Montano

Skoki
Dawid Kubacki na podium w TCS w Ga-Pa.
(żródło: A.Karczewska PZN)

Historia lubi się powtarzać. Dawid Kubacki po raz drugi z rzędu znakomicie rozpoczął nowy rok i tak jak przed rokiem, również i teraz stanął na najniższym stopniu podium w Garmisch-Partenkirchen. Zwycięstwo na Große Olympiaschanze odniósł Norweg Marius Lindvik (143,5 i 136 m). Dla 21-latka był to pierwszy w karierze triumf w zawodach Pucharu Świata. Drugi w drugim konkursie 68. Turnieju Czterech Skoczni był reprezentant gospodarzy Karl Geiger, który uzyskał 132 oraz 141,5 metra.
( 1 Stycznia 2020)
TCS w Ga-Pa: pięciu Polaków w konkursie

Drugim przystankiem w 68. Turnieju Czterech Skoczni są zawody w Garmisch-Partenkirchen. W noworocznym konkursie rozgrywanym na Große Olympiaschanze wystartuje pięciu reprezentantów Polski. W kwalifikacjach najlepiej z naszych skoczków spisał się Dawid Kubacki, który po skoku na odległość 135,5 metra wywalczył 10. miejsce. Zwyciężył Niemiec Karl Geiger, który wylądował na 139 metrze.
( 31 Grudnia 2019)
TCS w Oberstdorfie: Dawid Kubacki na podium!

Bardzo dobrze dla naszej reprezentacji rozpoczął się 68. Turniej Czterech Skoczni. Miejsce na podium w niedzielnym konkursie rozgrywanym na Schattenbergschanze w Obersdorfie wywalczył Dawid Kubacki, który po dwóch bardzo dobrych skokach zajął trzecie miejsce. Zwycięstwo odniósł Japończyk Ryoyu Kobayashi, a drugi był reprezentant Niemiec Karl Geiger.
( 29 Grudnia 2019)
TCS w Oberstdorfie: Pojedynek Wolnego i Huli.

W sobotę, 28 grudnia 2019 roku na Schattenbergschanze w Obersdorfie rozpoczęto rywalizację w 68. Turnieju Czterech Skoczni. Tego dnia w kwalifikacjach zwyciężył Austriak Stefan Kraft, który wylądował na 136 metrze. Nasi skoczkowie w komplecie awansowali do niedzielnego konkursu, a najlepiej w eliminacjach spisał się z biało-czerwonych Piotr Żyła. Polak po skoku na odległość 131 metrów wywalczył dziewiąte miejsce.
( 28 Grudnia 2019)
PŚ w Engelbergu: Piętnasta wygrana R. Kobayashiego, Stoch dziewiąty
(żródło: skijumping.pl)

Ryoyu Kobayashi został zwycięzcą loteryjnego, niedzielnego konkursu Pucharu Świata na Gross-Titlis-Schanze (HS140) w Engelbergu. Obrońca Kryształowej Kuli triumfował po skokach na odległość 132,5 metra oraz 134 metrów. Drugi był Peter Prevc, a trzeci Jan Hoerl. Dziewiąte miejsce zajął Kamil Stoch. Pucharowe punkty zdobył także Stefan Hula.
( 22 Grudnia 2019)
FC Pań w Oberwiesenthal: Urodzinowe zwycięstwo Kingi Rajdy!

Kinga Rajda sprawiła sobie prezent na 19. urodziny w postaci zwycięstwa w niedzielnym konkursie FIS Cup pań w Oberwiesenthal (HS105). Reprezentantka Polski triumfowała po skokach na odległość 97 m i 99 m. Druga była Czeszka Klara Ulrichova, a trzecia Niemka Selina Freitaga. Punktowały cztery Biało-Czerwone.
PS. Kamil Stoch triumfuje w Engelbergu!

Kamil Stoch po dwóch znakomitych skokach triumfował w sobotnim konkursie Pucharu Świata w Engelbergu i tym samym zapisał na swoim koncie pierwsze w sezonie oraz 34. zwycięstwo w karierze. Na drugim stopniu podum stanął Austriak Stefan Kraft, a trzeci był Niemiec Karl Geiger.
( 21 Grudnia 2019)
Mistrzostwa Polski w Wiśle odwołane!

