Raw Air w Vikersund: Huber zwycięzcą finałowego konkursu, Zniszczoł siódmy, Kraft górą w turnieju
(żródło: skijumping.pl)

Daniel Huber został triumfatorem finałowego, trzyseryjnego konkursu Raw Air na Vikersundbakken (HS240) w Vikersund. Reprezentant Austrii odniósł drugie pucharowe zwycięstwo w karierze dzięki skokom na odległość 244 m, 240,5 m oraz 231 m. Drugie miejsce zajął Stefan Kraft, który triumfował w całym turnieju, a trzecie Timi Zajc. Siódmy był Aleksander Zniszczoł, który ustanowił nowy rekord życiowy - 243 metry. Pozostali Polacy zakończyli rywalizację już na pierwszej rundzie.
( 17 Marca 2024)
PK w Zakopanem: Triumf Pawła Wąska!

Paweł Wąsek zwycięzcą finałowego konkursu sezonu Pucharu Kontynentalnego! Reprezentant Polski triumfował w rozgrywanych w warunkach hybrydowych zawodach na Wielkiej Krokwi (HS140) w Zakopanem po skokach na odległość 135 m oraz 147 m. Drugie miejsce zajął Clemens Aigner, a trzecie Zak Mogel. Pucharowe punkty wywalczyło pięciu Biało-Czerwonych. Zwycięzcą klasyfikacji generalnej cyklu został Austriak Maximilian Ortner.
Raw Air w Vikersund: Kraft wygrywa i zdobywa Kryształową Kulę, Zniszczoł dziesiąty

Stefan Kraft został zwycięzcą jednoseryjnego konkursu lotów narciarskich Raw Air na Vikersundbakken (HS240) w Vikersund. Reprezentant Austrii triumfował dzięki próbie na 245 metr i zapewnił sobie trzecią Kryształową Kulę w karierze. Drugi był Daniel Huber, a trzeci Domen Prevc. Dziesiąte miejsce zajął Aleksander Zniszczoł. Pucharowe punkty zdobyło trzech Polaków.
PK w Zakopanem: Triumf Aignera, Wąsek piąty

Clemens Aigner wygrał sobotni konkurs Pucharu Kontynentalnego, przeprowadzony w hybrydowych warunkach na Wielkiej Krokwi (HS140) w Zakopanem. Reprezentant Austrii triumfował po skokach na odległość 136,5 m oraz 135,5 m. Drugie miejsce zajął Maximilian Ortner, a trzecie Markus Eisenbichler. W czołowej dziesiątce sklasyfikowani zostali piąty Paweł Wąsek i dziewiąty Andrzej Stękała. Pucharowe punkty zdobyło sześciu Polaków.
( 16 Marca 2024)
FC w Zakopanem: Rainer triumfuje w finałowym konkursie, Amilkiewicz ósmy

Stefan Rainer został zwycięzcą finałowego konkursu sezonu FIS Cup, rozgrywanego w warunkach hybrydowych na Wielkiej Krokwi (HS140) w Zakopanem. Reprezentant Austrii wygrał dzięki skokom na odległość 131 m oraz 130 m. Drugie miejsce zajął Johannes Poelz, a trzecie Ulrich Wohlgenannt. Ósmy był Tymoteusz Amilkiewicz. Awans do finału wywalczyło czterech Polaków.
( 15 Marca 2024)
Raw Air w Vikersund: P. Prevc wygrywa prolog, Zniszczoł piąty

Peter Prevc został zwycięzcą prologu do sobotniego konkursu indywidualnego Raw Air na Vikersundbakken (HS240) w Vikersund. Reprezentant Słowenii wygrał dzięki próbie na odległość 235,5 metra. Piąte miejsce zajął Aleksander Zniszczoł (228,5 m). Awans do zawodów wywalczyło czterech Polaków.
FC w Zakopanem: Zwycięstwo Wasiljewa, Łukaszczyk dwunasty

Danił Wasiljew został zwycięzcą czwartkowego konkursu FIS Cup, rozgrywanego w warunkach hybrydowych na Wielkiej Krokwi (HS140) w Zakopanem. Reprezentant Kazachstanu triumfował po skokach na odległość 131 m oraz 131,5 m. Drugie miejsce zajął Martin Hamann, a trzecie Ulrich Wohlgenannt. Najlepszy z Polaków, Łukasz Łukaszczyk był dwunasty. W finale wystąpiło trzech Biało-Czerwonych.
Raw Air w Trondheim: Austriacka dominacja na Granasen, 42. triumf Krafta

Stefan Kraft odniósł 42. w karierze zwycięstwo w zawodach Pucharu Świata. Austrak triumfował w środowych zawodach Raw Air na dużej skoczni Granasen (HS138) w Trondheim. Kolejne miejsca zajęli jego koledzy z kadry - drugi był Daniel Tschofenig, trzeci Jan Hoerl, a czwarty Daniel Huber. Polacy w komplecie awansowali do finału. Najlepszy z Biało-Czerwonych, Dawid Kubacki zajął czternastą pozycję.
( 13 Marca 2024)
Raw Air w Trondheim: R. Kobayashi najlepszy na normalnej skoczni, trzech Polaków z punktami

