𝐉𝐨𝐚𝐧𝐧𝐚 𝐊𝐢𝐥 𝐳𝐚𝐤𝐨ń𝐜𝐳𝐲ł𝐚 𝐬𝐞𝐳𝐨𝐧 𝟐𝟎𝟐𝟑/𝟐𝟎𝟐𝟒
(żródło: Polski Związek Narciarski)

Nasza zawodniczka po biegu na 7,5 km awansowała o siedem pozycji i zajęła 21. miejsce w Pucharze Świata w kombinacji norweskiej w Trondheim . W klasyfikacji generalnej Pucharu Świata Joanna Kil zajęła 19. miejsce i była 14. biegaczką w rankingu! Odebrała również nagrodę za pierwsze w karierze zwycięstwo w klasyfikacji generalnej Pucharu Kontynentalnego . Gratulacje.
( 17 Marca 2024)
𝐃𝐨𝐛𝐫𝐞 𝐰𝐲𝐧𝐢𝐤𝐢 𝐏𝐨𝐥𝐚𝐤ó𝐰 𝐰 𝐅𝐄𝐒𝐀 𝐀𝐥𝐩𝐞𝐧 𝐂𝐮𝐩 𝐰 𝐤𝐨𝐦𝐛𝐢𝐧𝐚𝐜𝐣𝐢 𝐧𝐨𝐫𝐰𝐞𝐬𝐤𝐢𝐞𝐣 𝐰 𝐎𝐛𝐞𝐫𝐡𝐨𝐟𝐢𝐞

Najlepiej z biało-czerwonych zaprezentował się Andrzej Waliczek, który zakończył sobotnią rywalizacje na 11. miejscu! W niedzielę najlepszym z Polaków był 13. Kacper Jarząbek
( 10 Marca 2024)
𝐉𝐨𝐚𝐧𝐧𝐚 𝐊𝐢𝐥 𝐳 𝐚𝐰𝐚𝐧𝐬𝐞𝐦 𝐩𝐨 𝐛𝐢𝐞𝐠𝐮 𝐰 𝐎𝐬𝐥𝐨

Nasza dwuboistka po czwartkowym skoku zajmowała 28. pozycję. Po dzisiejszym biegu na 5 kilometrów Polka awansowała o trzy pozycje i zajęła 25. miejsce w Pucharze Świata w kombinacji norweskiej w Oslo 🇳🇴 Najlepsza była Norweżka Ida Marie Hagen
Joanna KIL z KS Chochołow wygrywa cały cykl Pucharu Kontynentalnego w kombinacji norweskiej
(żródło: Polski Związek Narciarski/ FIS)

Joanna Kil wygrała klasyfikację generalną Pucharu Kontynentalnego w kombinacji norweskiej. To historyczne osiągnięcie biało-czerwonych w tym cyklu. Zawodniczka KS Chochołów  raz wygrała, dwa razy była druga i raz trzecia. Zgromadziła 550 punktów i wyprzedziła Niemki Sophię Maurus (352 pkt) i Marie Naehring (333 pkt).   Kil odbierze trofeum podczas finałowych zawodów Pucharu Świata zaplanowanych w Trondheim w dniach 15-17 marca.
( 25 Lutego 2024)
𝐓𝐫𝐳𝐞𝐜𝐡 𝐧𝐚𝐬𝐳𝐲𝐜𝐡 𝐉𝐮𝐧𝐢𝐨𝐫ó𝐰 𝐰 "𝟑𝟎" 𝐀𝐥𝐩𝐞𝐧 𝐂𝐮𝐩 𝐰 𝐇𝐚𝐫𝐫𝐚𝐜𝐡𝐨𝐯𝐢𝐞

Przez dwa dni polscy juniorzy rywalizowali w międzynarodowych zawodach FIS Alpen Cup w kombinacji norweskiej w czeskim Harrachovie
( 18 Lutego 2024)
𝐉𝐨𝐚𝐧𝐧𝐚 𝐊𝐢𝐥 𝐰 𝐜𝐳𝐨ł𝐨𝐰𝐞𝐣 „𝟓” 𝐏𝐮𝐜𝐡𝐚𝐫𝐮 𝐊𝐨𝐧𝐭𝐲𝐧𝐞𝐧𝐭𝐚𝐥𝐧𝐞𝐠𝐨 𝐰 𝐄𝐢𝐬𝐞𝐧𝐞𝐫𝐳

