Montano

Skoki
PŚ w Niżnym Tagile: Eisenbichler wygrywa kwalifikacje, Zniszczoł ósmy
(żródło: skijumping.pl)

Markus Eisenbichler został zwycięzcą kwalifikacji do sobotniego konkursu indywidualnego Pucharu Świata na skoczni Aist (HS134) w Niżnym Tagile. Lider cyklu triumfował z rezultatem 135 metrów. Ósme miejsce zajął Aleksander Zniszczoł (125 m). Polacy w komplecie awansowali do zawodów.
( 4 Grudnia 2020)
Puchar Świata PŚ w Ruce: Premierowy triumf Graneruda, Kubacki trzeci!

Halvor Egner Granerud odniósł pierwsze w karierze zwycięstwo w zawodach Pucharu Świata. Reprezentant Norwegii triumfował na skoczni Rukatunturi (HS142) w Ruce dzięki skokom na odległość 137 m i 142 m. Drugie miejsce zajął Niemiec Markus Eisenbichler, zaś trzeci był Dawid Kubacki. Do finału awansowało czterech Polaków.
( 29 Listopada 2020)
PŚ w Ruce: Eisenbichler znów najlepszy, Żyła drugi, Kubacki trzeci!

Markus Eisenbichler ponownie najlepszy. Lider Pucharu Świata odniósł zwycięstwo w sobotnim konkursie na skoczni Rukatunturi (HS142) w Ruce dzięki próbom na odległość 146 m i 141 m. Drugie miejsce zajął Piotr Żyła (136 m i 137 m), a trzeci był Dawid Kubacki (139 m i 132,5 m). Polacy w komplecie awansowali do serii finałowej.
( 28 Listopada 2020)
PŚ w Ruce: Dawid Kubacki wygrywa kwalifikacje, komplet Polaków w konkursie
(żródło: Skijumping.pl)

Dawid Kubacki odniósł zwycięstwo w kwalifikacjach do sobotniego konkursu indywidualnego Pucharu Świata na skoczni Rukatunturi (HS142) w Ruce. Reprezentant Polski wygrał dzięki próbie na odległość 135,5 metra. Biało-Czerwoni w komplecie awansowali do zawodów.
( 27 Listopada 2020)
PŚ w Wiśle: Pewne zwycięstwo Eisenbichlera, Żyła piąty

Markus Eisenbichler został zwycięzcą niedzielnego konkursu indywidualnego Pucharu Świata na Skoczni im. Adama Małysza (HS134) w Wiśle. Mistrz świata z Seefeld wygrał dzięki próbom na odległość 137,5 m i 134 m. Drugi był jego rodak, Karl Geiger, a trzeci - Austriak Daniel Huber. Najlepszy z Polaków, Piotr Żyła zajął piąte miejsce. Do finału awansowało siedmiu Biało-Czerwonych.
( 22 Listopada 2020)
PŚ w Wiśle: Triumf Austrii, Polska trzecia!

Reprezentacja Austrii wygrała inauguracyjny konkurs drużynowy Pucharu Świata na Skoczni im. Adama Małysza (HS134) w Wiśle. Drużyna Andreasa Widhoelzla na półmetku rywalizacji wyprzedziła zespoły Niemiec oraz Polski.
( 21 Listopada 2020)
PŚ w Wiśle: Kamil Stoch wygrywa kwalifikacje, 11 Polaków w konkursie

Kamil Stoch został zwycięzcą kwalifikacji do inauguracyjnego konkursu indywidualnego Pucharu Świata 2020/2021 na Skoczni im. Adama Małysza (HS134) w Wiśle! Trzykrotny mistrz olimpijski triumfował z wynikiem 132 metrów. Piąty był Dawid Kubacki (123,5 m), a dziesiąty Piotr Żyła (121,5 m). Do niedzielnych zawodów zakwalifikowało się 11 Polaków. Sztuka awansu nie udała się tylko debiutującemu Jarosławowi Krzakowi.
( 20 Listopada 2020)
Puchar Świata w Wiśle bez kibiców!
(żródło: A.Karczewska PZN)

Po raz czwarty w historii Wisła będzie organizatorem inaugurujących sezon zawodów Pucharu Świata w skokach narciarskich. Tegoroczne konkursy na Skoczni im. Adama Małysza rozegrane zostaną w czwarty weekend listopada. Niestety w związku z szerzącą się pandemią koronawirusa najbliższe zawody na wiślańskim obiekcie odbędą się bez udziału publiczności. Taką informację we wtorek, 3 listopada 2020 roku przekazał Andrzej Wąsowicz, Przewodniczący Komitetu Organizacyjnego Pucharu Świata w Wiśle.
( 5 Listopada 2020)
Mistrzostwami Polski zakończyliśmy sezon letni

