START
powrót do strony głównej
     Galeria fotografii
fotografie sportowe
     Terminarz
kalendarium wydarzeń sportowych
     Wyniki
tabele z wynikami zawodów, etc...
Podhale-Sport
Sport UM Zakopane
Sport UG Biały Dunajec
Sport Bukowina Tatrzańska
Sport UG Czarny Dunajec
Sport UG Poronin
Sport UG Jabłonka
Zakopiańska Liga Biegowa
Sport i zdrowie
EUROPEAN CLIMBING ROUTE
Szkoła Mistrzostwa Sportowego
Sportowcy Podhala
Plebiscyt Najlepszy Sportowiec Podhala
LOTOS CUP
Igrzyska STO
Igrzyska lekarskie
ZIMOWE IGRZYSKA POLONIJNE
Olimpiada młodzieży
Igrzyska Olimpijskie Mistrzostwa Swiata
Tour De Pologne Maratony LANG TEAM
Uniwersjady, MS Juniorów ZIOM
COS Zakopane
Obiekty Sportowe
Rozmaitości
 Kluby sportowe
REDAKCJA
Linki
Zapowiedzi

Dyscypliny
Biathlon
Biegi narciarskie
Dart
Hokej
Kajakarstwo
Konkurencje konne
Koszykówka
Kręgle
Lekkoatletyka
Łyżwiarstwo
Narty
 Piłka nożna
Piłka ręczna
Pływanie
Podnoszenie ciężarów
Rowery
 Siatkówka
Ski-Alpinizm
 Skoki narciar. i kombinacja
  Skoki
  Kombinacja
Snowboard
Sporty extremalne
Sporty motocyklowe
Sporty pożarnicze
Sporty samochodowe
Sporty samolotowe
 Sporty walki
Strzelectwo
Tenis ziemny i stołowy
Unihokej
Wędkarstwo
Wspinaczka
Żeglarstwo

Partnerzy
    Zakopane    Bukowina Tatrzańska
UG Poronin   UG Biały Dunajec


UG Czarny Dunajec  UG Jabłonka
  

     wyniki-skoki

 
Gabinet Terapii
   
   Keti
   Skijumping
Montano
  AZS-Zakopane  TZN Zakopane

     

KS Pieniny
  mecze na żywo
wyniki na żywo
 

Skoki
Kamila Karpiel mistrzynią Polski w skokach!
(żródło: A.Karczewska PZN)

 W niedzielę, 8 października na skoczni HS-106 w Szczyrku rozegrane zostały Mistrzostwa Polski kobiet w skokach narciarskich. Bezkonkurencyjna okazała się Kamila Karpiel z zakopiańskiego AZS-u. Nowa mistrzyni Polski po skokach na odległość 92,5 oraz 95 metrów o 12 punktów pokonała Kingę Rajdę z klubu SS-R LZS Sokół Szczyrk. Brązową medalistką została Magdalena Pałasz z klubu UKS Sołtysianie Stare Bystre.    
( 8 Października 2017)
Pucharu Prezesa PZN 2017
(żródło: A.Karczewska PZN)

 W sobotę, 7 października na kompleksie skoczni Szczyrk Skalite rozegrane zostały zawody Pucharu Prezesa PZN w skokach narciarskich. Rywalizację zdominowali reprezentanci klubu TS Wisła Zakopane, którzy zwyciężyli w trzech kategoriach wiekowych.   
( 7 Października 2017)
LGP w Klingenthal: Dawid Kubacki królem lata! Zwycięstwo w konkursie i całym cyklu!
(żródło: T.Mieczyński www.skijumping.pl)

 iepokonany. Tak w skrócie można opisać letni sezon 2017 w wykonaniu Dawida Kubackiego. Reprezentant Polski dzięki próbom na odległość 140 m i 130 m triumfował w finałowym konkursie Letniego Grand Prix w niemieckim Klingenthal, tym samym odnosząc zwycięstwo w całym cyklu. Polak w drodze po sukces wygrał wszystkie konkursy w których brał udział.
( 3 Października 2017)
Dominacja Polaków w Hinzenbach! Zwycięstwo Kubackiego
(żródło: A.Karczewska PZN)

