Podżorski, Jarząbek, Pilch, Gawron i Twardosz mistrzami UKS-ów

W czwartek w Zakopanem rozegrane zostały nie tylko zawody LOTOS Cup, ale także Ogólnopolskie Spotkania Uczniowskich Klubów Sportowych w skokach narciarskich. Tytuły mistrzowskie wywalczyli reprezentanci TS Wisła Zakopane, KS Wisła Ustronianka oraz PKS Olimpijczyk Gilowice.

Wśród dziewcząt młodszych zdecydowane zwycięstwo odniosła zawodniczka PKS Olimpijczyk Gilowice Anna Twardosz, która skoczyła 27,5 i 27 metrów. Tytuł wicemistrzyni powędrował do Katarzyny Pałasz z UKS Sołtysianie Stare Bystre (23,5 i 25 m), a brązowy medal do Kamili Karpiel z AZS Zakopane (24,5 i 23 m). Tuż za podium wylądowała Kinga Rajda, która w drugiej serii przewróciła się przy lądowaniu.

Konkurs dziewcząt starszych zakończył się wygraną Joanny Gawron z TS Wisła Zakopane (56,5 i 55,5 m). Srebro zdobyła jej klubowa koleżanka Joanna Szwab (60 i 58 m), a wszystko z powodu upadku podczas pierwszego skoku. Brązowy medal powędrował do Magdaleny Pałasz z UKS Sołtysianie Stare Bystre (53,5 i 51 m).

Mistrzem Polski wśród juniorów E został Tomasz Pilch z KS Wisła Ustronianka / UKS Centrum, który dwukrotnie lądował na 32,5 metrze. 6,4 punktu stracił do niego Jarosław Krzak z PKS Olimpijczyk Gilowice (32 i 31,5 m). Klub z Żywiecczyzny reprezentował również trzeci skoczek dnia Łukasz Stawowy (31,5 i 31 m).

Złoty medal w kategorii junior D powędrował do Dawida Jarząbka z TS Wisła Zakopane / UKS Sierockie (69 i 67,5 m). Drugi w zawodach był Czech Frantisek Holik, ale wicemistrzem Polski został Paweł Wąsek (trzeci w zawodach, drugi Polak na liście wyników) z KS Wisła Ustronianka / UKS Centrum, który skoczył 64 i 61,5 metra. Medal brązowy dla kolejnego zawodnika PKS Olimpijczyk Gilowice - Dominika Kastelika (63,5 i 61,5 m).

Rywalizację w kategorii junior C wygrał Łukasz Podżorski z KS Wisła Ustronianka / UKS Centrum (65,5 i 64 m), który o zaledwie 0,5 punktu wyprzedził prowadzącego po pierwszej serii Krzysztofa Leję z AZS Zakopane (66 i 63,5 m). Trzecie miejsce zajął Michał Milczanowski z Zagórskie TS Zakucie (63 i 64,5 m).