Kraft najlepszy w Zakopanem. PolSKI Turniej wygrywa Austria
(żródło: S. Rykowski mat prasowe)

Stefan Kraft wygrał niedzielny konkurs indywidualny na Wielkiej Krokwi w Zakopanem, uzyskując łączną notę 332,3 pkt. za skoki na odległość 137 i 134 metrów. Austriak o 4,5 pkt. wyprzedził Niemca Andreasa Wellingera i o 5 pkt. Słoweńca Anze Laniska. Najlepszy z Polaków Aleksander Zniszczoł zajął 11. miejsce. Historyczną, pierwszą edycję PolSKIego Turnieju wygrali Austriacy z notą 3 872,9 pkt., wyprzedzając dopiero dzisiaj prowadzących od kwalifikacji w Wiśle Słoweńców.   W galerii obszerny fotoreportaż z konkursu
( 21 Stycznia 2024)
Austria najlepsza w konkursie drużynowym

Spośród trzynastu reprezentacji rywalizujących w sobotnim konkursie drużynowym na Wielkiej Krokwi w Zakopanem najlepsi okazali się Austriacy w składzie Michael Hayboeck, Manuel Fettner, Jan Hoerl i Stefan Kraft. Na drugim miejscu, ze stratą 51,1 pkt. do zwycięzców, uplasowała się reprezentacja Słowenii, a na najniższym stopniu podium stanęli Niemcy. Polacy zajęli szóste miejsce.   W galerii fotoreportaż
( 20 Stycznia 2024)
Kraft wygrywa kwalifikacje w Zakopanem

Austriak Stefan Kraft wygrał kwalifikacje do niedzielnego konkursu indywidualnego, który będzie ostatnim akordem PolSKIego Turnieju. Za skok na odległość 140 metrów lider klasyfikacji generalnej Pucharu Świata uzyskał notę 157,9 punktu oraz czek na 3000 franków szwajcarskich. Na drugim miejscu ze stratą 3,1 pkt. uplasował się Niemiec Andreas Wellinger, który lądował zaledwie pół metra bliżej od Krafta. Podium uzupełnił austriacki weteran Manuel Fettner (134,5 m, 151,2 pkt.). Do kwalifikacji przystąpiło 69 skoczków z 16 krajów, a Polacy w komplecie awansowali do konkursu.
( 19 Stycznia 2024)
Ośmiu Polaków na starcie finału PolSKIego Turnieju w Zakopanem
(żródło: skijumping.pl)

Trener Thomas Thurnbichler ogłosił skład reprezentacji Polski na finałowe zawody PolSKIego Turnieju na Wielkiej Krokwi w Zakopanem. Pod Tatrami zaprezentuje się ośmiu naszych reprezentantów.
( 18 Stycznia 2024)
Puchar Świata PolSKI Turniej w Szczyrku: Konkurs odwołany!

Pogoda nie pozwoliła rozegrać pierwszego w historii konkursu Pucharu Świata na skoczni Skalite (HS104) w Szczyrku. Po ponad 105 minutach walki ze zbyt silnym wiatrem, środowe zawody PolSKIego Turnieju zostały odwołane po skokach 40 zawodników. W momencie przerwania rywalizacji na czele był Dawid Kubacki.
PolSKI Turniej w Szczyrku: R. Kobayashi wygrywa kwalifikacje, Polacy w komplecie z awansem

Ryoyu Kobayashi zwyciężył w kwalifikacjach do środowego konkursu indywidualnego PolSKIego Turnieju na skoczni Skalite (HS104) w Szczyrku. Reprezentant Japonii w swojej próbie uzyskał odległość 100,5 metra. Polacy w komplecie awansowali do zawodów. Najlepszy z Biało-Czerwonych, Paweł Wąsek zajął trzynaste miejsce.
( 16 Stycznia 2024)
PolSKI Turniej w Wiśle: R. Kobayashi wygrywa, 108. podium Krafta!

Ryoyu Kobayashi zwyciężył w niedzielnym konkursie indywidualnym PolSKIego Turnieju na Skoczni im. Adama Małysza (HS134) w Wiśle. Triumfator Turnieju Czterech Skoczni oddał skoki na odległość 131 m oraz 139,5 m. Drugie miejsce zajął Stefan Kraft, który wyrównał wyczyn Janne Ahonena i po raz 108. wywalczył pucharowe podium. Trzeci był Andreas Wellinger. Najlepszy z Polaków, Piotr Żyła został sklasyfikowany na czternastej pozycji. Punkty zdobyło czterech Polaków.
( 14 Stycznia 2024)
PolSKI Turniej w Wiśle: Słowenia wygrywa konkurs duetów, Polska szósta, rekord skoczni Wellingera!