 To był kolejny tego lata znakomity występ podopiecznych Stefana Horngachera, którzy zdominowali rywalizację w zawodach FIS Grand Prix w Hinzenbach. Po raz czwarty w tym sezonie na najwyższym stopniu podium stanął Dawid Kubacki, który jest niepokonany w konkursach tego cyklu. Tuż za nim o 5,6 punktu uplasował się Piotr Żyła, natomiast podium uzupełnił Czech Roman Koudelka.   
( 2 Października 2017)
Klemens Murańka dziewiąty w Klingenthal
(żródło: A.Karczewska PZN)

 W niedzielę w niemieckim Klingenthal skoczkowie narciarscy zakończyli rywalizację w zawodach Letniego Pucharu Kontynentalnego. W ostatnim konkursie zwycięstwo odniósł Słoweniec Tilen Bartol, który o prawie 20 punktów pokonał swojego rodaka Timi Zajca. Podium uzupełnił Norweg Joachim Hauer. Najlepszym z Polaków po raz kolejny był Klemens Murańka, który ukończył zawody na dziewiątym miejscu. 
( 2 Października 2017)
Klemens Murańka zwycięzcą LPK 2017
(żródło: A.Karczewska PZN)

 Klemens Murańka zajął 12. miejsce w sobotnim konkursie Letniego Pucharu Kontynentalnego, który rozgrywany był w niemieckim Klingenthal i tym samym zapewnił sobie końcowy triumf w letnim cyklu. W zawodach zwyciężył Norweg Joachim Hauer, który o pięć punktów wyprzedził Tilena Bartola ze Słowenii. Natomiast na najniższym stopniu podium stanął kolejny słoweński skoczek - Domen Prevc. 
( 1 Października 2017)
Druga odsłona Pucharu Jesieni w skokach i kombinacji norweskiej.
(żródło: )

 W sobotę rozegrana została druga edycja Pucharu Jesieni w skokach i kombinacji norweskiej . Na kompleksie  zakopiańskich średnich skoczni  w zawodach wystartowało 122 skoczków w tym po raz pierwszy  aż 12 dziewcząt . W kombinacji norweskiej sklasyfikowano  50 zawodników.  Organizatorem rywalizacji był TZN Zakopane  
( 30 Września 2017)
Album Ski Jumping 206/2017
(żródło: )

   Otrzymaliśmy  od autorów przepiękny album SKI JUMPING 16/17. Jest to fantastyczna pozycja dla każdego miłośnika skoków narciarskich. Kronika  minionego sezonu zimowego autorstwa Tadeusza Mieczyńskiego i Dominika Formela jest obowiązkową pozycją dla każdego kibica tego sportu. Zawiera fotografie dokumentujące jeden z najpiękniejszych sezonów naszych zawodników oraz wyniki i klasyfikacje każdego z przystanków karuzeli Pucharu Świata w skokach narciarskich .  Brawa dla autorów. Można go nabyć internetowo TUTAJ
( 23 Września 2017)
Puchar Jesieni Zakopane 2017
(żródło: )

 Ponad 100 młodych skoczków wystartowało dzisiaj na kompleksie skoczni narciarskich Średniej Krokwi w ramach „Pucharu Jesieni”. W kombinacji norweskiej sklasyfikowano 62 zawodników. Pomimo trudnych warunków pogodowych  rywalizacja była bardzo zacięta.
( 23 Września 2017)
Czterch Polaków z punktami! Murańka piąty w Rasnovie
(żródło: A.Karczewska PZN)

