Gimnazjada w piłce recznej Biały Dunajec

31 marca w Białym Dunajcu i Leśnicy przeprowadzone zostały turnieje eliminacyjne gimnazjady w piłce ręcznej dziewcząt i  chłopców.   W rozgrywkach zorganizowanych przez MOSiR Zakopane wzięły udział reprezentacje gimnazjów z Białego Dunajca, Leśnicy i Sierockiego. Do finałów powiatowych zakwalifikowali się szczypiornistki i szczypiorniści z gimnazjum w Białym Dunajcu .     W galerii fotoreportaż MOSiR z zawodów
( 31 Marca 2015)
XXXVIII ZLS w biegach narciarskich. Ranking

XXXVIII ZLS w biegach narciarskich za nami. W ramach rywalizacji organizowanej przez MOSiR Zakopane rozegrano 4 edycje zawodów  14, 21 , 29 stycznia oraz 10 lutego. Kilka edycji  odbyło się w ramach Małopolskiej Ligi SZS. Sklasyfikowanych zostało 69 gimnajzalistek i gimnajzalistów  oraz 136  dziewcząt i chłopców  uczniów szkół podstawowych. Wszyscy reprezentowali placówki oświatowe z terenu powiatu tatrzańskiego i nowotarskiego
( 27 Marca 2015)
Wiosenny Bieg Q Słońcu
(żródło: MOSiR Zakopane)

W minioną sobotę na trasach biegowych w Kościelisku rozegrany został Wiosenny Bieg Q Słońcu. Była to dogrywka  Pucharu Podhala Amatorów. Zawody zorganizowane były przez MOSIR Zakopane oraz Stowarzyszenie Kościelisko dla Biegaczy.   Do rywalizacji stanęło ponad 30 biegaczek i biegaczy, którzy mieli do pokonania 5 km klasykiem.   W galerii fotoreportaż
( 23 Marca 2015)
Za nami Drugi Zakopiański Bieg Wagarowicza

W piątek (20 marca) rozegrano II Zakopiański Bieg Wagarowicza. Organizatorem imprezy był Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji.   W galerii fotorrportaż z zawodów
( 20 Marca 2015)
Tatrzańska Euroliga biegowa Strbskie Pleso

Osiem medali przywieźli biegacze z Powiatu Tatrzańskiego, którzy rywalizowali w sprintach rozegranych w ramach Euroligi Biegowej w Strbskim Plese.    Złoto zdobyli: Zosia Michalik,Kamila Szczepaniak , Robert Bugara, Patrycja Karciarz i Dariusz Staszel,srebro wywalczyli Sylwester Iwaniec i Bartłomiej Nędza a brąz Jan Nawara.  W rywalizacji wzięło udział ponad 60 dziewcząt i chłopców z Strby, Popradu oraz Powiatu Tatrzańskiego.  Galeria tutaj    Wyniki tutaj
( 19 Marca 2015)
Mistrzostwa Powiatu Tatrzańskiego przedszkolaków w narciarstwie zjazdowym

33 przedszkolaków z roczników 2008- 2012b stanęło na starcie slalomu giganta przeprowadzonego na Ugorach w ramach Mistrzostw Powiatu Tatrzańskiego. Rywalizacja najmłodszych narciarzy została zorganizowana przez MOSiR Zakopane  Mistrzowskie Tytuły zdobyli w swoich kategoriach : Klara Kulpińska, Stanisław Ćwikła, Jagoda Żegleń, Franciszek Gąsienica Mracielnik, Weronika Wądrzyk i Oliwer Pilch.
( 17 Marca 2015)
Finałowe zawody 38 ZLS w narciarstwie alpejskim

Ponad 130 dziewcząt i chłopców wystartowało w finałowym slalomie gigancie XXXVIII ZLS . Tradycyjnie zawody rozgrywane są na gościnnym stoku w Kluszkowcach. Rywalizacja organizowana przez MOSiR Zakopane została tym razem przeprowadzona w zmiennych warunkach atmosferycznych   W galerii fotoreportaż  MOSiR Zakopane
( 12 Marca 2015)
Reprezentacja powiatu tatrzańskiego pierwsza w wojewódzkiej licealiadzie w narciarstwie alpejskim

