HS-142 w Ruce. Nasz reprezentant w jednoseryjnym konkursie wywalczył drugie miejsce, oddając skok na odległość 144 metry. Lepszy od podopiecznego Macieja Maciusiaka był tylko Norweg Robin Pedersen, który skoczył 135,5 metra. Podium uzupełnił Robert Kranjec ze Słowenii, który osiągnął taką samą odległość jak Zniszczoł.
( 15 Grudnia 2018)
PŚ w Engelbergu: Piotr Żyła znów na podium!

Piotr Żyła potwierdził swoją znakomitą dyspozycję tej zimy i po raz kolejny w tym sezonie stanął na podium zawodów Pucharu Świata w Engelbergu. Podopieczny Stefana Horngachera lądował dzisiaj na 134 oraz 136 metrze i w sobotnim konkursie na Gross-Titlis-Schanze wywalczył drugie miejsce.
PŚ w Engelbergu: Komplet Polaków w konkursie

Podopieczni Stefana Horngachera w komplecie awansowali do sobotniego konkursu Pucharu Świata w Engelbergu. W piątkowych kwalifikacjach na Gross-Titlis-Schanze najlepiej z Polaków spisał się Kamil Stoch, który po skoku na odległość 135 metrów zajął czwarte miejsce. Zwycięstwo w eliminacjach odniósł natomiast Japończyk Ryoyu Kobayashi, który wylądował na 137 metrze. .
( 14 Grudnia 2018)
Pięciu reprezentantów Polski wystartuje w Ruce

Z norweskiego Lillehammer rywalizacja w Pucharze Kontynentalnym w skokach narciarskich przenosi się do Ruki, gdzie 15 i 16 grudnia 2018 roku rozegrane zostaną dwa konkursy indywidualne. W Finlandii o kolejne pucharowe punkty powalczy pięciu naszych reprezentantów.
( 13 Grudnia 2018)
Skład Polaków na FIS Cup w Notodden

Już w najbliższy weekend na skoczni HS-100 Notodden rozegrane zostaną pierwsze tej zimy zawody FIS Cup w skokach narciarskich. Na konkursy w Norwegii trener Wojciech Topór powołał 10 reprezentantów Polski. W składzie znaleźli się: Bartosz Czyż, Przemysław Kantyka, Mateusz Gruszka, Szymon Jojko, Kacper Juroszek, Karol Niemczyk, Damian Skupień, Kacper Stosel, Krystian Zygmuntowicz i Szymon Pawłowski.
( 11 Grudnia 2018)
Polki wystartują w Pucharze Świata w Premanon

Kolejnym przystankiem w kalendarzu Pucharu Świata Kobiet w skokach narciarskich będą zawody w Premanon. W najbliższy weekend we Francji wystartują trzy reprezentantki Polski. W składzie znalazły się: Kinga Rajda, Kamila Karpiel oraz Anna Twardosz.
COC w Lillehammer: Zniszczoł na szóstym miejscu.

Trzech naszych reprezentantów wywalczyło punkty podczas inaugurujących sezon zawodów Pucharu Kontynentalnego w Lillehammer. Najlepiej z biało-czerwonych zaprezentował się Aleksander Zniszczoł, który po skokach na odległość 121,5 oraz 131 metrów zajął szóste miejsce. Zwycięstwo odniósł reprezentant gospodarzy Marius Lindvik. Na drugim stopniu podium stanął Niemiec Felix Hoffmann. Natomiast na trzeciej pozycji zawody ukończył kolejny z norweskich skoczków Robin Pedersen.
( 8 Grudnia 2018)
Konkurs Świąteczny w Zakopanem

Tradycyjnie już w drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia odbędą się Mistrzostwa Polski Seniorów w skokach narciarskich. W tym roku Konkurs Świąteczny rozegrany zostanie na Wielkiej Krokwi w Zakopanem.
( 4 Grudnia 2018)
Stefan Horngacher ogłosił skład na PŚ w Engelbergu! Zawody w Titisee-Neustadt odwołane

