START
powrót do strony głównej
     Galeria fotografii
fotografie sportowe
     Terminarz
kalendarium wydarzeń sportowych
     Wyniki
tabele z wynikami zawodów, etc...
Podhale-Sport
Sport UM Zakopane
Sport UG Biały Dunajec
Sport Bukowina Tatrzańska
Sport UG Czarny Dunajec
Sport UG Poronin
Sport UG Jabłonka
Zakopiańska Liga Biegowa
Sport i zdrowie
EUROPEAN CLIMBING ROUTE
Szkoła Mistrzostwa Sportowego
Sportowcy Podhala
Plebiscyt Najlepszy Sportowiec Podhala
LOTOS CUP
Igrzyska STO
Igrzyska lekarskie
ZIMOWE IGRZYSKA POLONIJNE
Olimpiada młodzieży
Igrzyska Olimpijskie Mistrzostwa Swiata
Tour De Pologne Maratony LANG TEAM
Uniwersjady, MS Juniorów ZIOM
COS Zakopane
Obiekty Sportowe
Rozmaitości
 Kluby sportowe
REDAKCJA
Linki
Zapowiedzi

Dyscypliny
Biathlon
Biegi narciarskie
Dart
Hokej
Kajakarstwo
Konkurencje konne
Koszykówka
Kręgle
Lekkoatletyka
Łyżwiarstwo
Narty
 Piłka nożna
Piłka ręczna
Pływanie
Podnoszenie ciężarów
Rowery
 Siatkówka
Ski-Alpinizm
 Skoki narciar. i kombinacja
  Skoki
  Kombinacja
Snowboard
Sporty extremalne
Sporty motocyklowe
Sporty pożarnicze
Sporty samochodowe
Sporty samolotowe
 Sporty walki
Strzelectwo
Tenis ziemny i stołowy
Unihokej
Wędkarstwo
Wspinaczka
Żeglarstwo

Partnerzy
    Zakopane    Bukowina Tatrzańska
UG Poronin  

UG Czarny Dunajec  UG Jabłonka
  

     wyniki-skoki


 
Gabinet Terapii
   
   Keti   Skijumping
Montano
  AZS-Zakopane  


TZN Zakopane
     KS Pieniny
  mecze na żywo
wyniki na żywo
 

Skoki
Planica 7: Nasza drużyna tuż za podium
(żródło: A.Karczewska PZN)

 W sobotę na obiekcie HS-240 w Planicy rozegrany został ostatni tej zimy konkurs drużynowy Pucharu Świata w skokach narciarskich. Polscy skoczkowie uplasowali się tuż za podium, a czwarte miejsce dla naszej drużyny wywalczyli: Piotr Żyła, Stefan Hula, Dawid Kubacki i Kamil Stoch. Podopiecznym Stefana Horngachera do podium zabrakło naprawdę niewiele, zaledwie cztery punkty. Bezkonkurencyjni w zawodach drużynowych są w tym sezonie Norwegowie, którzy po raz kolejny stanęli na najwyższym stopniu podium.
( 24 Marca 2018)
Planica 7: 30. zwycięstwo Kamila Stocha w karierze
(żródło: A.Karczewska PZN)

  To był kolejny, wspaniały konkurs w wykonaniu Kamila Stocha, który dzisiaj po raz 30. w karierze stanął na najwyższym stopniu podium w Pucharze Świata. Nasz mistrz po dwóch wspaniałych lotach - 245 oraz 234 metry zwyciężył w piątkowym konkursie w Planicy i drugiego Norwega Johanna Andre Forfanga (242 i 234,5 m) pokonał o prawie cztery punkty. Podium uzupełnił Austriak Stefan Kraft, który skakał odpowiednio 238 oraz 234,5 metra.
( 23 Marca 2018)
Mistrzostwa TZN w skokach i kombinacji
(żródło: A.Karczewska PZN)

 W środę, 21 marca 2018 na obiektach w Zakopanem rozegrane zostały Mistrzostwa Tatrzańskiego Związku Narciarskiego w skokach i kombinacji norweskiej.
( 22 Marca 2018)
Planica 7: Dawid Kubacki trzeci w kwalifikacjach!
(żródło: A.Karczewska PZN)