 Klemens Murańka zajął piąte miejsce w sobotnim konkursie Letniego Pucharu Kontynentalnego w Rasnovie, oddając skoki na odległość 93,5 oraz 94 metry. Zwycięstwo w zawodach rozgrywanych na obiekcie HS-100 odniósł Niemiec Pius Paschke, który o 2,2 punktu pokonał Słoweńca Timi Zajca. Podium uzupełnił Norweg Joachim Hauer.
( 23 Września 2017)
Karpiel wygrywa cykl Letniego Pucharu Kontynentalnego 2017!
(żródło: A.Karczewska PZN)

 To było wspaniałe lato dla Kamili Karpiel, która najpierw odniosła swoje pierwsze zwycięstwo w zawodach Letniego Pucharu Kontynentalnego, a następnie zwyciężyła w klasyfikacji generalnej cyklu. W ostatnich latem zawodach tej rangi, które w sobotę rozegrane zostały na skoczni HS-105 w Trondheim Polka po skokach na odległość 90 oraz 91,5 metra zajęła szóste miejsce.
( 16 Września 2017)
Kamila Karpiel na podium Pucharu Kontynentalnego
(żródło: A.Karczewska PZN)

 W piątek w norweskim Trondheim rozegrany został pierwszy z dwóch konkursów Letniego Pucharu Kontynentalnego kobiet. Po raz kolejny bardzo dobrze zaprezentowała się Kamila Karpiel, która stanęła na podium zawodów. Polka po skokach na odległość 94 oraz 96 metrów zajęła trzecie miejsce. Zwyciężyła Niemka Juliane Seyfarth (100,5 i 98,5 m), natomiast trzecia była Rosjanka Aleksandra Barantceva (94,5 i 96 m).  
( 16 Września 2017)
Murańka i Zniszczoł z punktami w Stams
(żródło: A.Karczewska PZN)

 W sobotnim konkursie Letniego Pucharu Kontynentalnego w austriackim Stams zwyciężył reprezentant gospodarzy Stefan Kraft, który po skokach na odległość 115 oraz 115,5 metra o osiem punktów pokonał swojego rodaka Daniela Hubera (115 i 112,5 m). Natomiast na najniższym stopniu podium stanął Słoweniec Tilen Bartol, który skoczył 112,5 oraz 119,5 metra. Punkty w zawodach wywalczyło dwóch naszych reprezentantów. 
( 10 Września 2017)
Znamy program zawodów listopadowego Pucharu Świata w Wiśle!
(żródło: A.Karczewska PZN)

 To będzie wielkie wydarzenie w historii polskiego sportu oraz skoków narciarskich w naszym kraju. Po raz pierwszy Polska zainauguruje sezon startów w zawodach Pucharu Świata w skokach narciarskich. Pierwsze konkursy w sezonie olimpijskim rozegrane zostaną w dniach 17-19 listopada 2017 roku na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle-Malince. Jest to wielkie wyróżnienie dla Polskiego Związku Narciarskiego oraz rodzinnej miejscowości Adama Małysza. 
( 4 Września 2017)
Ziobro i Zniszczoł punktują w Hakubie
(żródło: A.Karczewska PZN)

 Reprezentanci gospodarzy zdominowali niedzielne zawody FIS Grand Prix rozgrywane na skoczni HS-131 w Hakubie, zajmując dwa pierwsze miejsca na podium. Zwycięstwo po skokach na odległość 130 oraz 126,5 metra odniósł Junshiro Kobayashi. 3,3 punktu za nim uplasował się jego brat Ryoyu Kobayashi, który skakał 134,5 oraz 120 metrów. Na trzecim miejscu zawody ukończył Słoweniec Anze Lanisek, który w pierwszym skoku uzyskał 125 metrów, a w drugim skoczył półtora metra dalej.
( 27 Sierpnia 2017)
Archiwum
(1-15)(16-30)(31-45)(46-60)(61-75) »» Ostatni

 
  
 
 
 
 
  
 

Copyright © MATinternet & Podhale-Sport - ZAKOPANE 1999-2017