START
powrót do strony głównej
     Galeria fotografii
fotografie sportowe
     Terminarz
kalendarium wydarzeń sportowych
     Wyniki
tabele z wynikami zawodów, etc...
Podhale-Sport
Sport UM Zakopane
Sport UG Biały Dunajec
Sport Bukowina Tatrzańska
Sport UG Czarny Dunajec
Sport UG Poronin
Sport UG Jabłonka
Zakopiańska Liga Biegowa
Sport i zdrowie
EUROPEAN CLIMBING ROUTE
Szkoła Mistrzostwa Sportowego
Sportowcy Podhala
Plebiscyt Najlepszy Sportowiec Podhala
LOTOS CUP
Igrzyska STO
Igrzyska lekarskie
ZIMOWE IGRZYSKA POLONIJNE
Olimpiada młodzieży
Igrzyska Olimpijskie Mistrzostwa Swiata
Tour De Pologne Maratony LANG TEAM
Uniwersjady, MS Juniorów ZIOM
COS Zakopane
Obiekty Sportowe
Rozmaitości
 Kluby sportowe
REDAKCJA
Linki
Zapowiedzi

Dyscypliny
Biathlon
Biegi narciarskie
Dart
Hokej
Kajakarstwo
Konkurencje konne
Koszykówka
Kręgle
Lekkoatletyka
Łyżwiarstwo
Narty
 Piłka nożna
Piłka ręczna
Pływanie
Podnoszenie ciężarów
Rowery
 Siatkówka
Ski-Alpinizm
 Skoki narciar. i kombinacja
Snowboard
Sporty extremalne
Sporty motocyklowe
Sporty pożarnicze
Sporty samochodowe
Sporty samolotowe
 Sporty walki
Strzelectwo
Tenis ziemny i stołowy
Unihokej
Wędkarstwo
Wspinaczka
Żeglarstwo

Partnerzy
    Zakopane      


UG Czarny Dunajec  UG Jabłonka
  

     wyniki-skoki


 
Gabinet Terapii
   
   Keti   Skijumping
Montano
  AZS-Zakopane  


TZN Zakopane

KS Pieniny
  mecze na żywo
wyniki na żywo
 

Igrzyska Olimpijskie Mistrzostwa Swiata
ZIO Soczi Michał Jasiczek 24. w slalomie
(żródło: )

Michał Jasiczek jako jedyny z trójki naszych reprezentantów ukończył dzisiejszy slalom i zajął 24. miejsce. W ostatniej alpejskiej konkurencji triumfował Austriak Mario Matt, srebro wywalczył Marcel Hirscher, a brązowy medal zdobył Norweg - Henrik Kristoffersen. Maciej Bydliński i Mateusza Garniewicz nie ukończyli slalomu i nie zostali sklasyfikowani.
( 22 Lutego 2014)
ZIO Soczi Polscy biathloniści 19. w sztafecie
(żródło: )

 Krzysztof Pływaczyk, Łukasz Szczurek, Łukasz Słonina i Rafał Lepel zajęli 19. miejsce w sztafecie 4x7,5 km. Mistrzami olimpijskimi zostali Rosjanie (Aleksiej Wołkow, Jewgienij Ustiugow, Dmitrij Małyszko, Anton Szipulin). Srebrne medale wywalczyli Niemcy (Erik Lesser, Daniel Boehm, Arnd Peiffer, Simon Schempp), a brązowe Austriacy (Christoph Sumann, Daniel Mesotitsch, Simon Eder, Dominik Landertinger).
( 22 Lutego 2014)
ZIO Soczi Medalowa sobota w wykonaniu polskich panczenistów
(żródło: PKOL)

  Srebrny medal  drużyny panczenistek oraz brązowy  panczenistów  zdobyte w przedostatnim dniu  rywalizacji  w Soczi był ukoronowaniem  występu Polskiej reprezentacji podczas  22 Zimowych Igrzysk Olimpijskich. Brawa i gratulacje dla Katarzyny Bachledy Curuś, Natalii Czerwonki, Katarzyny Woźniak Luizy Złotkowskiej oraz  Zbigniewa Bródki, Konrada Niedźwiedzkiego oraz Janka Szymańskiego.  
( 22 Lutego 2014)
ZIO Soczi. Justyna Kowalczyk nie ukończyła biegu na 30 km
(żródło: A. Kosman PZN)

