MSJ Strbskie Pleso- Andrzej Zarycki 16 w Kombinacji Norweskiej.

W pierwszym dniu Mistrzostw Świata Juniorów w Strbskim Plesie na Śłowacji  rozegrane zostały zawody kombinacji Norweskiej Gundersen HS100/5km . najlepszy Polak Andrzej Zarycki  wywalczył 16 miejsce.
( 5 Lutego 2009)
Polacy w pierwszej dwudziestce PK w kombinacji norweskiej

Nieźle zaprezentowali się Polacy w zawodach Pucharu Kontynentalnego w kombinacji norweskiej. W sobotę na skoczni i trasach w Titisee-Neustadt Marcin Mąka zajął siedemnaste miejsce, a Tomasz Pochwała - osiemnaste. Wygrał  Niemiec, Andreas Guenter (26:52.2). Nasi reprezentanci stracili do zwycięzcy blisko trzy minuty.
( 3 Lutego 2009)
Dobre występy polskich dwuboistów klasycznych przed Mistrzostwami Świata Juniorów

Specjaliści od kombinacji norweskiej już w najbliższy poniedziałek rozpoczną walkę o medale mistrzostw świata juniorów. Zawody odbędą się na Słowacji, w miejscowości Szczyrbskie Pleso. Wystartuje w nich czterech naszych sportowców: Paweł Słowiok, Artur Broda, Andrzej Zarycki  i Adam Cieślar.
( 29 Stycznia 2009)
Drugie miejsce Polaków w Pucharze Alp w kombinacji norweskiej

Dużym sukcesem zakończyły się dzisiaj zawody drużynowe w kombinacji norweskiej w niemieckim Schonach. Nasza drużyna w składzie Artur Broda, Paweł Słowiok,Adam Cieślar,Wojciech Zarycki zajęła doskonałe drugie miejsceustępując tylko pierwszemu zespołowi Niemiec. Każdy z członków drużyny oddawał jeden skok, a nastepnie biegł 5 km w sztafecie. Zawody ukończyło 12 zespołów.
( 18 Stycznia 2009)
Debiut Mąki i Cieślara w PŚ w kombinacji norweskie

W miniony weekend w niemieckim Oberhofie zadebiutowali  w tegorocznym Pucharze Świata nasi  dwuboiści Marcin Mąka i Wojciech Cieślar . Zawodnik TS Wisły Zakopane Marcin Mąka zajął 49 miejsce, zaś Wojciech Cieślar zakończył kombinację na 52 pozycji.
( 30 Grudnia 2008)
Alpen Cup w kombinacji, Oberstdorf

W miniony weekend w Oberstdorfie rozegrano 3 edycję Alpen Cup w kombinacji norweskiej, w których udział wzięło 3 reprezentantów Polski Adam Cieślar, Artur Broda i Andrzej Zarycki. Nasi zawodnicy w Niemnczech przebywali pod opieką trenerów  Zbigniewa Kaczmarczyka i Daniela Bachled
( 10 Października 2008)
MŚJ w kombinacji Zakopane Thomaz Druml Mistrzem Świata w sprincie.

W ostatnim dniu trwania Mistrzostw Świata Juniorów w Zakopanem rozegrano  sprinty zaliczane do kombinacji norweskiej Mistrzem Świata został Thomaz Druml, który na trasę 5 km biegu wystartował  z drugiej pozycji po skokach.  W galerii fotoreportaż z biegów i dekoracji.
( 29 Lutego 2008)
MŚJ Kombinacja norweska - Konkurs drużynowy.

Mistrzami Świata Juniorów w drużynowym Konkursie kombinacji norweskiej zostali Niemcy . O ponad 30 sekund wyprzedili kolejną sztafetę Austrii a trzecie miejsce wywalczyli dwuboiści norwescy. Polski team zajął 11 pozycję z ponad 6 minutami straty do mistrzowskiej sztafety.   W galerii fotoreprotaż ze skoczni oraz z dekoracji!!!!!!
( 28 Lutego 2008)
MŚJ w Kombinacji Norweskiej Włoch Alessandro Pittin Mistrzem Świata.

