Montano

Skoki
PŚ w Zakopanem: Triumf Lindvika, trzech Polaków w finale
(żródło: skijumping.pl)

Marius Lindvik wygrał niedzielny konkurs indywidualny Pucharu Świata na Wielkiej Krokwi (HS140) w Zakopanem. Reprezentant Norwegii triumfował dzięki skokom na odległość 135 m i 139,5 m. Drugi był Karl Geiger, a trzeci Anze Lanisek. Awans do finału wywalczyło trzech Polaków. Najlepszy z nich, Piotr Żyła zajął siedemnaste miejsce.
( 16 Stycznia 2022)
PŚ w Zakopanem: Pewny sukces Słowenii, Polska szósta

Reprezentacja Słowenii wygrała sobotni konkurs drużynowy Pucharu Świata na Wielkiej Krokwi (HS140) w Zakopanem. Drugie miejsce zajęli Niemcy, zaś trzecie Japonia. Polska w składzie Piotr Żyła, Stefan Hula, Jakub Wolny i Paweł Wąsek została sklasyfikowana na szóstej pozycji.
( 15 Stycznia 2022)
Promocja książki Waltera Hofera
(żródło: S. Rykowski)

Mamy przyjemność poinformować, iż podczas najbliższych zawodów Pucharu Świata w Zakopanem będzie gościł na skoczni Walter Hofer – były dyrektor Pucharu Świata w skokach narciarskich w latach 1992-2020. Przyjedzie do Polski w związku z promocją polskiego wydania swojej książki „An –Tin –Ji – więcej niż sport, więcej niż miłość", w której... zaskakuje nas wszystkich! Nie opublikował wspomnień, nie dał się namówić na wywiad-rzekę, napisał powieść z wątkiem miłosnym w tle i w dodatku z z polskimi akcentami.
( 14 Stycznia 2022)
WIATR NAMIESZAŁ W ZAKOPANEM
(żródło: S. Rykowski fot T. Markowski)

Piątkowe kwalifikacje do niedzielnego konkursu indywidualnego FIS Pucharu Świata w skokach narciarskich w Zakopanem zostały odwołane. Bardzo niesprzyjające warunki wietrzne panujące na Wielkiej Krokwi uniemożliwiły także bezpieczne przeprowadzenie serii treningowej. Kwalifikacje zostały przełożone na godz. 14.30 w niedzielę, a dwie serie treningowe mają zostać przeprowadzone w sobotę od godz. 13.30.
Biało-Czerwona Kraina Czarów
(żródło: Michał Sieczko)

Do Biało-Czerwonej Krainy Czarów wracają kibice. Choć będzie ich maksymalnie 10 000, Michał „Mikee” Sieczko (producent imprezy), który po raz 21 przygotowuje oprawę tej imprezy, zapewnia, że będzie czarodziejsko. Oprawę zrealizują tradycyjnie Crowd Supporters (Mikee & DJ Ucho), a towarzyszyć im będą wyjątkowe postaci sceny muzycznej i wyjątkowe premiery muzyczne;
( 13 Stycznia 2022)
PŚ w Zakopanem bez Stocha Kubackiego i Wąska! W piątek decyzja w sprawie Wolnego
(żródło: fot skijumping.pl inf własna i PZN)

Polska reprezentacja na zakopiańskie konkursy   PŚ w skokach narciarskich  wystąpi znacznie  osłabiona.  Podczas  rozgrzewki przed środowym treningiem na Wielkiej Krokwi nasz czołowy skoczek Kamil Stoch  skręcił lewą kostkę. Wydawało się wtedy, że start w weekendowych zawodach w Zakopanem dwukrotnego zdobywcy Kryształowej Kuli  nie jest zagrożony. Niestety skrętny uraz stawu skokowego z naderwaniem torebki stawowej i wiązadeł  jest na tyle poważny że skoczka z Zębu nie zobaczymy w ten weekend na wielkiej Krokwi. zabraknie również  Dawida Kubackiego i Pawła Wąska, u których wykryto podczas testów  Covid-19.
Kamil Stoch nie wystartuje w Zakopanem!