Bieg na 30 kilometrów techniką dowolną kobiet podczas igrzysk olimpijskich w Soczi został zdominowany przez Norweżki, które zajęły całe podium. Kolejny złoty medal na tej imprezie wywalczyła Marit Bjoergen, jako druga linię mety przekroczyła Therese Johaug (+ 2,6 sek), a na trzecim miejscu została sklasyfikowana Kristin Stoermer Steira (+ 23,6 sek). Mistrzyni olimpijska w biegu na 10 km Justyna Kowalczyk niestety nie ukończyła zawodów. Już na początku biegu uderzyła się w kontuzjowaną stopę i z powodu ogromnego bólu w połowie dystansu zrezygnowała z dalszej walki i zeszła z trasy. 
( 22 Lutego 2014)
ZIO Soczi Polskie biathlonistki 10. w sztafecie.
(żródło: PKOL)

 Polskie biathlonistki w składzie Krystyna Pałka, Magdalena Gwizdoń, Weronika Nowakowska-Ziemniak oraz Monika Hojnisz zajęły 10. miejsce w sztafecie 4x6 km
( 21 Lutego 2014)
ZIO Soczi. Alpejki nie ukończyły slalomu.
(żródło: PKOL PZN)

 Polskie narciarki alpejskie Karolina Chrapek, Maryna Gąsienica-Daniel oraz Aleksandra Kluś-Zamiedzowy nie ukończyły piątkowego slalomu. Z bardzo wymagającą trasą nie poradziło sobie wiele doświadczonych zawodniczek, w tym m.in. Maria Pietilae-Holmner, czy też Nina Loeseth.  
( 21 Lutego 2014)
ZIO Soczi panczeniści powalczą o brązowy medal
(żródło: PKOL ISU)

Polscy panczeniści w składzie Zbigniew Bródka, Konrad Niedźwiedzki oraz Jan Szymański przegrali w półfinałowym biegu drużynowym z Holendrami, ale w jutrzejszym biegu powalczą o brązowy medal z Kanadyjczykami.  
( 21 Lutego 2014)
ZIO Soczi . Polskie panczenistki z awansem do półfinału
(żródło: PKOL)

 Katarzyna Bachleda-Curuś, Luiza Złotkowska oraz Natalia Czerwonka awansowały do sobotniego półfinału biegu drużynowego .Drużyny panczenistek zostały podzielone na cztery biegi, po dwie ekipy w każdym, z których jedna awansowała do półfinału. W pierwszej parze spotkały się ze sobą reprezentacje Kanady oraz Rosji. Walka pomiędzy tymi zespołami była bardzo zacięta, ale ostatecznie to Rosjanki zakwalifikowały się do kolejnego etapu zmagań.
( 21 Lutego 2014)
ZIO Soczi Karolina Riemen-Żerebecka 15. w skicrossie
(żródło: PZN PKOL)

Reprezentantka Polski Karolina Riemen-Żerebecka zajęła dzisiaj piętnaste miejsce w skicrossie. Tym samym poprawiła swój najlepszy wynik na igrzyskach olimpijskich o jedna pozycję (w 2010 roku w Vancouver była 16.). Nasza narciarka zakończyła swój udział w igrzyskach na ćwierćfinale. Medale z najcenniejszych kruszców zgarnęły Kanadyjki - wygrała fantastycznie spisująca się dzisiaj Marielle Thompson, a druga była Kelsey Serwa. Na najniższym stopniu podium stanęła Szwedka Anna Holmlund.
( 21 Lutego 2014)
ZIO Soczi biathloniści 14. w sztafecie mieszanej
(żródło: )

