START
powrót do strony głównej
     Galeria fotografii
fotografie sportowe
     Terminarz
kalendarium wydarzeń sportowych
     Wyniki
tabele z wynikami zawodów, etc...
Podhale-Sport
Sport UM Zakopane
Sport Bukowina Tatrzańska
Sport UG Czarny Dunajec
Sport UG Poronin
Sport UG Jabłonka
Zakopiańska Liga Biegowa
Sport i zdrowie
EUROPEAN CLIMBING ROUTE
Szkoła Mistrzostwa Sportowego
Sportowcy Podhala
Plebiscyt Najlepszy Sportowiec Podhala
Orlen CUP
Igrzyska STO
Igrzyska lekarskie
ZIMOWE IGRZYSKA POLONIJNE
Olimpiada młodzieży
Igrzyska Olimpijskie Mistrzostwa Świata Igrzyska Europejskie
Tour De Pologne Maratony LANG TEAM
Uniwersjady, MS Juniorów ZIOM
COS Zakopane
Obiekty Sportowe
Rozmaitości
 Kluby sportowe
REDAKCJA
Linki
Zapowiedzi

Dyscypliny
Biathlon
Biegi narciarskie
Dart
Hokej
Kajakarstwo
Konkurencje konne
Koszykówka
Kręgle
Lekkoatletyka
Łyżwiarstwo
Narty
 Piłka nożna
Piłka ręczna
Pływanie
Podnoszenie ciężarów
Rowery
 Siatkówka
Ski-Alpinizm
 Skoki narciar. i kombinacja
Snowboard
Sporty extremalne
Sporty motocyklowe
Sporty pożarnicze
Sporty samochodowe
Sporty samolotowe
 Sporty walki
Strzelectwo
Tenis ziemny i stołowy
Unihokej
Wędkarstwo
Wspinaczka
Żeglarstwo

Partnerzy
    Zakopane       UG Jabłonka
  

     wyniki-skoki


 
Gabinet Terapii
   
   Keti


   Skijumping
  AZS-Zakopane  


TZN ZakopaneKS Pieniny
  mecze na żywo
wyniki na żywo
 

Uniwersjady, MS Juniorów ZIOM
SKŁAD REPREZENTACJI POLSKI NA UNIWERSJADĘ W LAKE PLACID
(żródło: PZBiathlonu)

 Akademicki Związek Sportowy ogłosił skład reprezentacji Polski na Zimową Uniwersjadę, która w styczniu przyszłego roku odbędzie się w amerykańskim Lake Placid. W biathlonie wystartuje ośmioro Biało-Czerwonych.
( 15 Grudnia 2022)
Kadra polskich skoczków na Zimową Uniwersjadę Lake Placid 2023
(żródło: skijumping.pl)

 W środę Akademicki Związek Sportowy ogłosił skład reprezentacji Polski na zaplanowaną na styczeń Zimową Uniwersjadę Lake Placid 2023. W gronie 55 sportowców znalazło się dziewięcioro przedstawicieli skoków narciarskich.
( 14 Grudnia 2022)
SZTAFETA NA MEDAL! BRĄZ MIKSTA NA EYOF
(żródło: PZBiathlonu)

 Anna Nędza-Kubiniec, Barbara Skrobiszewska, Fabian Suchodolski oraz Konrad Badacz wywalczyli wspólnie medal Zimowego Olimpijskiego Festiwalu Młodzieży Europy w Vuokatti. Nasza sztafeta mieszana stanęła na najniższym stopniu podium. To piąty medal w historii startów biathlonowej reprezentacji Polski na EYOF.
( 26 Marca 2022)
Jan Habdas medalistą EYOF Vuokatti 2022
(żródło: A.Karczewska PZN)