W miniony weekend w Szczyrku oraz w Jasienicy odbyły się Mistrzostwa Polski w skokach narciarskich i kombinacji norweskiej. Walka o medale w krajowym czempionacie zakończyła rywalizację w sezonie letnim. Tytuły mistrzowskie w zawodach indywidualnych wywalczyli: Joanna Szwab (KS AZS AWF Katowice), Dawid Kubacki (TS Wisła Zakopane) oraz Szczepan Kupczak (SSR LZS Sokół Szczyrk), a najlepszą drużyną okazał się pierwszy zespół Wiślańskiego Stowarzyszenia Sportowego w składzie: Piotr Żyła, Kacper Juroszek, Paweł Wąsek i Aleksander Zniszczoł.   W galerii fotoreportaz
( 20 Października 2020)
LMP w Szczyrku: Pewne zwycięstwo WSS Wisła

ierwszy zespół Wiślańskiego Stowarzyszenia Sportowego w składzie Piotr Żyła, Kacper Juroszek, Paweł Wąsek i Aleksander Zniszczoł wywalczył tytuł drużynowego mistrza Polski na igelicie. Srebrne medale przypadły drużynie AZS Zakopane, a brązowe - TS Wisła Zakopane. W zawodach na skoczni Skalite (HS104) w Szczyrku rywalizowało 14 ekip.
( 18 Października 2020)
LMP w Szczyrku: Triumf Dawida Kubackiego

Dawid Kubacki z tytułem indywidualnego letniego mistrza Polski 2020! Triumfator Turnieju Czterech Skoczni sięgnął po zwycięstwo w sobotnim konkursie na skoczni Skalite (HS104) w Szczyrku dzięki skokom na odległość 98,5 m i 98 m. Srebrny medal wywalczył Andrzej Stękała, a brązowy - Klemens Murańka.
( 17 Października 2020)
LMP Pań w Szczyrku: Joanna Szwab ze złotym medalem

Joanna Szwab letnią mistrzynią Polski! Zawodniczka klubu KS AZS AWF Katowice triumfowała w sobotnim konkursie na skoczni Skalite (HS104) w Szczyrku dzięki próbom na odległość 90,5 m oraz 97 m. Srebrny medal zdobyła Kinga Rajda (89 m i 95 m), a brązowy - Anna Twardosz (85,5 m i 94 m).
Hamann znów najlepszy w Wiśle! Pierwsze punkty Krzaka

Za nami pierwszy i ostatni tego lata weekend z zawodami Pucharu Kontynentalnego w skokach narciarskich mężczyzn. Rywalizację na Skoczni im. Adama Małysza w Wiśle Malince zdominował reprezentant Niemiec Martin Hamann, który w sobotę ponownie triumfował na wiślańskim obiekcie. Na drugim stopniu podium stanął po raz kolejny Norweg Sander Vossan Eriksen, natomiast trzecie miejsce wywalczył Austriak Timon-Pascal Kahofer. Najlepszy rezultat z biało-czerwonych osiągnął ósmy Stefan Hula, a pierwsze w karierze pucharowe punkty wywalczył Jarosław Krzak, który ukończył konkurs na 23. miejscu. W galerii fotoreportaż z drugiego dnia
( 20 Września 2020)
Hamann wygrywa w Wiśle! Zniszczoł tuż za podium

W piątek, 18 września 2020 roku na Skoczni im. Adama Małysza w Wiśle-Malince odbył się pierwszy tego lata konkurs Pucharu Kontynentalnego w skokach narciarskich mężczyzn. Inaugurujące sezon zawody wygrał Niemiec Martin Hamann. Na drugim stopniu podium stanął Norweg Sander Vossan Eriksen, a trzecie miejsce wywalczył Słoweniec Anze Lanisek. Tuż za podium uplasował się najlepszy z biało-czerwonych - Aleksander Zniszczoł.   W galerii fotoreportaż
( 19 Września 2020)
LGP w Wiśle: Powtórka z soboty - triumf Kubackiego przed Stochem i Żyłą!

Podium ponownie biało-czerwone! Dawid Kubacki triumfował w niedzielnym konkursie Letniego Grand Prix na Skoczni im. Adama Małysza (HS134) w Wiśle! Mistrz świata z Seefeld triumfował dzięki próbom na odległość 131,5 m i 127 m. Drugi był Kamil Stoch, a trzeci Piotr Żyła. Polacy w komplecie wystąpili w serii finałowej.