START
powrót do strony głównej
     Galeria fotografii
fotografie sportowe
     Terminarz
kalendarium wydarzeń sportowych
     Wyniki
tabele z wynikami zawodów, etc...
Podhale-Sport
Sport UM Zakopane
Sport UG Biały Dunajec
Sport Bukowina Tatrzańska
Sport UG Czarny Dunajec
Sport UG Poronin
Sport UG Jabłonka
Zakopiańska Liga Biegowa
Sport i zdrowie
EUROPEAN CLIMBING ROUTE
Szkoła Mistrzostwa Sportowego
Sportowcy Podhala
Plebiscyt Najlepszy Sportowiec Podhala
LOTOS CUP
Igrzyska STO
Igrzyska lekarskie
ZIMOWE IGRZYSKA POLONIJNE
Olimpiada młodzieży
Igrzyska Olimpijskie Mistrzostwa Swiata
Tour De Pologne Maratony LANG TEAM
Uniwersjady, MS Juniorów ZIOM
COS Zakopane
Obiekty Sportowe
Rozmaitości
 Kluby sportowe
REDAKCJA
Linki
Zapowiedzi

Dyscypliny
Biathlon
Biegi narciarskie
Dart
Hokej
Kajakarstwo
Konkurencje konne
Koszykówka
Kręgle
Lekkoatletyka
Łyżwiarstwo
Narty
 Piłka nożna
Piłka ręczna
Pływanie
Podnoszenie ciężarów
Rowery
 Siatkówka
Ski-Alpinizm
 Skoki narciar. i kombinacja
  Skoki
  Kombinacja
Snowboard
Sporty extremalne
Sporty motocyklowe
Sporty pożarnicze
Sporty samochodowe
Sporty samolotowe
 Sporty walki
Strzelectwo
Tenis ziemny i stołowy
Unihokej
Wędkarstwo
Wspinaczka
Żeglarstwo

Partnerzy
    Zakopane      


UG Czarny Dunajec  UG Jabłonka
  

     wyniki-skoki


 
Gabinet Terapii
   
   Keti   Skijumping
Montano
  AZS-Zakopane  


TZN Zakopane

KS Pieniny
  mecze na żywo
wyniki na żywo
 

Skoki
LGP w Klingenthal: Lanisek wygrywa loteryjny konkurs, Żyła trzeci! Kubacki triumfatorem całego cyklu!
 dodano: 5 Października 2019    (źródło: skijumping.pl)

 Anze Lanisek został zwycięzcą finałowego, loteryjnego konkursu Letniego Grand Prix 2019 na skoczni w Klingenthal (HS140). Reprezentant Słowenii odniósł wygraną w jednoseryjnysch zawodach dzięki próbie na odległość 139,5 metra. Drugi był Marius Lindvik, który lotem na 148 metr ustanowił nowy letni rekord skoczni. Trzecie miejsce zajął Piotr Żyła (135 m), a piąte - Dawid Kubacki (131,5 m), który tym samym odniósł zwycięstwo w całym cyklu. Polacy w komplecie znaleźli się w czołowej trzydziestce.


 Wiele wskazywało na to, iż finałowe zawody cyklu mogą nie dojść do skutku. Seria próbna została odwołana, zaś start konkursu był przekładany na 16:30 oraz 17:00. Powodem był zbyt silnie wiejący wiatr na Vogtland-Arenie (HS140). Ostatecznie organizatorzy w Klingenthal rozpoczęli z godzinnym opóźnieniem loteryjne, jednoseryjne zawody.
 
Szczęście uśmiechnęło się do Anze Laniska. Reprezentant Słowenii poszybował na odległość 139,5 metra i dzięki małej sumie odjętych punktów za wiatr odniósł trzecie w karierze zwycięstwo w zawodach Letniego Grand Prix. Drugie miejsce, ze stratą zaledwie punktu, zajął Marius Lindvik. Norweg wylądował na 148 metrze, uzyskując tym samym najdłuższy w historii skok narciarski na igelicie oddany w seriach konkursowych zawodów pod egidą FIS. Na najniższym stopniu podium stanął Piotr Żyła (135 m), a tuż za nim znalazł się zdobywca Kryształowej Kuli, Ryoyu Kobayashi (130 m).
 
Dawid Kubacki uzyskał 131,5 metra i zajął piątą pozycję, która przy jedenastej lokacie Yukiyi Sato (127 m) oznaczała triumf w końcowej klasyfikacji Letniego Grand Prix 2019. Szósty był Norweg Robert Johansson (133 m), a siódmy Jakub Wolny (138 m). Czołową dziesiątkę skompletowali Timi Zajc (129 m), Taku Takeuchi (135 m) oraz Karl Geiger (122,5 m).
 
Polacy w komplecie znaleźli się w czołowej trzydziestce zawodów w Klingenthal. Na trzynastej pozycji rywalizację zakończył Klemens Murańka (129,5 m), a tuż za nim znalazł się Maciej Kot (129,5 m). Dwudziesty piąty był Kamil Stoch (117,5 m), zaś dwudziesty szósty Stefan Hula (126 m).
 
Konkurs rozegrano z 14., 12. i 10. belki startowej.
 
 
Piotr Żyła po raz dwunasty w karierze, a drugi w tym sezonie, stanął na podium zawodów Letniego Grand Prix. Po raz pierwszy dokonał tej sztuki na Vogtland-Arenie, gdzie dotychczas nie był wyżej niż czwarty (2011). To 97. indywidualne polskie podium w konkursach LGP.
 
Dawid Kubacki w klasyfikacji generalnej Letniego Grand Prix 2019 zgromadził 305 punktów i o 11 "oczek" wyprzedził Yukiyę Sato (294 pkt.). Trzecie miejsce zajął Timi Zajc (268 pkt.). Na ósmej pozycji rywalizację zakończył Piotr Żyła (205 pkt.). Piętnaste miejsce zajął Kamil Stoch (138 pkt.), siedemnaste Maciej Kot (126 pkt.), a osiemnaste - Jakub Wolny (120 pkt.). Łącznie sklasyfikowanych zostało 73 zawodników, w tym dziesięciu Biało-Czerwonych.
 
Dla Dawida Kubackiego to drugi triumf w klasyfikacji końcowej LGP. Poprzednim razem skoczek z Szaflar dokonał tej sztuki w 2017 roku. Z grona Polaków podobne triumfy odnosili trzykrotnie Adam Małysz (2001, 2004 i 2006) i raz Maciej Kot (2016).
 
W Letnim Pucharze Narodów najlepsi okazali się Japończycy (2185 pkt.) przed Polakami (1950 pkt.) i Słoweńcami (1427 pkt.). Pucharowe punkty zdobyli zawodnicy z szesnastu reprezentacji narodowych.
 
Teraz przed najlepszymi skoczkami świata czeka półtora miesiąca przerwy w startach. Inauguracja Pucharu Świata 2019/2020 odbędzie się w dniach 23-24 listopada na Skoczni im. Adama Małysza (HS134) w Wiśle.
 
«« Powrót do listy wiadomości
 Zapisz w schowku     Drukuj     Wyślij znajomemu    147 
  
 
  
  
 
 
  
 

Copyright © MATinternet & Podhale-Sport - ZAKOPANE 1999-2020