38 Mały Memoriał im Bronka Czecha
(żródło: E. Biela SP 2)

W dniu 27 stycznia 2015 w Szkole Podstawowej nr 2 w Zakopanem otwarto już 38 Mały Memoriał im. Bronka Czecha,  jak co roku nastąpiło to podczas ceremoniału olimpijskiego: przy dźwiękach Hymnu Olimpijskiego i wnoszonej Fladze Olimpijskiej
( 29 Stycznia 2015)
Małopolskie Igrzyska i Gimnazjada 2015, trzeci bieg Ligi Małopolskiej w Zakopanem i XXXVIII ZLS
(żródło: skipol.pl)

Trzecia edycja Ligi Małopolskiej SZS w biegach narciarskich to jednocześnie Małopolskkie Igrzyska Młodzieży Szkolnej i Gimnazjada, będące jednocześnie eliminacjami do Ogólnopolskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Zawodnicy walczyli o awans i możliwość reprezentowania województwa na Igrzyskach i Gimnazjadzie Ogólnopolskich. W zawodach współ organizoawnych przez MOSiR Zakopane rywalizowali również uczestnicy XXXVIII ZLS W biegach narciarskich . Warto wspomnieć iż te zawody biegowe zajmują pierwsze miejsce w rankingu.    W galerii fotoreportaż  MOSiR z zawodów!!!
XXXVIII ZLS w łyżwiarstwie przedostatnia edycja i sztafety

W minioną środę  na  torze lodowym zakopiańskiego COS rozegrana została przedostatnia edycja 38 Zimowej Ligi Szkolnej w łyżwiarstwie. Na starcie stanęło blisko 200 dziewcząt i chłopców z szkół podstawowych oraz gimnazjów z Kościeliska i Zakopanego. Po  rozegraniu biegów indywidualnych przeprowadzono rywalizację sztafet. Czteroosobowe reprezentacje szkół podstawowych miały do pokonania dystans  po 200 m a gimnazjaliści po 400m. Zawody zostały zorganizowane przez MOSiR Zakopane.     W galerii fotoreportaż MOSIR z zawodów!!
XXXVII ZLS w łyżwiarstwie

Dyrekcja MOSiR przypomina, że 28.01.2015 r o godz. 11.30 Rozegrana zostanie III edycja Ligi łyżwiarskiej. Bezpośrednio po zakończeniu Ligi odbędą się Biegi Sztafetowe 4 x 200m Szkoły Podstawowe i 4 x 400m Gimnazja, osobno dziewczęta i chłopcy /ok.13.30/
( 26 Stycznia 2015)
XXXVIII Zimowa Liga Szkolna w biegach narciarskich

14 i 21 stycznia na trasach biegowych pod Wielką Krokwią w Zakopanem rozegrano dwie edycje XXXVIII Zimowej Ligi Szkolnej w biegach narciarskich. Zawody były organizowane przez MOSiR Zakopane.  Na starcie biegów  stanęło ponad 130 dziewcząt i chłopców z roczników 1999-2006 i mł.     W galerii fotoreportaż MOSIR z zawodów!!
( 22 Stycznia 2015)
World Snow Day 2015 Zakopane
(żródło: UM Zakopane fot Sz. Zatorski)

Zakopiański World Snow Day jak zwykle obfitował w wiele atrakcji, w których uczestniczyć mogli najmłodsi. Poza zawodami w narciarstwie alpejskim, odbyły się m.in. konkurs w malowaniu bałwana, pokaz zumby, tańca góralskiego, posłuchać można było bajki w wykonaniu aktorów Sceny A2.   W galerii fotoreportaż Sz. Zatorskiego !!!
Slalomowe emocje na Harendzie!
(żródło: Ł. Dorula Biuro promocji Zakopanego)

W sobotę 17 stycznia 2015r w centrum rodzinnej rekreacji Harenda rozegrano II edycję Pucharu Zakopanego w narciarstwie alpejskim. Do rywalizacji przystąpiło ponad 50 zawodników z całego kraju. Wśród kobiet najlepsze okazały się Tlałka-Długosz Małgorzata, Wysocka Izabela, Magdziarz Olga. W pozostałych kategoriach wygrali Bronka Stefan, Boczkowski Stefan, Majcher Grzegorz oraz Kurek Grzegorz..   W galerii fotoreportaz Łukasza. Doruli z zawodów
( 18 Stycznia 2015)
Druga edycja 37 ZLS w łyżwiarstwie
(żródło: MOSiR Zakopane)

Ponad 200 dziewcząt i chłopców z roczników 2002-2008 wystartiowało w drugiej edycji 37 Zimowej Ligi Szkolnej w łyżwiarstwie.  Uczestnicy rywalizowali na dystansach 100, 200 i 300 m a zmagania przeprowadzone zostały na  torze lodowym zakopiańskiego COS.  Zawody zostały zorganizowane przez MOSiR Zakopane.    W galerii fotoreportaż z zawodów nadesłany przez MOSiR
( 16 Stycznia 2015)
Mistrzostwa ZSHT w zjazdach.