Polski Związek Narciarski podjął decyzję o odwołaniu Mistrzostw Polski Seniorów w skokach narciarskich, które 26 grudnia 2019 roku zaplanowane były na Skoczni im. Adama Małysza w Wiśle-Malince
FIS Cup w Oberwiesenthal: Kinga Rajda na podium!

Kinga Rajda stanęła na podium w zawodach FIS Cup w niemieckim Oberwiesenthal. Podopieczna Lukasza Kruczka po skokach na odległość 96 oraz 87,5 metra wywalczyła trzecie miejsce. Zwycięstwo odniosła reprezentantka gospodarzy Selina Freitag, a druga była Czeszka Klara Ulrichova.
Czołowi skoczkowie powalczą w Mistrzostwach Polski w Wiśle

26 grudnia 2019 roku na Skoczni im. Adama Małysza w Wiśle-Malince rozegrane zostaną Mistrzostwa Polski Seniorów w skokach narciarskich. Na starcie Konkursu Świątecznego nie zabraknie najlepszych polskich zawodników, którzy - na czele z obrońcą tytułu mistrzowskiego Kamilem Stochem - tradycyjnie w drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia powalczą o medale krajowego czempionatu.
( 17 Grudnia 2019)
COC w Ruce: Trzech Polaków z punktami

Trzech reprezentantów Polski wywalczyło punkty w niedzielnych zawodach Pucharu Kontynentalnego w Ruce. Po raz kolejny najlepiej z naszej reprezentacji na Rukatunturi spisał się Andrzej Stękała, który po skokach na odległość 134 oraz 127 metrów wywalczył 15. miejsce. Zwycięstwo odniósł Japończyk Taku Takeuchi. Na drugim stopniu podium stanął Austriak Clemens Leitner, a trzeci był kolejny z japońskich skoczków Keiichi Sato.
( 15 Grudnia 2019)
PŚ w Klingenthal: Żyła i Stoch w czołowej "10"

Pięciu naszych reprezentantów wywalczyło punkty w niedzielnym konkursie Pucharu Świata w Klingenthal. W czołowej "10" zawodów rozgrywanych na Vogtland Arenie zameldowali się Piotr Żyła oraz Kamil Stoch. Pierwsze w tym sezonie zwycięstwo odniósł Japończyk Ryoyu Kobayashi. Drugie miejsce wywalczył Austriak Stefan Kraft. Natomiast na najniższym stopniu podium stanął Norweg Marius Lindvik, dla którego było to pierwsze w karierze indywidualne podium w konkursach najwyższej rangi.
PŚ. Nasza drużyna wygrywa w Klingenthal!

Historia lubi się powtarzać. Po trzech latach nasza reprezentacja ponownie stanęła na najwyższym stopniu podium w konkursie drużynowym Pucharu Świata w Klingenthal. Zwycięstwo dla nas wywalczyli: Piotr Żyła, Jakub Wolny, Kamil Stoch oraz Dawid Kubacki. Drugie miejsce zajęli Austriacy, a podium uzupełnili Japończycy.
( 14 Grudnia 2019)
COC w Ruce: Stękała i Zniszczoł z punktami!

Fińska Ruka jest gospodarzem drugich tej zimy zawodów Pucharu Kontynentalnego w skokach narciarskich. W sobotnim konkursie punkty wywalczyło dwóch naszych reprezentantów - Andrzej Stękała oraz Aleksander Zniszczoł. Zwycięstwo odniósł Japończyk Keiichi Sato, drugi by jego rodak Taku Takeuchi, a najniższym stopniu podium stanął Austriak Clemens Leitner.
COC w Notodden: Rajda i Szwab w czołowej "10"

Dwie reprezentantki Polski zameldowały się w czołowej "10" sobotniego konkursu Pucharu Kontynentalnego w Notodden. Najwyżej sklasyfikowana została Kinga Rajda, która wywalczyła ósme miejsce, ale w serii finałowej osiągnęła najlepszy wynik. Zwycięstwo odniosła Austriaczka Sophie Sorschag. Druga była reprezentantka gospodarzy Thea Minyan Bjoerseth, a na najniższym stopniu podium stanęła kolejna z Austriaczek Julia Muehlbacher.
Pierwszy «« (31-45)(46-60)(61-75)(76-90)(91-105) »» Ostatni