START
powrót do strony głównej
     Galeria fotografii
fotografie sportowe
     Terminarz
kalendarium wydarzeń sportowych
     Wyniki
tabele z wynikami zawodów, etc...
Podhale-Sport
Sport UM Zakopane
Sport UG Biały Dunajec
Sport Bukowina Tatrzańska
Sport UG Czarny Dunajec
Sport UG Poronin
Sport UG Jabłonka
Zakopiańska Liga Biegowa
Sport i zdrowie
EUROPEAN CLIMBING ROUTE
Szkoła Mistrzostwa Sportowego
Sportowcy Podhala
Plebiscyt Najlepszy Sportowiec Podhala
LOTOS CUP
Igrzyska STO
Igrzyska lekarskie
ZIMOWE IGRZYSKA POLONIJNE
Olimpiada młodzieży
Igrzyska Olimpijskie Mistrzostwa Swiata
Tour De Pologne Maratony LANG TEAM
Uniwersjady, MS Juniorów ZIOM
COS Zakopane
Obiekty Sportowe
Rozmaitości
 Kluby sportowe
REDAKCJA
Linki
Zapowiedzi

Dyscypliny
Biathlon
Biegi narciarskie
Dart
Hokej
Kajakarstwo
Konkurencje konne
Koszykówka
Kręgle
Lekkoatletyka
Łyżwiarstwo
Narty
 Piłka nożna
Piłka ręczna
Pływanie
Podnoszenie ciężarów
Rowery
 Siatkówka
Ski-Alpinizm
 Skoki narciar. i kombinacja
  Skoki
  Kombinacja
Snowboard
Sporty extremalne
Sporty motocyklowe
Sporty pożarnicze
Sporty samochodowe
Sporty samolotowe
 Sporty walki
Strzelectwo
Tenis ziemny i stołowy
Unihokej
Wędkarstwo
Wspinaczka
Żeglarstwo

Partnerzy
    Zakopane      


UG Czarny Dunajec  UG Jabłonka
  

     wyniki-skoki


 
Gabinet Terapii
   
   Keti   Skijumping
Montano
  AZS-Zakopane  


TZN Zakopane

KS Pieniny
  mecze na żywo
wyniki na żywo
 

Skoki
Inauguracja sezonu ponownie w Wiśle
(żródło: A.Karczewska PZN)

 Rada Międzynarodowej Federacji Narciarskiej zatwierdziła kalendarze zawodów FIS Grand Prix i Pucharu Świata w skokach narciarskich na sezon 2020/2021. Inauguracja zarówno sezonu letniego, jak i zimowego planowana jest tradycyjnie na Skoczni im. Adama Małysza w Wiśle-Malince. Wstępnie pierwsze letnie konkursy mają zostać rozegrane w dniach 21-23 sierpnia 2020 roku. Natomiast początek sezonu zimowego zaplanowany jest na trzeci weekend listopada, tj. 20-22 listopada 2020 roku.
( 4 Czerwca 2020)
Mistrzostwa Świata w lotach narciarskich przełożone na grudzień
(żródło: A.Karczewska PZN)

 Rada FIS oficjalnie zatwierdziła nowy termin Mistrzostw Świata w lotach narciarskich, które w marcu miały odbyć się w Planicy, ale w związku z pandemią koronawirusa zostały odwołane. O medale czempionatu najlepsi na świecie lotnicy powalczą na Letalnicy w drugi weekend grudnia, tj. 11-13 grudnia 2020 roku.
( 4 Czerwca 2020)
"Skoczkowie. Przerwany lot" - książka Dariusza Jaronia
(żródło: A.Karczewska PZN/ mat prasowy)

 Tak jak polski himalaizm nie zaczął się od Wandy Rutkiewicz i Jerzego Kukuczki, tak polskie sporty zimowe nie nastały wraz z Wojciechem Fortuną, Adamem Małyszem czy Justyną Kowalczyk. Jeszcze przed II wojną światową mieliśmy zawodników zaliczanych do światowej elity.
( 17 Marca 2020)
Puchar Świata w skokach narciarskich zakończony!
(żródło: A.Karczewska PZN)

 W czwartkowe popołudnie Walter Hofer ogłosił, że zawody Pucharu Świata w skokach narciarskich w norweskim Trondheim i Vikersund, które odbywają się w ramach turnieju Raw Air, zostają odwołane. Tym samym dobiegł końca sezon Pucharu Świata 2019/2020. Decyzją Międzynarodowej Federacji Narciarskiej (FIS) Mistrzostwa Świata w lotach narciarskich, które w kolejnym tygodniu miały odbyć się w słoweńskiej Planicy, zostaną przełożone na kolejny sezon. 
( 12 Marca 2020)
Raw Air w Trondheim: R. Kobayashi najlepszy w prologu, Żyła drugi, upadek Leyhe
(żródło: skijumping.pl)

 Ryoyu Kobayashi wygrał prolog do czwartkowego konkursu Raw Air na skoczni Granasen (HS138) w Trondheim. Reprezentant Japonii oddał skok na odległość 135 metrów. Drugie miejsce zajął Piotr Żyła (135 m). Polacy w komplecie awansowali do zawodów, a liderem turnieju pozostał Kamil Stoch. Groźnie wyglądający upadek zaliczył Niemiec Stephan Leyhe, który opuścił zeskok za pomocą opieki medycznej.
( 12 Marca 2020)
Raw Air w Lillehammer: 36. wygrana Kamila Stocha! Polak liderem turnieju!
(żródło: skijumping.pl)