 Pięciu Polaków wywalczyło awans do piątkowego konkursu indywidualnego Pucharu Świata w Planicy. Najlepiej z biało-czerwonych na obiekcie HS-240 zaprezentował się Dawid Kubacki, który po locie na odległość 224,5 metra zajął trzecie miejsce. Zwycięstwo w pierwszym etapie turnieju Planica 7 odniósł Norweg Johann Andre Forfang, który wylądował na 241 metrze i tym samym o ponad osiem punktów pokonał Słoweńca Anze Semenica, który uzyskał 234 metry. 
( 22 Marca 2018)
Szóstka Horngachera na finał PŚ w Planicy
(żródło: A.Karczewska PZN)

 Już w najbliższy czwartek skoczkowie narciarscy rozpoczną rywalizację w finałowych zawodach Pucharu Świata, które tradycyjnie rozegrane zostaną w słoweńskiej Planicy. Trener Stefan Horngacher nie dokonał żadnych zmian składzie naszej reprezentacji i na Letalnicy powalczą: Kamil Stoch, Piotr Żyła, Dawid Kubacki, Stefan Hula, Maciej Kot i Jakub Wolny. 
( 20 Marca 2018)
Raw Air w Vikersund: Konkurs dla Johanssona, Stoch triumfatorem turnieju i zdobywcą Kryształowej Kuli!
(żródło: T.Mieczyński www.skijumping.pl)

 Wielki dzień Kamila Stocha! Trzykrotny mistrz olimpijski przypieczętował swój triumf w turnieju Raw Air 2018, a także zapewnił sobie drugą w karierze Kryształową Kulę za zwycięstwo w końcowej klasyfikacji Pucharu Świata! W finałowych zawodach na mamuciej skoczni w Vikersund (HS240) był szósty. Premierowe zwycięstwo odniósł Norweg Robert Johansson.
( 18 Marca 2018)
COC w Czajkowskim: Ósme miejsce Pawła Wąska
(żródło: A.Karczewska PZN)

 Czterech reprezentantów Polski zdobyło punkty w sobotnim konkursie Pucharu Kontynentalnego w Czajkowskim. Najlepiej z biało-czerwonych na obiekcie HS-140 spisał się Paweł Wąsek, który po skokach na odległość 131 oraz 123 metry wywalczył lokatę w czołowej "10", zajmując ósme miejsce. Bezkonkurencyjny okazał się Austriak Stefan Huber, który o prawie 14 punktów pokonał Constantin Schmid z Niemiec. Podium uzupełnił Słoweniec Cene Prevc. 
( 17 Marca 2018)
Raw Air w Vikersund: drugie miejsce polskiej drużyny!
(żródło: A.Karczewska PZN)

 Polacy w składzie: Piotr Żyła, Stefan Hula, Dawid Kubacki i Kamil Stoch wywalczyli drugie miejsce w konkursie lotów narciarskich, który w sobotę rozegrany został w norweskim Vikersund. Bezkonkurencyjni na Vikersundbakken okazali się reprezentanci gospodarzy. Daniel Andre Tande, Johann Andre Forfang, Andreas Stjernen i Robert Johansson znokautowali rywali i drugich Polaków pokonali o ponad 260 punktów. Podium uzupełnili Słoweńcy, dla który trzecie miejsce zdobyli: Domen Prevc, Jernej Damjan, Tilen Bartol i Peter Prevc.
( 17 Marca 2018)
Raw Air w Vikersund: Kamil Stoch znów niepokonany!
(żródło: A.Karczewska PZN)

 Kamil Stoch ponownie nie dał szans rywalom i wygrał kwalifikacje Pucharu Świata w norweskim Vikersund, tym samym umocnił się na pozycji lidera turnieju Raw Air. Podopieczny Stefana Horngachera w prologu oddał najdłuższy skok, wylądował na 242 metrze i drugiego Roberta Johanssona (232,5 m) pokonał o półtora punktu. Trzecie miejsce zajął kolejny z reprezentantów gospodarzy - Andreas Stjernen, który po skoku na odległość 236 metrów stracił do Stocha 3,9 punktu. 
( 16 Marca 2018)
Raw Air w Trondheim: Kamil Stoch zdeklasował rywali
(żródło: A.Karczewska PZN)

 o był kolejny, wspaniały konkurs w wykonaniu Kamila Stocha, który ponownie nie dał żadnych szans rywalom i pewnie wygrał czwartkowy konkurs Pucharu Świata w norweskim Trondheim. W pierwszym skoku Polak uzyskał z belki numer jeden 146 metrów i tym samym ustanowił nowy rekord obiektu. W finale po raz kolejny trener Stefan Horngacher obniżył belkę naszemu mistrzowi, który wylądował na 141 metrze. Na drugim stopniu podium, po skokach na odległość 141,5 oraz 138 metrów stanął Austriak Stefan Kraft, który do Stocha stracił 17 punktów. Natomiast 0,4 punktu za Kraftem uplasował się Robert Johansson, który skakał odpowiednio 145,5 oraz 136 metrów.
( 15 Marca 2018)
Raw Air w Trondheim: Kamil Stoch znów najlepszy!
(żródło: A.Karczewska PZN)

