Montano

Skoki
FIS GP w Courchevel: Kubacki po raz trzeci najlepszy!
(żródło: A.Karczewska PZN)

Tego lata nie ma mocnych na Dawida Kubackiego, który do tej pory jest niepokonany w zawodach FIS Grand Prix 2017. W Courchevel Polak w pięknym stylu odniósł trzecie zwycięstwo w konkursach tego cyklu, uzyskując 133,5 oraz 127 metrów. Na drugim stopniu podium stanął kolejny z biało-czerwonych - Maciej Kot, który po skokach na odległość 130,5 oraz 128,5 metra uplasował się 8,2 punktu za Kubackim. Trzecie miejsce we francuskim Courchevel wywalczyło dwóch skoczków narciarskich - Czech Roman Koudelka i Rosjanin Denis Kornilov.
( 13 Sierpnia 2017)
MMO: Krzysztof Miętus wygrywa w Szczyrku!

W sobotę, 29 lipca na skoczni HS-106 w Szczyrku rozegrany został Międzynarodowy Memoriał Olimpijczyków w skokach narciarskich. W kategorii Open bezkonkurencyjny okazał się Krzysztof Miętus z klubu AZS Zakopane, który o prawie 10 punktów pokonał swojego klubowego kolegę Krzysztofa Leję. Na najniższym stopniu podium stanął Klemens Murańka z TS Wisły Zakopane.
( 31 Lipca 2017)
LGP. Dominacja Polaków w Hinterzarten! Kubacki najlepszy!

To kolejny tego lata znakomity konkurs polskich skoczków, którzy zdominowali rywalizację w zawodach FIS Grand Prix w niemieckim Hinterzarten. Pewne zwycięstwo w sobotnim konkursie odniósł Dawid Kubacki, który o prawie 12 punktów pokonał reprezentanta gospodarzy Stephana Leyhe. Trener Stefan Horngacher miał jeszcze więcej powodów do zadowolenia, bowiem na najniższym stopniu podium stanął Piotr Żyła, a wszyscy jego podopieczni zakończyli zawody na miejscach w pierwszej "10".
( 30 Lipca 2017)
Skład Polski na FIS Grand Prix w Hinterzarten

W niemieckim Hinterzarten odbędą się kolejne tego lata zawody z cyklu FIS Grand Prix. Konkurs na skoczni HS-108 rozegrany zostanie w sobotę, 29 lipca. Natomiast dzień wcześniej skoczkowie powalczą w kwalifikacjach. Trener Stefan Horngacher powołał na te zawody sześciu swoich podopiecznych: Dawida Kubackiego, Macieja Kota, Kamila Stocha, Stefana Hulę, Piotra Żyłę oraz Jakuba Wolnego.
( 28 Lipca 2017)
Polacy startowali w FIS Schueler Grand Prix

W miniony weekend w niemieckim Ruhpolding odbyły się zawody FIS Schueler Grand Prix dla najmłodszych skoczków narciarskich. W tych międzynarodowych konkursach w biało-czerwonych barwach startowało łącznie siedem osób - sześciu zawodników oraz jedna zawodniczka.
Znamy Program Pucharu Beskidów

Trzy skocznie i trzy dni rywalizacji w Szczyrku, Wiśle i we Frensztacie - tak będą wyglądały tegoroczne zawody Pucharu Kontynentalnego w Polsce oraz w Czechach, rozgrywane w ramach Pucharu Beskidów. Po prawie 30 latach przerwy powrócono do rywalizacji w Pucharze Beskidów, który niegdyś przez 31 lat (w latach 1958-1989) organizowany był w ramach zawodów FIS.
( 27 Lipca 2017)
Dominacja Polaków w Wiśle! Zwycięstwo Kubackiego, Kot na drugim miejscu
(żródło: A.Karczewska PZN- M. Skubis)

To był kolejny biało-czerwony wieczór na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle-Malince. Polacy po zwycięstwie w konkursie drużynowym, zdominowali również rywalizację indywidualną, zajmując dwa pierwsze miejsca na podium. Sobotni konkurs indywidualny FIS Grand Prix Wisła 2017 wygrał Dawid Kubacki, który o 3,4 punktu wyprzedził Macieja Kota. Podium uzupełnił reprezentant Niemiec Karl Geiger, który stracił do zwycięzcy 5,1 punktu.
( 15 Lipca 2017)
Mistrzowie Świata triumfują w Wiśle!
(żródło: A.Karczewska PZN/ D Skubis)