 Kamil Stoch dogonił Janne Ahonena! Reprezentant Polski odniósł 36. zwycięstwo w karierze w zawodach Pucharu Świata, triumfując w konkursie Raw Air w Lillehammer (HS140)! Trzykrotny mistrz olimpijski wygrał dzięki próbom na odległość 131,5 m i 139,5 m, dzięki czemu został nowym liderem norweskiego turnieju. Punktowało czterech Biało-Czerwonych.
( 10 Marca 2020)
Raw Air w Lillehammer: Triumf Petera Prevca, Kamil Stoch siódmy
(żródło: Skijumping.pl)

 Peter Prevc został zwycięzcą poniedziałkowego konkursu indywidualnego Raw Air na skoczni w Lillehammer (HS140). Reprezentant Słowenii triumfował dzięki skokom na odległość 132 m oraz 125,5 m. Najlepszy z Polaków, Kamil Stoch był siódmy. Do finału awansowało trzech Polaków.
( 10 Marca 2020)
Konkursy Pucharu Kontynentalnego w Zakopanem odwołane!
(żródło: PZN)

 W imieniu Komitetu Organizacyjnego Pucharu Kontynentalnego w Zakopanem pragnę przekazać Państwu informację, że w świetle zagrożenia rozprzestrzenianiem się koronawirusa SARS-CoV-2, Państwowy Powiatowy Inspektorat Sanitarny w Zakopanem przekazał w dniu 09.03.2020r., Komitetowi Organizacyjnemu rekomendacje dotyczące odwołania FIS Pucharu Kontynentalnego w skokach narciarskich, planowanego na 14-15.03.2020r. w Zakopanem. Rekomendacje zostały podtrzymane przez władze miasta Zakopane oraz Starostwo Powiatowe w Zakopanem. W związku z powyższymi faktami, Komitet Organizacyjny został zmuszony do podjęcia decyzji o odwołaniu Pucharu Kontynentalnego w skokach narciarskich planowanego w dniach 14-15.03.2020r. w Zakopanem.  
( 9 Marca 2020)
Raw Air w Oslo: Pewny triumf Norwegów, Polska tuż za podium
(żródło: skijumping.pl)

 Reprezentacja Norwegii wygrała konkurs drużynowy turnieju Raw Air w Oslo (HS134). Ekipa Alexandra Stoeckla pokonała zespoły Niemiec oraz Słowenii. Polacy zajęli czwarte miejsce.
( 7 Marca 2020)
Raw Air w Oslo: Schmid wygrywa prolog, Żyła piąty.
(żródło: skijumping.pl)

 Constantin Schmid został zwycięzcą piątkowego prologu Raw Air do niedzielnego konkursu indywidualnego na skoczni w Oslo (HS134). Reprezentant Niemiec, który oddał skok na odległość 130 metrów, został tym samym pierwszym liderem tegorocznej edycji turnieju. Piąte miejsce zajął Piotr Żyła (126 m). Awans do zawodów wywalczyło pięciu Polaków.
( 6 Marca 2020)
PŚ w Lahti: Geiger wygrywa jubileuszowy konkurs, Żyła szósty
(żródło: skijumping.pl)

 Karl Geiger został zwycięzcą jubileuszowego, tysięcznego konkursu indywidualnego Pucharu Świata, rozgrywanego na skoczni w Lahti (HS130). Reprezentant Niemiec wygrał dzięki próbom na odległość 122,5 metra oraz 130 metrów. Szóste miejsce zajął Piotr Żyła. Pucharowe punkty zdobyło trzech Polaków.
( 1 Marca 2020)
PK w Renie: Leitner wygrywa, Kot czwarty.
(żródło: skijumping.pl)

 Clemens Leitner zwyciężył w sobotnim konkursie Pucharu Kontynentalnego w norweskiej Renie (HS139). Reprezentant Austrii wygrał dzięki skokom na odległość 135,5 m oraz 134,5 m. Czwarte miejsce zajął Maciej Kot. Polacy w komplecie awansowali do finału.
( 29 Lutego 2020)
PŚ w Lahti: Zwycięstwo Niemców, Polska szósta.
(żródło: skijumping.pl)

 Reprezentacja Niemiec odniosła triumf w sobotnim konkursie drużynowym Pucharu Świata na skoczni w Lahti (HS130). Zawodnicy Stefana Horngachera pokonali ekipy Słowenii oraz Austrii. Polacy zajęli szóste miejsce.
( 29 Lutego 2020)
PŚ w Lahti: Stefan Kraft ponownie najlepszy, Stoch i Kubacki w czołówce
(żródło: skijumping.pl)

 Stefan Kraft został zwycięzcą piątkowego konkursu indywidualnego Pucharu Świata na skoczni w Lahti (HS130). Reprezentant Austrii wygrał dzięki dwóm skokom na odległość 129,5 metra. Drugie miejsce zajął Karl Geiger, a trzeci był Daniel Andre Tande. Piąty był Kamil Stoch, a szósty Dawid Kubacki. Pozostali Polacy nie awansowali do finału.
( 28 Lutego 2020)
PK w Predazzo: Maciej Kot znów najlepszy!
(żródło: skijumping.pl)

 Podobnie jak w sobotę, również i w niedzielę Maciej Kot zwyciężył w zawodach Pucharu Kontynentalnego na normalnej skoczni w Predazzo (HS104)! Reprezentant Polski odniósł wygraną dzięki próbom na odległość 103 oraz 104 metrów. Drugi był Austriak Clemens Aigner, a trzeci Słoweniec Mark Hafnar. W finale wystąpiło trzech Biało-Czerwonych.
( 23 Lutego 2020)
Archiwum
(1-15)(16-30)(31-45)(46-60)(61-75) »» Ostatni

 
  
 
  
  
 
 
  
 

Copyright © MATinternet & Podhale-Sport - ZAKOPANE 1999-2020