XXXVI Szkolna Liga Sportów Zimowych.

Już w grudniu  na skoczniach i trasach biegowych rywalizację rozpoczną uczestnicy XXXVI Szkolnej Ligi Sportów Zimowych. Procz skoczków i kombinatorów w zawodach będa startować biegacze, łyzwiarze oraz zjazdowcy.
( 20 Listopada 2012)
ZSB wygrywa Licealiadę w siatkówce chłopców.

Drużyna  zakopiańskiego Zespołu Szkół Budowlanych wygrała dwudniowy turniej piłki siatkowej chłopców zorganizowany w ramach licealiady powiatu tatrzańskiego i uzyskała awans do rozgrywek rejonowych, które odbędą się 14 marca 2013 w Suchej Beskidzkiej.   W galerii fotoreportaż z finału!!!
Siatkarki I LO mistrzyniami powiatu tatrzańskiego.
(żródło: fot Zuza Chmiel)

Dziewczęca reprezentacja  I LO im Oswalda Balzera w Zakopanem wywalczyły mistrzowski tytuł i awans do rozgrywek na szczeblu rejonowym tegorocznej licealiady w siatkówce dziewcząt. Rozgrywki organizowane przez UM Zakopane przeprowadzone zostały w sali sportowej ZSHT   W galerii fotopreportaż  Zuzy Chmiel z finału!!!
( 15 Listopada 2012)
XVIII Letnia Liga Biegowa - ranking

W  ramach tegorocznej XVIII Letniej Ligi Biegowej rozegrano 4 edycje biegów przełajowych :12 i 19 czerwca oraz 19 września i 17 października.  W rywalizacji wzięło udział 288 gimnazjalistek i gimnazjalistów z 7 szkół ponadpodstawowych oraz 450 dziewcząt i chłopcó z 11szkół podstawowych  powiatu tarzańskiego.    Uroczyste podsumowanie rywalizacji nastąpi 4 grudnia br w sali obrad UM Zakopane
( 14 Listopada 2012)
XX Sztafetowy Bieg Niepodległości.

31 sztafet wzięło udział w jubileuszowym Biegu Niepodległości. Najszybciej ponad 7 km trasę pokonała ekipa OSP Olcza, która na mecie zameldowała się z czasem 21.43,3. drugie miejsce zajęła sztafeta Gimnazjum Mistrzostwa Sportowego I ( 21,53,7) a trzecie reprezentacja TG Sokół ( 22.06,4). W galerii fotoreportaż z zawodów!!!!
( 9 Listopada 2012)
Gimnazjada w siatkówce chłopców Zakopane

Rozgrywki w piłce siatkowej w ramach gimnazjady rozpoczęli chłopcy. W I grupie rywalizowały reprezentacje: Gimnazjum nr 3 , Gimnazjum nr 1 oraz Gimnazjum Kościelisko.  Najlepsi okazali się uczniowie zakopianskiej jedynki i oni zakwalifikowali się do finałów.   W galerii fotoreportaż z turnieju!!!!
( 7 Listopada 2012)
XVII Letnia Liga Szkolna w skokach i kombinacji norweskiej.

W ramach tegorocznej Letniej Ligi w skokach i kombinacji norweskiej rozgrano dwa konkursy 23 czerwca oraz 20 października. W lidze wystartowało   61 skoczków oraz 7 dziewczat a w kombinacji norweskiej sklasyfikowano 44 zawodników,  w kategoriach wiekowych: dziewczęta, chłopcy młodsi, chłopcy starsi , młodzicy i juniorzy młodsi. Łacznie reprezentowali oni 6 klubów.
( 5 Listopada 2012)
II Puchar Nadziei Olimpijskich miast Euroregionu Tatry Poprad 2012.

30 października w Aqua City w  Popradzie rozegrany został II Puchar Nadziei Olimpijskich miast Euroregionu Tatry w pływaniu. Zawody przeprowadzono w ramach XVIII Olipiady sportowej dzieci i młodzieży miasta Poprad   Wśród blisko 430 dziewcząt i chłopców ze Słowacji, Wielkiej Brytanii i Polski zakopiańskie kluby pływackie reprezentowało 40 zawodników.  Pełne wyniki tutaj w formacie pdf !!!! W  galerii fotoreportaż W. Watrasa z zawodów!!!
( 2 Listopada 2012)
Gimnazjada Młodzieży Szkolnej w piłce siatkowej dziewcząt dla Bukowiny.

