Maciej Kot zwycięzcą kwalifikacji! Żyła na drugim miejscu

Tuż po godz. 11.00 rozpoczęła się seria kwalifikacyjna do dzisiejszego konkursu Pucharu Świata w Wiśle Malince. Zwycięzcą został Maciej Kot, który uzyskał 134,5 metra, natomiast najdłuższy skok oddał Anders Barda, który wylądował na 140 metrzel. Podczas wieczornego konkursu zobaczymy 10 Polaków.   W galerii kilka  fot  A. Kosman z zawodów
( 15 Stycznia 2015)
Łukasz Kruczek ogłosił skład na zawody Pucharu Świata w Wiśle
(żródło: A.Karczewska PZN)

Dwunastu reprezentantów Polski wystartuje w kwalifikacjach do konkursu Pucharu Świata, który 15 stycznia rozegrany zostanie na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle-Malince. Po wtorkowym treningu na wiślańskim obiekcie Łukasz Kruczek ogłosił nazwiska zawodników, którzy powalczą w czwartkowych kwalifikacjach do pierwszego w tym sezonie konkursu Pucharu Świata w Polsce. Przed polskimi kibicami będą mieli okazję zaprezentować się skoczkowie z Kadr A, B, Juniorów, a także spoza kadry.
( 14 Stycznia 2015)
FIS Cup w Zakopanem: Jakub Kot na piątym miejscu

Reprezentant Niemiec - Michael Dreher zwyciężył w jednoseryjnym konkursie FIS Cup w Zakopanem. Najlepiej z Biało-Czerwonych zaprezentował się Jakub Kot, który po skoku na odległość 127 metrów uplasował się na piątym miejscu.
( 11 Stycznia 2015)
PK w Wiśle: Maciej Kot wygrywa, podium dla Polaków!
(żródło: A. Kosman PZN)

Ze względu na zmienne warunki wietrzne organizatorzy zdecydowali się przeprowadzić tylko jedną serię drugiego konkursu Pucharu Kontynentalnego w Wiśle. Dziś reprezentanci Polski nie mieli sobie równych, zajmując trzy czołowe miejsca. Konkurs wygrał Maciej Kot, drugą lokatę zajął Klemens Murańka, a na najniższym stopniu podium stanął Dawid Kubacki.   W galerii kilka fot z zawodów nadesłanych przez A. Kosman PZN
PK w Wiśle: Jan Ziobro zwycięzcą sobotniego konkursu!

Jan Ziobro zwyciężył w sobotnim, jednoseryjnym konkursie Pucharu Kontynentalnego w Wiśle. Polak najlepiej poradził sobie z trudnymi warunkami, które panowały na skoczni i o 0,6 punktu wyprzedził drugiego z Polaków - Klemensa Murańkę. Na najniższym stopniu podium stanął natomiast reprezentant Niemiec - Andreas Wank.
( 10 Stycznia 2015)
FIS Cup: Andrzej Stękała triumfuje w Zakopanem

Andrzej Stękała zdeklasował rywali i wygrał sobotnie zawody FIS Cup, rozgrywane na Wielkiej Krokwi w Zakopanem. Drugie miejsce zajął Austriak Dawid Zauner, natomiast na najniższym stopniu podium stanął kolejny z Biało-Czerwonych - Łukasz Podżorski. Liderem cyklu pozostaje Andrzej Stękała.
Zmiany w programie Puchatru Kontynentalnego w Wiśle

Dziś rano jury Pucharu Kontynentalnego w skokach narciarskich w Wiśle podjęło decyzję o wprowadzeniu zmian do programu zawodów w związku z niekorzystnymi prognozami pogody (silny wiatr). Sobotni konkurs (10 stycznia 2015) rozpocznie się o trzy godziny wcześniej - o 11:00 zamiast o 14:00. Poprzedzi go seria próbna przeprowadzona o godzinie 10:00.
( 9 Stycznia 2015)
Zniszczoł i Żyła na czołowych miejscach w kwalifikacjach
(żródło: A. Karczewska PZN)

Aleksander Zniszczoł i Piotr Żyła pewnie awansowali do pierwszego w tym sezonie konkursu Pucharu Świata w lotach narciarskich. W kwalifikacjach na skoczni Kulm w Bad Mitterndorf nasi reprezentanci uplasowali się na czołowych miejscach: Zniszczoł zajął 11. pozycję, natomiast Żyła ukończył eliminacje na 12. pozycji. Zwycięstwo w kwalifikacjach skokiem na odległość 207 metrów zapewnił sobie Słoweniec - Jurij Tepes.
Już w ten weekend zawody FIS Cup na Wielkiej Krokwi

