Montano

Skoki
SKOCZKOWIE NARCIARSCY WYSTĄPILI… W TEATRZE
(żródło: S. Rykowski / fot Jerzy Kleszcz)

Konferencja prasowa z reprezentacją Polski w skokach narciarskich w Teatrze im. Stanisława Ignacego Witkiewicza w Zakopanem zainaugurowała tegoroczną edycję FIS Puchar Świata w skokach narciarskich w Zakopanem. W spotkaniu z dziennikarzami uczestniczyli najlepsi polscy zawodnicy – Dawid Kubacki, Kamil Stoch i Piotr Żyła, trenerzy kardy A Michal Doležal i Grzegorz Sobczyk oraz prezes PZN Apoloniusz Tajner i dyrektor-koordynator skoków narciarskich i kombinacji norweskiej PZN Adam Małysz
( 24 Stycznia 2020)
PŚ w Titisee-Neustadt: Dawid Kubacki wygrywa konkurs, Ryoyu Kobayashi cały turniej!
(żródło: skijumping.pl)

Dawid Kubacki na zwycięskim szlaku! Mistrz świata z Seefeld nie dał szans rywalom również w niedzielnym konkursie Pucharu Świata na Hochfirstschanze (HS142) w Titisee-Neustadt i odniósł czwarty w karierze triumf w zawodach tej rangi! Reprezentant Polski wygrał dzięki próbom na odległość 143 m oraz 133,5 m. Drugie miejsce zajął Ryoyu Kobayashi, który został zwycięzcą Titisee-Neustadt Five. Trzeci był Timi Zajc. Pucharowe punkty zdobyli także Piotr Żyła i Kamil Stoch.
( 19 Stycznia 2020)
COC w Klingenthal: Wygrana Pedersena, punkt Stękały

Robin Pedersen został zwycięzcą niedzielnego konkursu Pucharu Kontynentalnego w Klingenthal. Reprezentant Norwegii oddał skoki na odległość 139,5 m i 125,5 m. Spośród pięciu polskich skoczków, punkt do drugoligowej klasyfikacji generalnej zdobył tylko trzydziesty Andrzej Stękała.
FC w Zakopanem: Austriackie podium, zawody w Libercu przełożone.

Stefan Rainer odniósł zwycięstwo w niedzielnym konkursie rangi FIS Cup na Wielkiej Krokwi (HS140) w Zakopanem. Reprezentant Austrii triumfował dzięki dwóm skokom na odległość 139 metrów. Podium uzupełnili jego rodacy - Maximilian Steiner i Francisco Moerth. Pucharowe punkty zdobyło trzech Polaków. Najlepszy z nich, Szczepan Kupczak zajął 23. miejsce.
Dawid Kubacki wygrywa w Titisee-Neustadt!
(żródło: A.Karczewska PZN)

Dawid Kubacki nie dał rywalom żadnych szans i w pięknym stylu wygrał sobotnie zawody Pucharu Świata w Titisee-Neustadt! To trzeci triumf naszego reprezentanta w karierze. Na drugim stopniu podium stanął Austriak Stefan Kraft (135,5 i 140,5 m), a trzeci był Japończyk Ryoyu Kobayashi (dwukrotnie 138,5 m).
( 18 Stycznia 2020)
Austriackie podium w Zakopanem! Trzech Polaków z punktami.

Trzech reprezentantów Polski wywalczyło punkty w sobotnich zawodach FIS Cup w Zakopanem. Najlepszy jak dotąd wynik w karierze osiągnął Jarosław Krzak, który wywalczył 13. miejsce. Rywalizację zdominowali austriaccy skoczkowie, którzy zajęli wszystkie miejsce na podium, a najlepszym na Wielkiej Krokwi był tego dnia Maximilian Steiner.
PŚ w Titisee-Neustadt: R. Kobayashi wygrywa kwalifikacje, Kubacki ósmy

Ryoyu Kobayashi został zwycięzcą kwalifikacji do weekendowych konkursów Pucharu Świata na Hochfirstschanze (HS142) w Titisee-Neustadt. Reprezentant Japonii wygrał dzięki próbie na odległość 137,5 metra. Tym samym obrońca Kryształowej Kuli został liderem turnieju Titisee-Neustadt 5. Ósme miejsce zajął Dawid Kubacki (133,5 m). Polacy w komplecie awansowali do konkursów.
( 17 Stycznia 2020)
PŚ w Predazzo: Geiger znów najlepszy, Kubacki trzeci!

arl Geiger odniósł drugie z rzędu zwycięstwo w zawodach Pucharu Świata na normalnej skoczni w Predazzo (HS104). Reprezentant Niemiec triumfował po skokach na odległość 107 m i 103,5 m. Drugi był Stefan Kraft, a trzeci Dawid Kubacki. Czwarte miejsce ex aequo zajęli Kamil Stoch i Piotr Żyła. Pucharowe punkty zdobył także Stefan Hula.
( 12 Stycznia 2020)
PK w Bischofshofen: Austriackie podium, trzech Polaków w czołowej szóstce!

