START
powrót do strony głównej
     Galeria fotografii
fotografie sportowe
     Terminarz
kalendarium wydarzeń sportowych
     Wyniki
tabele z wynikami zawodów, etc...
Podhale-Sport
Sport UM Zakopane
Sport UG Biały Dunajec
Sport Bukowina Tatrzańska
Sport UG Czarny Dunajec
Sport UG Poronin
Sport UG Jabłonka
Zakopiańska Liga Biegowa
Sport i zdrowie
EUROPEAN CLIMBING ROUTE
Szkoła Mistrzostwa Sportowego
Sportowcy Podhala
Plebiscyt Najlepszy Sportowiec Podhala
LOTOS CUP
Igrzyska STO
Igrzyska lekarskie
ZIMOWE IGRZYSKA POLONIJNE
Olimpiada młodzieży
Igrzyska Olimpijskie Mistrzostwa Swiata
Tour De Pologne Maratony LANG TEAM
Uniwersjady, MS Juniorów ZIOM
COS Zakopane
Obiekty Sportowe
Rozmaitości
 Kluby sportowe
REDAKCJA
Linki
Zapowiedzi

Dyscypliny
Biathlon
Biegi narciarskie
Dart
Hokej
Kajakarstwo
Konkurencje konne
Koszykówka
Kręgle
Lekkoatletyka
Łyżwiarstwo
Narty
 Piłka nożna
Piłka ręczna
Pływanie
Podnoszenie ciężarów
Rowery
 Siatkówka
Ski-Alpinizm
 Skoki narciar. i kombinacja
  Skoki
  Kombinacja
Snowboard
Sporty extremalne
Sporty motocyklowe
Sporty pożarnicze
Sporty samochodowe
Sporty samolotowe
 Sporty walki
Strzelectwo
Tenis ziemny i stołowy
Unihokej
Wędkarstwo
Wspinaczka
Żeglarstwo

Partnerzy
    Zakopane      


UG Czarny Dunajec  UG Jabłonka
  

     wyniki-skoki


 
Gabinet Terapii
   
   Keti   Skijumping
Montano
  AZS-Zakopane  


TZN Zakopane

KS Pieniny
  mecze na żywo
wyniki na żywo
 

Skoki
PŚ w Predazzo: Geiger wygrywa i zostaje liderem cyklu, Kubacki trzeci!
 dodano: 11 Stycznia 2020    (źródło: skijumping.pl)

 Karl Geiger został zwycięzcą sobotniego konkursu Pucharu Świata na normalnej skoczni w Predazzo (HS104). Reprezentant Niemiec triumfował dzięki próbom na odległość 104,5 m i 103,5 m. Drugi był Austriak Stefan Kraft, a trzeci Dawid Kubacki. Czwarte miejsce zajął Kamil Stoch, a siódmy był Piotr Żyła. Pucharowe punkty zdobył także Maciej Kot.


Po pierwszej serii konkursowej na prowadzeniu znajdował się Karl Geiger. Reprezentant Niemiec poszybował na odległość 104,5 metra, dzięki czemu wyprzedzał o 5,3 punktu Austriaka Stefana Krafta (102 m). Trzeci był Kamil Stoch (101 m), który tracił do lidera 5,7 pkt. Czwarty był Constantin Schmid (107 m), a piąty Piotr Żyła (102,5 m).
 
 
 
Na kolejnych pozycjach uplasowali się Domen Prevc (101 m) oraz Rok Justin (101,5 m). Ósme miejsce zajmował Dawid Kubacki (98,5 m), tracący 7,6 punktu do miejsca na podium. W dziesiątce znaleźli się ponadto Anze Lanisek (100,5 m) i Stephan Leyhe (101 m).
 
Do finału awansował jeszcze jeden reprezentant Polski. Maciej Kot z wynikiem 96,5 metra zajmował dwudzieste dziewiąte miejsce.
 
Stefan Hula (95 m) zakończył udział w zawodach na trzydziestym drugim miejscu. Czterdziesty piąty był Jakub Wolny (92,5 m).
 
Zdyskwalifikowany za nieprzepisowy kombinezon został drugi zawodnik 68. Turnieju Czterech Skoczni, Norweg Marius Lindvik.
 
Pierwszą serię konkursową rozpoczęto z 11. belki startowej. Po próbie Constantina Schmida skrócono rozbieg do 9. platformy.
 
W finale Karl Geiger przypieczętował trzeci w karierze triumf w PŚ lotem na odległość 103,5 metra. Reprezentant Niemiec wyprzedził o 7,7 punktu Stefana Krafta (103 m). Na najniższy stopień podium wskoczył Dawid Kubacki, który awansował z ósmej pozycji po skoku na 104 metr. Triumfator Turnieju Czterech Skoczni pokonał o 0,1 punktu Kamila Stocha (100,5 m). Piąty był Constantin Schmid (102 m), zaś szósty - Stephan Leyhe (104 m).
 
Piotr Żyła po skoku na odległość 103,5 metra ukończył zawody na siódmej pozycji, przed Piusem Paschke (101 m), Johannem Andre Forfangiem (99 m) oraz Anze Laniskiem (99 m).
 
Na dwudziestej siódmej lokacie zawody zakończył Maciej Kot (98,5 m).
 
Seria finałowa została przeprowadzona w całości z 9. platformy.
 
Dawid Kubacki po raz 14. w karierze stanął indywidualnie na podium zawodów Pucharu Świata. Mistrz świata z Seefeld ma obecnie na swoim koncie 2 wygrane, 5 drugich oraz 7 trzecich miejsc. To także 207. indywidualne polskie podium w zawodach Pucharu Świata.
 
Dzięki wygranej w Predazzo, Karl Geiger po raz pierwszy w karierze objął prowadzenie w Pucharze Świata. Reprezentant Niemiec ma w swoim dorobku 719 punktów i wyprzedził Japończyka Ryoyu Kobayashiego (649 pkt.). Trzeci jest Stefan Kraft (619 pkt.). Na czwarte miejsce awansował Dawid Kubacki (504 pkt.), a na szóste - Kamil Stoch (385 pkt.).
 
W klasyfikacji Pucharu Narodów prowadzą niezmiennie Austriacy (2442 pkt.) przed Norwegami (2107 pkt.) oraz Polakami (1891 pkt.).
 
Na niedzielę zaplanowano drugi konkurs w Predazzo. Początek kwalifikacji wyznaczono na 15:00. Same zawody mają rozpocząć się o 16:30.
 
«« Powrót do listy wiadomości
 Zapisz w schowku     Drukuj     Wyślij znajomemu    116 
  
 
  
  
 
 
  
 

Copyright © MATinternet & Podhale-Sport - ZAKOPANE 1999-2020