Ogólnopolskie spotkania UKS-ów w skokach i kombinacji norweskiej Zakopane.
Juniorzy C kombinacja norweska

W piątek 10 wrzesńia na średnich w Zakopanem odbyły się zawody w ramach Ogólnopolskich Spotkań Uczniowskich Klubów Sportowych w skokach narciarskich i kombinacji norweskiej. Zawody zoarganizowane zostały przez Tatrzański Związek Narciarski.

W grupie juniorów D (K65) zwycięstwo odniósł Krzysztof Dziadoń (TS Wisła Zakopane), ktory lądował na 67 m i 66,5 m. Na drugim miejscu znalazł się Michał Milczanowski z Zakucia Zagórz (66 m i 68,5 m), a na trzecim, ex aequo - Łukasz Podżorski z Wisły Ustronianki (68,5 m i 66,5 m) oraz Krzysztof Leja z AZS Zakopane (64 m i 68 m).

Wśród juniorów C (K85) najlepszy był Aleksander Zniszczoł, który zapewnił sobie zwycięstwo skokami na odległość 86,5 m i 87 m. Srebro wywalczył Jakub Przybyła z UKS Regle Kościelisko (84 m i 85,5 m), a brąz - reprezentant klubu UKS Sołtysianie Stare Bystre - Stanisław Biela (84,5 m i 84,5 m).

Po zakończeniu konkursu skoków większość uczestników wystartowała w biegu do kombinacji norweskiej. Jako część skokową dwuboju zaliczono wyniki po pierwszej serii konkursowej. Juniorzy D biegli na dystansie 3 km. Złoty medal, podobnie jak w skokach, wywalczył Krzysztof Dziadoń, srebro znów przypadło w udziale Michałowi Milczanowskiemu, a brąz - Łukaszowi Podżorskiemu. Juniorzy C mieli do pokonania dystans 5 km. Od początku było niemal pewne, że walka o pierwsze miejsce rozstrzygnie się pomiędzy Stanisławem Bielą a Jakubem Przybyłą, którzy wystartowali wspólnie. Ostatecznie złoty medal wywalczył Staszek, a srebrny - Kuba. Jako trzeci przybiegł na metę Damian Urbaś (UKS Sołtysianie Stare Bystre).

Pełne wyniki  do pobrania tutaj w formacie PDF!!!!!