Joanna Szwab na podium Pucharu Kontynentalnego!
 dodano: 1 Marca 2014    (źródło: A. Kosman PZN)

Bardzo dobrze spisały się polskie zawodniczki startujące w ten weekend w Pucharze Kontynentalnym w skokach narciarskich w szwedzkim Falun na normalnej skoczni Lugnet HS-100. Joanna Szwab uplasowała się na drugim miejscu w konkursie, a Magdalena Pałasz była czwarta. To pierwsze w tym sezonie punkty Polek w Pucharze Kontynentalnym. Zawody wygrała Amerykanka Nina Lussi.

Reprezentująca Stany Zjednoczone Nina Lussi oddała dwa równe skoki na odległość 81 i 80,5 metra, zwyciężając w dzisiejszym konkursie na skoczni w Falun. 3,8 punktu straciła do niej nasza skoczkini Joanna Szwab, która w pierwszej serii uzyskała aż 83 metry, jednak miała problemy przy lądowaniu i otrzymała niską notę za styl. W drugiej próbie skoczyła 77,5 metra i po raz pierwszy w swojej karierze stanęła na podium zawodów Pucharu Kontynentalnego. Trzecie miejsce zajęła Holenderka Wendy Vuik (74 i 80 m). Tuż za podium znalazła się druga z Polek - Magdalena Pałasz (79 i 78 m).

W zawodach udział wzięło 13 skoczkiń. Jutro odbędzie się kolejny konkurs na skoczni, która w przyszłym roku będzie obiektem zmagań podczas Mistrzostw Świata Seniorów. Mamy nadzieję, że po raz pierwszy w historii zaprezentują się na tej imprezie także skoczkinie z Polski.

Gratulujemy naszym zawodniczkom wysokich miejsc w zawodach i życzymy powodzenia również w niedzielę.