Montano

Skoki
PK w Iron Mountain: Aigner liderem na półmetku, Wąsek i Kot w dziesiątce
(żródło: skijumping.pl)

Clemens Aigner prowadzi po pierwszej serii sobotniego konkursu Pucharu Kontynentalnego w amerykańskim Iron Mountain (HS133). Reprezentant Austrii oddał skok na odległość 133 metrów. Siódme miejsce zajmuje Paweł Wąsek (130 m), a dziesiąty jest Maciej Kot (128,5 m). Polacy w komplecie awansowali do finału.
( 15 Lutego 2020)
PŚ w Bad Mitterndorf: Druga w karierze wygrana Piotra Żyły!

Polska sobota na skoczni Kulm! Piotr Żyła odniósł drugie w karierze zwycięstwo w zawodach Pucharu Świata! Reprezentant Polski wygrał w zawodach lotów narciarskich w Bad Mitterndorf (HS235) po lotach na odległość 225,5 m oraz 219,5 m. Drugi był Słoweniec Timi Zajc, a trzeci Austriak Stefan Kraft. Piąte miejsce zajął Dawid Kubacki, a siódmy był Kamil Stoch. Punktowało pięciu Biało-Czerwonych.
Szwab i Rajda mistrzyniami Polski
(żródło: A.Karczewska PZN)

W sobotę, 15 lutego 2020 roku na obiekcie HS-104 w Szczyrku odbyły się Mistrzostwa Polski Kobiet w skokach narciarskich. Po raz pierwszy zimą walka o medale krajowego czempionatu rozegrana została na skoczni normalnej. Tytuł mistrzowski zdobyły wspólnie Kinga Rajda z klubu SSR LZS Sokół Szczyrk oraz Joanna Szwab z zakopiańskiego AZS-u. Brązowy medal wywalczyła Anna Twardosz, która reprezentuje barwy klubu PKS Olimpijczyk Gilowice.
Przed nami Mistrzostwa Polski Kobiet w skokach narciarskich i Seniorów w kombinacji norweskiej.

Już w najbliższy weekend w Szczyrku odbędą się Mistrzostwa Polski Kobiet w skokach narciarskich oraz Mistrzostwa Polski Seniorów w kombinacji norweskiej. Na starcie zawodów zobaczymy czołowych polskich dwuboistów oraz najlepsze polskie skoczkinie. Konkurs skoków narciarskich odbędzie się na obiekcie HS-104, natomiast bieg do kombinacji norweskiej rozegrany zostanie na Kubalonce.
( 13 Lutego 2020)
PŚ w Willingen: Premierowy triumf Stephana Leyhe, 70. podium Kamila Stocha!

Stephan Leyhe odniósł pierwsze w karierze zwycięstwo w zawodach Pucharu Świata. Reprezentant Niemiec triumfował w sobotnim konkursie na Muehlenkopfschanze (HS145) po skokach na odległość 139,5 m i 144,5 m. Tym samym umocnił się na prowadzeniu w turnieju Willingen Five. Drugie miejsce zajął Norweg Marius Lindvik, a trzeci był Kamil Stoch. Reprezentant Polski po raz 70. stanął na podium zawodów PŚ. Pucharowe punkty zdobyło łącznie trzech Biało-Czerwonych.
( 8 Lutego 2020)
PŚ w Sapporo: Kraft nokautuje rywali, Kubacki i Stoch w dziesiątce.

Stefan Kraft odniósł pewne zwycięstwo w niedzielnych zawodach Pucharu Świata na Okurayamie (HS137) w Sapporo. Reprezentant Austrii triumfował po dwóch skokach na odległość 139 metrów. Szóste miejsce zajął Dawid Kubacki, a dziewiąty był Kamil Stoch. Pucharowe punkty zdobył również dwudziesty pierwszy Piotr Żyła.
( 2 Lutego 2020)
PŚ Pań w Oberstdorfie: Hoelzl znów najlepsza, Kinga Rajda szósta!