 Jan Habdas stanął na podium XV Zimowego Olimpijskiego Festiwalu Młodzieży Europy i wywalczył srebrny medal w konkursie indywidualnym rozegranym na skoczni o rozmiarze HS-100 w Lahti. Tytuł mistrzowski zdobył Austriak Jonas Schuster, a brązowym medalistą został Niemiec Ben Bayer. 
( 26 Marca 2022)
EYOF 2022: Austriacy górą, Polacy ze srebrem!
(żródło: skijumping.pl)

 Reprezentanci Austrii wygrali konkurs drużynowy w Lahti (HS100) na Zimowym Olimpijskim Festiwalu Młodzieży Europy Vuokatti 2022. Srebro zdobyli Polacy w składzie: Tymoteusz Amilkiewicz, Klemens Joniak, Marcin Wróbel oraz Jan Habdas. Brązowe medale przypadły ekipie Niemiec.
( 24 Marca 2022)
AUSTRIACY ZWYCIĘŻAJĄ W KONKURSIE MIKSTÓW
(żródło: S. Rykowski fot A. Karczewska PZN)

 Na zakończenie FIS Mistrzostw Świata Juniorów w Zakopanem rozegrano konkurs mieszany  w skokach narciarskich. Podobnie jak w rywalizacji drużynowej mężczyzn na Średniej Krokwi bezkonkurencyjni byli reprezentanci Austrii w składzie Vanessa Moharitsch, Daniel Tschofenig, Julia Muehlbacher, David Haagen. Srebrne medale wywalczyła reprezentacja Słowenii, a na trzecim miejscu zawody skończyła ekipa Norwegii. Reprezentacja Polski nie awansowała do rundy finałowej i zajęła 9. miejsce. W klasyfikacji medalowej oraz klasyfikacji punktowej w skokach narciarskich i kombinacji norweskiej MARC HODLER TROPHY FIS Mistrzostw Świata Juniorów w Skokach Narciarskich i Kombinacji Norweskiej Zakopane 2022 zwyciężyła reprezentacja Austrii. 
( 6 Marca 2022)
MŚJ w Zakopanem: Austriacy ze złotem, Polacy na piątym miejscu
(żródło: skijumping.pl)

 Reprezentacja Austrii wygrała konkurs drużynowy mężczyzn na mistrzostwach świata juniorów na Średniej Krokwi (HS105) w Zakopanem. Drugie miejsce zajęli Norwegowie, a trzecie Niemcy. Polacy ukończyli zawody na piątej pozycji.
( 5 Marca 2022)
FINOWIE DRUŻYNOWYMI MISTRZAMI ŚWIATA JUNIORÓW W KOMBINACJI NORWESKIEJ
(żródło: skijumping.pl)

 Drużynowy konkurs mężczyzn w kombinacji norweskiej był drugą dyscypliną, w której rywalizowano w sobotę na FIS Mistrzostwach Świata Juniorów w Zakopanem. Złote medale wywalczyli Finowie (Waltteri Karhumaa, Arsi Tietavainen, Eelis Merilainen, Perttu Reponen), wicemistrzami świata zostali Norwegowie, a na trzecim stopniu podium stanęła reprezentacja Austrii. Biało-czerwoni sklasyfikowani zostali na 10. miejscu. 
( 5 Marca 2022)
SŁOWENKI MISTRZYNIAMI ŚWIATA JUNIOREK W SKOKACH NARCIARSKICH
(żródło: S. Rykowski)

 Przedostatni dzień FIS Mistrzostw Świata Juniorów w Zakopanem rozpoczął drużynowy konkurs w skokach narciarskich kobiet. Bezapelacyjne zwycięstwo odniosły Słowenki w składzie Jerneja Repinc Zupancic, Lara Logar, Taja Bodlaj, Nika Prevc. Srebrne medale wywalczyły Japonki, a podium uzupełniły reprezentantki Niemiec. Polki ukończyły rywalizację na 8. miejscu.
( 5 Marca 2022)
NIEMCY Z MISTRZOSTWEM ŚWIATA JUNIORÓW W KOMBINACJI NORWESKIEJ MIKSTÓW
(żródło: S. Rykowski fot A. Karczewska PZN i MP)

