Montano

Skoki
LMP w Szczyrku: Złoto Żyły, pomimo podpórki
(żródło: skijumping.pl)

Za nami emocjonujące zawody o tytuł letniego mistrza Polski w skokach narciarskich na obiekcie Skalite (HS104) w Szczyrku. Ich zwycięzcą został Piotr Żyła, który w rundzie finałowej oddał rekordowy skok na odległość 111 metrów. Pomimo problemów przy lądowaniu, wiślanin o pół punktu pokonał Kamila Stocha. Skład podium uzupełnil Stefan Hula, który w finale przeskoczył rozmiar beskidzkiego obiektu.
( 12 Października 2019)
LMP Pań w Szczyrku: Triumf Rajdy

Kinga Rajda zdecydowanie wygrała sobotni konkurs o tytuł letniej mistrzyni Polski w skokach narciarskich. Kolejno srebrny i brązowy medal zdobyły Joanna Szwab oraz Nicole Konderla, które w decydującej serii zamieniły się miejscami.
AZS Zakopane drużynowym mistrzem Polski!
(żródło: A.Karczewska PZN)

Reprezentanci klubu AZS Zakopane zostali mistrzami Polski w konkursie drużynowym. Złoto dla klubu z Zakopanego wywalczyli: Mateusz Gruszka, Krzysztof Leja, Andrzej Stękała i Maciej Kot. Na drugim stopniu podium stanęli zawodnicy Wiślańskiego Stowarzyszenia Sportowego - Artur Kukuła, Bartosz Czyż, Szymon Jojko i Tomasz Pilch. Natomiast brązowe medale zdobyli skoczkowie z klubu TS Wisła Zakopane - Klemens Murańka, Dawid Jarząbek, Adam Niżnik i Dawid Kubacki.
LGP w Klingenthal: Lanisek wygrywa loteryjny konkurs, Żyła trzeci! Kubacki triumfatorem całego cyklu!

Anze Lanisek został zwycięzcą finałowego, loteryjnego konkursu Letniego Grand Prix 2019 na skoczni w Klingenthal (HS140). Reprezentant Słowenii odniósł wygraną w jednoseryjnysch zawodach dzięki próbie na odległość 139,5 metra. Drugi był Marius Lindvik, który lotem na 148 metr ustanowił nowy letni rekord skoczni. Trzecie miejsce zajął Piotr Żyła (135 m), a piąte - Dawid Kubacki (131,5 m), który tym samym odniósł zwycięstwo w całym cyklu. Polacy w komplecie znaleźli się w czołowej trzydziestce.
( 5 Października 2019)
LGP w Hinzenbach: Triumf Kubackiego, Żyła trzeci!

Dawid Kubacki wygrał niedzielny konkurs Letniego Grand Prix w Hinzenbach (HS90)! Mistrz świata w Seefeld triumfował dzięki skokom na odległość 92 m i 86 m. Drugi był Austriak Philipp Aschenwald, a trzeci Piotr Żyła. Pucharowe punkty zdobyło pięciu Polaków.
( 29 Września 2019)
Murańka zwycięzcą Pucharu Kontynentalnego!

Klemens Murańka stanął na podium w finałowych zawodach Letniego Pucharu Kontynentalnego w Klingenthal i na zakończenie sezonu wywalczył drugie miejsce w niedzielnym konkursie. Po raz kolejny zwycięstwo odniósł Słoweniec Domen Prevc, a trzeci był Kanadyjczyk Mackenzie Boyd-Clowes. W całym cyklu triumfował jednak podopieczny Macieja Maciusiaka, który z sumą 724 punktów po raz drugi w karierze zwyciężył w klasyfikacji generalnej cyklu.
LPK w Klingenthal: D. Prevc wygrywa, Murańka drugi i triumfuje w całym cyklu!

