TCS: Żyła dziewiąty w kwalifikacjach! Pięciu Polaków w konkursie
 dodano: 5 Stycznia 2015    (źródło: A.Karczewska PZN)

Pięciu Biało-Czerwonych awansowało do ostatniego konkursu 63. Turnieju Czterech Skoczni w Bischofshofen. Najlepiej z Polaków na skoczni im. Paula Ausserleitnera zaprezentował się Piotr Żyła, który po skoku na odległość 135 metrów zajął w kwalifikacjach dziewiąte miejsce. Oprócz Żyły w jutrzejszym konkursie zobaczymy: 13. Kamila Stocha, 21. Dawida Kubackiego, 48. Bartłomieja Kłuska oraz 49. Aleksandra Zniszczoła. Ponownie zwyciężył Austriak – Michael Hayboeck, który pewnie wygrał kwalifikacje na skoczni Bischofshofen.

Późnym popołudniem na skoczni im. Paula Ausserleitnera odbyły się kwalifikacje do ostatniego konkursu 63. Turnieju Czterech Skoczni w Bischofshofen. Na skoczni o awans do jutrzejszych zawodów walczyło 75 zawodników, w tym sześciu Biało-Czerwonych. Jako pierwszy z Polaków na belce usiadł Bartłomiej Kłusek. Skoczek z Buczkowic uzyskał 119 metrów i zapewnił sobie awans do wtorkowego konkursu, zajmując w eliminacjach 48. miejsce. Niestety w czwartym konkursie 63. Turnieju Czterech Skoczni nie wystartuje Krzysztof Biegun, który w eliminacjach uzyskał 116,5 metra i ukończył rywalizację na 54. pozycji. W konkursie zobaczymy również Aleksandra Zniszczoła, który uzyskał 120 metrów i zajął 49. miejsce. Bardzo dobrze na skoczni im. Paula Ausserleitnera spisał się dzisiaj Dawid Kubacki. 24-latek skoczył 126,5 metra i w kwalifikacjach uplasował się na bardzo dobrej, 21. pozycji. O trzy metry dłuższy skok od swojego kolegi z Kadry oddał Kamil Stoch, który po raz trzeci w tym turnieju ukończył kwalifikacje na 13. miejscu. Znakomicie po raz kolejny w kwalifikacjach zaprezentował się Piotr Żyła. Wiślanin oddał skok na odległość 135 metrów i zajął bardzo dobrą, dziewiątą pozycję.

Po raz kolejny w kwalifikacjach karty rozdawali Austriacy. Zwycięstwo skokiem na odległość 137,5 metra zapewnił sobie ponownie Michael Hayboeck, natomiast tuż za nim uplasował się jego przyjaciel – Stefan Kraft, który skoczył 136,5 metra. Najdłuższy skok dzisiaj oddał Norweg – Anders Jacobsen (139,5 m), który uplasował się w eliminacjach tuż za najlepszą dwójką.

Większość naszych zawodników czeka jutro niełatwe zadanie, bowiem Aleksander Zniszczoł oraz Bartłomiej Kłusek będą rywalizować z najlepszymi zawodnikami dzisiejszych kwalifikacji. Zniszczoł powalczy ze Stefanem Kraftem, natomiast Kłusek będzie musiał stawić czoła Andersowi Jacobsenowi. Natomiast z nieobliczalnym rosyjskim skoczkiem Dimitri Vassiliewem o awans do serii finałowej powalczy Dawid Kubacki. Kamil Stoch zmierzy się z Niemcem – Marinusem Krausem, a Piotr Żyła będzie rywalizował z Ilmirem Hazetdinowem.

Źródło: Anna Karczewska / PZN