W kolejny weekend 14-16 grudnia 2018 roku najlepsi skoczkowie narciarscy na świecie powalczą w zawodach Pucharu Świata w szwajcarskim Engelbergu, które rozegrane zostaną na obiekcie HS-140. Stefan Horngacher zdecydował, że w konkursach w tych powalczą Ci sami zawodnicy, którzy rywalizują w Pucharze Świata od początku sezonu zimowego. Szkoleniowiec naszych skoczków powołał do składu na zawody w Engelbergu: Piotra Żyłę, Kamila Stocha, Dawida Kubackiego, Jakuba Wolnego, Stefana Hulę i Macieja Kota.
PŚ w Niżnym Tagile: Piotr Żyła znów na podium!

To był znakomity konkurs dla Piotra Żyły, który w pięknym stylu wywalczył trzecie miejsce w niedzielnym konkursie Pucharu Świata w Niżnym Tagile. Wiślanin w pierwszej serii uzyskał 126 metrów i na półmetku rywalizacji zajmował 10. miejsce, jednak w finale podopieczny Stefana Horngachera wylądował na 133 metrze i tym samym wskoczył na podium zawodów. Po raz kolejny minimalnie lepszy od Polaka okazał się Norweg Johann Andre Forfang, który dzisiaj wyprzedził Żyłę zaledwie o 0,3 punktu i to on stanął na drugim stopniu podium. Bezkonkurencyjny w niedzielę na obiekcie HS-134 w Niżnym Tagile był Japończyk Ryoyu Kobayashi. Lider Pucharu Świata o prawie 14 punktów pokonał Forfanga.
( 2 Grudnia 2018)
PŚ w Niżnym Tagile: Piotr Żyła na podium!

Znakomicie w sobotnim konkursie Pucharu Świata w Niżnym Tagile zaprezentował się Piotr Żyła, który stanął na podium zawodów w Rosji. Podopieczny Stefana Horngachera oddał dzisiaj skoki na odległość 133 oraz 131 metrów i wywalczył drugie miejsce. Zwycięstwo odniósł natomiast Norweg Johann Andre Forfang (135,5 i 129 m), który wyprzedził Piotra Żyłę zaledwie o 0,2 punktu. Podium uzupełnił lider klasyfikacji generalnej Pucharu Świata, Japończyk Ryoyu Kobayashi (134 i 130).
( 1 Grudnia 2018)
Żyła wygrywa kwalifikacje! Komplet Polaków w konkursie

Bardzo dobrze rywalizację na skoczni HS-140 w Niżnym Tagile rozpoczęli podopieczni Stefana Horngachera, którzy pewnie w komplecie awansowali do sobotniego konkursu. Zwycięstwo w kwalifikacjach odniósł Piotr Żyła, który w dobrym stylu wylądował na 134 metrze. Tuż za Polakiem uplasował się Japończyk Ryoyu Kobayashi, który uzyskał 130,5 metra. Natomiast trzecie miejsce wywalczył Norweg Johann Andre Forfang, który skoczył 133,5 metra.
( 30 Listopada 2018)
PŚ w Ruce: Kamil Stoch znów na podium!

W niedzielę byliśmy świadkami wspaniałego konkursu Pucharu Świata na skoczni HS-142 w Ruce. Najlepsi na świecie skoczkowie latali tego dnia daleko, a bezkonkurencyjny okazał się Ryoyu Kobayashi, który drugim skokiem na odległość 147,5 metra wyrównał aktualny rekord obiektu. Japończyk zdeklasował rywali i o 22 punkty pokonał Andreasa Wellingera z Niemiec. Na najniższym stopniu podium stanął Kamil Stoch, który w niedzielnym konkursie uzyskał 136,5 oraz 144 metry.