Montano

Skoki
Kamila Karpiel mistrzynią Polski w skokach!
(żródło: A.Karczewska PZN)

W niedzielę na obiekcie HS-77 w Szczyrku rozegrane zostały Mistrzostwa Polski Kobiet w skokach narciarskich. Złoty medal wywalczyła Kamila Karpiel, która reprezentuje barwy klubu AZS Zakopane. Na drugim stopniu podium stanęła Anna Twardosz z klubu PKS Olimpijczyk Gilowice. Natomiast brązową medalistką krajowego czempionatu została kolejna zawodniczka zakopiańskiego AZS-u - Joanna Szwab.
( 8 Października 2018)
Mistrzostwa Polski Juniorów w Szczyrku - wyniki

W miniony weekend podczas IV letniej edycji Narodowego Programu Rozwoju Skoków Narciarskich "Szukamy Następców Mistrza" - LOTOS Cup 2018 w skokach narciarskich i kombinacji norweskiej rozegrane zostały Mistrzostwa Polski Juniorów w obydwóch dyscyplinach. Poniżej prezentujemy oficjalne wyniki juniorskiego czempionatu.
LGP w Klingenthal: Pogoda storpedowała finał sezonu, konkurs odwołany!
(żródło: skijumping.pl)

Zgodnie z założeniami meteorologów, nie udało się rozegrać finałowych zawodów Letniego Grand Prix 2018. Z powodu zbyt silnie wiejącego wiatru, środowy konkurs na Vogtland Arenie (HS140) w Klingenthal został odwołany.
( 3 Października 2018)
Znamy program zawodów Pucharu Świata w Wiśle!

Sezon zimowy zbliża się wielkimi krokami. Już za niespełna dwa miesiące najlepsi skoczkowie narciarscy na świecie przyjadą do Wisły, aby po raz drugi w historii na skoczni im. Adama Małysza zainaugurować sezon startów w Pucharze Świata. Poznaliśmy program zawodów listopadowej inauguracji.
( 2 Października 2018)
LGP w Hinzenbach: Huber wygrywa konkurs, Klimow cały cykl

Daniel Huber wygrał niedzielny konkurs Letniego Grand Prix w Hinzenbach (HS90). Reprezentant gospodarzy triumfował po skokach na odległość 88 m i 89 m. Drugi był Szwajcar Killian Peier, trzeci Niemiec Karl Geiger, natomiast czwarty Rosjanin Jewgienij Klimow, który zapewnił sobie triumf w klasyfikacji generalnej cyklu. Najlepszy z Polaków, Stefan Hula zajął szóste miejsce.
( 30 Września 2018)
LGP w Hinzenbach: R. Kobayashi wygrywa kwalifikacje, Kubacki czwarty.

Ryoyu Kobayashi został zwycięzcą kwalifikacji do niedzielnego konkursu Letniego Grand Prix w Hinzenbach (HS90). Reprezentant Japonii triumfował po skoku na odległość 91,5 m. Polacy w komplecie awansowali do zawodów.
( 29 Września 2018)
Debiut Erzurum i powrót do USA - wstępny kalendarz Pucharu Świata 2019/2020. LGP w Zakopanem.

Międzynarodowa Federacja Narciarska (FIS) opublikowała wstępny kalendarz Pucharu Świata w skokach narciarskich w sezonie 2019/2020. Po raz pierwszy w historii walka o Kryształową Kulę ma zawitać do Turcji. Po szesnastoletniej przerwie zawody mają z kolei wrócić do Stanów Zjednoczonych. Z kolei dwa konkursy LGP zostaną rozegrane w Zakopanem.
( 28 Września 2018)
FIS Grand Prix: Kubacki na podium w Rasnovie!

Dawid Kubacki po dwóch bardzo dobrych skokach na odległość 98 oraz 98,5 metra stanął na podium niedzielnego konkursu FIS Grand Prix w Rasnovie. Podopieczny Stefana Horngachera po raz pierwszy tego lata wywalczył lokatę w najlepszej trójce zawodów i na obiekcie HS-97 zajął trzecie miejsce. Zwycięstwo odniósł Niemiec Karl Geiger, który uzyskał odpowiednio 99,5 oraz 100,5 metra. Natomiast na drugim miejscu uplasował się lider cyklu, Rosjanin Jewgienij Klimow (98 i 101,5 m).
( 23 Września 2018)
COC w Zakopanem: Philipp Aschenwald najlepszy!

