Kadrowicze znów zdominowali Olimpiadę Młodzieży w skokach

Podopieczni trenera Roberta Matei znów znaleźli się na czele wyników skoków narciarskich w obu kategoriach wiekowych podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. W sobotę juniorzy rywalizowali na dużej skoczni w Wiśle Malince, a zwycięstwa po raz drugi podczas tej imprezy odnieśli Bartłomiej Kłusek i Klemens Murańka. Od dziś mamy też nowy rekord tej skoczni - wynosi on 136,5 metra i należy do Bartłomieja Kłuska!
( 5 Lutego 2012)
PŚ w Predazzo: Przepiękny triumf Kamila Stocha!

Kamil Stoch wygrał swój drugi konkurs w sezonie! Nasz najlepszy skoczek poszybował na 125,5 i 131,5m i okazał się lepszy od wczorajszego triumfatora - Gregora Schlierenzauera (126 i 130m) oraz Andersa Bardala (123,5 i 128m).
Jakub Kot najlepszym z Polaków w Pucharze Kontynentalnym

Pierwszy konkurs Pucharu Kontynentalnego w skokach narciarskich w Brotterode został zdominowany przez norweskich zawodników, którzy zajęli wszystkie trzy stopnie podium. Pierwsze miejsce zajął Anders Fannemel. Punkty wywalczyło dziś dwóch Polaków - Jakub Kot i Dawid Kubacki.
( 4 Lutego 2012)
Stoch siódmy w Predazzo, Schlierenzauer wygrywa po raz 40.

Austriak Gregor Schlierenzauer po raz 40. triumfował w zawodach Pucharu Świata, co oznacza, że w klasyfikacji największej liczby zwycięstw w karierze wyprzedził dziś Adama Małysza. W Predazzo najlepszym z Polaków był Kamil Stoch, który zajął siódme miejsce. Do finału zakwalifikowali się też Krzysztof Miętus i Maciej Kot.
Kibicuj Kamilowi - jedź z nami na loty do Planicy
(żródło: Fanklub Kamila Proszowice)

Oficjalny Fan Klub Kamila Stocha działający przy Stowarzyszeniu "GNIAZDO – Ziemia Proszowicka” wraz z kawiarnią Muzealna ogłasza  konkurs pod tytułem "Jedź z nami na loty do Planicy". Konkurs jest  skierowany do wszystkich mieszkańców naszego regionu (i nie tylko) bez względu na wiek, którzy będą kibicowali w kawiarni „Muzealna”.
( 1 Lutego 2012)
Kamil Stoch drugi w Sapporo, wygrywa Daiki Ito

Po raz szósty w tym sezonie na podium Pucharu Świata stanął reprezentant Polski Kamil Stoch. Nasz skoczek zajął dziś drugie miejsce w Sapporo, przegrywając jedynie z rewelacyjnym Japończykiem Daiki Ito. Dzięki dobrym wynikom podczas tego weekendu Stoch zbliżył się do czołowej trójki klasyfikacji generalnej całego cyklu.
( 29 Stycznia 2012)
Kamil Stoch na podium Pucharu Świata w Sapporo!

Kamil Stoch po raz kolejny w tym sezonie wskoczył na podium zawodów Pucharu Świata, zajmując trzecie miejsce w Sapporo. Zwyciężył Japończyk Daiki Ito, który o zaledwie 0,1 punktu wyprzedził Norwega Andersa Bardala. Punkty wywalczyli dziś jeszcze dwaj Polacy - Piotr Żyła i Krzysztof Miętus.
( 28 Stycznia 2012)
Czterech Polaków zobaczymy w sobotnim konkursie w Sapporo

Norweg Vegard Haukoe Sklett uzyskał 137 metrów i zwyciężył w kwalifikacjach do sobotniego konkursu Pucharu Świata w skokach narciarskich w Sapporo. Najlepszym z Polaków był Krzysztof Miętus, który zajął siódme miejsce. W zawodach obejrzymy czterech naszych zawodników.
( 27 Stycznia 2012)
PŚ w Zakopanem Schlierenzauer na najwyższym stopniu podium. Stoch siódmy.

Austriak Gregor Schlierenzauer wygrał sobotni konkurs na Wielkiej Krokwi w Zakopanem. Drugie miejsce podobnie jak wczoraj zdobył Niemiec Richard Freitag. a trzeci był Norweg Andreas Bardal. Kamil Stoch 17 po pierwszej kolejce, w drugiej uzyskał odległość  133,5 m i ostatecznie zajął 7 miejsce.    W galerii fotoreportaż z konkursu!!!
( 21 Stycznia 2012)
PK pań. Daniela Iraschko triumfuje w drugim zakopiańsim konkursie skoków.

Austriaczka Daniela Iraschko pokonała Sarah Hendrickson w drugim zakopiańskim konkursie pucharu kontynentalnego w skokach, jaki rozegrany został na Średniej Krokwi.  Trzecie miejsce podobnie jak wczoraj  zajęła Słowenka Ema Klimec. W galerii fotoreportaż z konkursu!!!
Kamil Stoch triumfatorem na Wielkiej Krokwi.

Piątkowy konkurs zakończył się wspaniale dla kibiców bowiem triumfatorem został Kamil Stoch. W drugiej serii dosłownie znokautował przeciwników i z odległością 135 bezapelacyjnie zwyciężył. To czwarta wygrana w Pucharze polskiego skoczka i druga na Wielkiej Krokwi w Zakopanem.  Drugie miejsce na podium zajął Richard Freitag a trzecie lider PŚ Andreas Koffler.  W galerii fotoreportaż z konkursu!!!!
( 20 Stycznia 2012)
PK kobiet - Sarah Hendrickson wygrywa w I zakopiańskim konkursie skoków.

Amerykanka Sarah Hendrickson zwyciężyła w piątkowym konkursie skoków rozegranym w Zakopanem na Średniej Krokwi w ramach Pucharu Kontynentalnego.  Drugie miejsce zdobyła Austriaczka Daniela Iraschko a trzecia była Słowenka Ema Klimec.   W galerii kilka fot z konkursu!!!
Pś w skokach Piotr Żyła wygrywa kwalifikacje - 10 Polaków w konkursie.

Piotr Żyła   skoczył 131 m i wygrał kwalifikacje do piątkowego konkursu. Dalej bo 137 m skoczył  Robert Kranjec, jeden z dziesiatki najlepszych skoczków nie muszących się kwalifikować.  Z 11 naszych skoczków do  konkursu nie dostał się tylko Jan Ziobro.  W galerii fotoreportaż z kwalifikacji!!!!
( 19 Stycznia 2012)
PS w Kulm Stoch 6 i 3 w lotach.

Doskonale spisał się nasz skoczek Kamil Stoch podczas obydwy konkursów skoków w lotach w Bad Mitterndorf. W przedpołudniowym wywalczył 6 miejsce a w drugim popołudniowym doleciał na trzecie miejsce podium. Tym samym zawodnik zakopiańskiego AZS-u w klasyfikacji generalnej PS przesunął się na 5 lokatę.
( 15 Stycznia 2012)
PŚ w skokach w Zakopanem za 8 dni.

Jeszcze tylko 8 dni dzieli nas od pierwszego konkursu Pucharu Świata w Zakopanem (20-21 stycznia 2012).