PŚ w Engelbergu: Granerud wygrywa kwalifikacje, Kubacki trzeci
(żródło: skijumping.pl)

Halvor Egner Granerud zwyciężył w kwalifikacjach do sobotniego konkursu Pucharu Świata na Gross-Titlis-Schanze (HS140) w Engelbergu. Reprezentant Norwegii triumfował z wynikiem 136,5 metra. Trzecie miejsce zajął lider klasyfikacji generalnej, Dawid Kubacki (130,5 m). Awans do zawodów uzyskało sześciu Polaków.
( 16 Grudnia 2022)
PK w Vikersund: Raimund wygrywa, Habdas czwarty

Philipp Raimund triumfował w niedzielnych zawodach Pucharu Kontynentalnego w Vikersund (HS117). Reprezentant Niemiec odniósł zwycięstwo dzięki skokom na odległość 114 m oraz 113 m. Jan Habdas zajął czwarte miejsce. Pucharowe punkty zdobyło pięciu Polaków.
( 11 Grudnia 2022)
Świetny start Joanny Kil z KS Chochołów w Pucharze Kontynentalnym
(żródło: KS Chochołów)

Bardzo dobry powrót do międzynarodowej rywalizacji zaliczyła Joanna Kil - kombinatorka norweska z Klubu Sportowego KS Chochołów. Dwuboistka z Podhala rywalizowała w zawodach Pucharu Kontynentalnego, które odbyły się w piątek i sobotę (9-10 grudnia) na skoczni i trasach biegowych w norweskim Lillehammer. Warto zaznaczyć, że w stawce znalazły się czołowe zawodniczki Pucharu Świata.
PŚ w Titisee-Neustadt: Dawid Kubacki nokautuje rywali!

Dawid Kubacki zdominował niedzielny konkurs indywidualny Pucharu Świata w Titisee-Neustadt (HS142). Reprezentant Polski dzięki skokom na odległość 139,5 m i 143 m triumfował z przewagą 25,7 punktu nad drugim Anze Laniskiem. Podium uzupełnił Stefan Kraft. Czwarte miejsce zajął Piotr Żyła, ósmy był Kamil Stoch, a jedenasty Paweł Wąsek.
PŚ w Titisee-Neustadt: Zwycięstwo Laniska, Kubacki drugi!

Anze Lanisek został zwycięzcą piątkowego konkursu indywidualnego Pucharu Świata na Hochfirstschanze (HS142) w Titisee-Neustadt. Reprezentant Słowenii wygrał dzięki skokom na odległość 133,5 m oraz 141 m. Drugie miejsce zajął lider klasyfikacji generalnej cyklu - Dawid Kubacki, a trzecie Niemiec Karl Geiger. Szósty był Piotr Żyła. Pucharowe punkty zdobyło czterech Polaków.
( 9 Grudnia 2022)
Skład Polski na PŚ w Titisee-Neustadt i Engelbergu

Polski Związek Narciarski odkrył karty dotyczące zestawienia reprezentacji mężczyzn na konkursy najwyższej rangi w Titisee-Neustadt i Engelbergu. W przedświątecznych zawodach zobaczymy tę samą siódemkę, która pod koniec listopada skakała w Ruce.
( 5 Grudnia 2022)
PŚ w Ruce: Wspólny triumf Graneruda i Krafta, Żyła i Kubacki w czołówce

Halvor Egner Granerud (139 m i 145 m) i Stefan Kraft (140 m i 147 m) zostali zwycięzcami niedzielnego konkursu Pucharu Świata na skoczni Rukatunturi (HS142) w Ruce. Na trzeciej pozycji rywalizację zakończył Naoki Nakamura, który po raz pierwszy w karierze stanął na pucharowym podium. Piąty był Piotr Żyła, a szósty - lider na półmetku - Dawid Kubacki. Pucharowe punkty zdobyło czterech Polaków.
( 27 Listopada 2022)
PŚ w Ruce: Lanisek triumfuje z rekordem skoczni, Żyła trzeci!