Ryoyu Kobayashi odniósł drugie w sezonie zwycięstwo w zawodach Pucharu Świata. Japończyk okazał się najlepszy podczas wtorkowego konkursu indywidualnego Raw Air na normalnej skoczni Granasen (HS105) w Trondheim. Mistrz olimpijski z Pekinu w pierwszej serii ustanowił rekord obiektu - 106 metrów. Drugi był Peter Prevc, a trzeci Jan Hoerl. Pucharowe punkty wywalczyło trzech Polaków. Najwyższe miejsce - dwudzieste drugie - zajął Aleksander Zniszczoł.
( 12 Marca 2024)
J𝐨𝐧𝐢𝐚𝐤 𝐝𝐳𝐢𝐞𝐬𝐢ą𝐭𝐲 𝐰 𝐀𝐥𝐩𝐞𝐧 𝐂𝐮𝐩 𝐰 𝐎𝐛𝐞𝐫𝐡𝐨𝐟𝐢𝐞
(żródło: Polski Związek Narciarski)

Za nami finałowy konkurs młodzieżowego cyklu Alpen Cup w skokach narciarskich . W sobotnich zmaganiach najlepiej spośród Biało-Czerwonych spisał się Klemens Joniak, który zamknął czołową 10. Niedzielna rywalizacja ze względu na zbyt silny wiatr została odwołana.
( 10 Marca 2024)
Raw Air w Oslo: Zwycięstwo Forfanga, Zniszczoł dziesiąty

Johann Andre Forfang został zwycięzcą niedzielnego konkursu indywidualnego Raw Air na skoczni Holmenkollbakken (HS134) w Oslo. Reprezentant gospodarzy wygrał dzięki skokom na odległość 133,5 m i 128 m. Drugie miejsce zajął Ryoyu Kobayashi, a trzecie Stefan Kraft. Dziesiąty był najlepszy z Polaków, Aleksander Zniszczoł. W finale wystąpiło trzech Biało-Czerwonych.
Raw Air w Oslo: 41. triumf Stefana Krafta, Piotr Żyła dwunasty

Stefan Kraft zwyciezcą loteryjnego, sobotniego konkursu indywidualnego Raw Air na skoczni Holmenkollbakken (HS134) w Oslo. Reprezentant Austrii triumfował dzięki skokom na odległość 132 m oraz 133 m. Drugi był Kristoffer Eriksen Sundal, a trzeci Jan Hoerl. Dwunaste miejsce zajął najlepszy z Polaków, Piotr Żyła. Awans do finału wywalczyło trzech Biało-Czerwonych.
( 9 Marca 2024)
Raw Air w Oslo: Huber wygrywa prolog, Polacy w komplecie z awansem

Daniel Huber zwyciężył w piątkowym prologu Raw Air na Holmenkollbakken (HS134) w Oslo i został pierwszym liderem tegorocznej edycji norweskiego turnieju. Reprezentant Austrii wygrał dzięki próbie na odległość 134,5 metra. Polacy w komplecie awansowali do sobotnich zawodów. Najlepszy z Biało-Czerwonych, Aleksander Zniszczoł (127 m) zajął dwudzieste miejsce.
( 8 Marca 2024)
𝐖𝐫ó𝐛𝐞𝐥 𝐢 𝐍𝐢ż𝐧𝐢𝐤 𝐳 𝐩𝐮𝐧𝐤𝐭𝐚𝐦𝐢 𝐅𝐈𝐒 𝐂𝐮𝐩 𝐰 𝐎𝐛𝐞𝐫𝐡𝐨𝐟𝐢𝐞

Marcin Wróbel ponownie najlepszym z Biało-Czerwonych w konkursie FIS Cup w Oberhofie - uplasował się dziś na 14 miejscu. Punkty zdobył również 16. Adam Niżnik.
( 3 Marca 2024)
Ł𝐮𝐤𝐚𝐬𝐳𝐜𝐳𝐲𝐤 𝐧𝐚𝐣𝐥𝐞𝐩𝐬𝐳𝐲𝐦 𝐳 𝐏𝐨𝐥𝐚𝐤ó𝐰 𝐰 𝐏𝐊 𝐰 𝐏𝐥𝐚𝐧𝐢𝐜𝐲

Czterech Biało-Czerwonych zapunktowało w niedzielnym konkursie Pucharu Kontynentalnego w Planicy 🇸🇮 Na skoczni HS138 najwyżej sklasyfikowanym Polakiem był dziś 16-letni Łukasz Łukaszczyk
(1-15)(16-30)(31-45)(46-60)(61-75) »» Ostatni