Chłopięca reprezentacja naszego powiatu wywalczyła pierwsze miejsce w klasyfikacji powiatów w slalomie gigancie rozegranym 10 marca w Kluszkowcach w ramach  wojewódzkiej licealiady.    W galerii fotoreportaz z zawodów ( MOSIR Zakopane)
V Memoriał Zaruskiego 2015
(żródło: E.Konopka)

6 marca 2015 już po raz piąty uczniowie naszej szkoły wzięli udział w fantastycznej sportowej imprezie  Memoriale im. gen. Mariusza  Zaruskiego w Narciarstwie Alpejskim  na stoku pana Macieja Wójciaka w Murzasichlu.  W galerii fotorportaż z  zawodów nadesłany przez E. Konopkę.!!!
( 11 Marca 2015)
XVII Memoriał Bronisławy Staszel Polankowej
(żródło: fot A. Fidermak UG Kođcielisko)

W dniu 10 marca na terenie Stacji Narciarskiej „Biały Potok” odbyła się kolejna XVII edycja Memoriału Bronisławy Staszel Polamnkowej. Zawody zaliczne były również do punktacji XXXVIII ZLS w  biegach narciarskich. Zawody wspólorganziowane były przez MOSIR Zakopane UKS Regle oraz Gminę Kościelisko
II Zakopiański Bieg Wagarowicza

Czy już wiesz co będziesz robił w pierwszy dzień wiosny ? Jeżeli postanowiłeś, że spędzisz ten dzień w szkole lub pracy to mądra i rozsądna decyzja. Jeżeli jednak masz inne plany to może zainteresuje Cię ”II Zakopiański Bieg Wagarowicza”, który odbędzie się 20 marca 2015 roku o godzinie 10.00.
( 10 Marca 2015)
I ZAKOPIAŃSKI DUATHLON ZIMOWY ZA NAMI

Justyna  i Andrzej Pradziad ponownie zwyciężają tym razem w  Zakopiańskim Duathlonie Zimowym.  Dzień po rozegraniu 3 Mmil Szymaszkowej na najwyższym stopniu podium w kategorii open  stanęło rodzeństwo Justyna i Andrzej Pradziad.   W galerii fotoreportaż J. Koczyńskiej Chmiel z zawodów
( 9 Marca 2015)
3 mile Szymaszkowej dla Justyny i Andrzeja Pradziad

Biegacze  Justyna Pradziad  i Andrzej Pradziad wygrali drugą odsłonę trojbiegu MOSiR 3 Mile Szymaszkowej.    W zawodach wystartowało 5 pań i 22 panów. Uczestnicy rywalizowali w podbiegu na Szymaszkową na: nogach, nartach biegowych i ski turach.  wbrew przewidywaniom najskuteczniejsi okazali się biegacze - Justyna i Andrzej Pradziad.  Zawody zorganizowane przez MOSiR Zakopane zaliczane są do punktacji Zakopiańskiej Ligi Biegowej.  W galerii kilka fot J. Koczyńskiej Chmiel z biegu
XXXVIII ZLS w łyżwiarstwie ranking końcowy.

280 dziewcząt i chłopców z roczników 2008-2002  reprezentujących 10 szkół podstawowych z terenu powiatu tatrzańskiego   rywalizowało w tegorocznych zawodach XXXVII ZLS w łyżwiarstwie. W ramach ligi  na torze lodowym zakopiańskiego COs rozegrano 4 edycje  wyścigów indywidualnych oraz jeden  drużynowy.  W rankingu szkół zwyciężyła SP nr 2 przed SP nr 3 i SP 4. Zmagania ligi były organizowane przez MOSiR Zakopane.
( 4 Marca 2015)
12H SLALOM MARATON 559 kilometrów w 12 godzin
(żródło: M.Tlałka Długosz / Sz.Zatorski)

Taki wynik udało się osiągnąć uczestnikom 12H SLALOM MARATON ZAKOPANE 2015, wyjątkowej imprezy, zorganizowanej przez Fundację Integracji Przez Sport HANDICAP Zakopane, Urząd Miasta Zakopane i Biuro Promocji Zakopanego na terenie stacji narciarskiej Polana Szymoszkowa.    W galerii fotoreportaż z  zawodów