Historyczny występ Kingi Rajdy w Pucharze Świata! Reprezentantka Polski oddała dwa świetne skoki na odległość 128 oraz 127 metrów i zajęła najlepsze w historii naszej reprezentacji, szóste miejsce w niedzielnym konkursie na Schattenbergschanze (HS137) w Oberstdorfie. Zawody wygrała Austriaczka Chiara Hoelzl.
PK w Planicy: Triumf Semenica, Kot i Juroszek w trzeciej dziesiątce

Anze Semenic wygrał niedzielne zawody Pucharu Kontynentalnego na Bloudkovej Velikance (HS138) w Planicy. Reprezentant Słowenii triumfował dzięki próbom na odległość 140,5 m oraz 131 m. Pucharowe punkty zdobyło dwóch Biało-Czerwonych - Maciej Kot i Kacper Juroszek. Polacy wywalczyli dodatkowe miejsce startowe na nowy period Pucharu Świata.
PŚ w Sapporo: Triumf Y. Sato, Kubacki trzeci!
(żródło: Skijumping.pl)

Yukiya Sato został zwycięzcą sobotniego konkursu Pucharu Świata na Okurayamie (HS137) w Sapporo. Reprezentant gospodarzy triumfował dzięki skokom na odległość 137,5 m oraz 138,5 m. Drugie miejsce zajął Austriak Stefan Kraft, a trzeci był Dawid Kubacki. Pucharowe punkty zdobyło trzech Polaków.
( 1 Lutego 2020)
Puchar Świata PŚ w Sapporo: R. Kobayashi wygrywa kwalifikacje, Kubacki piąty

Ryoyu Kobayashi został zwycięzcą kwalifikacji do sobotniego konkursu Pucharu Świata na Okurayamie (HS137) w Sapporo. Reprezentant gospodarzy wygrał dzięki próbie na odległość 132 metrów. Piąte miejsce zajął Dawid Kubacki (124,5 m). Polacy w komplecie awansowali do zawodów.
( 31 Stycznia 2020)
Finał Fortuna Pucharu Świata Deluxe Ski Jump na Wielkiej Krokwi.
(żródło: S.Rykowski)

Po dwóch miesiącach rywalizacji odbywającej się w 8 polskich miastach Fortuna Puchar Świata Deluxe Ski Jump doczekał się finału. Na Wielkiej Krokwi im. Stanisława Marusarza w Zakopanem siedmiu zawodników stanęło w szranki o zwycięstwo i nagrodę główną – wyjazd na Mistrzostwa Świata w lotach narciarskich do Planicy. Podczas emocjonującego finału, na oczach ponad 10-tysięcznej publiczności, najlepiej spisał się Kielczanin Łukasz „Lukas” Uramowski.
( 28 Stycznia 2020)
PK w Sapporo: Zwycięstwo Murańki, Wąsek dziesiąty!

Klemens Murańka odniósł zwycięstwo w konkursie zaliczanym do klasyfikacji generalnej Pucharu Kontynentalnego 2019/20. 25-latek wygrał niedzielne zawody na Okurayamie (HS137) w Sapporo. W rundzie finałowej wystąpił jeszcze jeden Polak - Paweł Wąsek (10. miejsce).
( 26 Stycznia 2020)
POLSKA NIEDZIELA W ZAKOPANEM

Niesamowite emocje zafundowali kibicom skoczkowie w niedzielnym konkursie indywidualnym FIS Pucharu Świata w Zakopanem. Rywalizację na Wielkiej Krokwi im. Stanisława Marusarza zdominowali Polacy. Zwyciężył Kamil Stoch, który o 5,1 punktu wyprzedził Austriaka Stefana Krafta i trzeciego dzisiaj Dawida Kubackiego. Dobre, ósme miejsce zajął Piotr Żyła.  W galerii fotoreportaż
KONKURS DRUŻYNOWY DLA NIEMCÓW. SATO Z REKORDEM SKOCZNI
(żródło: S.Rykowski )

W sobotnim konkursie drużynowym FIS Pucharu Świata na Wielkiej Krokwi im. Stanisława Marusarza w Zakopanem bezapelacyjne zwycięstwo odniosła reprezentacja Niemiec. Zespół prowadzony przez byłego trenera biało-czerwonych Stefana Horngachera zdobył równo 40 punktów więcej niż druga Norwegia. Na najniższym stopniu podium stanęli Słoweńcy. Polacy zajęli piąte miejsce W galerii fotoreportaż .
( 25 Stycznia 2020)
DAWID KUBACKI NA FALI

W kwalifikacjach do niedzielnego konkursu indywidualnego na Wielkiej Krokwi im. Stanisława Marusarza w Zakopanem bezkonkurencyjny okazał się Dawid Kubacki. Lider polskiej kadry nie zwalnia tempa i pewnie zmierza do dziewiątego z rzędu podium w konkursach Pucharu Świata. Drugi dzisiaj Japończyk Ryoyu Kobayashi stracił do Polaka aż 6,9 punktu, a trzeci Stefan Kraft z Austrii – 8 oczek. Bardzo dobrze spisał się Kamil Stoch, który uzyskał piąty wynik kwalifikacji.     W galerii fotoreportaż