START
powrót do strony głównej
     Galeria fotografii
fotografie sportowe
     Terminarz
kalendarium wydarzeń sportowych
     Wyniki
tabele z wynikami zawodów, etc...
Podhale-Sport
Sport UM Zakopane
Sport UG Biały Dunajec
Sport Bukowina Tatrzańska
Sport UG Czarny Dunajec
Sport UG Poronin
Sport UG Jabłonka
Zakopiańska Liga Biegowa
Sport i zdrowie
EUROPEAN CLIMBING ROUTE
Szkoła Mistrzostwa Sportowego
Sportowcy Podhala
Plebiscyt Najlepszy Sportowiec Podhala
LOTOS CUP
Igrzyska STO
Igrzyska lekarskie
ZIMOWE IGRZYSKA POLONIJNE
Olimpiada młodzieży
Igrzyska Olimpijskie Mistrzostwa Swiata
Tour De Pologne Maratony LANG TEAM
Uniwersjady, MS Juniorów ZIOM
COS Zakopane
Obiekty Sportowe
Rozmaitości
 Kluby sportowe
REDAKCJA
Linki
Zapowiedzi

Dyscypliny
Biathlon
Biegi narciarskie
Dart
Hokej
Kajakarstwo
Konkurencje konne
Koszykówka
Kręgle
Lekkoatletyka
Łyżwiarstwo
Narty
 Piłka nożna
Piłka ręczna
Pływanie
Podnoszenie ciężarów
Rowery
 Siatkówka
Ski-Alpinizm
 Skoki narciar. i kombinacja
  Skoki
  Kombinacja
Snowboard
Sporty extremalne
Sporty motocyklowe
Sporty pożarnicze
Sporty samochodowe
Sporty samolotowe
 Sporty walki
Strzelectwo
Tenis ziemny i stołowy
Unihokej
Wędkarstwo
Wspinaczka
Żeglarstwo

Partnerzy
    Zakopane      


UG Czarny Dunajec  UG Jabłonka
  

     wyniki-skoki


 
Gabinet Terapii
   
   Keti   Skijumping
Montano
  AZS-Zakopane  


TZN Zakopane

     


KS Pieniny
  mecze na żywo
wyniki na żywo
 

Skoki
FIS zatwierdził kalendarze na sezon 2019/2020
(żródło: A. Karczewska PZN)

 Podczas konferencji w Dubrowniku Międzynarodowa Federacja Narciarska zatwierdziła kalendarze zawodów w skokach narciarskich na sezon letni 2019 oraz zimowy 2019/2020. Inauguracja cyklu FIS Grand Prix oraz Pucharu Świata po raz kolejny będzie miała miejsce na Skoczni im. Adama Małysza w Wiśle-Malince. Zawody najwyższej rangi latem oraz zimą rozegrane zostaną również na Wielkiej Krokwi w Zakopanem. 
( 3 Czerwca 2019)
Wyniki Memoriału im. Leopolda i Władysława Tajnerów
(żródło: A.Karczewska PZN)

 2 maja 2019 roku na kompleksie skoczni narciarskich w Wiśle-Centrum rozegrany został Międzynarodowy Konkurs Skoków Narciarskich Dzieci i Młodzieży, który jednocześnie był Memoriałem im. Leopolda i Władysława Tajnerów. Organizatorem pierwszych w sezonie letnich zawodów z cyklu Nadzieje Beskidzkie był Ludowy Klub Sportowy Olimpia Goleszów. Pamiątkowe nagrody wręczał uczestnikom m.in. Apoloniusz Tajner - Prezes Polskiego Związku Narciarskiego. 
( 6 Maja 2019)
Dwóch Polaków w czołowej "10" finałowego konkursu! Polacy zdobywają Puchar Narodów
(żródło: A.Karczewska PZN)

