Montano

Skoki
Raw Air w Lillehammer: 36. wygrana Kamila Stocha! Polak liderem turnieju!
(żródło: skijumping.pl)

Kamil Stoch dogonił Janne Ahonena! Reprezentant Polski odniósł 36. zwycięstwo w karierze w zawodach Pucharu Świata, triumfując w konkursie Raw Air w Lillehammer (HS140)! Trzykrotny mistrz olimpijski wygrał dzięki próbom na odległość 131,5 m i 139,5 m, dzięki czemu został nowym liderem norweskiego turnieju. Punktowało czterech Biało-Czerwonych.
( 10 Marca 2020)
Raw Air w Lillehammer: Triumf Petera Prevca, Kamil Stoch siódmy
(żródło: Skijumping.pl)

Peter Prevc został zwycięzcą poniedziałkowego konkursu indywidualnego Raw Air na skoczni w Lillehammer (HS140). Reprezentant Słowenii triumfował dzięki skokom na odległość 132 m oraz 125,5 m. Najlepszy z Polaków, Kamil Stoch był siódmy. Do finału awansowało trzech Polaków.
Konkursy Pucharu Kontynentalnego w Zakopanem odwołane!
(żródło: PZN)

W imieniu Komitetu Organizacyjnego Pucharu Kontynentalnego w Zakopanem pragnę przekazać Państwu informację, że w świetle zagrożenia rozprzestrzenianiem się koronawirusa SARS-CoV-2, Państwowy Powiatowy Inspektorat Sanitarny w Zakopanem przekazał w dniu 09.03.2020r., Komitetowi Organizacyjnemu rekomendacje dotyczące odwołania FIS Pucharu Kontynentalnego w skokach narciarskich, planowanego na 14-15.03.2020r. w Zakopanem. Rekomendacje zostały podtrzymane przez władze miasta Zakopane oraz Starostwo Powiatowe w Zakopanem. W związku z powyższymi faktami, Komitet Organizacyjny został zmuszony do podjęcia decyzji o odwołaniu Pucharu Kontynentalnego w skokach narciarskich planowanego w dniach 14-15.03.2020r. w Zakopanem.
( 9 Marca 2020)
Raw Air w Oslo: Pewny triumf Norwegów, Polska tuż za podium

Reprezentacja Norwegii wygrała konkurs drużynowy turnieju Raw Air w Oslo (HS134). Ekipa Alexandra Stoeckla pokonała zespoły Niemiec oraz Słowenii. Polacy zajęli czwarte miejsce.
( 7 Marca 2020)
Raw Air w Oslo: Schmid wygrywa prolog, Żyła piąty.

Constantin Schmid został zwycięzcą piątkowego prologu Raw Air do niedzielnego konkursu indywidualnego na skoczni w Oslo (HS134). Reprezentant Niemiec, który oddał skok na odległość 130 metrów, został tym samym pierwszym liderem tegorocznej edycji turnieju. Piąte miejsce zajął Piotr Żyła (126 m). Awans do zawodów wywalczyło pięciu Polaków.
( 6 Marca 2020)
PŚ w Lahti: Geiger wygrywa jubileuszowy konkurs, Żyła szósty

Karl Geiger został zwycięzcą jubileuszowego, tysięcznego konkursu indywidualnego Pucharu Świata, rozgrywanego na skoczni w Lahti (HS130). Reprezentant Niemiec wygrał dzięki próbom na odległość 122,5 metra oraz 130 metrów. Szóste miejsce zajął Piotr Żyła. Pucharowe punkty zdobyło trzech Polaków.
( 1 Marca 2020)
PK w Renie: Leitner wygrywa, Kot czwarty.

Clemens Leitner zwyciężył w sobotnim konkursie Pucharu Kontynentalnego w norweskiej Renie (HS139). Reprezentant Austrii wygrał dzięki skokom na odległość 135,5 m oraz 134,5 m. Czwarte miejsce zajął Maciej Kot. Polacy w komplecie awansowali do finału.
( 29 Lutego 2020)
PŚ w Lahti: Zwycięstwo Niemców, Polska szósta.

