Skakali i biegali o "Puchar Gilowic" Zakopiańczycy na podium
(żródło: A. Kosman PZN fot Robert Osak / WinterSzus.pl)

Po raz drugi w tym sezonie letnim Gilowice gościły najmłodszych zawodników i zawodniczki, a także amatorów startujących w "Ogólnopolskich Zawodach w Skokach Narciarskich na Igelicie o Puchar Gilowic".  Bardzo dobrze zaprezentowali się zawodnicy z Zakopanego.
( 17 Września 2012)
FIS Cup w Wiśle: Cestmir Kozisek wygrywa, Kukuła drugi!

Cestmir Kozisek wygrał niedzielne zawody o Puchar Kontynentalny w Wiśle (HS 134). Czeski zawodnik wyprzedził Artura Kukułę (122,5 i 124,5m) oraz Daniela Althausa (118,5 i 127,5m).
( 9 Września 2012)
FIS Cup w Wiśle: Zwycięstwo Daniela Althausa
(żródło: A. Kosman PZn)

W Wiśle debiutowały zawody FIS Cup. Po raz pierwszy w historii skoczkowie narciarscy podczas zawodów tego cyklu startowali w Polsce na dużej skoczni - HS 134. Najlepszym zawodnikiem w sobotę był Daniel Althaus z Niemiec. Tuż za nim uplasował się najstarszy wśród startujących Rafał Śliż. Trzecie miejsce wywalczył Felix Brodauf.   W galerii kilka fot z  zawodów !!!!
( 8 Września 2012)
FIS CUP Wisła
(żródło: A. Kosman PZN)

W dniach 8-9 września młodzi skoczkowie z całego świata zmierzą się po raz pierwszy w historii w zawodach rangi FIS Cup organizowanych na dużej skoczni w Wiśle Malince. Polskę reprezentować będzie dwudziestu zawodników.
( 5 Września 2012)
MP w Wiśle: Maciej Kot Mistrzem Polski, Krzysztof Biegun ze srebrnym medalem! Stoch trzeci

Maciej Kot wygrał konkurs o Mistrzostwo Polski na skoczni HS 134 w Wiśle. Reprezentant AZS Zakopane w swoich próbach poszybował na 129 i 127,5m. Na sensacyjnym drugim stopniu podium stanął Krzysztof Biegun (126 i 117,5m), a brązowy medal wywalczył Kamil Stoch, który lądował na 122,5 i 120 metrze.
( 2 Września 2012)
LGP w Hakubie: Andreas Wank zwycięża, Kubacki 3.!

Andreas Wank zwyciężył w drugim konkursie Letniego Grand Prix w Hakubie. Niemiec oddał skoki na odległość 125,5 oraz 118m i z łączną notą 245,2 pkt wyprzedził Jurija Tepesa oraz Dawida Kubackiego.
( 26 Sierpnia 2012)
Drugi konkurs o Puchar Prezesa PZN przy mocnym wsparciu kibiców
(żródło: Alicja Kosman PZN)

Drugi konkurs o Puchar Prezesa Polskiego Związku Narciarskiego przyniósł umocnienie się na pozycji lidera wśród kombinatorów norweskich Szczepana Kupczaka i zmiany w klasyfikacji skoczków. Zawody na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle wygrał Grzegorz Miętus, a liderem klasyfikacji generalnej skoczków obecnie jest Łukasz Rutkowski.  W galerii fotoreportaż z zawodów nadesłamy przez A. Kosman!!!
LGP w Hakubie: Andreas Wank wygrywa sobotni konkurs, Kubacki 5.

Andreas Wank skokami na 130,5 i 126m zapewnił sobie zwycięstwo w sobotnich zawodach Letniej Grand Prix w Hakubie (HS 131). Na drugim miejscu uplasował się Simon Ammann (126,5 i 125,5m), a na trzecim stopniu podium stanął Noriaki Kasai (124,5 i 126m).
( 25 Sierpnia 2012)
Puchar Prezesa PZN i rekordowe dyskwalifikacje

Rekordowa ilość skoczków i kombinatorów norweskich została zdyskwalifikowana po pierwszej serii pierwszego konkursu nowego cyklu zawodów o Puchar Prezesa Polskiego Związku Narciarskiego. Najlepszym skoczkiem okazał się zmagający się z niestabilną formą Stefan Hula, pierwsze miejsce wśród kombinatorów norweskich wywalczył Szczepan Kupczak.   W galerii fotoreportaż  z zawodów nadesłany przez A . Kosman!!!
( 28 Lipca 2012)
LGP w Wiśle: Maciej Kot zwycięzcą!!!

Maciej Kot wygrał pierwszy indywidualny konkurs Letniej Grand Prix w tym sezonie. 128 i 123 metry wystarczyło aby uszczęśliwić kilkutysięczną widownię zgromadzoną na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle.
( 21 Lipca 2012)
LGP w Wiśle: Słowenia wygrywa, Polska na drugim miejscu!

Pierwszy konkurs drużynowy Letniej Grand Prix w Wiśle wygrała reprezentacja Słowenii. Polacy zajęli drugą lokatę. Seria finałowa została odwołana.
( 20 Lipca 2012)
Adam Małysz: „Serdecznie zapraszamy do Wisły na skoki”

Najlepsza dziesiątka zimowego Pucharu Świata odebrała  wieczorem numery startowe w amfiteatrze w centrum Wisły. W tym gronie znaleźli się też dwaj polscy skoczkowie Kamil Stoch i Piotr Żyła. Gościem specjalnym tej imprezy był Adam Małysz, który wręczał koszulki swoim starym znajomym ze skoczni.
FIS Grand Prix 2012 Wisła: Dawid Kubacki wygrywa czwartkowe kwalifikacje

Bardzo pomyślnie dla polskiej reprezentacji zakończyły się czwartkowe kwalifikacje do konkursu indywidualnego FIS Grand Prix 2012 w skokach narciarskich, które rozegrano dziś na skoczni w Wiśle Malince. Triumfatorem kwalifikacji został Dawid Kubacki, a do zawodów zakwalifikowało się ośmiu z dziesięciu Polaków. W konkursie wystąpi ich jednak aż dziesięciu, ponieważ Piotr Żyła i Kamil Stoch byli zwolnieni z kwalifikacji.
Światowa czołówka skoczków zawita niebawem do Wisły na inaugurację LGP

13 reprezentacji potwierdziło już przyjazd na zawody skoków narciarskich w Wiśle Malince, inaugurujące cykl FIS Grand Prix 2012. W Polsce po raz pierwszy w tym sezonie czołówka światowych skoków narciarskich stanie do walki w nowych kombinezonach. Okazją do świetnej zabawy będą również imprezy dla kibiców (otwarty trening kadry) i dziennikarzy (Mistrzostwa Polski Najsprawniejszych Dziennikarzy i Fotoreporterów).
( 16 Lipca 2012)
PK w Soczi: Anders Jacobsen triumfuje, Kubacki trzeci!

Zwycięstwem Andersa Jacobsena zakończył się drugi konkurs Pucharu Kontynentalnego w Soczi. Norweg oddał skoki na odległość 128 i 131,5 m i z łączną notą 235,7 pkt wyprzedził Tomaza Naglica ze Słowenii.