Nasza zawodniczka po skoku na odległość 91 metrów zajmowała na 4. miejscu. Finalnie w Pucharze Kontynentalnym w kombinacji norweskiej w Eisenerz zajęła 5. pozycję ze stratą +2:43,3 do zwycięskiej Austriaczki Lisy Hiner
𝐏𝐨𝐥𝐚𝐜𝐲 𝐳𝐚𝐣ę𝐥𝐢 𝟏𝟐. 𝐦𝐢𝐞𝐣𝐬𝐜𝐞 𝐰 𝐤𝐨𝐧𝐤𝐮𝐫𝐬𝐢𝐞 𝐝𝐮𝐞𝐭𝐲 𝐰 𝐏𝐮𝐜𝐡𝐚𝐫𝐳𝐞 𝐊𝐨𝐧𝐭𝐲𝐧𝐞𝐧𝐭𝐚𝐥𝐧𝐲𝐦 𝐰 𝐤𝐨𝐦𝐛𝐢𝐧𝐚𝐜𝐣𝐢 𝐧𝐨𝐫𝐰𝐞𝐬𝐤𝐢𝐞𝐣

Joanna Kil i Andrzej Szczechowicz zajęli w konkursie duetów w Eisenerz w Austrii 12. miejsce ze stratą +3:13,5 do reprezentacji Niemiec
( 17 Lutego 2024)
𝐉𝐨𝐚𝐧𝐧𝐚 𝐊𝐢𝐥 𝐩𝐨𝐧𝐨𝐰𝐧𝐢𝐞 𝐧𝐚 𝐩𝐨𝐝𝐢𝐮𝐦 𝐏𝐮𝐜𝐡𝐚𝐫𝐮 𝐊𝐨𝐧𝐭𝐲𝐧𝐞𝐧𝐭𝐚𝐥𝐧𝐞𝐠𝐨

Nasza reprezentantka zajęła 3. miejsce w pierwszym konkursie Pucharu Kontynentalnego w kombinacji norweskiej w Eisenerz  i umocniła się na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej cyklu
Puchar Świata w Otepaa: Riiber wygrywa przd Ilvesem! U kobiet najlepsza Westvold Hansen. Joanna Kil na 17 miejscu!
(żródło: skipol.pl)

Po rywalizacji w Nordic Combined Triple w Seefeld, która zakończyła się w niedzielę zwycięstwem Jarla Magnusa Riibera i Idy Marie Hagen, następnym przystankiem Pucharu Świata jest estońska Otepaa, gdzie już wczoraj kombinatorzy i kombinatorki rywalizowali w rundach prowizorycznych, a dzisiaj zmierzyli się w zawodach w formacie startu masowego i rywalizacji na skoczni. U mężczyzn zwycięstwo odniósł niepokonany od dawna Jarl Magnus Riiber, który wyprzedził reprezentanta gospodarzy, Kristjana Ilvesa. W zawodach pań po kilku słabszych występach zwycięstwo odniosła Gyda Westvold Hansen, która goni w klasyfikacji genralnej swoją rodaczkę, Ide Marie Hagen. Jedyna Polka w stawce, Joanna Kil zajęła dzisiaj 17 miejsce.
( 10 Lutego 2024)
𝐉𝐨𝐚𝐧𝐧𝐚 𝐊𝐢𝐥 𝐳𝐚𝐣ęł𝐚 𝟏𝟔. 𝙢𝙞𝙚𝙟𝙨𝙘𝙚 𝐰 𝐏𝐮𝐜𝐡𝐚𝐫𝐳𝐞 Ś𝐰𝐢𝐚𝐭𝐚 𝐰 𝐤𝐨𝐦𝐛𝐢𝐧𝐚𝐜𝐣𝐢 𝐧𝐨𝐫𝐰𝐞𝐬𝐤𝐢𝐞𝐣 𝐰 𝐒𝐜𝐡𝐨𝐧𝐚𝐜𝐡