Reprezentacja Niemiec odniosła triumf w sobotnim konkursie drużynowym Pucharu Świata na skoczni w Lahti (HS130). Zawodnicy Stefana Horngachera pokonali ekipy Słowenii oraz Austrii. Polacy zajęli szóste miejsce.
PŚ w Lahti: Stefan Kraft ponownie najlepszy, Stoch i Kubacki w czołówce

Stefan Kraft został zwycięzcą piątkowego konkursu indywidualnego Pucharu Świata na skoczni w Lahti (HS130). Reprezentant Austrii wygrał dzięki dwóm skokom na odległość 129,5 metra. Drugie miejsce zajął Karl Geiger, a trzeci był Daniel Andre Tande. Piąty był Kamil Stoch, a szósty Dawid Kubacki. Pozostali Polacy nie awansowali do finału.
( 28 Lutego 2020)
PK w Predazzo: Maciej Kot znów najlepszy!

Podobnie jak w sobotę, również i w niedzielę Maciej Kot zwyciężył w zawodach Pucharu Kontynentalnego na normalnej skoczni w Predazzo (HS104)! Reprezentant Polski odniósł wygraną dzięki próbom na odległość 103 oraz 104 metrów. Drugi był Austriak Clemens Aigner, a trzeci Słoweniec Mark Hafnar. W finale wystąpiło trzech Biało-Czerwonych.
( 23 Lutego 2020)
PK w Predazzo: Triumf Macieja Kota!

Maciej Kot wygrał sobotni konkurs Pucharu Kontynentalnego na normalnej skoczni w Predazzo (HS104)! Reprezentant Polski triumfował dzięki skokom na odległość 101 m oraz 104 m. Drugi był Austriak Clemens Aigner, a trzeci Niemiec Moritz Baer. W finale wystąpiło czterech Biało-Czerwonych.
( 22 Lutego 2020)
PŚ w Rasnovie: 20. triumf Stefana Krafta, Kubacki tuż za podium.

Stefan Kraft został zwycięzcą sobotniego konkursu Pucharu Świata w skokach narciarskich na skoczni w Rasnovie (HS97). Reprezentant Austrii triumfował dzięki skokom na odległość 103 m oraz 97,5 m. Drugi był Karl Geiger, a trzeci Constantin Schmid. Najlepszy z Polaków, Dawid Kubacki zajął czwarte miejsce. Punktowało pięciu Biało-Czerwonych.
PŚ w Rasnovie: Zwycięstwo Geigera, trzech Polaków w dziesiątce

Karl Geiger został zwycięzcą piątkowego konkursu Pucharu Świata na Trambulinie Valea Carbunarii (HS97) w Rasnovie. Reprezentant Niemiec wygrał dzięki dwóm skokom na odległość 100 metrów. Na podium stanęli także Stephan Leyhe i Stefan Kraft. Szósty był Kamil Stoch, ósmy Dawid Kubacki, a dziewiąty Piotr Żyła. Pucharowe punkty zdobyło pięciu Polaków.
( 21 Lutego 2020)
PŚ w Rasnovie: Sześciu Polaków w konkursie
(żródło: A.Karczewska PZN)

Po raz pierwszy w historii zawody Pucharu Świata w skokach narciarskich odbywają się w rumuńskim Rasnovie. W czwartek na obiekcie HS-97 rozegrane zostały kwalifikacje, w których triumfował Norweg Marius Lindvik (98 m). Najlepiej z biało-czerwonych zaprezentował się Dawid Kubacki, który po skoku na odległość 95 metrów wywalczył szóste miejsce
( 20 Lutego 2020)
Puchar Świata PŚ w Bad Mitterndorf: Kraft triumfuje w jednoseryjnym konkursie, Stoch czwarty!

Stefan Kraft został zwycięzcą niedzielnego, jednoseryjnego konkursu Pucharu Świata w lotach narciarskich na skoczni w Bad Mitterndorf (HS235). Reprezentant Austrii triumfował dzięki próbie na odległość 230 metrów. Czwarte miejsce zajął Kamil Stoch (232 m), a dziewiąty był Piotr Żyła (223,5 m). Pucharowe punkty zdobyło czterech Polaków.