Raw Air w Lillehammer: Granerud wygrywa prolog i zostaje liderem turnieju, Stoch szósty
(żródło: skijumping.pl)

Halvor Egner Granerud zwyciężył w prologu do wtorkowego konkursu indywidualnego Raw Air na skoczni Lysgaardsbakken (HS140) w Lillehammer. Reprezentant Norwegii wygrał po skoku na odległość 142 metrów i tym samym objął prowadzenie w turnieju. Szóste miejsce zajął Kamil Stoch (129 m). Polacy w komplecie awansowali do zawodów.
( 14 Marca 2023)
Raw Air w Oslo: Zwycięstwo Krafta, Kubacki trzeci!

Stefan Kraft wygrał niedzielny konkurs indywidualny Raw Air na Holmenkollbakken (HS134) w Oslo i umocnił się na prowadzeniu w turnieju. Reprezentant Austrii zwyciężył dzięki skokom na odległość 130,5 m oraz 131,5 m. Drugie miejsce zajął Anze Lanisek, a na trzeciej pozycji konkurs ukończył Dawid Kubacki Pucharowe punkty zdobyło czterech Polaków.
( 12 Marca 2023)
PK w Zakopanem: Drugi konkurs dla Aschenwalda, Murańka tuż za podium

Philipp Aschenwald wygrał drugi niedzielny konkurs Pucharu Kontynentalnego na Wielkiej Krokwi (HS140) w Zakopanem. Reprezentant Austrii zwyciężył po skokach na odległość 136 m oraz 133,5 m. Drugie miejsce zajął Felix Hoffmann, a trzecie Markus Mueller. Tuż za podium rywalizację zakończył Klemens Murańka. Pucharowe punkty zdobyło ośmiu Polaków. Po zawodach swój ostatni skok oddał kończący karierę Stefan Hula.
Clemens Leitner został zwycięzcą pierwszego niedzielnego konkursu Pucharu Kontynentalnego na Wielkiej Krokwi

Clemens Leitner został zwycięzcą pierwszego niedzielnego konkursu Pucharu Kontynentalnego na Wielkiej Krokwi (HS140) w Zakopanem. Reprezentant Austrii triumfował dzięki skokom na odległość 136,5 m oraz 144,5 m. Drugie miejsce zajął Felix Hoffmann, a trzecie Benjamin Oestvold. Siódmy był najlepszy z Polaków, Klemens Murańka. Pucharowe punkty zdobyło ośmiu Biało-Czerwonych.
Raw Air w Oslo: Granerud zwycięzcą prologu, Kraft nowym liderem turnieju
(żródło: Skijumping.pl)

Halvor Egner Granerud wygrał prolog do niedzielnego konkursu indywidualnego Raw Air na Holmenkollbakken (HS134) w Oslo. Reprezentant Norwegii triumfował po skoku na odległość 131 metrów. Piąte miejsce zajął Kamil Stoch (129,5 m). Awans do zawodów wywalczyło pięciu Polaków. Nowym liderem turnieju został Austriak Stefan Kraft.
Raw Air w Oslo: Lanisek wygrywa i zostaje nowym liderem turnieju, Kubacki dziewiąty

Anze Lanisek został zwycięzcą sobotniego konkursu indywidualnego Raw Air na skoczni Holmenkollbakken (HS134) w Oslo. Reprezentant Słowenii oddał skoki na odległość 133 m i 139,5 m, dzięki czemu został nowym liderem turnieju. Drugie miejsce zajął Stefan Kraft, a trzecie Karl Geiger. Najlepszy z Polaków, Dawid Kubacki był dziewiąty. Awans do finału wywalczyło trzech Polaków.
( 11 Marca 2023)
Raw Air w Oslo: Dawid Kubacki zwycięzcą prologu i pierwszym liderem turnieju!

Dawid Kubacki wygrał piątkowy prolog na Holmenkollbakken (HS134) w Oslo, rozpoczynający rywalizację w tegorocznej edycji turnieju Raw Air. Reprezentant Polski zwyciężył dzięki próbie na odległość 125 metrów. Szóste miejsce zajął Kamil Stoch (122,5 m). Biało-Czerwoni w komplecie awansowali do sobotniego konkursu.
( 10 Marca 2023)
FC w Zakopanem: Hamann wygrywa finałowy konkurs, Lienher cały cykl

Martin Hamann zwyciężył w jednoseryjnym, finałowym konkursie FIS Cup w sezonie 2022/2023 na Wielkiej Krokwi (HS140) w Zakopanem. Reprezentant Niemiec w swojej próbie uzyskał 135,5 metra. Drugie miejsce zajął Francuz Mathis Contamine, a trzeci był Austriak Markus Rupitsch. Pucharowe punkty zdobyło siedmiu Polaków, a najwyższe miejsce - piąte - wywalczył Marcin Wróbel. Triumfatorem klasyfikacji generalnej cyklu został Austriak Maximilian Lienher.
FC w Zakopanem: Tomasiak wygrywa, Joniak drugi!