Dziewczęca reprezentacja Gimnazjum w Bukowinie Tatrzańskiej  po raz trzeci zdobyła tytuł mistrza powiatu w siatkówce i to one będą reprezentować powiat tatrzański podczas zawodów rejonowych 18 marca 2013 roky w Myślenicach. Turniej  piłki  siatkowej  gimnazjalistek został rozegrany w dniach 22, 25, 29, 31 pażdziernika 2012 r w salach Gimn. nr 2 , nr 3 , oraz Gminnej Hali Sportowej w Białym Dunajcu
( 31 Października 2012)
Igrzyska Młodzieży Szkolnej mini koszykówka dziewcząt Zakopane 2012

Koszykarki z SP nr 1 w Białym Dunajcu zwyciężyły turniej mini koszykówki rozegrany w dniach 19,24,26,30. X.2012 w sali Zakopiańskiego Centrum Edukacji , Gminnej Hali Sportowej  Białym Dunajcu oraz sali SP nr 5 Z-ne  w ramach Igrzysk młodzieży szkolnej . Dziewczęta z Białego Dunajca będą reprezentować nasz powiat podczas zawodów rejonowych w Nowym Targu w dniu 21 stycznia 2013 r Najlepszym strzelcem turnieju została Patrycja Karciarz - SP 1 Biały Dunajec , która łącznie zdobyła 68 pkt dla swojej druzyny.    w galerii fotoreportaz K. Konarskiego z  finałów!!!
Sportowe podsumowania

W Brzesku, 19 października, podsumowano Małopolski System Współzawodnictwa Sportowego Dzieci i Młodzieży. Wśród wyróżnionych znaleźli się nauczyciele zakopiańskich szkół: Janusz Wiercioch, Hanna Kardaś Wicher, Barbara Pejko, Rafał Piskorski, Małgorzata Skulska Wiercioch i Wioletta Dobrowolska, a także naczelnik Wydziału Edukacji, Turystyki i Sportu Zofia Kiełpińska i pracownik Wydziału Zbigniew Ślusarczyk. Wyróżniono także szkoły: SP Nr 2 i 9, Gimnazjum Nr 1 i 2, Zespół Szkół Hotelarsko-Turystycznych i Zespół Szkół Zawodowych Nr 1.
( 23 Października 2012)
Igrzyska Olimpijskie w Małopolsce i na Słowacji?

W sobotę, 20 października w Krakowie odbyło się spotkanie na temat organizacji  zimowych igrzysk olimpijskich w roku 2022. Po stronie polskiej miastami uczestniczącymi w organizacji igrzysk byłyby Kraków i Zakopane, ewentualnie również Krynica i Myślenice. Podczas spotkania podpisano list intencyjny, potwierdzający sojusz przyszłych organizatorów zimowych igrzysk olimpijskich. Nasze miasto w czasie tych ważnych dla przyszłości turystycznej regionu obrad reprezentował burmistrz Zakopanego Janusz Majcher
Gimnazjada młodzieży szkolnej -"6 piłkarskie" Zakopane 2012

W październiku  na boisku Orlik w Kościelisku w ramach Gimnazjady  rozgrywany był turniej piłkarskich "6"  Spośród 14 drużyn z całego powiatu tatrzańskiego najlepsi okazali się pilakrze z  gimnazjum Kościelisko, którzy reprezentować będą nasz powiat w zawodach rejonowych.  Miejsce  i  termin  będą  podane  w odrębnym  komunikacie.
Ostatnia edycja XVIII Letniej Ligi Szkolnej w skokach i kombinacji norweskiej

20 października na kompleksie średnich skoczni zakopiańskiego COS  rozegrana zostałą ostatnia edycja XVIII letniej Ligi Szkolnej w skokaach i kombinacji norweskiej. W skokach rywalizowało 50 dziewcząt i chłopców, w kombinacji sklasyfikowano 27 dwuboistów.
( 20 Października 2012)
XVIII Letnia Liga Biegowa Zakopane

17 października na Dolnej Równi Krupowej rozegrana została czwarta edycja tegorocznej Letniej Ligi Biegowej.Na starcie stanęło blisko 400 dziewcząt i chłopców z gimnazjów i szkółl podstawowych powiatu tatrzańskiego.   W galerii fotoreportaż W. Watrasa  z zawodów !!!!