LGP w Klingenthal: Stoch nokautuje w konkursie, Morgenstern wygrywa cykl!

Wspaniałe emocje towarzyszyły finałowemu konkursowi Letniej Grand Prix w Klingenthal. Zwycięzcą konkursu, po raz drugi w sezonie, został Kamil Stoch, który po prostu znokautował Gregora Schlierenzauera i resztę stawki. Na najniższym stopniu podium stanął Roman Koudelka. Piotr Żyła tuż za podium!

Kamil Stoch znokautował rywali już w pierwszej serii. Nasz zawodnik uzyskał 140,5m (140,8pkt). Na drugim miejscu znajdował się Gregor Schlierenzauer, który lądował na 132m (127,5pkt) a trzeci był Roman Koudelka ze skokiem 129m (126,6pkt). W finale Kamil znów skoczył najdalej (135,5m) i z notą 279,3 pkt. nie dał szans rywalom. Austriak (130,5 m)stracił do niego aż 25,2 pkt. Koudelka skoczył 131 metrów, co pozwoliło mu zachować miejsce na podium (251,4 pkt.)

Tuż za czołową trójką sklasyfikowany był Piotr Żyła, który w pierwszej serii wylądował na 129m. W drugiej poprawił się o o dwa i pół metra i zachował swoje czwarte miejsce (245,5 pkt.). Maciej Kot po skokach na 125,5m i 122 metry zajął 13 miejsce (222,4 pkt.). W finale wystąpił też Aleksander Zniszczoł, który po skoku na odległość 126,5m w pierwszej serii zajmował dwudziestą trzecią lokatę a 122 metry w drugiej serii pozwoliło mu wskoczyć na siedemnastą pozycję.

Niestety awansu do finału nie wywalczyli Rafał Śliż, który był 31. oraz Dawid Kubacki, który zakończył zawody na 45. miejscu.

Świetna postawa Kamila Stocha pozwoliła mu zająć drugie miejsce w cyklu Letniej Grand Prix. Pozycji tej nie obronił Tom Hilde, który zajął w dzisiejszym konkursie dopiero 26. miejsce i LGP zakończył za Stochem. Za letnie występy należy też pochwalić Piotra Żyłę, który zajmując w tym sezonie dwa miejsca na podium a cztery razy w pierwszej dziesiątce, został w klasyfikacji generalnej sklasyfikowany na piątej pozycji, tuż za Gregorem Schlierenzauerem. Bardzo dobrze skakał też na igelicie Maciej Kot ( 9. miejsce). W sumie sezon letni trzeba polskim zawodnikom zapisać zdecydowanie na plus - Aleksander Zniszczoł wygrał klasyfikację Letniego Pucharu Kontynentalnego a w Letniej Grand Prix punktowało w sumie aż dwunastu biało-czerwonych.

Triumfatorem letnich rozgrywek został Thomas Morgenstern, który nie pojawił się na Vogtland Arena, ale zwycięstwo zapewnił sobie już wcześniej, wygrywając pięć z siedmiu konkursów, w których startował.