16-letni Kacper Tomasiak wygrał czwartkowe zawody FIS Cup na Wielkiej Krokwi (HS140) w Zakopanem! Reprezentant Polski triumfował dzięki skokom na odległość 136,5 m oraz 137 m. Drugie miejsce zajął Klemens Joniak, a trzeci był Austriak Maximilian Lienher. Awans do finału wywalczyło siedmiu Biało-Czerwonych.
( 9 Marca 2023)
PŚ w Rasnovie: Niemcy najlepszym duetem, Polska piąta

Reprezentacja Niemiec w składzie Karl Geiger i Andreas Wellinger wygrała niedzielny konkurss duetów Pucharu Świata na skoczni Trambulina Valea Carbunarii (HS97) w Rasnovie. Drugie miejsce w zawodach wywalczyli Słoweńcy - Maksim Bartolj i Ziga Jelar, a trzecie Austriacy - Philipp Aschenwald i Clemens Aigner. Na piątej pozycji rywalizację zakończyli Polacy - Kacper Juroszek i Tomasz Pilch.
( 19 Lutego 2023)
PŚ w Rasnovie: Kolejne zwycięstwo Wellingera, Polacy z punktami

Andreas Wellinger został triumfatorem sobotniego konkursu Pucharu Świata na skoczni Trambulina Valea Carbunarii (HS97). Reprezentant Niemiec oddał skoki na odległość 94 m oraz 99 m. Drugie miejsce zajął Ziga Jelar, a trzeci był Karl Geiger. Polacy w komplecie awansowali do finału. Najlepszy z nich, Tomasz Pilch zakończył rywalizację na dwunastej pozycji.
( 18 Lutego 2023)
PŚ w Rasnovie: Wellinger triumfuje w prologu, Juroszek piętnasty

Andreas Wellinger wygrał piątkowy prolog przed weekendowymi zawodami Pucharu Świata na skoczni Trambulina Valea Carbunarii (HS97) w Rasnovie. Reprezentant Niemiec w swojej próbie poszybował na odległość 92 metrów. Najlepszy z Polaków, Kacper Juroszek (86,5 m) zajął piętnaste miejsce.
PŚ w Rasnovie bez czołowych Polaków

Najlepsi polscy skoczkowie nie wystąpią w najbliższych zawodach Pucharu Świata, zaplanowanych na 18-19 lutego w rumuńskim Rasnovie (HS97). Informację przekazał trener Thomas Thurnbichler w rozmowie z Eurosportem po zakończeniu niedzielnego konkursu w Lake Placid. Biało-Czerwoni będą przygotowywali się do nadchodzących wielkimi krokami mistrzostw świata w Planicy.
( 12 Lutego 2023)
PŚ w Lake Placid: Granerud wraca na szczyt, Kubacki siódmy

Halvor Egner Granerud wygrał niedzielny konkurs indywidualny Pucharu Świata na Mackenzie Intervale Ski Jump (HS128) w Lake Placid. Reprezentant Norwegii zwyciężył po skokach na odległość 125 m oraz 134 m. Drugie miejsce zajął Andreas Wellinger, a trzecie Stefan Kraft. Awans do finału wywalczyło trzech Polaków. Najlepszy z nich, Dawid Kubacki ukończył zawody na siódmej pozycji.
W Klingenthal w niedzielę lepiej niż w sobotę
(żródło: A.Karczewska PZN)

Sześciu Polaków zdobyło punkty w sobotę, dzień później – w niedzielę – punktowało pięciu. Ilość nie poszła jednak w parze z jakością i dlatego weekendowych konkursów Pucharu Kontynentalnego w Klingenthal nie można zaliczyć do specjalnie udanych w wykonaniu biało-czerwonych.
Pierwszy «« (76-90)(91-105)(106-120)(121-135)(136-150) »» Ostatni