 W niedzielę najlepsi skoczkowie narciarscy na świecie zakończyli sezon zimowy. W finałowym konkursie bezkonkurencyjny okazał się Japończyk Ryoyu Kobayashi, który w pierwszym skoku ustanowił nowy rekord Letalnicy, uzyskując 252 metry. Na drugim stopniu podium stanął reprezentant gospodarzy - Domen Prevc, a trzeci był Niemiec Markus Eisenbichler. Tuż za najlepszą trójką uplasował się Piotr Żyła. Wiślanin w pierwszym skoku wylądował na 248 metrze i tym samym ustanowił swój nowy rekord życiowy, a w finale skoczył 222 metry. 
( 25 Marca 2019)
Dublet Polaków w finale COC w Czajkowskim!
(żródło: A.Karczewska PZN)

 W pięknym stylu podopieczni Macieja Maciusiaka zakończyli sezon zimowy. W finałowym konkursie Pucharu Kontynentalnego w Czajkowskim ponownie na najwyższych stopniach podium stanęło dwóch biało-czerwonych. Znów pewne zwycięstwo odniósł Aleksander Zniszczoł, który oddał skoki na odległość 138 oraz 133,5 metra. Drugie miejsce ponownie wywalczył Andrzej Stękała, który skakał odpowiednio 138,5 oraz 132,5 metra. Podium uzupełnił Norweg Fredrik Villumstad. 
( 25 Marca 2019)
COC w Czajkowskim: Zniszczoł wygrywa! Stękała drugi
(żródło: A.Karczewska PZN)

 To były zdecydowanie najlepsze tej zimy zawody Pucharu Kontynentalnego w wykonaniu naszych reprezentantów. W Czajkowskim w pięknym stylu zwycięstwo odniósł Aleksander Zniszczoł, który w pierwszym skoku wylądował na 101 metrze, a w finale skoczył pół metra dalej. Na drugim stopniu podium stanął Andrzej Stękała, który oddał skoki na odległość 98,5 oraz 99 metrów. Podium uzupełnił reprezentant Norwegii Andreas Granerud Buskum. 
( 24 Marca 2019)
PŚ w Planicy: R. Kobayashi zwycięża w konkursie, lotach i Planica 7. Piotr Żyła tuż za podium
(żródło: skijumping.pl)

 Ryoyu Kobayashi odniósł trzynaste zwycięstwo w karierze na zakończenie Pucharu Świata. Japończyk triumfował w Planicy (HS240) po lotach na odległość 252 m (rekord skoczni) i 230,5 m, dzięki czemu zwyciężył również w PŚ w lotach oraz turnieju Planica 7. Drugi był Domen Prevc, trzeci Markus Eisenbichler, a czwarty - Piotr Żyła.
( 24 Marca 2019)
PŚ w Planicy: Historyczne zwycięstwo na Letalnicy!
(żródło: A.Karczewska PZN)

 To był dla nas kolejny, historyczny konkurs pod wodzą Stefana Horngachera. Po raz pierwszy w historii biało-czerwoni zwyciężyli w zawodach drużynowych w lotach narciarskich, które w sobotę rozegrane zostały w Planicy. Na najwyższym stopniu podium stanęli: Jakub Wolny, Kamil Stoch, Dawid Kubacki i Piotr Żyła. Dzięki wygranej Polacy po raz drugi w historii - już dzisiaj - zapewnili sobie Kryształową Kulę za triumf w Pucharze Narodów.
( 23 Marca 2019)
Planica 7: Piotr Żyła na podium!
(żródło: A.Karczewska PZN)

 Bardzo dobrze rozpoczął się dla nas finał Pucharu Świata w Planicy. W piątkowym konkursie indywidualnym na podium stanął Piotr Żyła. Wiślanin w pierwszym skoku wylądował na 242 metrze, a w finale uzyskał 234 metry i tym samym wywalczył trzecie miejsce. Zwycięstwo odniósł Niemiec Markus Eisenbichler (238,5 i 233 m), a drugi był Japończyk Ryoyu Kobayashi (242 i 220 m)
( 22 Marca 2019)
Planica 7: Polacy znów w czołówce kwalifikacji!
(żródło: A.Karczewska PZN)