Tegoroczne zawody z cyklu Pucharu Świata w Zakopanem odbędą się bez Kamila Stocha. 34-latek poinformował za pośrednictwem mediów społecznościowych, że z rywalizacji na Wielkiej Krokwi wykluczył go uraz stawu skokowego.
PŚ w Bischofshofen: Austria po raz pierwszy najlepsza "u siebie", Polska piąta

Reprezentacja Austrii wygrała niedzielny konkurs drużynowy Pucharu Świata na Skoczni im. Paula Ausserleitnera (HS142) w Bischofshofen. Podopieczni Andreasa Widhoelzla pokonali zespoły Japonii oraz Norwegii. Polacy zajęli piąte miejsce.
( 9 Stycznia 2022)
PŚ w Bischofshofen: Norweski dublet, Żyła siódmy

Marius Lindvik wygrał sobotnie zawody indywidualne Pucharu Świata na Skoczni im. Paula Ausserleitnera (HS142) w Bischofshofen. Reprezentant Norwegii triumfował dzięki skokom na odległość 133,5 m oraz 139 m. Drugi był Halvor Egner Granerud, a trzeci Jan Hoerl. Na siódmej pozycji sklasyfikowany został Piotr Żyła. Pucharowe punkty zdobył także Dawid Kubacki.
( 8 Stycznia 2022)
PŚ w Bischofshofen: Yukiya Sato górą w kwalifikacjach

Yukiya Sato wygrał kwalifikacje do sobotniego konkursu indywidualnego Pucharu Świata na Skoczni im. Paula Ausserleitnera (HS142) w Bischofshofen. Reprezentant Japonii triumfował dzięki próbie na odległość 139 metrów. Polacy w komplecie awansowali do zawodów.
Zawody FIS Cup w Zakopanem odwołane!
(żródło: A.Karczewska PZN)

Zawody FIS Cup w Zakopanem, które 8 i 9 stycznia 2022 roku miały odbyć się na Wielkiej Krokwi, zostały odwołane ze względu na niesprzyjające warunki atmosferyczne. Zbyt wysokie temperatury, ciepły wiatr i ulewne deszcze sprawiły, że pokrywa śnieżna na skoczni stopniała do 8 cm.    Komitet Organizacyjny zawodów w Zakopanem przyznał, że w takich warunkach nie są w stanie odpowiednio przygotować skoczni na zawody.
( 6 Stycznia 2022)
TCS w Bischofshofen: Premierowy triumf Hubera, R. Kobayashi ze Złotym Orłem

Nie Ryoyu Kobayashi, a Daniel Huber został zwycięzcą finałowych zawodów 70. Turnieju Czterech Skoczni! Reprezentant Austrii odniósł pierwszą pucharową wygraną na skoczni w Bischofshofen (HS142) po skokach na odległość 136,5 m oraz 137 m. Drugi był Halvor Egner Granerud, a trzeci Karl Geiger. Piąty Japończyk triumfował w klasyfikacji generalnej niemiecko-austriackiej imprezy. W finale wystąpiło dwóch Polaków.
TCS w Bischofshofen: Ryoyu Kobayashi po raz trzeci

Ryoyu Kobayashi zmierza po drugiego w karierze "Wielkiego Szlema". Po triumfach w Oberstdorfie i Garmisch-Partenkirchen, Japończyk wygrał trzeci konkurs 70. Turnieju Czterech Skoczni na Paul-Ausserleitner-Schanze (HS142) w Bischofshofen. Lider cyklu oddał skoki na odległość 137 m i 137,5 m. Drugie miejsce zajął Marius Lindvik, a trzeci był Halvor Egner Granerud. Pucharowe punkty zdobyło trzech Polaków.
( 5 Stycznia 2022)
TCS w Innsbrucku: Zawody na Bergisel odwołane, dwa konkursy w Bischofshofen!

Zbyt silnie wiejący wiatr pokrzyżował plany organizatorów 70. Turnieju Czterech Skoczni. Zaplanowany na wtorek trzeci konkurs niemiecko-austriackiej imprezy na Bergisel (HS128) w Innsbrucku został odwołany.
( 4 Stycznia 2022)
TCS w Innsbrucku: R. Kobayashi górą w kwalifikacjach, Stoch poza konkursem

Ryoyu Kobayashi wygrał kwalifikacje do trzeciego konkursu 70. Turnieju Czterech Skoczni na skoczni Bergisel (HS128) w Innsbrucku. Reprezentant Japonii w swojej próbie uzyskał odległość 126,5 metra. W zawodach wystąpi pięciu Polaków. Awansu z grona Biało-Czerwonych nie uzyskał Kamil Stoch (114 m).