Ł𝐮𝐤𝐚𝐬𝐳 Ł𝐮𝐤𝐚𝐬𝐳𝐜𝐳𝐲𝐤 𝐧𝐚 𝐩𝐨𝐝𝐢𝐮𝐦 𝐀𝐥𝐩𝐞𝐧 𝐂𝐮𝐩 𝐰 𝐏𝐥𝐚𝐧𝐢𝐜𝐲!
(żródło: Polski Związek Narciarski)

Bardzo dobre wieści z juniorskich zawodów Alpen Cup w Planicy - Łukasz Łukaszczyk w dzisiejszym konkursie na Srednjej Skakalnicy zajął 3. miejsce!
( 17 Lutego 2024)
PŚ w Sapporo: 39. zwycięstwo Krafta, Kubacki ósmy
(żródło: skijumping.pl)

Stefan Kraft dogonił Adama Małysza i Kamila Stocha. Reprezentant Austrii odniósł 39. w karierze zwycięstwo w zawodach Pucharu Świata, triumfując w sobotnim konkursie w Sapporo (HS137) po skokach na odległość 129 m i 139 m. Drugi był Ryoyu Kobayashi, a trzeci Andreas Wellinger. Ósme miejsce zajął Dawid Kubacki. W finale wystąpiło trzech Polaków. Historyczny pucharowy punkt wywalczył 51-letni Noriaki Kasai.
PŚ w Sapporo: Fettner wygrywa kwalifikacje, komplet Polaków w konkursie

Manuel Fettner zwyciężył w kwalifikacjach do sobotniego konkursu indywidualnego Pucharu Świata na Okurayamie (HS137) w Sapporo. Reprezentant Austrii triumfował po skoku na odległość 136,5 metra. Czternaste miejsce zajął Aleksander Zniszczoł (129,5 m). Polacy w komplecie awansowali do zawodów. W sobotę wystąpi również Noriaki Kasai, który jako pierwszy skoczek po pięćdziesiątce zakwalifikował się do konkursu PŚ.
( 16 Lutego 2024)
PŚ w Lake Placid: Zwycięstwo Krafta, Żyła czwarty

Stefan Kraft został zwycięzcą niedzielnego konkursu indywidualnego Pucharu Świata na olimpijskiej skoczni w Lake Placid (HS128). Reprezentant Austrii triumfował dzięki skokom na odległość 130,5 m oraz 126 m. Drugie miejsce zajęli ex aequou Lovro Kos i Philipp Raimund. Czwarty był Piotr Żyła, a dziewiąty Aleksander Zniszczoł. Awans do finału wywalczyło czterech Polaków.
( 11 Lutego 2024)
Za Joanną Kil 3 starty w Pucharze Świata w Estonii

Zakończyły się zmagania w Pucharze Świata w kombinacji norweskiej w estońskiej miejscowości Otepää  W mijający weekend Polka wzięła udział w trzech konkursach pomimo ostatnio przebytej choroby, w których zajęła kolejno 17, 19 i 18 miejsce .
PŚ w Lake Placid: Austria najlepszym duetem, Polska siódma

Reprezentacja Austrii w składzie Michael Hayboeck i Stefan Kraft triumfowała w zawodach duetów Pucharu Świata na Mackenzie Intervale Ski Jump (HS128) w Lake Placid. Podopieczni Andreasa Widhoelzla wyprzedzili zespoły Niemiec i Norwegii. Polacy zajęli siódme miejsce.
PŚ w Lake Placid: Premierowy triumf Kosa, Zniszczoł szósty, wpadka Krafta

Lovro Kos po raz pierwszy w karierze triumfował w zawodach Pucharu Świata! Słoweniec zwyciężył na olimpijskiej skoczni w Lake Placid (HS128) po skokach na odległość 123,5 m i 125 m. Drugie miejsce zajął Ryoyu Kobayashi, a trzecie Marius Lindvik. Szósty był Aleksander Zniszczoł, który awansował o szesnaście lokat. W finale wystąpiło trzech Polaków.
( 10 Lutego 2024)
PŚ w Lake Placid: Kos wygrywa kwalifikacje, Zniszczoł dwunasty

