Magdalena Pałasz punktuje w Alpen Cup

Magdalena Pałasz UKS Sołtysianie Stare Bystre  dwukrotnie zdobyła punkty w konkursie skoków zaliczanym do Alpen Cup
 W piątek Polka zajęła siódme miejsce a w sobotę 11.  Konkursy skoków rozegrano we włoskim Predazzo

Wysokie siódme miejsce zajęła Magdalena Pałasza podczas piątkowego konkursu z cyklu Alpen Cup rozegranego na skoczni HS 106 w Predazzo.

Reprezentantka Polski, która w tym sezonie zaliczyła debiut w zawodach Pucharu Świata, niezłą formę zasygnalizowała już podczas serii treningowych, w których zajęła 6, 10 i 7 miejsce. W zawodach potwierdziła dobrą dyspozycję i po skokach na 89,5 i 90,5 metra uplasowała się na siódmej pozycji. Znacznie słabiej zaprezentowała się druga z Polek, Joanna Szwab, której dwa skoki na odległość 79,5 metra dały 21 lokatę.

Konkurs wygrała Słowenka Ema Klinec skacząc 98 i 95,5 metra. Na drugim miejscu uplasowała się Anna Ruprecht z Niemiec, a trzecie miejsce zajęła rodaczka Klinec, Ursa Bogataj. Na starcie stanęło 31 zawodniczek. Jutro o 10.00 drugi konkurs w Predazzo.

W sobotni poranek odbyły się drugie zawody z cyklu Alpen Cup w skokach narciarskich we włoskim Predazzo. Najlepsza okazała się reprezentantka Słowenii – Ursa Bogataj. Natomiast po raz kolejny punktowały nasze zawodniczki. Magdalena Pałasz uplasowała się tuż za czołową „10” na miejscu 11, a Joanna Szwab była 23.

W sobotnim konkursie wystartowały 32. zawodniczki, w tym dwie reprezentantki Polski: Magdalena Pałasz i Joanna Szwab. Po sukcesach w piątkowych zawodach przyszła pora na kolejne dobre starty we Predazzo i kolejne punkty do klasyfikacji cyklu Alpen Cup. Po pierwszej serii i skoku na odległość 89 metrów Magdalena Pałasz zajmowała ósme miejsce razem z dwiema innymi zawodniczkami. W finale Polka uzyskała 87,5 metra i ostatecznie zawody we włoski Predazzo Palasz ukończyła na 11. miejscu. Natomiast swoją pozycję w stosunku do pierwszej serii (26.) poprawiła Joanna Szwab. Druga z naszych narciarek w sobotnim konkursie uplasowała się na 23. pozycji, oddając skoki o długości 77,5 metra i 81 metrów.

Dzisiaj w Predazzo bezkonkurencyjna okazała się reprezentantka Słowenii – Ursa Bogataj, która aż o 13 punktów wyprzedziła drugą zawodniczkę z Niemiec – Annę Rupprecht. Natomiast na najniższym stopniu podium uplasowała się inna skoczkini z Niemiec – Melani Haeckert.