Domen Prevc został zwycięzcą sobotniego konkursu Letniego Pucharu Kontynentalnego w Klingenthal (HS140). Reprezentant Słowenii triumfował dzięki skokom na odległość 136 m oraz 131,5 m. Drugie miejsce zajął Klemens Murańka (132 m i 129 m), który przypieczętował sobie wygraną w klasyfikacji generalnej cyklu. Podium uzupełnił Mackenzie Boyd-Clowes (135 m i 131 m). Punkty zdobył jeszcze szósty Stefan Hula. Biało-Czerwoni zagwarantowali sobie siódme miejsce startowe na pierwsze konkursy Pucharu Świata.
( 28 Września 2019)
LGP w Hinzenbach: Schlierenzauer górą w kwalifikacjach, Żyła trzeci, Kubacki czwarty

Gregor Schlierenzauer został zwycięzcą kwalifikacji do niedzielnego konkursu Letniego Grand Prix na skoczni w Hinzenbach (HS90). Reprezentant Austrii odniósł triumf dzięki próbie na odległość 88 metrów. Trzeci był Piotr Żyła (88,5 m), a czwarty Dawid Kubacki (88,5 ). Do zawodów awansowało sześciu Polaków.
Michal Doležal wybrał siódemkę na Hinzenbach

Po dłuższej przerwie najlepsi na świecie skoczkowie narciarscy powracają do rywalizacji w zawodach FIS Grand Prix. W najbliższy weekend czołowych zawodników gościć będzie austriackie Hinzenbach. Na obiekcie HS-90 powalczy siedmiu reprezentantów Polski. Trener Michal Doležal ogłosił dzisiaj skład biało-czerwonych na zawody w Hinzenbach.
( 23 Września 2019)
Finał COC w Stams: Trzy Polki z punktami.

Niedzielnymi zawodami w Stams skoczkinie narciarskie zakończyły rywalizację w Letnim Pucharze Kontynentalnym. Zwycięstwo w finałowym konkursie odniosła reprezentantka Słowenii Ema Klinec. Na drugim stopniu podium stanęła Austriaczka Marita Kramer, a trzecia była kolejna ze Słowenek Ursa Bogataj. Najwyżej z naszych reprezentantek sklasyfikowana została Anna Twardosz, która po skoku na odległość 85 oraz 89,5 metra zajęła 18. pozycję.
( 22 Września 2019)
COC w Stams: Klemens Murańka na podium!

Nasi skoczkowie mają za sobą kolejny tego lata udany konkurs Letniego Pucharu Kontynentalnego. W niedzielnych zawodach rozgrywanych w austriackim Stams na drugim stopniu podium stanął Klemens Murańka, który lądował dzisiaj na 109 oraz 113 metrze. Lepszy od Polaka był dzisiaj tylko Japończyk Taku Takeuchi. Podium uzupełnił Niemiec Pius Paschke.
COC w Stams: Stefan Hula na podium!

Stefan Hula stanął na podium sobotnich zawodów Letniego Pucharu Kontynentalnego w Stams. Polak w pierwszym skoku uzyskał 110,5 metra, a w finale wylądował na 108 metrze i konkurs ukończył na trzecim miejscu. Zwycięstwo odniósł Japończyk Taku Takeuchi, a drugi był Niemiec Pius Paschk
W Chochołowie odbył się Puchar Tatr

W sobotę, 14 września 2019 roku na kompleksie skoczni narciarskich w Chochołowie rozegrany został konkurs skoków narciarskich o Puchar Tatr. Organizatorem zawodów był klub KS Eve-nement Zakopane. Poniżej prezentujemy wyniki sobotniej rywalizacji.
( 17 Września 2019)
COC w Lillehammer: 16. miejsce Twardosz

Dwie reprezentantki Polski wywalczyły punkty w sobotnich zawodach Letniego Pucharu Kontynentalnego w Lillehammer. 16. miejsce po skokach na odległość 83 oraz 81,5 metra zajęła Anna Twardosz. Natomiast cztery lokaty za nią uplasowała się Kinga Rajda, która lądowała na 86 oraz 82 metrze. Bezkonkurencyjna w Lillehammer okazała się Japonka Sara Takanashi.
( 15 Września 2019)
COC w Lillehammer: piąte miejsce Zniszczoła

Aleksander Zniszczoł wywalczył piąte miejsce w zawodach Letniego Pucharu Kontynentalnego w Lillehammer. W niedzielnym konkursie Polak uzyskał 126 oraz 119 metrów. Zwycięstwo odniósł Szwajcar Simon Ammann, drugi był reprezentant Niemiec Pius Paschke, a podium uzupełnił Austriak Clemens Leitner.
(1-15)(16-30)(31-45)(46-60)(61-75) »» Ostatni