FIS Carpath Cup: Jarząbek ponownie najlepszy, Rajda trzecia
 dodano: 19 Września 2014    (źródło: A. Kosman PZN)

Dawid Jarząbek po raz drugi nie dał szans rywalom i wygrał zawody FIS Carpath Cup rozgrywane na skoczni w Szczyrku. Na drugim miejscu uplasował się Dominik Kastelik, natomiast na najniższym stopniu podium stanął kolejny zawodnik z Kadry Juniorów Roberta Matei - Paweł Gut. Wśród dziewcząt Kinga Rajda zajęła tym razem trzecie miejsce.

W piątek na skoczni w Szczyrku rozegrany został drugi konkurs z cyklu FIS Carpath Cup, w którym wystartowało 45 zawodników. Na półmetku rywalizacji prowadził Dawid Jarząbek. 15-latek skoczył 71,5 metra i o punkt wyprzedzał innego z Polaków – Dominika Kastelika, którzy również uzyskał taką samą odległość. Trzecie miejsce zajmował natomiast Michał Milczanowski, który uzyskał 70,5 metra.

W finale po raz kolejny najlepiej skoczy Dawid Jarząbek (72 m), który z łączną notą 238,2 punktu wygrał piątkowy konkurs. Drugie miejsce utrzymał Dominik Kastelik (71 m), natomiast na trzecie miejsce po skoku na odległość 71,5 metra wskoczył Paweł Gut.

Rumunka Carina Militrau triumfowała w piątkowym konkursie FIS Carpath Cup kobiet w Szczyrku, nieznacznie wyprzedzając swoja rodaczkę Biancę Stefanutę. Na podium znalazła się także wczorajsza zwyciężczyni Kinga Rajda. Nasza skoczkini uplasowała się na trzecim miejscu.

Carina Militrau uzyskała 64 i 63 metry, zdobywając łącznie 189,9 punktu. Tylko 1,7 punktu straciła do niej Bianca Stefanuta (62 i 64 m). Druga po pierwszej serii Kinga Rajda (63 m) ostatecznie została sklasyfikowana na trzeciej pozycji po skoku na odległość 60 metrów. Strata Polki do dzisiejszej zwyciężczyni wyniosła 7,3 punktu.

Tuż za podium znalazła się Joanna Szwab (60 i 62 m), a dwa kolejne miejsca zajęły Kamila Karpiel (58 i 58,5 m) oraz Anna Twardosz (61 i 54,5 m). Joanna Kil uplasowała się na ósmej pozycji (54,5 i 54 m), Marcelina Herzyk (54 i 53 m) była dziewiąta, a Dominika Zawada (50,5 i 50 m) znalazła się na dziesiątym miejscu. W zawodach sklasyfikowane zostały także 12. Katarzyna Pałasz (48 i 49 m) oraz 14. Paulina Cieślar (45,5 i 41 m).