START
powrót do strony głównej
     Galeria fotografii
fotografie sportowe
     Terminarz
kalendarium wydarzeń sportowych
     Wyniki
tabele z wynikami zawodów, etc...
Podhale-Sport
Sport UM Zakopane
Sport Bukowina Tatrzańska
Sport UG Czarny Dunajec
Sport UG Poronin
Sport UG Jabłonka
Zakopiańska Liga Biegowa
Sport i zdrowie
EUROPEAN CLIMBING ROUTE
Szkoła Mistrzostwa Sportowego
Sportowcy Podhala
Plebiscyt Najlepszy Sportowiec Podhala
Orlen CUP
Igrzyska STO
Igrzyska lekarskie
ZIMOWE IGRZYSKA POLONIJNE
Olimpiada młodzieży
Igrzyska Olimpijskie Mistrzostwa Świata Igrzyska Europejskie
Tour De Pologne Maratony LANG TEAM
Uniwersjady, MS Juniorów ZIOM
COS Zakopane
Obiekty Sportowe
Rozmaitości
 Kluby sportowe
REDAKCJA
Linki
Zapowiedzi

Dyscypliny
Biathlon
Biegi narciarskie
Dart
Hokej
Kajakarstwo
Konkurencje konne
Koszykówka
Kręgle
Lekkoatletyka
Łyżwiarstwo
Narty
 Piłka nożna
Piłka ręczna
Pływanie
Podnoszenie ciężarów
Rowery
 Siatkówka
Ski-Alpinizm
 Skoki narciar. i kombinacja
Snowboard
Sporty extremalne
Sporty motocyklowe
Sporty pożarnicze
Sporty samochodowe
Sporty samolotowe
 Sporty walki
Strzelectwo
Tenis ziemny i stołowy
Unihokej
Wędkarstwo
Wspinaczka
Żeglarstwo

Partnerzy
    Zakopane       UG Jabłonka
  

     wyniki-skoki


 
Gabinet Terapii
   
   Keti


   Skijumping
  AZS-Zakopane  


TZN ZakopaneKS Pieniny
  mecze na żywo
wyniki na żywo
 

Sporty samochodowe
Emocjonujący debiut Rzadkosza za kierownicą bolidu
(żródło: M. Zubek www.podhaleregion.pl)

 Po raz 11 odbył się Samochodowy Wyścig Górski Limanowa, który stanowił 9 rundę Mistrzostw Europy FIA oraz 6 Rundę Górskich Mistrzostwo Polski. Wystartowało 107 zawodników. 16 z nich jechało bolidami. W tej grupie jednym Polakiem był Paweł Rzadkosz z Gliczarowa Górnego. Jego debiut w tej klasie samochodów wypadł bardzo okazale.
( 30 Lipca 2019)
Szybkie samochody kolejny raz w Limanowej
(żródło: UMWM)

 114 kierowców, w tym gwiazdy Mistrzostw Europy FIA w wyścigach górskich, 17 bolidów i kilkadziesiąt innych samochodów rajdowych na prawie 5,5-kilometrowej trudnej trasie ze Starej Wsi do szczytu Przełęcz pod Ostrą – to zapowiedź 10. Wyścigu Górskiego Limanowa - Przełęcz pod Ostrą, czyli jednego z najbardziej rozpoznawalnych wyścigów samochodowych w Małopolsce. Rajdowe emocje już w ten weekend, od 27 do 29 lipca.
( 26 Lipca 2018)
Epilog Super Rally w gminie Bukowina Tatrzańska i pierwszy śnieg!
(żródło: K. Biel)

 Sezon Super Rally 2016 tradycyjnie już został rozpoczęty i zakończony u stóp Tatr w przepięknie położonej bazie - Hotelu „Bania” Thermal & Ski i Termach Bania, ze startem honorowym z kompleksu największej w Polsce stacji narciarskiej „Kotelnica Białczańska”. Załogi, startujące w MoneyWell Investment Kager Super Rally Epilog, zmierzyły się nie tylko z niezwykle trudną trasą, ale i warunkami pogodowymi w pięknej scenerii gór przykrytych białym puchem.    W galerii fotoreportaż  Ł. Łazarza
( 1 Grudnia 2016)
Rajd Super Rally 4 x 4 Piknik Podhalański w Chochołowie
(żródło: K. Bzdyk fot LOT Chochołowski)

 22 -24 sierpnia odbył się zlot motocykli, quadów,samochodów terenowych i ciężarowych. Bazą zlotu Super Rally był teren Chochołowskich Term.
( 27 Sierpnia 2014)
5 Wyścig Górski Limanowa
(żródło: Mariusz Süss AMK Limanowa)

Ponad 3 godziny czekali na podjazd wyścigowy zawodnicy startujący w drugim dniu 5 Wyścigu Górskiego Limanowa – Przełęcz pod Ostrą w niedzielę 23 czerwca. Poranny podjazd treningowy, mimo padającego deszczu odbył się planowo, jednak tuż przed godziną 12.00, kiedy  miały ruszyć pierwsze samochody startujące w wyścigu, z przejeżdżającego trasę samochodu pilota wydostał się olej, który zanieczyścił asfalt na długości ponad kilometra. Utylizacja oleju ( zużyto 3 tony specjalnego cementu), nad doprowadzeniem asfaltu do porządku pracowało ponad 100 osób. 
( 24 Czerwca 2013)
I Rajd Polski Historyczny w Zakopanem
(żródło: )