Najbliższy weekend obfituje w emocje związane ze skokami narciarskimi. Także w Polsce rozegrane zostaną międzynarodowe zawody w tej dyscyplinie sportu. Oprócz Wisły organizującej Puchar Kontynentalny, także Zakopane przygotowuje się na przyjazd skoczków z całego świata, rywalizujących w konkursach FIS Cup.
( 8 Stycznia 2015)
Puchar Kontynentalny w Wiśle z udziałem skoczków z Kadry A

Przed nami weekend ze skokami w Wiśle. Tym razem odbędzie się rywalizacja w ramach cyklu Pucharu Kontynentalnego. Na belce startowej zobaczymy dwunastu polskich skoczków, m.in. podopiecznych trenera Łukasza Kruczka: Dawida Kubackiego, Macieja Kota, Klemensa Murańkę oraz Jana Ziobrę.
Kamil Stoch 10. w 63. Turnieju Czterech Skoczni!

Kamil Stoch zajął 15. miejsce w ostatnim konkursie 63. Turnieju Czterech Skoczni w Bischofshofen i tym samym nasz Mistrz ukończył cały turniej na 10. pozycji. Pierwsze zwycięstwo w swojej karierze w zawodach Pucharu Świata odniósł Austriak - Michael Hayboeck, natomiast triumf w 63. TCS zapewnił sobie kolejny z Austriaków, 22-letni Stefan Kraft.
( 6 Stycznia 2015)
TCS: Żyła dziewiąty w kwalifikacjach! Pięciu Polaków w konkursie

Pięciu Biało-Czerwonych awansowało do ostatniego konkursu 63. Turnieju Czterech Skoczni w Bischofshofen. Najlepiej z Polaków na skoczni im. Paula Ausserleitnera zaprezentował się Piotr Żyła, który po skoku na odległość 135 metrów zajął w kwalifikacjach dziewiąte miejsce. Oprócz Żyły w jutrzejszym konkursie zobaczymy: 13. Kamila Stocha, 21. Dawida Kubackiego, 48. Bartłomieja Kłuska oraz 49. Aleksandra Zniszczoła. Ponownie zwyciężył Austriak – Michael Hayboeck, który pewnie wygrał kwalifikacje na skoczni Bischofshofen.
( 5 Stycznia 2015)
Czterech polskich skoczków punktuje w Innsbrucku!

Za nami trzecia odsłona 63. Turnieju Czterech Skoczni - konkurs skoków narciarskich w austriackim Innsbrucku. W pierwszej serii najlepiej zaprezentowali się Niemiec Richard Freitag i Austriak Stefan Kraft, sklasyfikowani ex aequo na pierwszym miejscu. W drugiej Freitag nie dał rywalowi szans i w pięknym stylu zwyciężył na Bergisel. Skład podium uzupełnili drugi Kraft i trzeci ex aequo Simon Ammann i Noriaki Kasai. Na starcie zawodów stanęło czterech Polaków i wszyscy oddali bardzo dobre skoki, awansując do finałowej serii. Najlepszy wynik uzyskał Kamil Stoch, plasując się na siódmym miejscu.
( 4 Stycznia 2015)
Krzysztof Leja najlepszy w Mistrzostwach TZN
(żródło: A.Karczewska PZN A.Kosman PZN)

3 stycznia na Wielkiej Krokwi w Zakopanem odbyły się Mistrzostwa Tatrzańskiego Związku Narciarskiego. W konkursie skoków narciarskich zwyciężył zawodnik Kadry Juniorów - Krzysztof Leja. Na drugim stopniu podium uplasował się Stanisław Biela, natomiast trzecie miejsce zajął Andrzej Zapotoczny. A tuż za podium uplasowali się: były kombinator norweski - Andrzej Gąsienica oraz skoczkowie Kadry Juniorów - Adam Ruda i Andrzej Stękała.
TCS: Żyła 10 w kwalifikacjach! Czterech Polaków w konkursie

Czterech naszych reprezentantów awansowało do niedzielnego, trzeciego konkursu 63. Turnieju Czterech Skoczni w austriackim Innsbrucku. Najlepiej z Biało-Czerwonych w sobotnich kwalifikacjach na Bergisel spisał się Piotr Żyła, który uzyskał 121,5 metra i uplasował się na 10. miejscu. Oprócz Żyły w konkursie zobaczymy: 13. Kamila Stocha, 41. Aleksandra Zniszczoła oraz 43. Dawida Kubackiego. W kwalifikacjach zwyciężył lider klasyfikacji generalnej Pucharu Świata, Austriak - Michael Hayboeck.