START
powrót do strony głównej
     Galeria fotografii
fotografie sportowe
     Terminarz
kalendarium wydarzeń sportowych
     Wyniki
tabele z wynikami zawodów, etc...
Podhale-Sport
Sport UM Zakopane
Sport Bukowina Tatrzańska
Sport UG Czarny Dunajec
Sport UG Poronin
Sport UG Jabłonka
Zakopiańska Liga Biegowa
Sport i zdrowie
EUROPEAN CLIMBING ROUTE
Szkoła Mistrzostwa Sportowego
Sportowcy Podhala
Plebiscyt Najlepszy Sportowiec Podhala
Orlen CUP
Igrzyska STO
Igrzyska lekarskie
ZIMOWE IGRZYSKA POLONIJNE
Olimpiada młodzieży
Igrzyska Olimpijskie Mistrzostwa Świata Igrzyska Europejskie
Tour De Pologne Maratony LANG TEAM
Uniwersjady, MS Juniorów ZIOM
COS Zakopane
Obiekty Sportowe
Rozmaitości
 Kluby sportowe
  AZS
  LKS Poroniec
  LKS Biali
  SNPTT
  Start Krokiew
  TS Wisła
  Kluby inne
  KS AQUA Park Zakopane
  Towarzystwo Gimnastyczne Sokół Zakopane
REDAKCJA
Linki
Zapowiedzi

Dyscypliny
Biathlon
Biegi narciarskie
Dart
Hokej
Kajakarstwo
Konkurencje konne
Koszykówka
Kręgle
Lekkoatletyka
Łyżwiarstwo
Narty
 Piłka nożna
Piłka ręczna
Pływanie
Podnoszenie ciężarów
Rowery
 Siatkówka
Ski-Alpinizm
 Skoki narciar. i kombinacja
Snowboard
Sporty extremalne
Sporty motocyklowe
Sporty pożarnicze
Sporty samochodowe
Sporty samolotowe
 Sporty walki
Strzelectwo
Tenis ziemny i stołowy
Unihokej
Wędkarstwo
Wspinaczka
Żeglarstwo

Partnerzy
    Zakopane       UG Jabłonka
  

     wyniki-skoki


 
Gabinet Terapii
   
   Keti


   Skijumping
  AZS-Zakopane  


TZN ZakopaneKS Pieniny
  mecze na żywo
wyniki na żywo
 

SNPTT
SN PTT 1907 Zakopane podsumowało pełen sukcesów sezon zimowy 2021/2022!
 dodano: 26 Czerwca 2022    (źródło: SNPTT)

strona: 1/2
1 2 

24 czerwca zawodnicy i trenerzy wszystkich wyczynowych sekcji klubu sportowego SN PTT 1907 Zakopane spotkali się na tradycyjnym zakończeniu i podsumowaniu sezonu zimowego oraz wręczeniu wyróżnień dla wszystkich reprezentantów Klubu. 
 


 Minionej zimy snowboardziści, narciarze alpejscy i łyżwiarze szybcy z SN PTT stanęli na starcie 51 imprez sportowych. W swoich startach 258 razy zameldowali się w pierwszej 10., a aż 78 razy uplasowali się na podium lokalnych i ogólnopolskich zawodów.
Na czele wszystkich statystyk znaleźli się snowboardziści SN PTT, którzy na podium pojawili się aż 45 razy. Zdecydowanym rekordzistą jest jedenastoletni Hubert Nowobilski, który z medalem wracał z niemal każdego swojego startu, zdobywając w sumie 15 krążków w slalomie równoległym, slalomie gigancie, Big Air i Slope Style na imprezach ogólnopolskich. Świetne wyniki osiągali także: Borys Rabiański, Karolina Kramarz, Szymon Szostak, Karina Koszarek, Zofia Pańszczyk, Marcelina Czernik, Ada Strzęboszewska i Emilia Pawlikowska, którzy regularnie pojawiali się w najlepszej trójce swoich kategorii wiekowych w Polsce.
Za medalowy dorobek łyżwiarzy szybkich, którzy 22 razy uplasowali się na podium, odpowiada przede wszystkim dwójka juniorów – Liwia Kubin i Maksymilian Rzepka. Liwia zdobyła w tym sezonie trzy medale Mistrzostw Polski Seniorów i sześć medali Mistrzostw Polski Juniorów, będąc przy tym szóstą zawodniczką rozegranych w Innsbrucku Mistrzostw Świata Juniorów w biegu masowym. Maks został natomiast trzykrotnym medalistą juniorskich Mistrzostw Polski i trzecim zawodnikiem Pucharu Świata Neo-Seniorów w biegu drużynowym. Po jednym krążku najważniejszej imprezy juniorskiej w Polsce dołożyły także Marcelina Gąsienica-Roj i Aleksandra Śmieszek, które zdobyły brązowe medale w biegu drużynowym.
Narciarze alpejscy SN PTT  lokaty na podium zdobyli natomiast 11 razy. Na czele sekcji stoi rodzeństwo Zwijaczów - Ewa i Marek z sukcesami rywalizują w kategorii juniora. W skład grupy wchodzi także wielu bardzo młodych zawodników, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z narciarstwem. Mimo młodego wieku, uzyskiwali świetne wyniki w rozgrywanym w sezonie 2021/2022 Pucharze Zakopanego oraz XXXIV Lidze Dzieci i Młodzieży MOZN City Cup w narciarstwie zjazdowym.
2022 r. jest dla SN PTT rokiem wyjątkowym – najstarszy w Polsce klub narciarski obchodzi w tym roku Jubileusz 115-lecia, od 1907 r. kształcąc i wychowując kolejne pokolenia świetnych sportowców, z których kilkudziesięciu reprezentowało Polskę na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich. 27 maja SN PTT świętowało swój Jubileusz na Gali, w trakcie której uhonorowano zasłużonych działaczy, zawodników i trenerów oraz młode nadzieje olimpijskie, których - jak widać, w Klubie nie brakuje. 
W zakończonym już sezonie Klub był także organizatorem trzech sportowych imprez: BGK Pucharu SN PTT w narciarstwie alpejskim, BGK Memoriału Józefa Oppenheima w narciarstwie skitourowym, biegowym, biegach i nordic walking oraz BGK Memoriału Stanisława Marusarza w skokach narciarskich i kombinacji norweskiej, które na starcie zgromadziły łącznie ponad 360 zawodników. To wszystko było możliwe dzięki wsparciu Sponsorów Klubu: Banku Gospodarstwa Krajowego (Sponsora Głównego) oraz Budimex (Sponsora). 
Zawodnicy i trenerzy SN PTT nie spoczywają na laurach - za kilka dni wyruszą na letnie zgrupowania przygotowujące ich do kolejnej zimy, aby wyniki w nadchodzącym sezonie były jeszcze lepsze, niż w minionym!
 
strona: 1/2
1 2 
«« Powrót do listy wiadomości
 Zapisz w schowku     Drukuj     Wyślij znajomemu    701 
 
 
 
 
  
  
 

Copyright © MATinternet & Podhale-Sport - ZAKOPANE 1999-2024