LGP w Niżnym Tagile: Jakub Janda wygrywa, Biegun na podium!

Jakub Janda wygrał niedzielny konkurs Letniej Grand Prix w Niżnym Tagile. Czech zwycięstwo zapewnił sobie skokami na 129 oraz 127m. Na drugim stopniu podium stanął Jernej Damjan (126,5 i 127,5m), a trzecie miejsce zajęli ex aequo Krzysztof Biegun (127 i 125m) oraz Anders Bardal (126,5 i 125,5m).
( 15 Września 2013)
LGP w Niżnym Tagile: Bardal wygrywa przed Hilde, Stefan Hula czwarty, Jan Ziobro szósty

Anders Bardal wygrał dzisiejsze zawody Letniej Grand Prix w Niżnim Tagile (HS 100). Triumfator klasyfikacji generalnej Pucharu Świata 2011/2012 wyprzedził nieznacznie swojego rodaka - Toma Hilde. Na trzecim miejscu uplasował się Jakub Janda, a tuż za podium - Stefan Hula. Jan Ziobro był szósty
Miętus i Wantulok najlepsi w Pucharze Prezesa PZN
(żródło: A. Kosman PZN)

Zwycięstwem Krzysztofa Miętusa zakończył się trzeci, a zarazem ostatni z cyklu konkurs o Puchar Prezesa PZN na skoczni w Wiśle Malince (HS 134). Zawodnik klubu AZS Zakopane po dwóch bardzo dalekich skokach na odległość 127,5m i 125,5m wyprzedził drugiego Jakuba Kota (127m, 125m) i trzeciego Rafała Śliża (131m, 120m). Starszy z braci Miętusów wygrał także cały cykl zawodów. Wśród kombinatorów norweskich zwycięstwo w trzecich zawodach, a także w klasyfikacji generalnej przypadło w udziale Mateuszowi Wantulokowi z AZS AWF Katowice.   W galerii fotoreportaż A . Kosman z zawodów
( 14 Września 2013)
Jan Ziobro mistrzem Polski na Wielkiej Krokwi.

Zawodnik zakopiańskiego WKS Jan Ziobro wywalczył na Wielkiej Krokwi tytuł Mistrza Polski w skokach narciarskich. Wicemistrzem został Maciej Kot AZS Zakopane  a brąz przypadł Dawidowi Kubackiemu. TS Wisła Zakopane)  W galerii fotoreportaż z mistrzostw.!!!!
( 8 Września 2013)
VII Puchar Solidarności wygrywa Bartłomiej Kłusek

Bartłomiej Kłusek wygrał sobotni VII Puchar Solidarności w skokach narciarskich, który został rozegrany na Wielkiej Krokwi w Zakopanem.  Drugie miejsce zajął Jan Ziobro a trzecie Piotr Żyła. Zawody rozgrywane są pod honorowym patronatem Izabeli i Adama Małyszów.    W galerii fotoreportaż z konkursu.!!!!
( 7 Września 2013)
Dawid Kubacki zdobywa tytuł Mistrza Polski w Szczyrku

Po raz pierwszy w karierze mistrzem Polski w skokach narciarskich został Dawid Kubacki. Skład podium uzupełniło dwóch dziewiętnastolatków: Klemens Murańka oraz Krzysztof Biegun, którzy uzyskując jednakową notę, zajęli ex aequo drugie miejsce.     W galerii kilka fot A. Kosman  z mistrzostw!!!
( 1 Września 2013)
Gąsienica-Kotelnicki wygrywa w Pucharze Prezesa PZN

Niespodziewanym zwycięstwem Wojciecha Gąsienicy-Kotelnickiego zakończył się drugi tego lata konkurs Pucharu Prezesa Polskiego Związku Narciarskiego. Skoczek startujący w barwach klubu KS Chochołów pozostawił w pokonanym polu m.in. kadrowiczów Krzysztofa Miętusa i Stefana Hulę. Nowym liderem klasyfikacji generalnej został starszy z braci Miętusów.   W galerii fotoreportaż A. Kosman z zawodów!!
( 24 Sierpnia 2013)
LGP w Hakubie: Kasai i Damjan triumfują, Ziobro 3.

