START
powrót do strony głównej
     Galeria fotografii
fotografie sportowe
     Terminarz
kalendarium wydarzeń sportowych
     Wyniki
tabele z wynikami zawodów, etc...
Podhale-Sport
Sport UM Zakopane
Sport Bukowina Tatrzańska
Sport UG Czarny Dunajec
Sport UG Poronin
Sport UG Jabłonka
Zakopiańska Liga Biegowa
Sport i zdrowie
EUROPEAN CLIMBING ROUTE
Szkoła Mistrzostwa Sportowego
Sportowcy Podhala
Plebiscyt Najlepszy Sportowiec Podhala
Orlen CUP
Igrzyska STO
Igrzyska lekarskie
ZIMOWE IGRZYSKA POLONIJNE
Olimpiada młodzieży
Igrzyska Olimpijskie Mistrzostwa Świata Igrzyska Europejskie
Tour De Pologne Maratony LANG TEAM
Uniwersjady, MS Juniorów ZIOM
COS Zakopane
Obiekty Sportowe
Rozmaitości
 Kluby sportowe
  AZS
  LKS Poroniec
  LKS Biali
  SNPTT
  Start Krokiew
  TS Wisła
  Kluby inne
  KS AQUA Park Zakopane
  Towarzystwo Gimnastyczne Sokół Zakopane
REDAKCJA
Linki
Zapowiedzi

Dyscypliny
Biathlon
Biegi narciarskie
Dart
Hokej
Kajakarstwo
Konkurencje konne
Koszykówka
Kręgle
Lekkoatletyka
Łyżwiarstwo
Narty
 Piłka nożna
Piłka ręczna
Pływanie
Podnoszenie ciężarów
Rowery
 Siatkówka
Ski-Alpinizm
 Skoki narciar. i kombinacja
Snowboard
Sporty extremalne
Sporty motocyklowe
Sporty pożarnicze
Sporty samochodowe
Sporty samolotowe
 Sporty walki
Strzelectwo
Tenis ziemny i stołowy
Unihokej
Wędkarstwo
Wspinaczka
Żeglarstwo

Partnerzy
    Zakopane       UG Jabłonka
  

     wyniki-skoki


 
Gabinet Terapii
   
   Keti


   Skijumping
  AZS-Zakopane  


TZN ZakopaneKS Pieniny
  mecze na żywo
wyniki na żywo
 

AZS
AZS Zakopane świętuje 60 urodziny.
 dodano: 7 Stycznia 2010

 6 stycznia  zakopiański klub AZS obchodził uroczyście jubileusz 60-cio lecia działalności.
Z tej okazji odbyło się uroczyste poświecenie sztandaru klubu a podczas oficjalnych obchodów działaczom i zawodnikom klubu wręczono odznaczenia.
 "60 lat działaności, to naprawdę duży jubileusz to historia  zakopiańskiego klubu sportowego, która  rozpoczęła się 2 maja 1949 roku, w związku z reorganizacją ruchu sportowego oraz likwidacją Harcerskich Klubów Sportowych i Harcerskiego Klubu Narciarskiego w Zakopanem. To ważne że klub przetrwał trudne burzliwe czasy dla sportu: zmianę finasowania działałności sportowej  przez odgórne piony akademickie wojskowe czy też  centralne rady związków zawodowych. Kluby finansowane z tych  środków miały problemy a nasz ostał się  dzięki pracy i zanagażowniu  trenerów, zawodników oraz działaczy" mówi prezes Wojciech Gajewski 


 "Klub w ostatnim roku bardzo się rozrósł . Do istniejących  dotychczas sekcji: narciarstwa alpejskiego,  biegowego, snowboardu oraz łyżwiarstwa doszła bardzo liczna grupa skoczków narciarskich. Tę trzydziesto kilkuosobową grupę przejęliśmy na podstawie porozumienia z klubem Start Krokiew Zakopane, który zaprzestał działalności. Szereg zawodników tego klubu zaczęło studia i  w związku z tym  wejście w szeregi AZS  daje im lepsze warunki zarówno treningów jak i studiowania. Obecnie klub liczy około dwustu zawodników w tych sekacjach , które wymieniłem." kontynuuje prezes.


 Najważniejszą imprezą organizowaną przez AZS  jest Memoriał Kornela Makuszyńskiego - zawody Koziołka Matołka organizowane od 60 lat.
  W sporcie młodzieżowym zakopiański AZS od kilku lat czołowym klubem w Polsce a od dwóch  lat w klasyfikacji gmin do 50 tyś mieszkańców jest najlepszym klubem sportowym w Polsce. W klasyfikacji ogólnopolskiej klubów sportowych szkolących młodzież znajduje się aktualnie na 11 miejscu.


 To przekłada się również na wyniki  seniorów:
 "Pewne kwalifikacje olimpijskie mają już łyżwiarze Luiza Złotkowska i Konrad Niedźwiedzki oraz skoczkowie Kamil Stoch i Krzysztof Miętus . O krok od kwalifikacji są snowboardzistki Jagna Marczułajtis, Karolina Sztokfisz,  łyżwiarz Sebastian Druszkiewicz oraz skicrossistka Karolina Riemen. Być moźe  podczas pucharu świata w skokach takie kwalifikaacje uzyskają jeszcze skoczkowie Maciej Kot i Grzegorz Miętus. Tak że liczba naszych olimpijczyków może sięgnąć dziesięciu. To duży sukces  naszego Klubu." - mówi Wojciech Gajewski

 Jubileusz klubu ropoczął  się uroczystą  mszą św.  odprawioną w kościele OO Bernardynów na Bystrem  prowadzoną przez księdza Tyberiusza, który jest kapelanem  klubu, podczas, której został poświęcony nowy sztandar.
Na jego awersie jest AZS-owski gryf połaczony z lilią i sokołem - to nawiązanie symboliki do  powstania klubu, a na  drugiej stronie znajdują się słowa " Honor , Sport,  Nauka" wraz z ikonami dyscyplin sportowych  uprawianych w klubie. Po mszy  złożono wiązanki na grobach zmarłych  zawodnikó i działaczy pochowanych na starym i nowym cmentarzu. Następnie w sali obrad UM Zakopane nastąpiło  oficjalne spotkanie w trakcie którego przedstawiona została  historia oraz działalność klubu, przemawiali zaproszeni goście, a najważniejszym pkt były odznaczenia.
 Brązowy Krzyż Zasługi otrzymał Krzysztof Całka,  odznaczenie Akademickiego Związku Sportowego  im Bronisława Czecha  za wybitne  osiągnięcia sportowe otrzymał Konrad Niedźwiedzki.   Odznaczenie im Piaseckiego dla trenerów otrzymał Michał Sitarz a  pamiątkowe odznaki nadane przez zjazd AZS otrzymali Władysław Gąsienica Roj i Krzysztof Całka.
W uroczystościach wzięli udział starosta Andrzej Gasienica Makowski, burmistrzowie Zakopanego Janusz Majcher i Jan Gąsienica Walczak, przedstawiciel zarządu głównego AZS Bartłomiej Korpak, dyrektorzy COS Franciszek Bachleda Księdzulorz i Jan Walkosz, Józef Pawlikowski Bulcyk jako wice prezes PZN do spraw sportowych oraz prezes LKS Poroniec, prezes SNPTT Maciej Wasylkowski,  prezes TZN Andrzej Kozak.

 

«« Powrót do listy wiadomości
 Zapisz w schowku     Drukuj     Wyślij znajomemu    3055 
 
 
 
 
  
  
 

Copyright © MATinternet & Podhale-Sport - ZAKOPANE 1999-2024