Biegi, skoki i konie, czyli jak kombinatorzy trenowali w Ramsau

Kadra polskich kombinatorów norweskich wróciła niedawno ze zgrupowania na lodowcu w austriackim Ramsau. Wyjazd udał się znakomicie, poza skokami i biegami kadrowicze zaliczyli przejażdżki na koniach oraz spotkali Adama Małysza, Justynę Kowalczyk, a także wiele innych znanych twarzy.
( 28 Października 2010)
Polscy kombinatorzy miażdżą w mistrzostwach Czech

Ogromnym sukcesem zakończył się wyjazd polskiej kadry kombinatorów norweskich na mistrzostwa Czech w Libercu. We wszystkich trzech nagradzanych kategoriach zwyciężyli Polacy, a Tomasz Pochwała popisał się wręcz fenomenalnym biegiem.
( 29 Września 2010)
Paweł Słowiok mistrzem Polski w kombinacji norweskiej

Letnim mistrzem Polski w kombinacji norweskiej został Paweł Słowiok, który zajmował drugie miejsce po serii skoków. W finałowym biegu wyprzedził Andrzeja Gąsienicę i nie dał się dogonić Tomaszowi Pochwale. Zawody rozgrywano przy bardzo zmiennej pogodzie (na przemian słońce, ulewa i mżawka), na szczęście wiatr nie przeszkadzał. Seria skoków odbyła się w Szczyrku Skalite na obiekcie K-90.
( 28 Lipca 2010)
Mistrzostwa TZN w kombinacji norweskiej.

W miniona sobotę rozegrane zostały Mistrzostwa TZN w kombinacji norweskiej.    Mistrzowski tytuł zdobył Mateusz Wantulok (AZS AWF Katowice), który na finiszu biegu pokonał Stanisława Bielę ( UKS Stare Bystre Sołtysianie) Trzeci na mecie był zawodnik LKS Poroniec Andrzej Zarycki
( 16 Marca 2010)
OOM 2010 KN ANDRZEJ GĄSIENICA MISTRZEM

Mistrzem Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w kombinacji norweskiej -kategoria junior B-został zawodnik TS Wisła Zakopane Andrzej Gąsienica. Andrzej nie pozostawił rywalom najmniejszych złudzeń, zwyciężył zarówno na skoczni jak też na trasie biegowej. Jego przewaga na mecie biegu wyniosła minutę i pięć sekund.
( 18 Lutego 2010)
Tomasz Pochwala zdobył pierwsze punkty Pucharu Świata w kombinacji norweskiej

W rozgrywanych w Schonach zawodach Pucharu Świata pierwsze pucharowe punkty Tomasza Pochwały (TS Wisła zakopane) w kombinacji norweskiej. To także pierwsze od lat punkty Polaka w tej dyscyplinie. Ostatnie punkty dla polski w pucharze świata w KN  zostały zdobyte  21.03,99 wtedy punktowało 45 zawodników.
( 23 Stycznia 2010)
Tomasz Pochwała Mistrzem Polski w kombinacji norweskiej

Zawodnik zakopiańskiej Wisły Tomasz Pochwała został mistrzem Polski w kombinacji norweskiej w Zakopanem. Vice mistrzem został Marcin Mąka również TS Wisła Zakopane a brązowy medal wywalczył Adam Cieślar z KS Wisła Ustronianka.   W galerii fotoreportaż z biegu!!
( 11 Października 2009)
Mistrzostwa Polski w kombinacji norweskiej bieg - przesunięty.

W sobotę  na Średniej Krokwi w Zakopanem  rozegrany został konkurs skoków o  mistrzostwo Polski w kombinacji norweskiej. Niestety  zaplanowany na godz 15.00 bieg  na nartorolkach został przesunięty z powodu ulewnego deszczu . i  śliskiej trasy biegowej. Na skoczni najlepszy  był Paweł Słowiok z KS Wisła Ustronianka.
( 10 Października 2009)
Sukces Marcina Mąki w Oberwiesenthal

13 września w Oberwiesenthal odnióśł Sukces nasz  dwuboista Marcin Mąka z TS Wisła Zakopane. W FIS-owych zawodach w kombinacji norweskiej zajął 1 miejsce i w klasyfikacji  generalnej po trzech edycjach znajduje się na pozycji lidera.
( 24 Września 2009)
Trzy zwycięstwa zakopiańczyków w Klingenthal

Młodzi zawodnicy klubów TS Wisła, Start - Krokiew oraz WKS Zakopane wystartowali w ubiegły weekend w XI Międzynarodowym Pucharze Lata w kombinacji norweskiej. Impreza odbyła się w Klingenthal, a zawody rozegrano metodą Gundersena.
( 11 Września 2009)
Grand Prix FIS w kombinacji norweskiej z udziałem Polaków.

Tegoroczny Grand Prix kombinatorów składa się z 4 konkursów w Hinterzarten,Val di Fiemme, Obesrtdorf i Einseldein. Trzy pierwsze mamy już za sobą z udziałem Polaków Pawła Słowioka i Tomasza Pochwały.
( 14 Sierpnia 2009)
MP w kombinacji norweskiej sprinty. Złoto dla Marcina Mąki Srebro dla Andrzeja Zaryckiego.

Podczas rozgrywanych w Szczyrku Mistrzostw Polski w kombinacji norweskiej sprinty wygrał zakopiańczyk Marcin Mąka  TS Wisła, drugie miejsce wywalczył Andrzej Zarycki LKS Poroniec a trzecie przypadło Adamowi Cieślarowi z KS Wisła Ustronianka
( 26 Marca 2009)
Mistrzostwa UKS-ów w kombinacji norweskiej

W dniach 10 i 11 marca na trasach Kubalonki i skoczniach Wisły Łabajowa i Szczyrku Skalite o tytuł Mistrza Polski UKS-ów rywalizowali młodzi kombinatorzy norwescy.
( 13 Marca 2009)
PK w kombinacji w Wiśle. Mąka najlepszy z Polaków.

W Wiśle rozgrywane są kolejne zawody z cyklu Pucharu Kontynentalnego w kombinacji norweskiej. Konkurs skoków rozegrano na skoczni w Wiśle Malince, biegi – na trasach na Kubalonce.
( 2 Marca 2009)
MŚJ Strbskie Pleso Polacy 7 drużyną w KN

Polska drużyna kombinatorów norweskich w konkurencji TEAM, zajęła 7 miejsce. Po skokach sklasyfikowani na 5 miejscu Polacy, mieli dobrą pozycje wyjściową do walki o utrzymanie pozycji.