Lovro Kos został zwycięzcą kwalifikacji do sobotniego konkursu indywidualnego Pucharu Świata na skoczni Mackenzie Intervale Ski Jump (HS128) w Lake Placid. Reprezentant Słowenii triumfował po skoku na odległość 126 metrów. Dwunaste miejsce zajął Aleksander Zniszczoł (125 m). Polacy w komplecie awansowali do zawodów.
Dobre wyniki Polaków w konkursach FIS Cup na Skalitem w Szczyrku

Za nami dwa konkursy FIS Cup , które zostały rozgrane na skoczni w Szczyrku Skalitem. Nasi reprezentanci  w obydwu zajmowali miejsca w czołowej 30.
( 4 Lutego 2024)
1 i 3 miejsce Polaków w konkursach PK w Lillehammer

Polscy Skoczkowie znakomicie spisali się w dwóch konkursach Pucharu Kontynentalnego w skokach w Lillehammer. Maciej Kot zwyciężył w pierwszym konkursie, natomiast w drugim Jakub Wolny wywalczył 3 lokatę
PŚ w Willingen: Triumf Wellingera, Zniszczoł ponownie ósmy

Andreas Wellinger został zwycięzcą niedzielnego konkursu indywidualnego Pucharu Świata na Muehlenkopfschanze (HS147) w Willingen! Reprezentant gospodarzy poszybował na odległość 139 m oraz 149 m. Drugie miejsce zajął Ryoyu Kobayashi, a trzecie Gregor Deschwanden. Lider na półmetku, Aleksander Zniszczoł był ostatecznie ósmy. Awans do finału wywalczyli również Kamil Stoch i Dawid Kubacki.
PŚ w Willingen: Forfang wygrywa z rekordem skoczni! Zniszczoł ósmy

Johann Andre Forfang znokautował rywali podczas sobotniego konkursu indywidualnego Pucharu Świata na Muehlenkopfschanze (HS147) w Willingen. Reprezentant Norwegii w drugiej serii ustanowił nowy rekord skoczni - 155,5 metra! Drugie miejsce zajął Ryoyu Kobayashi, a trzecie Kristoffer Eriksen Sundal. Ósmy był Aleksander Zniszczoł, zaś dwudziesty trzeci Dawid Kubacki. Kamil Stoch i Piotr Żyła nie awansowali do finału, podobnie jak lider cyklu, Austriak Stefan Kraft.
PŚ w Willingen: Forfang i R. Kobayashi wygrywają kwalifikacje. Norweg wyrównuje rekord skoczni!

Johann Andre Forfang i Ryoyu Kobayashi zwyciężyli w kwalifikacjach do sobotniego konkursu indywidualnego Pucharu Świata w Willingen. Norweg poszybował na 153 metr, czym wyrównał oficjalny rekord Muehlenkopfschanze (HS147). Japończyk ze skróconego rozbiegu uzyskał 144 metry. Polacy, z pominięciem chorego Pawła Wąska, w komplecie awansowali do zawodów.
( 3 Lutego 2024)
𝐌𝐚𝐜𝐢𝐞𝐣 𝐊𝐨𝐭 𝐩𝐢ą𝐭𝐲 𝐰 𝐏𝐊 𝐰 𝐖𝐢𝐥𝐥𝐢𝐧𝐠𝐞𝐧

Maciej Kot uplasował się dziś na 5. miejscu będąc najlepszym z Biało-Czerwonych w zmaganiach Pucharu Kontynentalnego w Willingen. Dziś zapunktowało pięciu naszych reprezentantów.
( 28 Stycznia 2024)
MŚwL w Bad Mitterndorf: Słowenia obroniła drużynowy tytuł, Polska ósma po dyskwalifikacji Zniszczoła

Reprezentacja Słowenii obroniła tytuł drużynowych mistrzów świata w lotach narciarskich, triumfując w niedzielnej rywalizacji na skoczni Kulm (HS235) w Bad Mitterndorf. Srerbne medale wywalczyli Austriacy, a brązowe Niemcy. Polacy po dyskwalifikacji Aleksandra Zniszczoła w drugiej serii zakończyli zawody na ósmej pozycji.
Pierwszy «« (1-15)(16-30)(31-45)(46-60)(61-75) »» Ostatni