FIS Cup: Dawid Jarząbek trzeci w Villach
 dodano: 13 Lipca 2014    (źródło: A. Kosman PZN fot R. Mateja)

W niedzielę w austriackim Villach rozegrane zostały drugie zawody FIS Cup, w których znkomicie spisał się Dawid Jarząbek. Najmłodszy z podopiecznych Roberta Matei po dwóch bardzo dobrych skokach zajął w konkursie trzecie miejsce. Triumfował natomiast reprezentant gospodarzy – Clemens Aigner. Miejsca w czołowej „10” wywalczyło jeszcze trzech naszych reprezentantów: Andrzej Stękała, Przemysław Kantyka i Łukasz Podżorski.

W niedzielnych zawodach FIS Cup w Villach wzięło udział 77 zawodników, w tym dziecięciu podopiecznych Roberta Matei. Polacy bardzo dobrze zaprezentowali się w niedzielnym konkursie i tym samym w serii finałowej mogliśmy oglądać skoki siedmiu Biało-Czerwonych. Najlepiej w pierwszej serii konkursowej spisał się Łukasz Podżorski, który skoczył 95 metrów i na półmetku rywalizacji zajmował czwarte miejsce. Jedną lokatę za nim uplasował się kolejny z naszych zawodników – Dawid Jarząbek. Najmłodszy w kadrze Roberta Matei uzyskał 93,5 metra. Oprócz tej dwójki sportowców miejsce w najlepszej „10” po skoku na odległość 93 metrów wywalczył Krzysztof Leja. Do serii finałowej awansowało jeszcze czworo reprezentantów Polski: 12. Sebastian Hebel (95,5 m), 15. Andrzej Stękała (92,5 m), 16. Przemysław Kantyka (92 m) i 20. Adam Ruda (93 m). Niestety rywalizację po pierwszej serii zakończyli: 35. Paweł Gut (87,5 m) oraz 55. Stanisław Biela (84 m).

Na półmetku rywalizacji prowadził triumfator sobotniego konkursu – Clemens Aigner. Austriak w pierwszej serii oddał najdłuższy skok na odległość 100,5 metra i wyprzedził reprezentanta Szwajcarii – Killiana Peiera oraz swojego rodaka – Markusa Eggenhhofera.

W serii finałowej najlepiej z Biało-Czerwonych zaprezentował się Dawid Jarząbek, który po skoku na odległość 93,5 metra uplasował się na najniższym stopniu na podium. Spory awans w stosunku do pierwszej serii zanotował Andrzej Stękała, który ostatecznie konkurs zakończył na czwartej pozycji (92,5 m). Bardzo dobrze w finale spisał się również Przemysław Kantyka, który uzyskał 91,5 metra i uplasował się na ósmym miejscu. Natomiast jedną pozycje za nim znalazł się Łukasz Podżorski, który w drugiej serii skoczył 88 metrów. A na miejscach w drugiej „10” znalazło się dwóch Biało-Czerwonych: Sebastian Hebel uzyskał 89 metrów i zajął 13. lokatę, natomiast Adam Ruda również po skoku na odległość 89 metrów uplasował się na 18. pozycji. Spory spadek w porównaniu do pierwszej serii zaliczył niestety 10. po pierwszej serii – Krzysztof Leja, który w finale uzyskał 83,5 metra i ostatecznie konkurs ukończył na 22. miejscu.

Po raz kolejny w austriackim Villach najlepszy okazał się reprezentant gospodarzy – Clemens Aigner, który w niedziele odniósł swoje drugie zwycięstwo. Austriak o 4,5 punktu wyprzedził Szwajcara – Killiana Peiera. A trzeci w niedzielnej rywalizacji był 15-letni Dawid Jarząbek.

W klasyfikacji generalnej z kompletem punktów prowadzi Clemens Aigner, drugie miejsce zajmuje Killian Peier, natomiast trzeci jest Łukasz Podżorski, a tuż za nim plasuje się Dawid Jarząbek. Oprócz tej dwójki na miejscu w czołowej „10” znalazł się również Andrzej Stękała, który obecnie zajmuje ósmą pozycję.