 8 września na Krupówkach przy oczku wodnym do 8 etapy wystartowały samochody biorące udział w I Rajdzie Polskim Historycznym.  Wśród załóg nie zabrakło zakopiańczyków . Mercedesem W115/230 z 1975 roku na trasę do Krakowa wyruszyli Stanisław Ripper syn Jana -  oraz Kinga Ripper córka  drugiego z synów słynnego kierowcy rajdowego.  Zabytkowe często samochody a wśród nich: Fiaty 125 p Mazdy,Datsuny, Mercedesy, Lancie oraz Ferrari przyciagały uwagę widzów. My zapraszamy do galerii ze startu.!!!!  
( 8 Września 2012)
Bębenek gościnnie w Limanowej
(żródło: AMk Limanowa)

W najbliższy weekend zostanie rozegrany 4. Wyścig Górski Limanowa – Przełęcz pod Ostrą 2012, który stanowi Rundę Pucharu Strefy Europy Centralnej, piątą i szóstą Rundę Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski oraz podwójną Rundę Górskich Samochodowych Mistrzostw Słowacji.  
( 22 Czerwca 2012)
Jest rekord w Limanowej!
(żródło: W. Wojas AMK Limanowa)

  Zbliżają się  największe na południu Polski zawody w sportach motorowych. Odliczamy godziny do GSMP/CEZ w Limanowej – Starej Wsi! Do zawodów zgłosiło się 117 zawodników – to nowy rekord tej imprezy.  
( 20 Czerwca 2012)
Nowe wozy dla Ratowników PZM z Limanowej!
(żródło: W. Wojas AMK Limanowa)

Ratownicy Sportowi Polskiego Związku Motorowego 15 czerwca o godz. 11.30 na limanowskim rynku otrzymają nowe samochody ratownictwa sportowego marki Kia. Sprzęt będzie służył do ratowania życia i zdrowia zawodników oraz kibiców podczas najważniejszych imprez sportu motorowego w kraju.  
( 11 Czerwca 2012)
4. Wyścig Górski Limanowa- Przełęcz pod Ostrą
(żródło: W. Wojas AMK Limanowa)

Tylko dwa tygodnie pozostały do 4. Wyścigu Górskiego Limanowa - Przełęcz pod Ostrą 2012. Przygotowania do zawodów wkraczają w ostatni etap.
( 6 Czerwca 2012)
Przygotowania ruszają! 4 Wyścig Górski Limanowa - Przełęcz pod Ostrą 2012
(żródło: W. Wojas AMK Limanowa)

W tym roku kolejna odsłona Wyścigu Górskiego w Limanowej, już dziś wiemy że zawody będą stanowić 5 i 6 Rundę GSMP, Rundę FIA CEZ oraz Rundę Mistrzostw Słowacji.  
( 23 Lutego 2012)
Super OS Limanowa podsumowanie
(żródło: W.Wojas AMK Limanowa)

Ponad 40 zawodników walczyło o Puchar Jurka Owsiaka i Starosty Limanowskiego Jana Puchały, podczas 4 Super O-esu zorganizowanego przez Auto- Moto- Klub Limanowa, a odbywającego się w ramach jubileuszowego XX Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.   W galerii fotoreportaż nadesłany przez W. Wojasa!!!
( 10 Stycznia 2012)
XX Finał WOŚP w Limanowej. Wylicytuj przejażdżkę z Grzegorzem Dudą!
(żródło: W Wojas AMK Limanowa)

Pierwsza licytacja allegro przejażdżki z naszym gościem specjalnym Marcinem Bełtowskim (Bełtowski Motorsport) za nami, gratulujemy zwycięzcy i zapraszamy wszystkich do wsparcia XX Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Na allegro rusza kolejna licytacja, tym razem będziecie mogli wylicytować przejażdżkę z Grzegorzem Dudą na 4 Super OSu o Puchar Jurka Owsiaka 2012 w Limanowej  w samochodzie wyścigowym marki Mitsubishi Lancer Evo.
( 26 Grudnia 2011)
„Bezpiecznie zimą” na lotnisku
(żródło: P. Rajski Pawlik UM Nowy Targ)

Szkoła bezpiecznej jazdy, pokazy rajdowe i ratownictwa drogowego, możliwość przejażdżki z kierowcą rajdowym i konkurs dla publiczności były atrakcjami pierwszej akcji „Bezpiecznie zimą” zorganizowanej na nowotarskim lotnisku. Przez cały dzień kierowcy mogli podnieść swoje umiejętności z zakresu prowadzenia samochodu w trudnych warunkach, zapoznać się z systemami bezpieczeństwa, a dla najlepszych uczestników szkoły bezpiecznej jazdy przewidziane były nagrody.
( 12 Grudnia 2011)
GSMP/CEZ Limanowa Startujemy!
(żródło: W. Wojas AMK Limanowa)

   Po wielu miesiącach ciężkiej bezpłatnej pracy wielu ludzi, członków AMK Limanowa możemy powiedzieć że Limanowa STARTUJE ! - mówi Jerzy Budacz prezes limanowskiego klubu.  Udało się zgromadzić sponsorów dzięki którym Limanowa stanie się centrum wielkich sportowych emocji - dodaje Bogdan Pałka dyrektor wyścigu
( 17 Czerwca 2011)
Archiwum
(1-15)(16-30)(31-45)(46-49) »» Ostatni

 
 
 
 
 
  
  
 

Copyright © MATinternet & Podhale-Sport - ZAKOPANE 1999-2024