Reprezentacja Słowenii triumfowała w sobotnim konkursie duetów PolSKIEgo Turnieju na Skoczni im. Adama Małysza (HS134) w Wiśle. Lovro Kos i Anze Lanisek wyprzedzili zespoły Austrii i Niemiec. Polacy zajęli szóste miejsce. Nowy rekord obiektu - 144,5 metra - ustanowił Andreas Wellinger.
( 13 Stycznia 2024)
PolSKI Turniej w Wiśle: Lanisek wygrywa kwalifikacje, siedmiu Polaków z awansem

Anze Lanisek zwyciężył w kwalifikacjach do niedzielnego konkursu indywidualnego PolSKIego Turnieju na Skoczni im. Adama Małysza (HS134) w Wiśle. Reprezentant Słowenii triumfował po rekordowym skoku na odległość 134,5 metra. Awans do zawodów wywalczyło siedmiu Polaków. Najlepszy z Biało-Czerwonych, Piotr Żyła (125,5 m) zajął dwunaste miejsce.
( 12 Stycznia 2024)
TCS w Bischofshofen: Kraft wygrywa konkurs, R. Kobayashi cały turniej!

Ryoyu Kobayashi zdobywcą Złotego Orła! Japończyk triumfował w 72. Turnieju Czterech Skoczni, choć nie wygrał żadnego konkursu. W finałowych zawodach w Bischofshofen zajął drugie miejsce, tuż za zwycięskim Stefanem Kraftem. Trzecie miejsce zajął Anze Lanisek. Pucharowe punkty zdobyło pięciu Polaków. Najlepszy z Biało-Czerwonych, Aleksander Zniszczoł był szesnasty.
( 6 Stycznia 2024)
TCS w Bischofshofen: R. Kobayashi wygrywa kwalifikacje, Stoch dziesiąty

Ryoyu Kobayashi triumfował w kwalifikacjach do finałowego konkursu 72. Turnieju Czterech Skoczni na Paul-Ausserleitner-Schanze (HS142) w Bischofshofen. Reprezentant Japonii zwyciężył dzięki próbie na odległość 138 metrów. Dziesiąte miejsce zajął Kamil Stoch (130 m). Polacy w komplecie awansowali do zawodów.
( 5 Stycznia 2024)
TCS w Innsbrucku: Triumf Hoerla, Stoch jedenasty, R. Kobayashi nowym liderem

Jan Hoerl odniósł drugie w karierze zwycięstwo w zawodach Pucharu Świata. Austriak triumfował w trzecim konkursie 72. Turnieju Czterech Skoczni na Bergisel (HS128) w Innsbrucku. Reprezentant Austrii oddał skoki na odległość 134 m i 127,5 m. Drugie miejsce zajął Ryoyu Kobayashi, który został nowym liderem niemiecko-austriackiej imprezy. Podium uzupełnił Michael Hayboeck. Awans do finału wywalczyło czterech Polaków. Najlepszy z Biało-Czerwonych, Kamil Stoch był jedenasty.
( 4 Stycznia 2024)
TCS w Innsbrucku: Lanisek wygrywa kwalifikacje, Kubacki poza konkursem

Anze Lanisek zwyciężył w kwalifikacjach do trzeciego konkursu 72. Turnieju Czterech Skoczni na Bergisel (HS128) w Innsbrucku. Reprezentant Słowenii poszybował na odległość 134 metrów. Awans do zawodów wywalczyło pięciu Polaków. Najlepszy z nich, Kamil Stoch (123 m) był dwunasty. Odpadł Dawid Kubacki.
( 2 Stycznia 2024)
TCS w Ga-Pa: Noworoczny triumf Anze Laniska

Anze Lanisek został zwycięzcą noworocznego konkursu 72. Turnieju Czterech Skoczni na Grosse Olympiaschanze (HS142) w Garmisch-Partenkirchen. Reprezentant Słowenii triumfował po skokach na odległość 136 m oraz 137 m. Drugie miejsce zajął Ryoyu Kobayashi, a trzecie Andreas Wellinger. Awans do finału wywalczyło trzech Polaków. Najlepszy z Biało-Czerwonych, Aleksander Zniszczoł był dwudziesty pierwszy.
( 1 Stycznia 2024)
TCS w Ga-Pa: Lanisek najlepszy w kwalifikacjach, czterech Polaków w konkursie

Anze Lanisek triumfował w sylwestrowych kwalifikacjach do noworocznego konkursu 72. Turnieju Czterech Skoczni na Grosse Olympiaschanze (HS142) w Garmisch-Partenkirchen. Reprezentant Słowenii wygrał dzięki próbie na odległość 134 metrów. Awans do zawodów wywalczyło czterech Polaków.