Dawid Kubacki zwycięża w pierwszym dniu IV Pucharu Solidarności
 dodano: 25 Września 2010

Zawodnik zakopiańskiej Wisły Dawid Kubacki potwierdził swoją doskonałą dyspozycję i zwyciężył w pierwszym konkursie IV Pucharu Solidarności , który  rozegrany był  wieczorem w sobotę na Wielkiej Krokwi. Drugie miejsce zajął Piotr Żyła Z KS Wisła Ustronianka a trzecie Maciej Kot. z AZS Zakopane.
 W galerii fotoreportaż z zawodów.

Dawid Kubacki oddał dwa równe skoki 128 i 129 m  co dało mu łączną notę  263,1 pkt i pierwsze miejsce.
" Bardzo się cieszę ze zwycięstwa zwłaszcza że była duża presja ze strony kolegów. Ale tak jakoś mam że podczas treningów i kwalifikacji skaczę gorzej ale na sam konkurs się mobilizuję i wychodzi dobrze." podsumował start trzeci zawodnik klasyfikacji generalnej tegorocznej Letniej Grand Prix.

Drugie miejsce zajął Piotr Żyła. Zawodnik Wisły Ustronianki prowadził po pierwszej serii w której  lądował na 134 m. W drugiej odległość 122 m nie zapewniła mu zwycięstwa i z notą 259,8 pkt wyprzedził  trzeciego zawodnika konkursu Macieja Kota. Zakopiańczyk po pierwszej serii za odległość 124 plasował się na szóstej pozycji, ale dobry skok na odległość 129m  w drugiej serii zapewniły mu 254,4 pkt i trzecią lokatę.
 Kolejne pozycje zajęli Grzegorz Miętus AZS  Zakopane, Wojciech Gąsienica Kotelnicki z TS Wisła Zakopane i Dawid Kowal AZS Zakopane.
 W klasyfikacji Juniorów zwyciężył Maciej Kot, który wyprzedził swoich klubowych kolegów: braci Grzegorza i Krzysztofa Miętusów . kolejne pozycje w tej klasyfikacji zajęli:  Bartłomiej Kłusek LKS Klimczok Bystra, Aleksander Zniszczoł  KS Wisła Ustronianka i Rafał Polinkiewicz TS Wisła Zakopane
  W konkursie wystartowało 59 skoczków z Polski i Ukrainy.

Dwudniowe zawody na Wielkiej Krokwi odbywają się pod honorowym patronatem Fundacji Izabeli i Adama Małyszów .
 Tegoroczny Puchar poświęcony jest pamięci Lecha Nadarkiewicza.