START
powrót do strony głównej
     Galeria fotografii
fotografie sportowe
     Terminarz
kalendarium wydarzeń sportowych
     Wyniki
tabele z wynikami zawodów, etc...
Podhale-Sport
Sport UM Zakopane
Sport Bukowina Tatrzańska
Sport UG Czarny Dunajec
Sport UG Poronin
Sport UG Jabłonka
Zakopiańska Liga Biegowa
Sport i zdrowie
EUROPEAN CLIMBING ROUTE
Szkoła Mistrzostwa Sportowego
Sportowcy Podhala
Plebiscyt Najlepszy Sportowiec Podhala
Orlen CUP
Igrzyska STO
Igrzyska lekarskie
ZIMOWE IGRZYSKA POLONIJNE
Olimpiada młodzieży
Igrzyska Olimpijskie Mistrzostwa Świata Igrzyska Europejskie
Tour De Pologne Maratony LANG TEAM
Uniwersjady, MS Juniorów ZIOM
COS Zakopane
Obiekty Sportowe
Rozmaitości
 Kluby sportowe
  AZS
  LKS Poroniec
  LKS Biali
  SNPTT
  Start Krokiew
  TS Wisła
  Kluby inne
  KS AQUA Park Zakopane
  Towarzystwo Gimnastyczne Sokół Zakopane
REDAKCJA
Linki
Zapowiedzi

Dyscypliny
Biathlon
Biegi narciarskie
Dart
Hokej
Kajakarstwo
Konkurencje konne
Koszykówka
Kręgle
Lekkoatletyka
Łyżwiarstwo
Narty
 Piłka nożna
Piłka ręczna
Pływanie
Podnoszenie ciężarów
Rowery
 Siatkówka
Ski-Alpinizm
 Skoki narciar. i kombinacja
Snowboard
Sporty extremalne
Sporty motocyklowe
Sporty pożarnicze
Sporty samochodowe
Sporty samolotowe
 Sporty walki
Strzelectwo
Tenis ziemny i stołowy
Unihokej
Wędkarstwo
Wspinaczka
Żeglarstwo

Partnerzy
    Zakopane       UG Jabłonka
  

     wyniki-skoki


 
Gabinet Terapii
   
   Keti


   Skijumping
  AZS-Zakopane  


TZN ZakopaneKS Pieniny
  mecze na żywo
wyniki na żywo
 

AZS
Podsumowanie sezonu zimowego w zakopiańskim AZS-e
 dodano: 8 Maja 2010

 W sobotę na Campingu pod Krokwia zakopiański AZS uroczyście podsumował sezon 2009/2010.
 Spotkanie było okazją do wręczenia nagród wyróżniającym się sportowcom.
W galerii fotoreportaż z zakończenia!!!!Przede wszytskim uhonorowano olimpijczyków - wręczając im  pamiątkowe statuetki i nagroduy. Zdobywczyni pierwszego w historii klubu olimpijskiego medalu- Luiza Złotkowska  została także honorowym członkiem klubu.
"  Na igrzyska olimpijskie jechałam po naukę  a medal miał być w Soczi. To było ogromne zaskoczenie a emocje były tak silne że nie pamietam o czym wtedy myślałam. Podczas dekoracji byłam bardzo wzruszona i łzy mi się cisnęły do oczu i z całej siły się powstrzymywałam żeby nie płakać bo wiedziałam że cały świat mnie widzi. Teraz nawet jak ogladam powtórki z biegu  to łza mi się kręci w oku. Przed biegiem finałowym nie mówiłyśmy o tym  ze sobą żeby nie zapeszyć ja w ogóle o tym nie myślałam żeby się tylko skupić na samym starcie.  A sam bieg to jechałam w takim transie nie czyłam bólu, zmęczenia. To jest trudne do opisania - wiedziałam po co jadę . Do końca nie wiedziałam że to  pierwszy medal w  tak długiej historii klubu i jest to  bardzo miłe. No i poza tym  po 50 latach zdobyłyśmy dla Polski medal w łyżwiarstwie szybkim. Na kilka dni przed naszym startem pani Helena Pilejczyk wyjechała z Vancouwer i nasz bieg oglądała w telewizji. Potem  jak rozmawiała z nami to bardzo ubolewała że pospieszyła się z wyjazdem. Jakie są moje najbliższe plany|?  to starty w Poland Bike Marathon - już  22 maja w Gorze Kalwarii. To traktuję jako trening uzupełniający bo rowery są ważnym elementem przygotowania łyżwiarzy. Tte dalsze plany to skonczyć studia na AWF-e krakowskim i obronić pracę magisterską. Swoją przyszłość na pewno wiążę ze sportem a czy to będzie zakopiański klub AZS-u  czy krakowski AWF zobaczymy." powiedziała Luiza Złotkowska.