Anze Lanisek został zwycięzcą sobotniego konkursu Pucharu Świata na skoczni Rukatunturi (HS142) w Ruce. Reprezentant Słowenii w pierwszej serii ustanowił nowy rekord obiektu lądując na 149 metrze, zaś w finale uzyskał 141,5 metra. Drugie miejsce zajął Austriak Stefan Kraft, a trzeci był Piotr Żyła. Czwarty Dawid Kubacki utrzymał prowadzenie w klasyfikacji generalnej cyklu. W finale wystąpiło czterech Polaków.
( 26 Listopada 2022)
PŚ w Ruce: Lanisek wygrywa kwalifikacje, Kubacki drugi!

Anze Lanisek triumfował w kwalifikacjach do sobotniego konkursu Pucharu Świata na skoczni Rukatunturi (HS142) w Ruce. Reprezentant Słowenii poszybował na odległość 142,5 metra. Drugie miejsce zajął Dawid Kubacki (143 m), szósty był Piotr Żyła (139 m), a dwunasty Kamil Stoch (139 m). Polacy w komplecie awansowali do zawodów.
Polacy już w Finlandii. Czas na pierwsze skoki na śniegu

Biało-Czerwoni w komplecie dotarli do Kraju Tysiąca Jezior. Nasi skoczkowie - wraz z trenerami - drogę z Polski do Finlandii pokonali we wtorek. Na kolejne dni zaplanowano nieoficjalny trening na Rukatunturi (HS142), gdzie w najbliższy weekend czeka nas drugi weekend Pucharu Świata 2022/23. Będą to pierwsze zawody na śniegu w tym sezonie.
( 23 Listopada 2022)
Polska siódemka na Rukę

Polski Związek Narciarski ogłosił nazwiska skoczków, którzy będą reprezentować nasz kraj przy okazji drugiego weekendu Pucharu Świata w skokach narciarskich 2022/23. Do fińskiej Ruki uda się siedmiu zawodników.
( 9 Listopada 2022)
PŚ w Wiśle: Kolejny triumf Dawida Kubackiego!

To był weekend Dawida Kubackiego! Lider Pucharu Świata odniósł drugie zwycięstwo podczas inauguracyjnego weekendu sezonu na Skoczni im. Adama Małysza (HS134) w Wiśle. Polak triumfował dzięki próbom na odległość 131 m i 133,5 m. Drugi był Słoweniec Anze Lanisek, a trzeci Norweg Marius Lindvik. W finale wystąpili jeszcze Piotr Żyła i Paweł Wąsek.
( 6 Listopada 2022)
PŚ Pań w Wiśle: Pinkelnig wygrywa i zostaje liderką cyklu, Polki poza finałem

Eva Pinkelnig triumfowała w drugim konkursie Pucharu Świata pań na Skoczni im. Adama Małysza (HS134) w Wiśle. Reprezentantka Austrii zwyciężyła dzięki skokom na odległość 129 m oraz 126 m i tym samym objęła prowadzenie w klasyfikacji generalnej cyklu. Drugie miejsce zajęła Niemka Katharina Althaus, a trzecie Szwedka Frida Westman. Polki nie awansowały do finału.
PŚ w Wiśle: Kubacki zwycięża w kwalifikacjach, dyskwalifikacja Stocha

Dawid Kubacki wygrał kwalifikacje do niedzielnego konkursu Pucharu Świata na Skoczni im. Adama Małysza (HS134) w Wiśle. Lider klasyfikacji generalnej poszybował na odległość 134,5 metra. Awans do zawodów wywalczyło dziewięciu Polaków. Zdyskwalifikowany został Kamil Stoch.
PŚ w Wiśle: Dawid Kubacki wygrywa na otwarcie sezonu!

Dawid Kubacki został zwycięzcą inauguracyjnego konkursu Pucharu Świata 2022/2023 na Skoczni im. Adama Małysza (HS134) w Wiśle! Mistrz świata z Seefeld triumfował po skokach na odległość 130,5 m i 132,5 m, dzięki czemu został liderem klasyfikacji generalnej cyklu. Drugi był Halvor Egner Granerud, a trzeci Stefan Kraft. W czołowej dziesiątce sklasyfikowani zostali Piotr Żyła i Kamil Stoch. Pucharowe punkty zdobyło sześciu Polaków.