 W kolejnym dniu FIS Mistrzostw Świata Juniorów w Zakopanem poznaliśmy medalistów w kombinacji norweskiej mikstów. Złoty medal zdobyła reprezentacja Niemiec w składzie Simon Mach, Jenny Nowak, Nathalie Armbruster i Tristan Sommerfeldt. Wicemistrzostwo świata juniorów wywalczył zespół Włoch, a brązowe medale przypadły Austrii. Reprezentacja Polski skończyła rywalizację na 8. miejscu.    W galerii fotoreportaż PM
( 4 Marca 2022)
MŚJ w Zakopanem: Nika Prevc ze złotym medalem
(żródło: skijumping.pl)

 Nika Prevc mistrzynią świata juniorek. Reprezentantka Słowenii zwyciężyła w konkursie indywidualnym pań rozgrywanym na Średniej Krokwi (HS105) w Zakopanem po skokach na odległość 99 m oraz 99,5 m. Srebro zdobyła Taja Bodlaj, a brąz Alexandria Loutitt. W finale wystąpiła jedna Polka. Natalia Słowik zajęła dwudziestą szóstą lokatę.
( 3 Marca 2022)
MŚJ w Zakopanem: Tschofenig mistrzem, austriackie podium
(żródło: skijumping.pl)

 Daniel Tschofenig wywalczył tytuł mistrza świata juniorów w Zakopanem! Reprezentant Austrii triumfował w czwartkowym konkursie indywidualnym na Średniej Krokwi dzięki skokom na odległość 102 m oraz 107 m. Medalowe podium uzupełnili jego koledzy z reprezentacji - srebro zdobył David Haagen, a brąz Markus Mueller. Najlepszy z Polaków, Jan Habdas zajął trzynastą lokatę.
( 3 Marca 2022)
WŁOSZKI ZE ZŁOTEM, POLKI ÓSME
(żródło: PZBiathlonu)

 Siostry Ilaria i Sara Scattolo oraz Fabiana Carpella wygrały tytuł mistrzyń świata juniorek młodszych w biegu sztafetowym 3x6km podczas MŚJ w Soldier Hollow. Na podium stanęły jeszcze Niemki i Bułgarki. Reprezentantki Polski sklasyfikowane zostały na ósmej pozycji.
( 2 Marca 2022)
Pierwsze rozstrzygnięcia w MŚ Juniorów w Zakopanem
(żródło: S. Rykowski fot A. Karczewska PZN)

 Poznaliśmy pierwszych medalistów FIS Mistrzostw Świata Juniorów w Zakopanem. W kombinacji norweskiej mistrzynią świata została Włoszka Annika Sieff, tuż za nią uplasowała się Japonka Haruka Kasai, a brąz zdobyła Nathalie Armbruster z Niemiec. Złoty medal wśród mężczyzn wywalczył Stefan Rettenegger z Austrii, drugi był Fin Perttu Reponen, a trzeci Tristan Sommerfeldt z Niemiec. Najlepsza z Polek Natalia Słowik zajęła 16. miejsce, a Maciej Gąsienica-Ciaptak był dopiero 35.
( 2 Marca 2022)
BADACZ I NĘDZA-KUBINIEC ZNÓW W DZIESIĄTCE
(żródło: PZBiathlonu)

 W niedzielę wieczorem w Soldier Hollow rozdano medale MŚJ w biegach pościgowych juniorów młodszych. Konrad Badacz był piąty, Anna Nędza-Kubiniec finiszowała na dziewiątym miejscu. Wygrali Słowak Jakub Borgula oraz reprezentująca Niemcy Selina Grotian.
( 28 Lutego 2022)
Archiwum
Pierwszy «« (1-15)(16-30)(31-45)(46-60)(61-75) »» Ostatni

 
 
 
 
 
  
  
 

Copyright © MATinternet & Podhale-Sport - ZAKOPANE 1999-2023