Jernej Damjan oraz Noriaki Kasaki podzielili się zwycięstwem w sobotnim konkursie Letniej Grand Prix w japońskiej Hakubie. Na trzecim stopniu podium, ze stratą zaledwie jednej dziesiętnej punktu stanął Jan Ziobro.
Krzysztof Biegun wygrywa zawody Grand Prix w Hakubie!

Reprezentant Polski Krzysztof Biegun zwyciężył w rozgrywanych w Hakubie zawodach FIS Grand Prix w skokach narciarskich. Znakomity skok w drugiej serii pozwolił mu na awans z ósmego na pierwsze miejsce. To był bardzo dobry dzień dla naszych skoczków - w czołowej dziesiątce znaleźli się również Jan Ziobro, Klemens Murańka, Aleksander Zniszczoł i Bartłomiej Kłusek.
( 23 Sierpnia 2013)
Adam Ruda wygrywa FIS Cup w Zakopanem

Adam Ruda znakomicie zaprezentował się podczas zawodów FIS Cup w skokach narciarskich rozgrywanych w Zakopanem. Nasz skoczek w sobotę uplasował się na drugiej pozycji, a dzisiaj zdecydowanie zwyciężył, wyprzedzając Słowaka Tomasa Zmoraya. Na podium wskoczył także drugi z naszych reprezentantów Przemysław Kantyka.
( 18 Sierpnia 2013)
LGP w Einsiedeln: Kamil Stoch wygrywa, Maciej Kot drugi!

Konkurs Letniej Grand Prix na skoczni im. Andreasa Kuettela w Einsiedeln wygrał Kamil Stoch. Polak zapewnił sobie zwycięstwo skokami na odległość 116 i 113 metrów, za które otrzymał łączną notę 263,7 punktu.
Dwóch Polaków na podium FIS Cup w Zakopanem

Tomas Zmoray ze Słowacji zwyciężył w jednoseryjnym, loteryjnym konkursie FIS Cup w skokach narciarskich rozgrywanym dzisiaj na Wielkiej Krokwi w Zakopanem. Skład podium uzupełniła dwójka młodych Polaków z rocznika 1995 - Adam Ruda i Jakub Wolny. W pierwszej szóstce uplasowało się łącznie aż pięciu zawodników z naszego kraju.
( 17 Sierpnia 2013)
LGP w Courchevel: Wellinger nokautuje, Stoch czwarty

Andreas Wellinger nie dał szans rywalom podczas zawodów Letniej Grand Prix w Courchevel, Niemiec oddał dwa skoki na odległość 131,5 metra, za co otrzymał notę 310,4 punktu.
( 15 Sierpnia 2013)
LGP w Wiśle: Wellinger triumfuje, Kot drugi!

Andreas Wellinger dwoma skokami na odległość 132,5 metra nie dał szans rywalom w sobotnim konkursie indywidualnym Letniej Grand Prix w Wiśle. Na drugim stopniu podium stanął Maciej Kot, który uzyskał 130 i 131 metrów, a trzeci był dziś Roman Koudelka (128,5 i 131,5 metra).   W galerii fotoreportaż A. Kosman z konkursu!!!.
( 3 Sierpnia 2013)
LGP w Wiśle: Polacy nokautują w konkursie drużynowym!

Polscy skoczkowie nie mieli dziś sobie równych w konkursie drużynowym Letniej Grand Prix na skoczni im. Adama Małysza (HS-134) w Wiśle-Malince. Podopieczni Łukasza Kruczka o ponad 35 punktów wyprzedzili Niemców i o niemalże 70 punktów Słoweńców.    W galerii fotoreportaż A.Kosman z zawodów