Nasza reprezentantka po skokach była 19, a po biegu na 8 km awansowała o trzy pozycje. To drugi najlepszy wynik Asi w tym sezonie i w karierze. Trzymamy kciuki za kolejne starty naszej kombinatorki norweskiej
( 28 Stycznia 2024)
𝗝𝗼𝗮𝗻𝗻𝗮 𝗞𝗶𝗹 𝟭𝟵. 𝘄 𝗣𝘂𝗰𝗵𝗮𝗿𝘇𝗲 Ś𝘄𝗶𝗮𝘁𝗮 𝘄 𝗸𝗼𝗺𝗯𝗶𝗻𝗮𝗰𝗷𝗶 𝗻𝗼𝗿𝘄𝗲𝘀𝗸𝗶𝗲𝗷 𝘄 𝗦𝗰𝗵𝗼𝗻𝗮𝗰𝗵

Nasza reprezentantka po skokach była 23. Ostatecznie po biegu zameldowała się na 19. miejscu ze stratą +3:03.7 do najlepszej Mari Leinan Lund . Trzymamy kciuki za Asię również jutro. Początek rywalizacji na skoczni w Schonach o godz. 10:20
( 27 Stycznia 2024)
𝐉𝐨𝐚𝐧𝐧𝐚 𝐊𝐢𝐥 𝐳 𝐭𝐫𝐳𝐞𝐜𝐢𝐦 𝐩𝐨𝐝𝐢𝐮𝐦 𝐳 𝐫𝐳ę𝐝𝐮 𝐰 𝐏𝐮𝐜𝐡𝐚𝐫𝐳𝐞 𝐊𝐨𝐧𝐭𝐲𝐧𝐞𝐧𝐭𝐚𝐥𝐧𝐲𝐦 𝐰 𝐊𝐥𝐢𝐧𝐠𝐞𝐧𝐭𝐡𝐚𝐥

Nasza kombinatorka norweska zajęła drugie miejsce w niedzielnych zawodach  Pucharu Kontynentalnego w Klingenthal ze stratą +1,8s do pierwszej Sophii Maurus
( 21 Stycznia 2024)
Joanna Kil dwukrotnie na podium w Klingenthal

Joanna Kil zawodniczka KS Chochołów odniosła dwa sukcesy w zawodach PK w Klingenthal w kombinacji norweskiej . W piątek stanęła na najwyższym stopniu podium a w sobotę była druga. dzieki temu znajduje się na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej cyklu.
( 20 Stycznia 2024)
𝐉𝐨𝐚𝐧𝐧𝐚 𝐊𝐢𝐥 𝘇 𝗱𝗿𝘂𝗴𝗶𝗺 𝗻𝗮𝗷𝗹𝗲𝗽𝘀𝘇𝘆𝗺 𝘄𝘆𝗻𝗶𝗸𝗶𝗲𝗺 𝘄 𝗸𝗮𝗿𝗶𝗲𝗿𝘇𝗲!

Nasza reprezentantka zajęła 16 miejsce w zawodach kombinacji norweskiej w Pucharze Świata w Oberstdorfie. Wygrała reprezentantka Norwegii - Ida Marie Hagen z wynikiem 14:33.9 . Jedyna Polka w klasyfikacji konkursowej PŚ skończyła zawody biegowe na 5 km ze stratą +2:06.4 i awansowała ostatecznie z 24. na 16. miejsce. Gratulacje dla reprezentantki Polski!
( 14 Stycznia 2024)
Joanna Kil z życiowymi wynikami w Pucharze Świata

Dwuboistka KS Chochołów  Joanna Kil z dwoma życiowymi wynikami  w zawodach Pucharu Świata w kombinacji norweskiej, które odbyły się w Ramsau. W piątek była 16,a  dzień później wywalczyła 15 miejsce. Gratulujemy!