Aktualnym Mistrzem Swiata w Kombinacji Norweskiej ( HS-94 i bieg 10 KM) został Włoch Alessandro Pittin. Był najlepszy na skoczni a czwarty czas biegu dał mu złoty medal mistrzostw w tej dyscyplinie. Wice mistrzem został Austriak Tomaz Druml a trzeci rezultat uzyskał Fin Janne Ryyaenen.
( 27 Lutego 2008)
Puchar Świata w Kombinacji Norweskiej w Zakopanem. Zwycięża Bernhard Gruber

Austriak Bernhard Gruber zwycięzył niedzielny konkurs Pucharu Świata w kombinacji norweskiej w Zakopanem  Austriak drugi po skokach -w sprincie na dystansie 7,5 km był najszybszy i stanął na najwyższym miejscu podium.  Drugi  na mecie był Szwajcar Tommy Schmid a trzecie miejsce wywalczył  amerykanin Bill Demong. Polacy  zanleźli się poza czołową piętnastką.   W galerii  fotoreportaż z zawodów!!!
( 24 Lutego 2008)
PŚ w Kombinacji Sobotnie zawody w Zakopanem odwołane.

Pogoda pokrzyżowała równiez planu organizatorów Pucharu Świata w kombinacji  norweskiej w Zakopanem. Gwałtowne ocieplenie i odwilż  spowodowały iż sobotnie zawody z mass startu zostały odwołane .
( 23 Lutego 2008)
Mistrzostwa Polski w Kombinacji Norweskiej

14 października w Zakopanem rozegranoMIstrzostwa Polski w Kombinacji Norweskiej W zawodach wystartowało ponad 60 zawodników z Polski  Ukrainy i Słowacji .  Na Średniej Krokwi triumfował zawodnik TS Wisła Zakopane  Marcin Mąka (87,5m, 86 m) drugi był Paweł Słowiok z KS Wisła ustronianka (87,5, 86 m)  a trzeci Wojciech Cieślar z AZS AWF KAtowice (86, 86 m)  Z kolei w godzinach popołudniowych zawodnicy zmierzyli się na trasie 7,5 km  w galerii fotoreportaż z biegów
( 15 Października 2007)
Mistrzostwa Polski UKS w skokach i kombinacji Zagórz

6 pażdziernika w Zagórzu  zawodami w kombinacji norweskiej rozpoczęły się mistrzostwa polski UKS  Konkurs został przeprowazdony metodą Gundersena.  Bardzo dobrze wypadli reprezentanci Zakopanego plasując się na czołowych miejscach.
( 7 Października 2007)
Sukcesy najmłodszych dwuboistów norweskich w Klingenthal.

Wspaniały sukces na Mistrzostwach Świata Dzieci w kombinacji norweskiej(FIS Schuler Grand Prix) w niemieckim Klingenthal odnieśli nasi najmłodsi dwuboiści. Złoty medal  w roczniku 1994 zdobył Jakub Przybyła (WKS Zakopane ) ) a srebrny  Staszek Biela z klubu Start Krokiew Zakopane . Na 15 miejscu rywalizację ukończył Szymon Szostok a na 17. Wojciech Fąferko .
( 26 Sierpnia 2007)
III Puchar Doskonałego Mleka - Bieg Do Kombinacji Norweskiej

Po raz pierwszy w  ramach  Pucharu Doskonałego Mleka rozegrana zostanie Kombinacja Norweska. W pierwszym dniu trwania zawodów na 5 km trasie Centralnego Ośrodka Sportu w Zakopanem odbyły się biegi do Kombinacji  Norweskiej. w zawodach wzieło udział  40 zawodników.   W galerii fotoreportaż z biegów!!!