Montano

Skoki
ZIO Pjongczang 2018: Znakomite skoki Polaków!
(żródło: A.Karczewska PZN)

Bardzo dobrze w czwartkowych kwalifikacjach do konkursu indywidualnego na skoczni normalnej w Pjongczangu zaprezentowali się nasi skoczkowie. Drugie miejsce po skoku na odległość 104 metry zajął Kamil Stoch. Tuż za nim uplasował się Dawid Kubacki, który wylądował pół metra dalej od Stocha. Lepszy od Polaków okazał się tylko Niemiec Andreas Wellinger, który skoczył 103 metry.
( 8 Lutego 2018)
Stoch zwycięzcą Willingen Five! Żyła na podium

To był kolejny fenomenalny konkurs w wykonaniu Biało-Czerwonych pod wodzą Stefana Horngachera. W niedzielnych zawodach Polacy zdominowali rywalizację i zgarnęli dwa miejsca na podium. Drugą pozycję wywalczył Kamil Stoch, który tym samym przypieczętował swój triumf w pierwszym w historii turnieju Willingen Five. Natomiast na najniższym stopniu podium stanął Piotr Żyła. Zwycięstwo w zawodach odniósł Norweg Johann Andre Forfang.
( 4 Lutego 2018)
Kubacki po raz drugi na podium Pucharu Świata!

Dawid Kubacki po dwóch bardzo dobrych skokach na odległość 145 oraz 139,5 metra stanął na podium konkursu Pucharu Świata w Willingen. Podopieczny Stefana Horngachera po raz drugi w karierze wywalczył trzecie miejsce w zawodach najwyższej rangi. Zwycięstwo w sobotnich zawodach odniósł Norweg Daniel Andre Tande, który w pierwszej serii wylądował na 148 metrze, a w drugiej uzyskał 146,5 metra. Drugie miejsce zajął reprezentant gospodarzy Richard Freitag, który skakał odpowiednio 149,5 oraz 141,5 metra.
( 3 Lutego 2018)
Willingen Five: Stoch liderem turnieju!

Kamil Stoch po fenomenalnym skoku na odległość 142,5 metra wygrał piątkowe kwalifikacje w Willingen i tym samym został liderem turnieju Willingen Five. Drugie miejsce zajął Niemiec Richard Freitag, który uzyskał 139,5 metra i do Stocha stracił 1,9 punktu. Na trzecim miejscu eliminacje ukończył Norweg Daniel Andre Tande, który skoczył tyle samo co Kamil Stoch.
( 2 Lutego 2018)
Życiowy sukces Stefana Huli w Zakopanem!
(żródło: PZN fot własne)

Wspaniały występ polskich skoczków w sobotnim konkursie drużynowym rozpalił apetyty kibiców na równie dobre wyniki w rywalizacji indywidualnej. Jednak w niedzielę karty na Wielkiej Krokwi rozdawał wiatr. Komplet kibiców na skoczni oraz dziesiątki tysięcy pod zakopiańskim obiektem nie doczekało się triumfu żadnego z podopiecznych Stefana Horngachera. Loteryjne warunki wietrzne najmocniej odczuł lider biało-czerwonej kadry Kamil Stoch, który nie zdołał awansować do rundy finałowej.   W galerii fotoreportaż z konkursu
( 28 Stycznia 2018)
Historyczne zwycięstwo drużyny w Zakopanem!
(żródło: tekst A. Karczewska PZN)

To był prawdziwy nokaut w wykonaniu podopiecznych Stefana Horngachera, którzy pewnie zwyciężyli w sobotnim konkursie Pucharu Świata na Wielkiej Krokwi i tym samym po raz pierwszy w historii stanęli na najwyższym stopniu podium w Zakopanem. Drugie miejsce wywalczyła reprezentacja Niemiec, która do Polaków straciła prawie 25 punktów. Podium uzupełnili Norwegowie.   W galerii fotoreportaż z  zawodów
( 27 Stycznia 2018)
PŚ w skokach kwalifikacje wygrywa Kamil Stoch.

Kamil Stoch wygrał kwalifikacje do niedzielnego konkursu indywidualnego. Cała dziesiątka naszych reprezentantów  doskonale się zaprezentowała i uzyskała prawo startu w niedzielnym konkursie skoków. Kamil Stoch uzyskał odległość  137 m i zdystansował rywali..    W galerii fotoreportaż z kwalifikacji.
( 26 Stycznia 2018)
Leja w "30" Pucharu Kontynentalnego w Sapporo!

Krzysztof Leja po skokach na odległość 83,5 oraz 74 metry wywalczył 29. miejsce w piątkowych zawodach Pucharu Kontynentalnego w Sapporo. Zwycięstwo na Miyanomori odniósł Słoweniec Robert Kranjec (96 i 92,5 m), który zaledwie o 0,2 punktu pokonał Sondre Ringena z Norwegii, który dwukrotnie uzyskał 92,5 metra. Podium uzupełnił Austriak Daniel Huber, który lądował odpowiednio na 97 oraz 92 metrze.
Skład polskiej kadry na Puchar Świata w Zakopanem!