To był piękny wieczór dla polskiej reprezentacji, która w składzie Piotr  Żyła, Kamil Stoch Dawid Kubacki oraz Maciej Kot w pięknym stylu zwyciężyła w konkursie drużynowym podczas FIS Grand Prix Wisła 2017. Podopieczni Stefana Horngachera potwierdzili swoją dominację i o ponad 12 punktów pokonali drużynę Norwegii. Podium uzupełnili zawodnicy z Niemiec, którym ostatnim skokiem trzecie miejsce zapewnił Stephan Leyhe.
( 14 Lipca 2017)
Maciej Kot zwycięzcą kwalifikacji! Dziewięciu Polaków w konkursie.
(żródło: A. Kosman PZN/ A. Karczewska PZN)

W czwartkowy wieczór na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle-Malince rozegrane zostały kwalifikacje do sobotniego konkursu indywidualnego zawodów cyklu FIS Grand Prix. Kwalifikacje zdominowali reprezentanci Polski, którzy zajęli pierwsze dwa miejsca. Zwycięstwo odniósł Maciej Kot, który po skoku na odległość 128 metrów o 0,7 punktu pokonał Dawida Kubackiego, który wylądował na 125 metrze. Natomiast na trzecim miejscu uplasował się Norweg Daniel Andre Tande, który uzyskał 127 metrów.   W galerii fotoreportaż A. Kosman i J Kleszcz
Dwie wygrane Klemensa Murańki na rozpoczęcie sezonu.

Klemens Murańka doskonale rozpoczął letni sezon skoków, bowiem dwukrotnie stanął na najwyższym stopniu podium podczas zawodów Pucharu Kontynentalnego w słoweńskim Kranju.
( 8 Lipca 2017)
Skoczkowie zakończyli zgrupowanie w Wiśle-Malince
(żródło: A. Kosman PZN)

Kadra polskich skoczków narciarskich trenowała w tym tygodniu na obiekcie w Wiśle-Malince. Czterodniowe zgrupowanie było poświęcone przede wszystkim ćwiczeniom na skoczni, więc aż pięć z siedmiu sesji treningowych odbywało się na obiekcie HS-134. – To był dobry obóz. Poziom jest ok, jesteśmy na dobrej drodze. Niektóre skoki w Wiśle były naprawdę dobre – ocenia trener główny Kadry Narodowej Stefan Horngacher.   W galerii fotoreportaż A. Kosman
W Villach zainaugurowano zawody FIS Cup. Udane starty Polaków

Tradycyjnie w austriackim Villach zainaugurowano sezon startów w zawodach z cyklu FIS Cup.
( 2 Lipca 2017)
Mecz Gwiazd z udziałem skoczków narciarskich

Wielkie i gorące serca sportowców i kibiców ponownie zabiły w Szczecinie, gdzie odbyła się jedyna w swoim rodzaju impreza sportowa, na którą od kilku lat przyjeżdżają ludzie nawet z południa Polski. Wspaniała atmosfera, no i główne wydarzenie: mecz gwiazd, w trakcie którego sportowcy bawią się i pokazują swój mistrzowski sportowy kunszt. "Pomagamy dzięki Twojej pomocy" to istota działania stowarzyszenia Siatkarze dla Hospicjum ze Szczecina.
( 5 Czerwca 2017)
Polscy skoczkowie ćwiczą siłę na wyspie Fuerteventura

W dniach 10-24 kwietnia 2017 Kadra Narodowa A w skokach narciarskich bierze udział w zgrupowaniu na Fuerteventurze. W dniu dzisiejszym poszła w ruch sztanga. Każdy z zawodników odbył kilka serii ze sztangą, ćwicząc w różnych konfiguracjach.
( 11 Kwietnia 2017)
Trzy konkursy Pucharu Świata na polskich skoczniach!

W piątek, 7 kwietnia w szwajcarskim Zurychu odbyła się konferencja kalendarzowa Międzynarodowej Federacji Narciarskiej, podczas której ustalono kalendarze zawodów Pucharu Świata na sezon 2017/2018