14 stycznia rozegrane zostały Mistrzostwa ZSHiT w zjazdach.  Uczestnicy rywalizowali w dwóch konkurencjach alpejskim oraz snowboardowym gigancie.   Na dwóch deskach wygrali Ewelina Gał z 2 T oraz  Andrzej Toczek z 1 E . W snowboardzie wygrali Katarzyna Turza z 2 T oraz Grzegorz Grela z 3 I Rywalizaję szkolną obsługiwał MOSiR Zakopane.
( 15 Stycznia 2015)
Snowboardowe Mistrzostwa Powiatu Tatrzańskiego.

Ponad pięćdziesiąt dziewcząt i chłopców z 10 gimnazjów i 8 szkół średnich rywalizowało w czwartek na Harendzie w snowboardowym slalomie gigancie  o mistrzostwo powiatu tatrzańskiego.  Wśród gimnazjalistów triumfowali Julia Stopka i Mateusz Zwijacz z ZSO a wśród licealistów Paulina Majerczyk i Maciej Guziak z I LO.   Rywalizacja odbywała się w ramach gimnazjady oraz licealiady i została zorganizowana przez MOSiR Zakopane
Mistrzostwa Powiatu Tatrzańskiego w narciarstwie alpejskim

W ramach licealiady i gimnazjady  na stoku Harendy rozegrane zostały mistrzostwa powiatu tatrzańskiego w narciarstwie alpejskim.  W gronie licealistów tytuły mistrzowskie zdobyli  Martyna Sikora i Jan Guziak z I LO, a wśród gimnazjalistów najlepsi okazali się  Zofia Staszel i Andrzej Buńda  uczniowie Gimnazjum nr 2 w Zakopane.  Na starcie slalomu giganta  zorganizowanego przez MOSiR Zakopane stanęło  29 dziewcząt i chłopców z 7 gimnazjów oraz 42  narciarek i narciarzy z 8 szkół średnich.   W galerii fotoreportaż z Mistrzostw nadesłany przez MOSiR.
( 14 Stycznia 2015)
XXXVIII ZLS w narciarstwie alpejskim rozpoczęta.

Slalomem gigantem na Kozińcu w  Czarnej Górze rywalizację w ramach XXXVIII  Szkolnej ligi Sportów Zimowych rozpoczęli młodzi alpejczycy.  Na starcie pierwszej edycji cyklu stanęło 120 dziewcząt i chłopców z 18 klubów narciarskich z całej Polski.  Jak widać rywalizacja  ta cieszy się  niesłabnącym powodzeniem o czym świadczy frekwencja startujacych. Zawody organizowane są przez MOSiR Zakopane.    W galerii fotoreportaż MOSiR z zawodów!!!!
( 12 Stycznia 2015)
Mistrzostwa Powiatu tatrzańskiego w narciarstwie zjazdowym

14 stycznia na Harendzie zostaną rozegrane Mistrzostwa Zakopanego w  narciarstwie alpejskim i snowboardzie.  Zawody w ramach Gimnazjady i Licealiady organizuje MOSiR Zakopane . Poniżej regulamin
( 9 Stycznia 2015)
XXXVIII ZLS w łyżwiarstwie rozpoczęła rywalizację

Na torze lodowym zakopiańskiego COS rywalizację w ramach tegorocznej XXXVIII ZLS w rozpoczęli łyżwiarze . Na starcie stanęło blisko 200 dziewcząt i chłopców  z szkół podstawowych z Kościeliska oraz Zakopanego. Zawody zostały zorganizowane przez MOSiR Zakopane     W galerii kilka fot z zawodów nadesłanych przez MOSIR
( 8 Stycznia 2015)
XXXVIII ZLS w skokach i kombinacji rozpoczęta

5 stycznia konkursami na obiektach zakopiańskiego COS rozpoczęła się XXXVIII Zimowa Liga Szkolna w skokach i kombinacji norweskiej.   Zawodnicy rywalizowali na dwóch obiektach : na najmniejszej skoczni K 15 oraz na obiekcie K 35. Na starcie pierwszego konkursu stanęło łącznie 59 skoczków oraz 8 skoczkiń a w kombinacji sklasyfikowano 24 dwuboistów.   W galerii fotoreportaż z zawodów  fot MOSiR