Clemens Leitner triumfował w sobotnim konkursie Pucharu Kontynentalnego w Bischofshofen (HS142). Reprezentant gospodarzy wygrał po skokach na odległość 133 metrów oraz 135,5 metra. Podium uzupełnili jego rodacy - Stefan Huber i Clemens Aigner. Tuż za czołową trójką uplasowali się Aleksander Zniszczoł, Andrzej Stękała i Klemens Murańka. Punktowało pięciu Polaków.
( 11 Stycznia 2020)
PŚ w Predazzo: Geiger wygrywa i zostaje liderem cyklu, Kubacki trzeci!

Karl Geiger został zwycięzcą sobotniego konkursu Pucharu Świata na normalnej skoczni w Predazzo (HS104). Reprezentant Niemiec triumfował dzięki próbom na odległość 104,5 m i 103,5 m. Drugi był Austriak Stefan Kraft, a trzeci Dawid Kubacki. Czwarte miejsce zajął Kamil Stoch, a siódmy był Piotr Żyła. Pucharowe punkty zdobył także Maciej Kot.
Dawid Kubacki wygrywa kwalifikacje w Val di Fiemme

Po raz pierwszy tej zimy reprezentant Polski triumfował w kwalifikacjach do zawodów Pucharu Świata w skokach narciarskich. We włoskim Val di Fiemme zwycięstwo w eliminacjach odniósł Dawid Kubacki, który po skoku na odległość 102,5 metra o 0,1 punktu pokonał Niemca Karla Geigera (102 m). Trzeci tego dnia na obiekcie HS-104 był kolejny niemiecki skoczek - Stephan Leyhe, który uzyskał 102 metry.
( 10 Stycznia 2020)
TCS w Bischofshofen: Triumf Dawida Kubackiego!

To był wspaniały konkurs dla Dawida Kubackiego. Podopieczny Michała Doleżala po dwóch znakomitych skokach zwyciężył na skoczni Paula Ausserleitnera w Bischofshofen i tym samym przypieczętował triumf w 68. Turnieju Czterech Skoczni. Drugie miejsce w konkursie zajął Niemiec Karl Geiger, a na najniższym stopniu podium stanął Norweg Marius Lindvik.
( 6 Stycznia 2020)
TCS w Bischofshofen: Stoch trzeci w kwalifikacjach!

Za nami kwalifikacje do ostatniego konkursu 68. Turnieju Czerech Skoczni. Najlepiej z biało-czerwonych w eliminacjach w Bischofshofen zaprezentował się Kamil Stoch, który po skoku na odległość 136 metrów wywalczył trzecie miejsce. Zwycięstwo odniósł reprezentant gospodarzy Austriak Stefan Kraft (134,5 m), a drugi był Japończyk Daiki Ito (138 m).
( 5 Stycznia 2020)
TCS w Innsbrucku: Kubacki na podium!

Dawid Kubacki w pięknym stylu wywalczył drugie miejsce w trzecim konkursie 68. Turnieju Czterech Skoczni w Innsbrucku i przed ostatnimi zawodami jest liderem tego turnieju. Zwycięstwo na Bergisel odniósł Norweg Marius Lindvik (133 i 120,5 m), który zaledwie o 1,3 punktu pokonał Kubackiego. Podium uzupełnił kolejny norweski skoczek Daniel Andre Tande (126 i 131 m).
( 4 Stycznia 2020)
TCS w Innsbrucku: Kubacki i Żyła w czołówce kwalifikacji.

Kwalifikacjami w Innsbrucku rozpoczęła się część austriacka 68. Turnieju Czterech Skoczni. Pięciu reprezentantów wywalczyło awans do sobotniego konkursu, a najlepiej z biało-czerwonych spisał się tego dnia na Bergisel Dawid Kubacki, który zajął szóste miejsce. W eliminacjach zwyciężył Norweg Marius Lindvik, który uzyskał 131,5 metra.