Philipp Aschenwald w pięknym stylu zwyciężył w niedzielnym konkursie Letniego Pucharu Kontynentalnego, który rozegrany został na Wielkiej Krokwi w Zakopanem. Austriak w pierwszym skoku wylądował na 139 metrze, w finale uzyskał 134 metry i tym samym drugiego Stefana Hubera (133 i 139,5 m) pokonał o prawie osiem punktów. Na najniższym stopniu podium stanął Słoweniec Zak Mogel ( 132 i 139 m). Najlepszy rezultat z Polaków osiągnął dzisiaj Przemysław Kantyka, który po skokach na odległość 134,5 oraz 132 metry ukończył zawody na 12. miejscu.
FIS Grand Prix: Piotr Żyła na podium w Rasnovie

Piotr Żyła po dwóch bardzo dobrych skokach stanął na podium zawodów FIS Grand Prix, które rozegrane zostały na obiekcie HS-97 w Rasnovie. Podpieczmy Stefana Horngachera uzyskał 95,5 oraz 97 metrów i tym samym sobotni konkurs ukończył na drugim miejscu. Tego dnia lepszy od Piotra Żyły był reprezentant Niemiec Karl Geiger, który lądował odpowiednio na 98 oraz 99 metrze. Podium uzupełnił Rosjanin Jewgienij Klimow (95,5 i 98 m).
Stefan Huber triumfuje na Wielkiej Krokwi!

Stefan Huber w pięknym stylu wygrał sobotni konkurs Letniego Pucharu Kontynentalnego, który rozegrany został na Wielkiej Krokwi w Zakopanem. Austriak w pierwszej serii uzyskał 137,5 metra, w finale wylądował metra dalej i tym samym o prawie siedem punktów pokonał Killiana Peiera (133 i 127,5 m) ze Szwajcarii. Na najniższym stopniu podium stanął Niemiec Moritz Baer (129 i 133,5 m). Tego wieczoru najlepiej z reprezentantów Polski spisał się na Wielkiej Krokwi Aleksander Zniszczoł. Podopieczny Macieja Maciusiaka oddał skoki na odległość 133,5 oraz 127 metrów, które pozwoliły mu zająć dziewiąte miejsce.
Puchar Tatr w skokach narciarskich.

Na kompleksie Średniej Krokwi w Zakopanem odbyła się  rywalizacja w ramach Pucharu Tatr w skokach narciarskich. Choć to pierwsza edycja tych zawodów przeznaczonych dla młodych skoczków, to już po frekwencji widać, że ich organizacja okazała się pomysłem jak najbardziej trafionym.
( 15 Września 2018)
Beskidy Tour: Philipp Aschenwald bezkonkurencyjny w Wiśle!

Drugiego dnia rywalizacji w Beskidy Tour skoczkowie narciarscy rywalizowali na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle Malince. Bezkonkurencyjny na wiślańskim obiekcie okazał się Austriak Philipp Aschenwald, który po dwóch wspaniałych skokach na odległość 130,5 oraz 134 metry stanął na najwyższym stopniu podium. Drugie miejsce wywalczył reprezentant gospodarzy - Aleksander Zniszczoł, który stracił do lidera Beskidy Tour prawie 12 punktów. Podium uzupełnił Słoweniec Zak Magel.
( 19 Sierpnia 2018)
Beskidy Tour: Aschenwald wygrywa w Szczyrku! Kantyka tuż za podium

W piątkowe popołudnie przy blasku słońca rozpoczęto rywalizację w Beskidy Tour 2018, który rozgrywany jest w ramach Letniego Pucharu Kontynentalnego. Miejscem pierwszych zmagań była skocznia HS-106 w Szczyrku. Bezkonkurencyjny na Skalitem okazał się Philipp Aschenwald. Austriak po dwóch najdłuższych skokach na odległość 108,5 oraz 106 metrów o prawie siedem punktów pokonał Rosjanina Ilmira Hazetdinova. Podium uzupełnił reprezentant Czech Lukas Hlava. Tuż za najlepszą trójką uplasował się natomiast najlepszy z Polaków - Przemysław Kantyka.
( 18 Sierpnia 2018)
Kamil Stoch i Piotr Żyła triumfują w Einsiedeln!

To był kolejny, fenomenalny tego lata konkurs FIS Grand Prix w wykonaniu podopiecznych Stefana Horngachera. Polacy nie dali żadnych szans rywalom w szwajcarskim Einsiedeln i ponownie zdominowali rywalizację w zawodach tego cyklu. Na najwyższym stopniu podium w sobotnim konkursie stanęło dwóch naszych reprezentantów - ex aequo triumfowali Kamil Stoch i Piotr Żyła. Trzecie miejsce zajął natomiast Rosjanin Evgeniy Klimov.