Sukcesy zakopiańczyków w Pucharze Wisły w skokach i kombinacji norweskiej
 dodano: 24 Stycznia 2010

W dniach 22-23 stycznia  na skoczniach w Wiśle  Łabajowie i na trasach biegowych na Kubalonce rozegrane zostały zawody o Puchar Wisły.
  W dwudniowych zawodach wzięło udział ponad 120 skoczków z Polski i  Czech i Białorusi W kombinacji norweskiej wystartowało 85 zawodników  Bardzo dobrze zaprezentowali sie zawodnicy zakopiańskich klubów TS Wisła oraz AZS- zajmując czołowe miejsca zarówno w skokach jak i w dwuboju.

Wśród juniorów E na najwyższym miejscu podium stanął  zawodnik zakopiańskiego TS Wisła  Dawid Jarząbek. Skoki o dł 42 oraz 41,5 m dały mu notę 275,6 pkt i zwycięstwo. drugi był Paweł Wąsek z LKS Olimpia Goleszów (39,5, 38 m 255,0 pkt) a trzecie miejsce zajął Dominik Kastelik z PKS Olimpijczyk Gilowice.(39,5, 39 254,1 pkt)

W juniorach D zwyciężył  Łukasz Podżorski z KS Wisła Ustronianka, (45, 45,5 303,3 pkt) drugie miejsce wywalczył Krzysztof Leja z AZS Zakopane (44, 44,5 295,1 pkt) a trzecie Mateusz Hulbój PKS Gilowice (43 43,5 286,9 pkt)
Wśród  juniorów C podium opanowali zawodnicy  z Beskidów. Zwyciężył Krzysztof Biegun SSR LKS Sokół Szczyrk (66 68 230,1pkt) a dwa pozostałe miejsca zajęli zawodnicy gospodarzy KS Wisła Ustronianka: Szymon Szostok (65,5 i 65 m 229,2 pkt) oraz Kamil Byrt (63,5 65,5 220,6pkt)
 Kolejne trzy miejsca zajęli skoczkowie z zakopiańskiego AZS-u Bartosz Gasienica Laskowy, Marcin Miętus oraz Kamil Gałysa.

W kategorii juniorów B  pierwsze i drugie miejsce zajęli reprezentanci gospodarzy: Tomasz Byrt i Aleksander Zniszczoł.  Byrt za skoki 68,5 oraz 69 m otrzymał notę 247,5 a Olek Zniszczoł za 67 i 69 m uzyskał 242,9 pkt. Trzeci był skoczek z LKS Klimczok Bystra Bartłomiej Kłusek  66 66 229,8pkt)  Tuż za podium uplasował się zawodnik AZS Zakopane Piotr Szczepaniak Krupowski.
 Najlepszym juniorem A okazał się na skoczni Mateusz Cieślar z KS Wisła Ustronianka (66 66,5 229 pkt), drugi był Wojciech Dudek  LKS Sokół Szczyrk (56 55 169,9 pkt) a trzecie miejsce wywalczył Andrzej Staszel z LKS Poroniec Poronin (54,5 52 154,1 pkt)

Dzien pózniej na trasę biegu wyruszyli dwuboiści. Wśród juniorów E w tej konkurencji zwyciężył Dawid Jarząbek z TS Wisła Zakopane, który 2km trasę przebiegł w 6.54,3 Za nim uplasowali się Jakub Jurosz  z KS Wisła Ustronianka i Paweł Wąsekz lKS Olimpia Goleszów.
W juniorach D kombinację wygrał Krzysztof Dziadońz TS Wisła Zakopane, który z 5 miejsca w skokach po biegu  z czasem 5.58,8 awansował na 1 miejsce , Drugi był Łukasz Podżorski  z KS Wisła Ustronianka a trzecie miejsce zajął Krzysztof Leja z zakopianskiego AZS-u.
  Juniorzy C mieli do pokonania dystans 4 km  Tutaj najlepszy czas 10.47,6 uzyskał Marcin Dziadoń z TS Wisła Zakopane, który w skoakch zajął jedenaste miejsce.  Drugi był Krzysztof Biegun a trzecie miejsce zajął Kamil Byrt. Tuż za strefą medalową znalazł się Marcin Miętus z AZS Zakopane, który z 5  miejsca po skoakch awansował na 4 pozycję.

Wśród juniorów B na dystansie 6 km dobrze zaprezentowali sie Zakopiańczycy. Piotr Szczepaniak Krupowski z AZS  w skokach był pierwszy ale po biegu uplasował się na drugiej pozycji. Jego koledzy klubowi zajęli trzecie, czwarte i szóste miejscee. Wojciech Marusarz był 3, Andrzej Szlembarski 4 a Mateusz Mniszak 6-y
 W juniorach A triumfował w kombinacji Mateusz Cieślar KS Wisła Ustronianka, drugi był Karol Adamus  a trzeci Wojciech Dudek  obaj LKS Sokół Szczyrk.
 Pełne wyniki Pucharu Wisły tutaj w formacie pdf.!!!!