Już w najbliższy weekend najlepsi skoczkowie narciarscy na świecie po raz drugi tej zimy przyjadą do Polski, aby rywalizować w zawodach Pucharu Świata. W dniach 26-28 stycznia na zmodernizowanej Wielkiej Krokwi w Zakopanem rozegrane zostaną kwalifikacje, konkurs drużynowy oraz indywidualny. Polskę reprezentować będzie 11 biało-czerwonych. W składzie znaleźli się: Kamil Stoch, Piotr Żyła, Dawid Kubacki, Maciej Kot, Stefan Hula, Jakub Wolny, Tomasz Pilch, Bartosz Czyż, Paweł Wąsek, Klemens Murańka oraz Aleksander Zniszczoł.
( 24 Stycznia 2018)
Horngacher ogłosił skład na IO w Pjongczangu

Już nieco ponad dwa tygodnie pozostało do rozpoczęcia Zimowych Igrzysk Olimpijskich, których gospodarzem będzie południowokoreański Pjongczang. Po udanych dla Polaków Mistrzostwach Świata w lotach narciarskich Stefan Horngacher ogłosił skład polskiej reprezentacji na najważniejszą imprezę czterolecia. Trener naszych skoczków zdecydował, że na igrzyska pojedzie ta sama piątka zawodników, która rywalizowała w Oberstdorfie, czyli: Kamil Stoch, Piotr Żyła, Dawid Kubacki, Stefan Hula i Maciej Kot.
( 22 Stycznia 2018)
Miejska Strefa Kibica Pucharu Świata w skokach narciarskich zaprasza!
(żródło: A.Suchowian)

Baw się z nami, oglądając Puchar Świata w Skokach Narciarskich w centrum Zakopanego! Czekamy 27 i 28 stycznia na Kulturalnym Placu Niepodległości  – 100 metrów od Krupówek.
COC w Planicy: Karpiel dziewiąta w konkursie

Kamila Karpiel wywalczyła dziewiąte miejsce w niedzielnych zawodach Pucharu Kontynentalnego w Planicy. Polka w pierwszej serii uzyskała 82,5 metra, w drugiej wylądowała metr dalej i tym samym ukończyła zawody w czołowej "10". Drugie zwycięstwo w Planicy odniosła Austriaczka Daniela Iraschko-Stolz, która nie dała szans rywalkom i po skokach na odległość 94,5 oraz 96 metrów pewnie wygrała rywalizację.
( 21 Stycznia 2018)
FIS Cup w Zakopanem: Stefan Huber najlepszy!

Stefan Huber zdeklasował rywali w niedzielnych zawodach FIS Cup w Zakopanem i pewnie wygrał zmagania na Wielkiej Krokwi. Austriak po skokach na odległość 133 oraz 134,5 metra o prawie 13 punktów pokonał swojego rodaka Maximiliana Steinera (133,5 i 128,5 m). Podium uzupełnił Słoweniec Miran Zupancic, który lądował odpowiednio na 130 oraz 129 metrze. Najlepiej z reprezentantów Polski spisał się Bartosz Czyż, który w pierwszej serii uzyskał 126,5 metra, w finale wylądował na 124 metrze i tym samym konkurs ukończył na siódmej pozycji.
( 14 Stycznia 2018)
FIS Cup: Austriackie podium w Zakopanem

Reprezentanci Austrii zdominowali rywalizację w sobotnich zawodach FIS Cup, które rozegrane zostały na zmodernizowanej Wielkiej Krokwi w Zakopanem. Zwyciężył Maximilian Steiner, który w pierwszej serii uzyskał 140 metrów, natomiast w finale wylądował trzy metry bliżej i tym samym drugiego Stefana Hubera (138,5 i 137 m) pokonał o 1,2 punktu. Trzecie miejsce wywalczył Markus Rupitsch, który skakał odpowiednio 129,5 oraz 138,5 metra. Tuż za podium uplasował się najlepszy z Polaków Krzysztof Leja, reprezentant zakopiańskiego AZS-u.    W galerii fotoreportaż A. Karczewskiej z zawodów
( 13 Stycznia 2018)
Alpen Cup w Hinterzarten: Kinga Rajda na podium!

Kinga Rajda wywalczyła drugie miejsce w piątkowych zawodach Alpen Cup w Hinterzarten! Nasza skoczkini po skoku na odległość 102,5 metra była liderką po pierwszej serii, w finale wylądowała na 96 metrze i tym samym ukończyła konkurs na drugim stopniu podium. Zwycięstwo odniosła reprezentantka Słowenii Jerneja Brecl, która dwukrotnie lądowała na 100 metrze i o 2,5 punktu pokonała Polkę. Podium uzupełniła kolejna słoweńska skoczkini Katra Komar.
(1-15)(16-30)(31-45)(46-60)(61-75) »» Ostatni