 Kamil Stoch po raz kolejny nie dał szans rywalom i zwyciężył w kwalifikacjach w norweskim Trondheim. Polak z obniżonego o dwie belki rozbiegu wylądował na 140 metrze i drugiego Andreasa Stjernen pokonał o 2,3 punktu. Norweg uzyskał natomiast 141,5 metra. Trzecie miejsce w eliminacjach wywalczył Austriak Stefan Kraft, który podobnie jak Stoch skoczył 140 metrów, jednak stracił do Polaka prawie osiem punktów. Kamil Stoch po prologu w Trondheim powiększył przewagę nad rywalami w klasyfikacji Raw Air i drugiego Roberta Johanssona wyprzedza już o ponad 70 punktów.
( 14 Marca 2018)
Polski dzień w Lillehammer! Dwóch Polaków na podium
(żródło: A.Karczewska PZN)

 To był kolejny fenomenalny konkurs w wykonaniu podopiecznych Stefana Horngachera. Polacy zdominowali rywalizację w Lillehammer i we wtorkowych zawodach Raw Air wywalczyli dwa miejsca na podium. Ponownie w wielkim stylu triumfował Kamil Stoch, który w pierwszym skoku uzyskał 140,5 metra, a w finale wylądował jeszcze pół metra dalej. Największy w karierze sukces osiągnął dzisiaj Dawid Kubacki, który po raz pierwszy stanął na drugim stopniu podium Pucharu Świata. Kubacki skakał odpowiednio 139 oraz 140,5 metra. Trzecie miejsce wywalczył reprezentant gospodarzy Robert Jonahsson, który uzyskał 137 oraz 136,5 metra i do Kamila Stocha stracił prawie 33 punkty.
( 13 Marca 2018)
Kamil Stoch zdominował kwalifikacje w Lillehammer!
(żródło: A.Karczewska PZN)

 Kamil Stoch zdeklasował rywali i pewnie wygrał poniedziałkowe kwalifikacje Pucharu Świata w Lillehammer. Polak w pięknym stylu oddał skok na odległość 139,5 metra i tym samym samym drugiego Dawida Kubackiego pokonał o 16,9 punktu. Nasz solenizant uzyskał 131,5 metra i o 0,1 punktu okazał się lepszy od reprezentanta gospodarzy Roberta Johanssona. Po kwalifikacjach w Lillehammer Kamil Stoch powiększył przewagę nad rywalami w turnieju Raw Air i nad Robertem Johanssonem ma już 23,5 punktu przewagi. 
( 12 Marca 2018)
Pk Zakopane. Fettner znów najlepszy! Trzech juniorów z punktami.
(żródło: A.Karczewska PZN)

 Austriak Manuel Fettner zdominował rywalizację na Wielkiej Krokwi w Zakopanem i po sobotnim triumfie, odniósł również zwycięstwo w niedzielnym konkursie Pucharu Kontynentalnego. Ponownie na drugim stopniu podium stanął Słoweniec Bor Pavlovcic, który do Fettnera stracił 4,6 punktu. Trzecie miejsce zdobył kolejny z reprezentantów Austrii - Stefan Huber, który był liderem na półmetku rywalizacji. Ten weekend do udanych zaliczy także Paweł Wąsek, który w Zakopanem dwukrotnie wywalczył lokatę w czołowej "10".   W galerii fotoreportaż
( 11 Marca 2018)
Raw Air w Oslo: Tande wygrywa, Stoch szósty
(żródło: T.Mieczyński www.skijumping.pl)

 Daniel Andre Tande został zwycięzcą niedzielnego konkursu indywidualnego Raw Air w Oslo (HS134). Zawodnik gospodarzy triumfował po skokach na odległość 128 m i 132 m. Drugi był Stefan Kraft, a trzeci - Michael Hayboeck. Prowadzący na półmetku Kamil Stoch w finale skakał w fatalnych warunkach i spadł na szóstą pozycję. W finałowej rundzie wystąpiło czterech Polaków.
( 11 Marca 2018)
Archiwum
(1-15)(16-30)(31-45)(46-60)(61-75) »» Ostatni

 
  
 
 

 
 
 
  
 

Copyright © MATinternet & Podhale-Sport - ZAKOPANE 1999-2018