Polscy biathloniści w składzie Krystyna Pałka, Magdalena Gwizdoń, Łukasz Szczurek oraz Krzysztof Pływaczyk zajęli 14. miejsce w sztafecie mieszanej (2x6 km + 2x7,5 km). Mistrzami olimpijskimi zostali Norwegowie (Tora Berger, Tiril Eckhoff, Ole Einar Bjoerndalen, Emil Hegle Svendsen). Srebrne medale zdobyli Czesi (Veronika Vitkova, Gabriela Soukalova, Jaroslav Soukup, Ondrej Moravec), a brązowe Włosi (Dorothea Wierer, Karin Oberhofer, Dominik Windisch, Lukas Hofer)
( 19 Lutego 2014)
Katarzyna Woźniak 15. na 5000 m
(żródło: PKOL/ fot własne)

Polska łyżwiarka szybka Katarzyna Woźniak zajęła 15. miejsce w biegu na dystansie 5000 m. Polka uzyskała czas 7:28.53. Mistrzynią olimpijską została bezkonkurencyjna  Czeszka Martina Sablikova, a pozostałe dwa miejsca na podium zajęły Holenderki: Ireen Wust oraz Carien Kleibeuker.
( 19 Lutego 2014)
ZIO Soczi Druszkiewicz a la Coubertin
(żródło: PKOL)

    W biegu na 10 000 m Sebasian Druszkiewicz zajął 14. miejsce na czternastu startujących łyżwiarzy To dla mnie bardzo miłe doświadczenie i wartościowe osiągnięcie - być tu w gronie czternastu największych łyżwiarzy szybkich na świecie. Rzadko się jeździ ten dystans, trzy-cztery razy w sezonie, bo po tych ponad dwudziestu na maksa przejechanych kółkach trzeba kilka dni odpocząć. Nie da się tego jeździć tydzień w tydzień, to jest morderczy dystans, najdłuższy na łyżwach. Jestem zadowolony ze swego biegu i wyniku, na miarę moich możliwości, naprawdę nie ma się do czego przyczepić. Dla mnie samo zakwalifikowanie się do tej stawki było super.
( 19 Lutego 2014)
Snowboardzistki odpadły w eliminacjach
(żródło: PKOL)

Polskie snowboardzistki Karolina Sztokfisz oraz Aleksandra Król startujące  dzisiaj w slalomie gigancie równoległym pożegnały się z rywalizacją na etapie eliminacji.  
( 19 Lutego 2014)
ZIO Soczi biegaczki 5. w sprincie drużynowym
(żródło: PKOL)

 Justyna Kowalczyk oraz Sylwia Jaśkowiec zajęły 5. miejsce w sprincie drużynowym techniką klasyczną Mistrzyniami olimpijskimi zostały Norweżki (Ingvild Flugstad Oestberg i Marit Bjoergen), srebrne medale zdobyły Finki (Aino-Kaisa Saarinen oraz Kerttu Niskanen), a brązowe Szwedki (Ida Ingemarsdotter i Stina Nilsson)
( 19 Lutego 2014)
ZIO Soczi Polki w czołowej „40” w slalomie gigancie
(żródło: A. Kosman PZN)

Karolina Chrapek i Maryna Gąsienica-Daniel rywalizowały dzisiaj w slalomie gigancie i zajęły miejsca na początku czwartej „10”. Lepsza z Polek okazała się Maryna, która uplasowała się na 32. miejscu, a Karolina była 33. Drugi złoty medal na tych igrzyskach wywalczyła reprezentantka Słowenii – Tina Maze, wicemistrzynią w slalomie gigancie została Austriaczka – Anna Fenninger, a na najniższym miejscu na podium uplasowała się obrończyni tytułu z Vancouver, Niemka Viktoria Rebensburg.
( 18 Lutego 2014)
Archiwum
Pierwszy «« (16-30)(31-45)(46-60)(61-75)(76-90) »» Ostatni

 
  
 
  
  
 
 
  
 

Copyright © MATinternet & Podhale-Sport - ZAKOPANE 1999-2020