FIS junior w Zakopanem - Podium dla Polaków.
 dodano: 25 Sierpnia 2007

W czwartym  i ostatnim konkursie z cyklu Międzynarodowych zawodów FIS  Młodzieży do lat 14 w skokach narciarskich na igielicie  swoją klasę potwierdzili młodzi polscy zawodnicy zajmując cztery czołowe miejsca. Najlepszy  Junior w tym roku Klimek Murańka – uzyskał dwie najdłuższe odległości 67,5m oraz 68,5 m a łączna nota 246,4 pkt pozwoliła mu zając po raz  trzeci w tym sezonie najwyższe miejsce na podium.

W galerii fotoreportaż z zawodów!!!

Drugie miejsce zajął Aleksander Zniszczoł, który ze skokami 67,5 oraz 64 m otrzymał notę 232,6 pkt.  Trzecie miejsce wywalczył Grzegorz Miętus, który w pierwszej kolejce skoczył 64,5 m a w drugiej kolejce 66,5 otrzymując notę 231,4 pkt.
 Czwartą pozycję zajął Tomasz Byrt (67,5 m, 63,5 m nota 229,4 pkt)
 Kolejną lokatę wywalczył Czech Vit Hacek (63m,68 m 228,4pkt)  a tuż za nim uplasował się Fin Sami Saapunki (66,5m, 64,5m227,4pkt)
 „Klimek Murańka to talent na miarę Adama Małysza” powiedział  Apoloniusz Tajner , który przyglądał się zmaganiom młodych zawodników. „Trzeba jeszcze czasu i wiele pracy- w tej chwili mamy takie wyniki a wszystko to dzięki temu że mamy Adama Małysza” dodał prezes PZN
  Bardzo się cieszę że wygrałem –  podsumował swój występ Klimek Murańka.  W tym roku  zawodnik TS Wisła Zakopane  rozpocznie naukę w  zakopiańskim  Gimnazjum Mistrzostwa Sportowego.

W konkursie  wystartowała również dziewczyna Coline Mattel z Francji, która zajęła 23 miejsce – tak wysoką pozycję wśród najlepszych Juniorów zapewniły jej dwa równe skoki o długości 57 oraz 57,5 m za które otrzymała notę 184,5 m.