 Statuetki otrzymali  łyżwiarze Sebastian Druszkiewicz i Konrad Niedźwiedzki,  Karolina Riemen, Maciej Jodko,  Kamil Stoch i  Krzysztof Miętus.
 Dyplomy i nagrody otrzymali także pozostali  wyróżniający się zawodnicy.
 A tak  miniony sezon zimowy podsumował prezes Wojciech Gajewski.

" W tym sezonie zdobylismy 82 medali Mistrzostw Polski we wszystkich kategoriach wiekowych w pięciu dyscyplinach. W tym: 27 złotych, 30 srebrnych i 25 brązowych.
Utrzymaliśmy się na I miejscu w ogólnej klasyfikacji sportu młodzieżowego w miastach do 50 tys mieszkańców. W klasyfikacji ogólnopolskiej spadliśmy o jedno miejsce i znajdujemy się na 11 pozycji w Polsce pośród wszystkich klubów szkolących młodzież.  W tym sezonie zdobyliśmy pierwszy w naszej historii medal  olimpijski - brąz Luizy Złotkowskiej w łyzwiarstwie. wielkim osiągnieciem był start siedmu naszych zawodników  podczas igrzysk olimpijskich w Vancouwer  ( Łyżwiarze: Luzia Złotkowska , Sebastian Druszkiewicz, Konrad Niedźwiedzki,   alpejka -Karolina Riemen,  snowboardzista Maciej Jodko, i skoczkowie Kamil Stoch i Krzysztof Miętus)  o czym nawet nie marzyliśmy.
W ostatnim sezonie wzmocniliśmy klub o bardzo mocną sekcję skoków i w naszym klubie aktualnie trenuje blsiko 250 zawodników w  5 sekcjach: skoków narciarskich i kombinacji, snowboardu, łyżwiarstwa szybkiego, narciarstwa alpejskiego i biegów narciarskich- tu warto wspomnieć że jesteśmy jedynym klubem w Zakopanem utrzymującym taką sekcję.
Naszym najbliższym celem jest  XXV  zimowa uniwersjada, która zostanie rozegrana  w przyszłym roku w  tureckim Erzurum iutrzymanie prymatu w sporcie młodzieżowym."
 Warto wspomnieć iż w gronie zawodników 60 letniego klubu są prócz wspomnianych olimpijczyków również:  Maciej i Jakub Kotowie, Krzysztof i Grzegorz Miętus ( skoki), Karolina Sztokfisz, Karolina Słowakiewicz( snowboard), Ania Berezik Mateusz Habrat, Jakub i Michał Klusakowie (narciarstwo alpejskie), Wojciech Biskup( biegi) . Wśród młodszych zawodników są: lider tegorocznego Lotos Cup- Bartosz Gasienica Laskowy , Krzysztof Leja, czy też  laureatka  Tauron Energy Ski Cup Justyna Sikora.
«« Powrót do listy wiadomości
 Zapisz w schowku     Drukuj     Wyślij znajomemu    2857 
 
 
 
 
  
  
 

Copyright © MATinternet & Podhale-Sport - ZAKOPANE 1999-2024