 W czwartkowe, słoneczne przedpołudnie najlepsi na świecie skoczkowie narciarscy rozpoczęli rywalizację w finale Pucharu Świata w Planicy. Pierwszym etapem turnieju Planica 7 były kwalifikacje, w których zwyciężył Japończyk Ryoyu Kobayashi, lądując na 248 metrze. Bardzo dobrze w eliminacjach zaprezentowali się biało-czerwoni, którzy znów licznie zameldowali się w czołowej "10". Najwyżej z Polaków sklasyfikowany został Kamil Stoch, który w pięknym stylu wylądował na 224 metrze i zajął szóste miejsce.
( 21 Marca 2019)
Raw Air w Vikersund: Życiowy wyniki Jakuba Wolnego!
(żródło: A.Karczewska PZN)

 Jakub Wolny w pięknym stylu i z najlepszym rezultatem w karierze zakończył tegoroczny turniej Raw Air w Vikersund. Polak latał daleko na Vikersundbakken, osiągając 230 oraz 225,5 metra i loty te zapewniły mu czwarte miejsce w niedzielnym konkursie Pucharu Świata. Zwycięstwo odniósł Słoweniec Domen Prevc, który zaledwie o 0,1 punktu pokonał Japończyka Ryoyu Kobayashiego. Podium uzupełnił Austriak Stefan Kraft. Jakub Wolny do trzeciego miejsca stracił niespełna pięć punktów.
( 17 Marca 2019)
COC w Zakopanem: wielki triumf Aleksandra Zniszczoła 17-03-2019
(żródło: A.Karczewska PZN fot JKC)

 To był wspaniały dzień dla Aleksandra Zniszczoła. 25-latek w sobotnim konkursie Pucharu Kontynentalnego skoczył znakomicie, ale został zdyskwalifikowany po swojej próbie w pierwszej serii. W niedzielę odbił sobie to z nawiązką. Pewnie sięgnął po pierwsze zwycięstwo w karierze w zawodach tej rangi.   W galerii fotoreportaż   
( 17 Marca 2019)
COC w Zakopanem: Maciej Kot otarł się o podium!
(żródło: A.Karczewska PZN)

 Maciej Kot wywalczył czwarte miejsce w sobotnich zawodach Pucharu Kontynentalnego w Zakopanem. Nasz reprezentant w pierwszej serii uzyskał 124 metry i zajmował 11. miejsce, jednak w finale osiągnął drugi rezultat, lądując na 137 metrze i tym samym uplasował się tuż za podium.
( 16 Marca 2019)
Raw Air w Vikersund: Słoweńcy triumfują, Polacy tuż za podium.
(żródło: skijumping.pl)

 Reprezentacja Słowenii wygrała sobotni konkurs drużynowy Raw Air na mamuciej skoczni w Vikersund (HS240). Zawodnicy Gorazda Bertoncelja pokonali zespoły Niemiec i Austrii. Polska zajęła czwarte miejsce.
( 16 Marca 2019)
Raw Air w Vikersund: Kubacki w czołówce kwalifikacji!
(żródło: A.Karczewska PZN)

 Czterech naszych reprezentantów wywalczyło awans do finałowego konkursu turnieju Raw Air w Vikersund. W prologu najlepiej z biało-czerwonych spisał się Dawid Kubacki, który po locie na odległość 214,5 metra zajął szóste miejsce. Zwycięstwo w kwalifikacjach odniósł Japończyk Ryoyu Kobayashi (232 m), który minimalnie okazał się lepszy od Austriaka Stefana Krafta (230 m).   
( 15 Marca 2019)
Raw Air w Trondheim: Polki poza najlepszą "30"
(żródło: A.Karczewska PZN)

 W czwartek na obiekcie HS-140 w Trondheim rozegrane zostały finałowe zawody turnieju Raw Air kobiet w skokach narciarskich. Bezkonkurencyjna okazała się reprezentantka gospodarzy Maren Lundby, która zwycięstwem w konkursie przypieczętowała swój triumf w historycznym Raw Air. Poza finałową "30" znalazły się obydwie nasze reprezentantki - Kamila Karpiel zajęła 33. miejsce, a Kinga Rajda była 36. 
( 14 Marca 2019)
Archiwum
(1-15)(16-30)(31-45)(46-60)(61-75) »» Ostatni

 
  
 
  
 
 
 
  
 

Copyright © MATinternet & Podhale-Sport - ZAKOPANE 1999-2019